cytaty i mysli :)

Cafe dla wszystkich
AssaAbloy

cytaty i mysli :)

Post autor: AssaAbloy » 10 lip 2004, o 14:44

proponuje, zeby chetne kobietki (albo i nie kobietki;)) podzielily sie ciekawymi przeczytanymi, zaslyszanymi myslami; ale proponuje, zeby to nie byly takie "oklepane" cytaty:) wspaniale by bylo przeczytac, jakie slowa cos w Was zmienily, sklonily do refleksji, otwarly na cos oczy, zmienily sposob patrzenia... :)

dla mnie niezwykle istotne sa nastepujace mysli:

"Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły,
by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa." /Henryk Elzenberg/

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." /David Lloyd George/

"Albo znajdziemy droge, albo ja wytyczymy." /Hannibal/

"Galery sa nie tam, gdzie sie uderza kilofem. Galery są tam, gdzie uderzenie kilofem nie ma sensu i nie wiąże tego, kto uderza, ze społecznością ludzi." /A. Saint-Exupery/

"Patrz, gdzie idziesz, bo pojdziesz, gdzie patrzysz." /moj Tato:)))/

i... jeszcze mi przyszla taka mysl... moze by tak w dziale, no nie wiem... szlafroki i szarlotki? opinie? powymieniac sie dluzszymi fragmentami ksiazek, wierszy... czegokolwiek, co zrobilo na nas wrazenie, co zmusilo do refleksji, wplynelo na nasz rozwoj i chcialybysmy, zeby inni tez to przeczytali? co o tym myslicie? :)
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 10 lip 2004, o 18:29

"Może i można zetrzeć plamy z lamparta, ale mimo to lampart zawsze pozostanie lampartem!!!!" - nie pamiętam czyje..?, ale świetne, po prostu świetne..
Emi Grant

Cytaty i motta

Post autor: Emi Grant » 10 lip 2004, o 20:54

Jezeli malarz chce ujrzec umilowane przez siebie pieknosci, jest on w stanie stworzyc je, a jesli chce ujrzec rzeczy potworne, ktore przerazaja, lub blazenskie i smieszne, albo budzace prawdziwe wspolczucie, jest ich panem i Bogiem. I zaiste we wszystkim cokolwiek istnieje we wszechswiecie jako byt istotny, jako rzecz dostrzegalna, czy jako wyobrazenie, on pracuje wpierw mysla, a pozniej dlonmi. /Giorgio Vasari - Zywoty/

Pozdrawiam filozoficznie
Emi Grant
Małgorzata

Re: Cytaty i motta

Post autor: Małgorzata » 11 lip 2004, o 19:35

Emi Grant pisze:Jezeli malarz chce ujrzec umilowane przez siebie pieknosci, jest on w stanie stworzyc je, a jesli chce ujrzec rzeczy potworne, ktore przerazaja, lub blazenskie i smieszne, albo budzace prawdziwe wspolczucie, jest ich panem i Bogiem. I zaiste we wszystkim cokolwiek istnieje we wszechswiecie jako byt istotny, jako rzecz dostrzegalna, czy jako wyobrazenie, on pracuje wpierw mysla, a pozniej dlonmi. /Giorgio Vasari - Zywoty/

Pozdrawiam filozoficznie
Emi Grant




U początków wszystkiego zawsze jest myśl.
...

Post autor: ... » 14 lip 2004, o 15:17

"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem" (Dalajlama)
linn

Post autor: linn » 15 lip 2004, o 23:25

"MOJE ŁZY SĄ ZBYT DROGOCENNE, AŻEBYM MIAŁA ZAPŁAKAĆ ZA KIMŚ, KTO NIE ZASŁUGUJE NAWET NA MOJĄ POGARDĘ.. " kompletnie nei kojarze skad to mam, kiedys sobie w zeszycie zapisalam
Małgorzata

to moje

Post autor: Małgorzata » 17 lip 2004, o 13:09

linn pisze:"MOJE ŁZY SĄ ZBYT DROGOCENNE, AŻEBYM MIAŁA ZAPŁAKAĆ ZA KIMŚ, KTO NIE ZASŁUGUJE NAWET NA MOJĄ POGARDĘ.. " kompletnie nei kojarze skad to mam, kiedys sobie w zeszycie zapisalam




Ej, to moje, ale chyba nie jest to aż takie dobre, żeby sobie zapisywać w zeszyciku, cha,cha,cha
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 17 lip 2004, o 13:10

... pisze:"Jeśli myślisz, że jesteś zbyt mały by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem" (Dalajlama)




Fenomenalne.
margo

Post autor: margo » 17 lip 2004, o 14:00

Pies myśli,.....jeśli człowiek karmi mnie i dba o mnie to ten człowiek jest bogiem.
Kot myśli,.....jeśli człowiek dba o mnie, karmi mnie......to widocznie jestem dla człowieka bogiem.
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 17 lip 2004, o 14:39

margo pisze:Pies myśli,.....jeśli człowiek karmi mnie i dba o mnie to ten człowiek jest bogiem.
Kot myśli,.....jeśli człowiek dba o mnie, karmi mnie......to widocznie jestem dla człowieka bogiem.


