Krwiodawstwo

Cafe dla wszystkich
zlotnik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 2 gru 2007, o 00:00

Krwiodawstwo

Post autor: zlotnik » 21 mar 2012, o 16:51

Witam,

Tematu krwiodawstwa na forum nie znalazlam, wiec osmielam sie zapytac czy sa wsrod nas krwiodawczynie? Prosze nie mylic z ofiarami krwiopijcow :wink: .
W zamierzchlej przeszlosci kilkukrotnie oddalam krew w Polsce. Bylam mloda (piekna?? :D ), zdrowa i nie bylo innych przeciwwskazan.Teraz wciaz jestem ... jestem i wciaz mam nadzieje ze zdrowa :D . Wczoraj po raz drugi chcialam oddac krew w UK i zostalam odeslana do domu ze wzgledu na zbyt niski poziom zelaza (wymagane 125 mikrogramow, u mnie stwierdzono 124!!!). Bylam strasznie rozczarowana, bo za kazdym razem po oddaniu krwi czulam, ze zrobilam cos dobrego a tym razem nie dane mi bylo :cry: . A co Wy sadzicie o oddawaniu krwi?

Przy okazji pozdrawiam teczowa sluzbe zdrowia. Nie naleze ale sympatyzuje :D
Egoizm nie po­lega na tym, że żyje się tak jak się chce lecz na żąda­niu od in­nych by żyli tak jak my chcemy. Oscar Wilde
Awatar użytkownika
jestemwloczega
super forma
super forma
Posty: 4605
Rejestracja: 22 maja 2010, o 07:46

Re: Krwiodawstwo

Post autor: jestemwloczega » 21 mar 2012, o 17:07

zlotnik pisze: . A co Wy sadzicie o oddawaniu krwi?
sądzimy, że kto może oddawać krew niech ruszy dupe i ja oddaje
dla mnie jesteś smieciem, i nie podskakuj, stara .... bo cię załatwię ..... uważaj, zarazo ...... koralik
Awatar użytkownika
drsiwek
super forma
super forma
Posty: 6082
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:13
Lokalizacja: punkt W

Re: Krwiodawstwo

Post autor: drsiwek » 21 mar 2012, o 17:43

Krew jest zawsze potrzeba i jeżeli ktoś może, i chce to niech odda.

Ps. to ruszanie dupskiem w czasie oddawania krwi to jakaś nowa metoda, bo nie słyszałam o niej :D
:piwo:
Awatar użytkownika
jestemwloczega
super forma
super forma
Posty: 4605
Rejestracja: 22 maja 2010, o 07:46

Re: Krwiodawstwo

Post autor: jestemwloczega » 21 mar 2012, o 17:47

drsiwek pisze:Krew jest zawsze potrzeba i jeżeli ktoś może, i chce to niech odda.

Ps. to ruszanie dupskiem w czasie oddawania krwi to jakaś nowa metoda, bo nie słyszałam o niej :D
a widzisz jak Ty mało wiesz o ...metodach nowych
dla mnie jesteś smieciem, i nie podskakuj, stara .... bo cię załatwię ..... uważaj, zarazo ...... koralik
rozabezkolcow
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:16

Re: Krwiodawstwo

Post autor: rozabezkolcow » 21 mar 2012, o 18:24

Ja krew oddaję, i będę oddawała dopóki będę mogła. :cool:
canis
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 21 maja 2011, o 20:49

Re: Krwiodawstwo

Post autor: canis » 21 mar 2012, o 20:34

Jestem za, choć długi czas nie mogłam to gdy to zrobiłam czułam się szczęśliwa
Nie traktuj życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z Niego żywy.
kprez
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:42

