Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: WildGirl » 30 sty 2011, o 20:52

Temat który mnie bardzo zaciekawił . Co studiujecie , co macie zamiar studiowac , co studiowałyście . Dlaczego taki a nie inny?
Jeżeli powtarzam temat proszę w kosz ale gubię się trochę tu na forum
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: lena_b » 30 sty 2011, o 22:27

Ja w tym roku skończę dziennikarstwo i komunikacje społeczną, specjalizacja PR.
I szczerze tego żałuję. Jak bym mogła zmienić to po prostu poszłabym na to, na co zawsze chciałam, czyli na reżyserię chocby nie wiem co gdzie i jak.
Nie ma co wybierać środków pośrednich.
Także jak marzycie o medycynie zdawajcie na medycynę choćby 5 razy, bo nie będzie to 5 straconych lat, tak jakbyście poszły na biologię.
I tak dalej...
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: zosia24 » 30 sty 2011, o 22:42

lena_b pisze:Także jak marzycie o medycynie zdawajcie na medycynę choćby 5 razy, bo nie będzie to 5 straconych lat, tak jakbyście poszły na biologię.
I tak dalej...
w sumie, to racja.

w moim przypadku było to tak, że uparcie właśnie zdawałam na to co chciałam, na co byłam strasznie zaślepiona. Raz się nie udało, to próbowałam drugi, nie udało się, szkoda było znowu marnować czas, więc złożyłam papiery na coś innego, ale pokrewnego. Nawet nie wiedziała, że to polubie, a polubiłam strasznie :twisted: .... widać nie miałam szans z losem :wink:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: WildGirl » 30 sty 2011, o 22:45

Ja to zawszę chciałam iść do jakiejś szkoły muzycznej czy w ogóle taka jest , mówią że mam niby piękny głos w co nie wierzę ale kocham śpiewać . Interesuję mnie politologia , biologia i kierunek humanistyczny a co z tego wyjdzie hihi czy w ogóle będę miała kasę na studia dzienne .
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: WildGirl » 30 sty 2011, o 22:48

Jest tu jakaś studentka programistyki internetowej cholercia jak to się nazywa bo od paru lat mnie to rajcuje ale nie mam zamiaru całego zycia spędzić przed komputerem tak jak do tej pory
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
nikt_szczegolny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 paź 2010, o 15:01

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: nikt_szczegolny » 30 sty 2011, o 22:56

Prawo i administracja :) choć ... zawsze marzyło mi się samo prawo ... :)
Bo kochać to jedno jest... a drugie kochanym być...
hasta_manana
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2011, o 22:05

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: hasta_manana » 30 sty 2011, o 23:04

A ja się w przyszłym roku wybieram na inżynierię akustyki, mam nadzieje ze mi się spodoba :D
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: oraya » 30 sty 2011, o 23:07

WildGirl pisze:Ja to zawszę chciałam iść do jakiejś szkoły muzycznej czy w ogóle taka jest , mówią że mam niby piękny głos w co nie wierzę ale kocham śpiewać . Interesuję mnie politologia , biologia i kierunek humanistyczny a co z tego wyjdzie hihi czy w ogóle będę miała kasę na studia dzienne .
WildGirl pisze:Jest tu jakaś studentka programistyki internetowej cholercia jak to się nazywa bo od paru lat mnie to rajcuje ale nie mam zamiaru całego zycia spędzić przed komputerem tak jak do tej pory
Niezły rozrzut
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: pure_morning » 30 sty 2011, o 23:08

lena_b pisze:I szczerze tego żałuję. Jak bym mogła zmienić to po prostu poszłabym na to, na co zawsze chciałam, czyli na reżyserię chocby nie wiem co gdzie i jak.
też kiedyś chciałam pojsc na reżyserie. chodziłam nawet na kółko filmowe i nauczyłam się pisac scenariusze :faja:
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
Feedback
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 30 sty 2011, o 23:32

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Feedback » 31 sty 2011, o 00:01