A skąd wiesz co myśli kot, cha,cha,cha??

P.S. UUUUfffff, ale gorąco, nienawidzę takiej pogody, kipnąć można
Amerie

cytaty

Post autor: Amerie » 17 lip 2004, o 15:58

Małgorzata pisze:"Może i można zetrzeć plamy z lamparta, ale mimo to lampart zawsze pozostanie lampartem!!!!" - nie pamiętam czyje..?, ale świetne, po prostu świetne..
Wow faktycznie świetne !!!!
Co się nic nie odzywasz ?? :P:P ;-)
Pozdrawiam !!

P.s myslałam już, że wyjechałaś bez pa pa
Amerie

cytaty

Post autor: Amerie » 17 lip 2004, o 16:04

Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, ale nauczcie się to robić nie zwracając na siebie uwagi. A teraz skupcie się na tej róży i pozwólcie, by objawiło się wasze prawdziwe Ja.
- Co to jest prawdziwe Ja?- wtrąciła Weronika w pół słowa. Wszyscy zapewne wiedzieli, ale nie dbała o to, przestała wyrzucać sobie, że przeszkadza innym.
-To kim jesteś, a nie to, co z ciebie zrobiono.
// fragment z ksiązki "Weronika postanawia umrzeć" Paulo Coelho //

lol pozdrawiam wszystkich miłośników książek Paul'a !!! :D
margo

Post autor: margo » 17 lip 2004, o 16:11

Małgorzata pisze:"Może i można zetrzeć plamy z lamparta, ale mimo to lampart zawsze pozostanie lampartem!!!!" - nie pamiętam czyje..?, ale świetne, po prostu świetne..
heheheeee...to plotka.....próbowałam...
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 17 lip 2004, o 17:37

margo pisze:
Małgorzata pisze:"Może i można zetrzeć plamy z lamparta, ale mimo to lampart zawsze pozostanie lampartem!!!!" - nie pamiętam czyje..?, ale świetne, po prostu świetne..
heheheeee...to plotka.....próbowałam...



Co próbowałaś??? Zetrzeć plamy z lamparta??? Cha,cha,cha,cha,cha!!!
A pumeksem??, czy czymś innym??!!!
Małgorzata

do Amerie

Post autor: Małgorzata » 17 lip 2004, o 17:41

Co się nic nie odzywasz ?? :P:P ;-)
Pozdrawiam !!

P.s myslałam już, że wyjechałaś bez pa pa[/color][/quote]




No przecież myślałam, że wyjechałyście gdzieś na wakacje, miałaś przysłać kartkę (papierową), więc czekam.
Buziaki dla Ciebie i Oliwii.

P.S. Właśnie śpiewa Abba - jest ponadczasowa chyba..
margo

Post autor: margo » 17 lip 2004, o 17:56

Małgorzata pisze:
Co próbowałaś??? Zetrzeć plamy z lamparta??? Cha,cha,cha,cha,cha!!!
A pumeksem??, czy czymś innym??!!!

wszystkim....nawet domestosem i nawet tribuksem......hehehehehe....
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 22 lip 2004, o 23:05

margo pisze:
Małgorzata pisze:
Co próbowałaś??? Zetrzeć plamy z lamparta??? Cha,cha,cha,cha,cha!!!
A pumeksem??, czy czymś innym??!!!

wszystkim....nawet domestosem i nawet tribuksem......hehehehehe....





Hm, hm, hm, to pozostaje tylko obdarcie ze skóry(cha,cha,cha), ale myślę, że to też nic nie da, bo lamparty do rodziny kotów należą pewnie, a te koty, oj te koty, no wyjątkowe są po prostu....., szczególnie kocice, cha,cha,cha,cha,cha

Ostatnio taka jedna, sporo młodsza ode mnie kocica co i rusz mówi, że jestem piękna i śliczna i nie wiem, co mam zrobić(mówię wtedy, że przesadza), bo ja tak straszliwie lubię, kiedy ktoś mi schlebia(oj ta próżność), ale Ona to mówi całkiem szczerze(i to jest fenomenalne) i bez żadnych absolutnie podtekstów. Właściwie to kiedy rozmawiamy ze sobą, widzę po Jej oczach, że nie rozumie mnie czasami, tego o co mi chodzi i vice versa zresztą (Ona jest Amerykanką mówiącą po polsku, ale trochę w angielski sposób), ale są takie momenty, kiedy patrzymy sobie w oczy i po prostu zaglądamy sobie w duszę i to jest jedyne w swoim rodzaju.
Ona ma w sobie taki sam rodzaj dumy jak ja, a równocześnie taki sam rodzaj otwartości na świat i tak samo silne poczucie sprawiedliwości i dążenia do tego, co dobre, więc rozumiemy swoje odczucia i to, że ta duma to tylko rodzaj pozy (my Lwy tak lubimy teatralność), a tak naprawdę to chcemy każdemu przychylić nieba
Zresztą myślę, że uwielbiamy się z wzajemnością, ale to będzie zawsze tylko sfera uwielbienia platonicznego. Ale jest fantastycznie czuć, że druga osoba widzi, "co w sercu masz na dnie" (och, wyszedł mi Ciechowski mimochodem) i że jest to wiadome, ale niewypowiedziane....i bez żadnego narzucania się sobie, coś niesamowitego - po prostu jeszcze jedna bezcenna rzecz w życiu..
Lwica-jaskółka