Re: Krwiodawstwo

Post autor: kprez » 21 mar 2012, o 20:55

O, jjjjjjjjjjaaaaaaaaaa! Ten temat to mój konik! 8)
Jestem prelegentką tematyki Honorowego Krwiodawstwa i Honorowego Oddawania Szpiku.
Za pierwszym razem, jak wyszłam po oddaniu krwi, to byłam tak niesamowicie z siebie dumna :D teraz to już przyzwyczajenie, rutyna, ale zawsze z wielką radością :)
"Zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."
Awatar użytkownika
little_Di
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 105
Rejestracja: 12 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: Kr/Rz

Re: Krwiodawstwo

Post autor: little_Di » 21 mar 2012, o 23:24

Oddaję. Niesamowite uczucie zrobienia czegoś dla kogoś.
I jeśli ktoś mi powie, że bezinteresowność nie jest fajna i budująca ma ode mnie solidnego 'kopa w d***ę' :-P
kharyi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 29 mar 2009, o 01:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: kharyi » 22 mar 2012, o 00:06

oddaje from time to time.
co do UK jakoś nie mogę się przekonać by tu oddać krew, nękają potem listami i mailami...
poza tym lubię dostawać polskie 10czekolad batonik i soczek lol
podbudowuje swoje ego troszke ;) i w ogóle jestem happy, że pomogłam.

KPREZ
Jestem prelegentką tematyki Honorowego Krwiodawstwa i Honorowego Oddawania Szpiku.
to może sprzedasz jakieś info o oddawaniu szpiku ;>
skąd pobierają i kiedy pobierają ?
jakieś warunki do spełnienia by być dawcą?
LilithSoul
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 7 sty 2011, o 11:50

Re: Krwiodawstwo

Post autor: LilithSoul » 22 mar 2012, o 00:13

oddaje regularnie.

Czuję,że daję coś naprawdę... wartościowego.

I pani pielęgniareczka w uniformie :D
Awatar użytkownika
Xenia_On_a_topp
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2008, o 02:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Xenia_On_a_topp » 22 mar 2012, o 00:24

Xenia Onatopp: You don't need the gun.
James Bond: Well, that depends on your definition of safe sex.
pomorska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 6 mar 2012, o 20:18
Lokalizacja: gdansk

Re: Krwiodawstwo

Post autor: pomorska » 22 mar 2012, o 08:53

a w moim oddziale krwiodactwa jest jedna pielęgniarka, co do której mam podejrzenia że z naszej branży. Mam podwójną radoche, gdy wbija we mnie igle :D
Awatar użytkownika
HeavensOnFire
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 10 sie 2011, o 13:30

Re: Krwiodawstwo

Post autor: HeavensOnFire » 22 mar 2012, o 09:55

Od stycznia oddałam już dwa razy :) Świetne uczucie ... A przy okazji robi się coś dobrego. Słyszałam gdzieś że można się uzależnić od oddawania krwi , a jeśli to prawda to uczuję że wpadłam w nowy nałóg :wink:
And there's a true blue inside of me
That keeps stoppin' me, touchin' ya, watchin' ya, lovin' ya
pomorska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 6 mar 2012, o 20:18
Lokalizacja: gdansk

Re: Krwiodawstwo

Post autor: pomorska » 22 mar 2012, o 13:13

chyba jedyny pożyteczny nałóg. Mój brat od kilku laty oddaje krew. Ma ''dziwne ciśnienie'', żeby oddać krew. Czuje, że już pora na oddanie krwi. Coś w tym jest.
Inermiss
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 8 sie 2008, o 02:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Inermiss » 22 mar 2012, o 15:00

ach ja gdy tylko skończyłam te 18 lat poszłam krew oddać
i tak w sumie oddałam tylko ze 4 razy zawsze miałam wahania hemoglobiny i nie zawsze sie udawało odrazu oddać
Pamiętam to uczycie i chciałabym oddawać nadal ale od kilku lat walczę z niedowagą staram się przytyć
i mieć odpowiedni poziom hemoglobiny z tym drugim może jest ok teraz ale z wagą hmm kiepsko ;|
Inermiss
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 8 sie 2008, o 02:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Inermiss » 22 mar 2012, o 15:03

pomorska pisze:chyba jedyny pożyteczny nałóg. Mój brat od kilku laty oddaje krew. Ma ''dziwne ciśnienie'', żeby oddać krew. Czuje, że już pora na oddanie krwi. Coś w tym jest.