Fizjoterapia- im bardziej się w to wszystko wgłębiam tym bardziej myślę, że warto było... jeszcze tylko półtora roku i będę miała uprawnienia do wykonywania zawodu + kursy (masażu, różne metody) i spełnienie zawodowe gotowe :lol:
Bujany fotel i bujna wyobraźnia, zabójcze połączenie, dające bujny bukiet myśli...
italiodisco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 22 sie 2009, o 00:00
Lokalizacja: Nie z tego świata

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: italiodisco » 31 sty 2011, o 01:23

Ehhhhhhhhhhh Politologia - 3 zmarnowane lata. Jak byłam w liceum to chciałam do Szczytna, a teraz - Pracownik socjalny mi się marzy... to dopiero rozrzut... :roll:
kharyi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 29 mar 2009, o 01:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: kharyi » 31 sty 2011, o 01:45

a ja wiązałam życie z geografią, podróżami, turystyką.. po drodze gdzieś zrodziło się marzenie o służbie w straży pożarnej
następnie zafascynowałam się fotografią jednak pomyślałam, że dekorator wnętrz więcej zarabia. pomysł się urwał.. pomyślałam więc o ratownictwie no i jestem po szkole medycznej ale na praktykach pewien doktor zrównał mnie z ziemią dając do zrozumienia, iż mam zamilczeć ponieważ jego słowo to jak boga. no i wrażenia z innych sal operacyjnych.. więc teraz marze o medycynie! ..chociaż gra na giełdzie, robienie sekcji zwłok i wcześniej wymienione podróże też mnie kręcą XD
ziuteczka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 7 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: Cn

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: ziuteczka » 31 sty 2011, o 08:36

Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, marzyłam o tym od liceum, choć wcześniej chciałam resocjalizacje (stwierdziłam jednak, że to mnie najpierw by musieli z resocjalizować) Nie żałuję wyboru puki co a na magisterkę chcę zrobić oligofrenopedagogikę ;) zobaczymy jak życie się potoczy ;)
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Skaterin » 31 sty 2011, o 08:43

A ja chciałam być prawnikiem... I historię na maturze zdawałam.Ech :(
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: pure_morning » 31 sty 2011, o 09:12

a gdy bylam młodsza to chcialam pracowac w NASA :cool:
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Rilla » 31 sty 2011, o 09:20

Jak się zmobilizuję, to może wreszcie skończę tę nieszczęsną polonistykę.

Zaczęłam z pasją, miałam na siebie plan. Po drodze okazało się, że plan mogę spokojnie realizować i bez studiów, a kierunek dostarcza mi całej masy atrakcji, które nie mają nic wspólnego z moimi językoznawczymi zapędami. I zabija przyjemność czytania książek.
Ciężko mi powiedzieć czy żałuję. Nie poszłabym na inne studia, ale szkoda mi kasy i lat zmarnowanych na filologii.
Awatar użytkownika
kato_chan
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 189
Rejestracja: 20 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: kato_chan » 31 sty 2011, o 09:24

Chciałam zostać psychologiem, ale się nie dostałam i jako półśrodek (?) poszłam na bioinformatykę. Tragedia. Strasznie się męczyłam przez rok. Kierunek, który brzmi pięknie i przyszłościowo, a tak naprawdę jest w dużej mierze po prostu biologią (i ta chemia, aaa!) z małymi elementami informatyki. Ble.
Zdawałam na psychologię i kognitywistykę rok później, ale także się nie udało i poszłam na etnolingwistykę. Bardzo fajny kierunek, mnóstwo ciekawych ludzi, możliwości wyjazdów, do studiowania idealnie. Pod górkę się robi dopiero po studiach jak trzeba pracy szukać. :D
I am the second Bunny of the Apocalypse. And my name is Perversion.
ziuteczka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 7 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: Cn

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: ziuteczka » 31 sty 2011, o 09:51