Post autor: Lwica-jaskółka » 22 lip 2004, o 23:51

po prostu jeszcze jedna bezcenna rzecz w życiu.. :? :roll:


też chciałabym być taką :lol: rzeczą !

Pozdrawiam :D
Małgorzata

Post autor: Małgorzata » 24 lip 2004, o 21:54

też chciałabym być taką :lol: rzeczą !





Zawsze możesz..
kocur

Post autor: kocur » 28 lip 2004, o 01:10

hejka:)

I HAVE NOTHING TO SAY
AND I AM SAYING IT
AND THAT IS POETRY
AS I NEEDED IT
- John Cage

często tak mam, że myśli mi się kłębią w głowie. a czasem wystarcza bycie w ciszy, by zrozumieć i jakimś cudem wyrazić to, co ma być wyrażone. czasem myślę, że nie mam nic do powiedzenia, nic wartościowego. więc milczę. tak sobie myślę, że ten cytat wiele o mnie mówi. przede wszystkim wiele mówi o twórczości cage'a (esensja - 4:33). dobra, dywaguję sobie zbytnio. dodam jeszcze, że fajne cytaciki się znalazły w tym temacie. pozdrawiam panie, pa.
eden

Post autor: eden » 29 lip 2004, o 20:34

All that you have is your soul ( wszystko co masz to twoja dusza) - Tracy Chapman
plum_tree

Ciekawe cytaty

Post autor: plum_tree » 7 sie 2004, o 11:19

"Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość najdoskonalszy nauczyciel"

F. Chopin

"Człowiek pozbawiony złych nawyków może mieć gorsze"

Mark Twain

"Być wolnym to móc nie kłamać"

Albert Camus
2drogi

Post autor: 2drogi » 7 sie 2004, o 18:40

"Macierzyństwo kobiety - pomimo, że ma znaczenie podstawowe - jest niczym wobec jej możliwości zapładniania duchowego" - Teilhard de Chardin
Gość

.........

Post autor: Gość » 8 sie 2004, o 06:42

:cry:
BARDZO MAŁY CZŁOWIEK--RZUCA DUŻY CIEŃ..!
2drogi

Post autor: 2drogi » 8 sie 2004, o 10:20

"A jej tylko drżała warga
Gdy ranną porcją oliwy
Maściła czuła kolejarka
Tłoki lokomotywy."

z czasów bardzo wczesnego socjalizmu realnego
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Post autor: ruby » 8 sie 2004, o 13:01

2drogi pisze:"A jej tylko drżała warga
Gdy ranną porcją oliwy
Maściła czuła kolejarka
Tłoki lokomotywy."

z czasów bardzo wczesnego socjalizmu realnego
Erotyka proindustrialna :lol: Wtedy to się pisało :!:
:P
Pcheła

Post autor: Pcheła » 8 sie 2004, o 13:29

lepszy maluch w garażu niż porsche w telewizorni :D
Małgorzata

Re: .........

Post autor: Małgorzata » 8 sie 2004, o 14:07

Anonymous pisze::cry:
BARDZO MAŁY CZŁOWIEK--RZUCA DUŻY CIEŃ..!



No, podoba mi się to bardzo
CO2

Post autor: CO2 » 8 sie 2004, o 23:38

"Świadomość sprawowania władzy, to uczucie prawie seksualne."

A po przeczytaniu wywiadu z Grabażem, nasuwa mi się:

"Kto za młodu nie był socjalista, ten na starość będzie zwykła świnią."
ona_czyli_ja

cytaty i mysli

Post autor: ona_czyli_ja » 9 sie 2004, o 00:25

moje ulubione to:
"Ucz sie brac serio to co jest tego warte, a z reszty sie smiej."H.Hesse

"Odczytujemy swiat na opak i twierdzimy, ze nas oszukal" R.Tagore

"Tradycja jest najwygodniejszym usprawiedliwieniem dla duchowego lenistwa, to najpewniejszy glejt dla owych idiotow, ktorzy wlasne beztalencie oslaniaja silnie podkreslanym picem tradycji."H.Kirst

"Milosc blizniego nie bylaby tak utrudniona, gdyby ten blizni nie byl tak blisko." N.Mailer

"Dopiero w obliczu katastrofy przestajemy byc skurwielami." Celine
ODPOWIEDZ