tak tak jest w tym coś znajomy tez ma wysokie ciśnienie jak już pora
zdarzało się że miał krwotok z nosa gdy nie pojechał oddać a przyszedł czas
Awatar użytkownika
jestemwloczega
super forma
super forma
Posty: 4605
Rejestracja: 22 maja 2010, o 07:46

Re: Krwiodawstwo

Post autor: jestemwloczega » 22 mar 2012, o 16:16

dziewczynki - skoro o tym mowa zerknijcie na mój ostatni post tu http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... f=1&t=8643
dla mnie jesteś smieciem, i nie podskakuj, stara .... bo cię załatwię ..... uważaj, zarazo ...... koralik
zurawina32
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 470
Rejestracja: 24 maja 2008, o 02:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: zurawina32 » 22 mar 2012, o 16:36

Jestem Honorowym Dawcą Krwi od 1998 roku,posiadam brązową odznakę HDK.Nie jestem ostatnio aktywna,ale jeśli mogę komuś ofiarować swoją krew-a może uratować życie-to bez wahania to robię.Nie wyobrażam sobie oddawania krwi za pieniądze i uważam takie działanie za zaprzeczenie idei HDK.
nando1975
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 00:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: nando1975 » 22 mar 2012, o 23:18

Ja bym powiedziała , że warunkiem jest odpowiedni poziom hemoglobiny , a nie żelaza :) Jestem pielęgniarką i do pewnego czasu byłam dawczynią. Trzeba oddawać krew, bo to jest lek, który ratuje życie. Przeczytałam , że wiele dziewczyn oddaje i jestem dumna , bo tak niechlubnie czasami o nas mówią, a nie jeden nosi naszą krew w organiźmie. Teraz jest przesilenie wiosenne. Nie przejmuj się. Jedz dużo warzyw i dbaj o siebie (mięso też;)) , a zobaczysz , że w końcu będziesz mogła oddać to cenne lekarstwo. Pozdrawiam serdecznie i muszę powiedzieć , że jestem dumna z naszej społeczności tym bardziej , że mam wiele przyjaciółek tu we Włoszech chorych na tzw. anemia mediterania (anemia śródziemnomorska) i żeby przeżyć każdy z nich potrzebuje co najmniej 2 worki krwi co 28 dni. Jesteście wielkie!!!!!!!!!!!!!
zlotnik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 2 gru 2007, o 00:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: zlotnik » 23 mar 2012, o 10:42

nando1975 pisze:Ja bym powiedziała , że warunkiem jest odpowiedni poziom hemoglobiny , a nie żelaza :) Jestem pielęgniarką i do pewnego czasu byłam dawczynią. Trzeba oddawać krew, bo to jest lek, który ratuje życie. Przeczytałam , że wiele dziewczyn oddaje i jestem dumna , bo tak niechlubnie czasami o nas mówią, a nie jeden nosi naszą krew w organiźmie. Teraz jest przesilenie wiosenne. Nie przejmuj się. Jedz dużo warzyw i dbaj o siebie (mięso też;)) , a zobaczysz , że w końcu będziesz mogła oddać to cenne lekarstwo. Pozdrawiam serdecznie i muszę powiedzieć , że jestem dumna z naszej społeczności tym bardziej , że mam wiele przyjaciółek tu we Włoszech chorych na tzw. anemia mediterania (anemia śródziemnomorska) i żeby przeżyć każdy z nich potrzebuje co najmniej 2 worki krwi co 28 dni. Jesteście wielkie!!!!!!!!!!!!!
Hej nando, nie zamierzam dyskutowac z fachowcem :salut: , ale pani pielegniarka pobierajac pierwsza kropelke krwi z palca wyraznie powiedziala "iron level" . Wrzucila ja do malej probowki z jakims plynem i niestety kropelka nie opadla na dno wystarczajaco szybko. Pobrala mi zatem troszke wiecej krwi i zrobila dodatkowe badanie. Niestety potwierdzilo pierwszy wynik. Bylo mi bardzo przykro, bo pani powiedziala ze zaprasza mnie znowu za 4 miesiace!!!! Dzisiaj jednak doczytalam za moge sprobowac wczesniej i oczywiscie sprobuje :D . A warzyw ostatnio zjadam tyle, ze chyba w calym moim zyciu nie zjadlam takich ilosci :wink:
bo tak niechlubnie czasami o nas mówią, a nie jeden nosi naszą krew w organiźmie
Dziewczyny, zatem traktujmy krwiodawstwo jako pozyteczny rodzaj zemsty :towanda: :lol:
Egoizm nie po­lega na tym, że żyje się tak jak się chce lecz na żąda­niu od in­nych by żyli tak jak my chcemy. Oscar Wilde
nando1975
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 00:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: nando1975 » 24 mar 2012, o 00:50