Po etnolingwistyce, można być wolnym strzelcem (jak ktoś lubi podróże to jak znalazł) Mam koleżankę, która właśnie po tym kierunku teraz studiuje Pedagogikę i uczy dzieciaki języka angielskiego bodajże, więc i z pracą można po kombinować ;) Zależy kto co lubi ;) Ale uważam, że kierunek może być bardzo ciekawy ;)
TakaSeOo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2010, o 12:51

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: TakaSeOo » 31 sty 2011, o 13:40

ja studiuje filologie germańską, poszłam na ten kierunek bo wydawało się ze będzie mi łatwo, z racji znajomości języka od wczesnego dzieciństwa.teraz pisze już prace lic. ale szczerze to żałuje bo nie wiąże już przyszłości z tym językiem... sama nie iwem co chce robić... tak to już jest... sie okaże co bedzie dalej
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Skaterin » 31 sty 2011, o 14:11

Ja przez przypadek trafiłam na mój kierunek. Zaciekawiła mnie nazwa. Więc złożyłam papiery, dostałam się, potem się dowiedziałam, że mój ojciec studiował to samo.

I nie żałuję, chociaż to był strzał w ciemno. Odnalazłam siebie na tym kierunku, bardzo mnie on ciekawi, widzę możliwości rozwoju, otwarty rynek pracy, laboratoria. Odlot. Jestem zachwycona :) I mam nadzieję, że do końca będę studiować, a potem pracować, z taką samą pasją, jaka jest we mnie teraz.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: maszmnie » 31 sty 2011, o 14:37

lena_b pisze:Ja w tym roku skończę dziennikarstwo i komunikacje społeczną, specjalizacja PR.
I szczerze tego żałuję. Jak bym mogła zmienić to po prostu poszłabym na to, na co zawsze chciałam, czyli na reżyserię chocby nie wiem co gdzie i jak.
Nie ma co wybierać środków pośrednich.
Także jak marzycie o medycynie zdawajcie na medycynę choćby 5 razy, bo nie będzie to 5 straconych lat, tak jakbyście poszły na biologię.
I tak dalej...
Żeby się dostać na reżyserie trzeba mieć ukończone inne studia wyższe, jest to jeden z wymogów.
Ja jestem po dwóch kierunkach, które studiowałam równolegle. Poszłam na kolejne studia chcąc się utrzymać na rynku pracy.
Ręce opadają, kiedy słyszę od maturzystów, którzy nie wiedzą w jakim kierunku będą się dalej kształcić. Iść na studia dla studiowania, to tworzenie w przyszłości kolejnych bezrobotnych.
Awatar użytkownika
inge
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 537
Rejestracja: 23 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: inge » 31 sty 2011, o 14:43

maszmnie pisze: Żeby się dostać na reżyserie trzeba mieć ukończone inne studia wyższe, jest to jeden z wymogów.
pierwsze słyszę, skąd masz takie informacje? chyba nie wszędzie jest taki wymóg?
"Wszystko zostało już powiedziane, ponieważ jednak nikt nie słucha, trzeba wciąż zaczynać od nowa."
André Gide
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: maszmnie » 31 sty 2011, o 14:50

inge pisze:
maszmnie pisze: Żeby się dostać na reżyserie trzeba mieć ukończone inne studia wyższe, jest to jeden z wymogów.
pierwsze słyszę, skąd masz takie informacje? chyba nie wszędzie jest taki wymóg?
Wiesz co moja koleżanka studiuje reżyserie. Jeden z wymogów to ukończone studia wyższe. Być może nie wszędzie.
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Skaterin » 31 sty 2011, o 14:54

Może robi podyplomówkę, a nie zwykłe studia?
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: maszmnie » 31 sty 2011, o 15:00

Być może. Muszę dopytać, ale z tego co mówiła to zrozumiałam, że trzeba mieć za sobą studia.
Awatar użytkownika
Ali99
super forma
super forma
Posty: 1540
Rejestracja: 21 gru 2009, o 11:07