Należy zawsze próbować jeśli chodzi o szczytny cel. Pozdrawiam :)
PS a ta kropelka mówiła nie o żelazie , ale o hemoglobinie :)
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Akumu » 24 mar 2012, o 01:07

krwiodawstwo jest fantastyczne, towarzyszy mu niesamowite uczucie i ogromna wewnętrzna duma :)
miałam przerażająco niski poziom żelaza i dopiero informacja, że nie mogę oddawać krwi, skłoniła mnie do jakiegoś leczenia swojej anemii.
Awatar użytkownika
MissLemon
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2012, o 22:32

Re: Krwiodawstwo

Post autor: MissLemon » 24 mar 2012, o 11:28

Oddawałam krew w UK. W sumie wszystko było fajnie zorganizowane.
Jasne, że zawsze na oddawanie krwi idzie się z pozytywną enrgią- że zrobi się coś dobrego, pomoże innym itp. Ale
jeśli w badanich wyjdzie, że nie powinno się oddać krwi, to myślę, że trzeba się z tym pogodzić. To ma sens tylko jeśli jest się zdrowym. Bez sensu oddać krew, a potem zasłabnąć i samej potrzebować pomocy lekarza (tudzież atrakcyjnej lekarki :-P ).
Awatar użytkownika
sporti
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 120
Rejestracja: 3 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: wszedzie

Re: Krwiodawstwo

Post autor: sporti » 10 kwie 2012, o 01:31

Ja rowniez oddaje krew od wielu lat - ale ze wzgledu na rozne wyniki krwi oddaje ja niestety rzadziej niz bym tego chciala. W przypadku osob ktore nie maja zbyt zadowalajacych wynikow jest jeszcze obcja oddawania plytek krwi - nie jest to tak inwazyjne dla organizmu :cool: Warto zapytac o to lekarza podczas oddawania krwi - mnie lekarz sam to zaproponowal i teraz oddaje plytki. Trwa to troche dluzej niz tradycyjne oddanie krwi ale jak juz mowilam - organizm szybciej sie regeneruje i czesciej mozemy sie podzielic z innymi czastka siebie :D
Doris
Nie ogladaj sie za siebie, bo ci z przodu ktos przyj...bie...
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Krwiodawstwo

Post autor: Ireth » 11 kwie 2012, o 20:43

Oddaje regularnie od 18 roku zycia i robie to w kazdym kraju, w ktorym mieszkam :) Mam rzadka grupe krwi (B Rh minus), wiec czasami jestem wzywana, jak im akurat takiej brakuje. Jestem tez zarejestrowana jako dawca szpiku i organow :) Chociaz tyle moge sie przydac.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
MadziM
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 21 lip 2009, o 02:00