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Ali99 » 31 sty 2011, o 15:45

Wybieram sie na filologie polska a co z tego wyjdzie - zobaczymy
„Mam wrażenie, że wszyscy poza mną są bezwstydnie szczęśliwi, ale mam nadzieję, że tylko udają.”
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: WildGirl » 31 sty 2011, o 15:55

1. Akademia muzyczna > wokalistyka
2.Programistyka > w stronę bardziej internetu , stron
3.kierunek humanistyczny > cienko to widzę
4.kierunek biologiczny > to samo co z humanistycznym
5.Politologia> znam się na rzeczy

___________________

Z tego wybrałabym

Programowanie nie wiem jak się fachowo nazywa ten kierunek
lub wokalistykę
albo politologie hehe już siebie widzę w sejmie kolejna Zyta a rozdarta jak JK :)

Tu następuję ciężki wybór śpiewać umiem ale czy ja nadaję się na scenę :shock: :roll:
Informatyka zawsze mnie kręciła ale nie mam zamiaru całego życia spędzić na tworzeniu stron , for czy na grafice :evil:
to może politologia - publika by mnie zjadła


---------------------------

Obawiam że skończy się tak czas szybko mija i wcale się nie zdziwię jak z moimi ambicjami "zostanę na zmywaku w Londynie podśpiewując piosenki"

__________________

Koleżanka dobrze powiedziała ładny rozrzut ale co z tego wyjdzie to nie wiem
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Ireth » 31 sty 2011, o 16:05

Rilla pisze:Jak się zmobilizuję, to może wreszcie skończę tę nieszczęsną polonistykę.

Zaczęłam z pasją, miałam na siebie plan. Po drodze okazało się, że plan mogę spokojnie realizować i bez studiów, a kierunek dostarcza mi całej masy atrakcji, które nie mają nic wspólnego z moimi językoznawczymi zapędami. I zabija przyjemność czytania książek.
Ciężko mi powiedzieć czy żałuję. Nie poszłabym na inne studia, ale szkoda mi kasy i lat zmarnowanych na filologii.
Ja skonczylam siedem lat temu i to rzeczywiscie byly zmarnowane lata, moge sie podpisac pod wszystkim, co napisalas. I o ile myslalam, ze to moze kiepski uniwersytet temu winien, to tu piszesz to samo bedac na UWr, wiec chyba jednak w samych studiach lezy problem.
W zawodzie nie przepracowalam ani jednego dnia, pracuje zupelnie w innej branzy teraz, do ktorej musialam skonczyc inna szkole. Szkoda tych pieciu lat, moglam je zagospodarowac sensowniej, dlatego zastanow sie, Ali99.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
taka_panna
super forma
super forma
Posty: 1391
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: taka_panna » 31 sty 2011, o 16:43

ugrofinistyka- specjalizacja wegierska. jestem na 3 roku.
bardzo zaluje. to nie dla mnie, nie ten jezyk, nie te kraj.
nie wiem co potem..
"Jeśli coś kochasz puść to wolno.
Jeśli wróci - jest twoje.
Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
Awatar użytkownika
Tanna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2009, o 01:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Post autor: Tanna » 31 sty 2011, o 17:02

Mówią ,że do 3x sztuka , zatem moje 3 studia trafione w 10- etnologia. Przyznam się,że od razu po maturze chciałam zacząć studiować etnologię, ale jak to bywa w młodym wieku poddałam się opinii rodziców, że co ja będę robić po tym -w muzeum pracować. A teraz nie widzę innego kierunku dla siebie. Świetne połączenie socjologi, kulturoznawstwa, archeologii. Dla mnie bomba. Nie wiem jak w innych miastach ,ale w Łodzi świetna kadra pedagogiczna. Studiuję i sprawia mi to przyjemność, a to najważniejsze :). A teraz wracam do książek, bo jakaś sesja ponoć ... :podbite oczko:
ODPOWIEDZ