Re: Krwiodawstwo

Post autor: MadziM » 12 kwie 2012, o 23:01

Ja strasznie chcę zostać honorowym dawcą krwi od ok. 3 lat, ale 18-stka dopiero za 3 miesiące. Pomijając fakt, że mdleję od igieł xD. Jeszcze mam pytanie, bo partnerka mojego taty (mieszkam z Nią) strasznie mnie zjechała i powiedziała, że będę mieć problemy w późniejszym wieku, bo organizm się przyzwyczai do oddawania i jak nie będę mogła oddawać to będzie ciągle produkował krew. Czy to prawda? Ogólnie to się nie bardzo tym przejmuję:P, ale jak jeszcze raz na mnie naskoczy to chciałabym coś odpowiedzieć w tej sprawie:) Z góry dziękuję:)
kprez
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:42

Re: Krwiodawstwo

Post autor: kprez » 13 kwie 2012, o 12:03

MadziM pisze:Ja strasznie chcę zostać honorowym dawcą krwi od ok. 3 lat, ale 18-stka dopiero za 3 miesiące. Pomijając fakt, że mdleję od igieł xD. Jeszcze mam pytanie, bo partnerka mojego taty (mieszkam z Nią) strasznie mnie zjechała i powiedziała, że będę mieć problemy w późniejszym wieku, bo organizm się przyzwyczai do oddawania i jak nie będę mogła oddawać to będzie ciągle produkował krew. Czy to prawda? Ogólnie to się nie bardzo tym przejmuję:P, ale jak jeszcze raz na mnie naskoczy to chciałabym coś odpowiedzieć w tej sprawie:) Z góry dziękuję:)
bzdury!! organizm cały czas ma taką samą ilość krwi, a w krwioobiegu dorosłego człowieka jest 5- 6 litrów krwi.
Ech, skąd się bierze tyle nieprawdziwych informacji i to przeważnie od osób, które mają żadnego pojęcia o tym.
"Zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."
Awatar użytkownika
chiyome
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 192
Rejestracja: 30 mar 2012, o 15:45
Lokalizacja: Malbork/Pirmasens

Re: Krwiodawstwo

Post autor: chiyome » 13 kwie 2012, o 12:35

ja tez słyszałam o "zgubnych konsekwencjach oddawania krwi". po wiosce niedaleko mnie chodzą słuchy, że Ktoś tam krwotoku do mózgu dostał i to na pewno od tego. nie wiem skąd ludzie biorą takie bzdury.

jak dla mnie to jest darmowe badanie krwi. mam kompleksowe regularne badania krwi :D i wiem, że jestem zdrowa.
oczywiście te 10 czekolad nie zachęca, skąd :D
Biseksualizm to nie niezdecydowanie! to orientacja seksualna!
kprez
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:42

Re: Krwiodawstwo

Post autor: kprez » 13 kwie 2012, o 12:38

chiyome pisze:ja tez słyszałam o "zgubnych konsekwencjach oddawania krwi". po wiosce niedaleko mnie chodzą słuchy, że Ktoś tam krwotoku do mózgu dostał i to na pewno od tego. nie wiem skąd ludzie biorą takie bzdury.

jak dla mnie to jest darmowe badanie krwi. mam kompleksowe regularne badania krwi :D i wiem, że jestem zdrowa.
oczywiście te 10 czekolad nie zachęca, skąd :D
a może ktoś wczoraj złamał nogę, bo oddaje krew? hmm :jump:

czekolada mniiaam! poza tym taka do picia albo coś innego :cool:
"Zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."
Awatar użytkownika
chiyome
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 192
Rejestracja: 30 mar 2012, o 15:45
Lokalizacja: Malbork/Pirmasens

Re: Krwiodawstwo

Post autor: chiyome » 13 kwie 2012, o 12:46

nie no nie popadajmy w skrajności:D
miał krwotok do mózgu, bo organizm się przyzwyczaił do produkowania większej ilości krwi i wyprodukował za dużo.
jakieś pytania?:D
Biseksualizm to nie niezdecydowanie! to orientacja seksualna!
ODPOWIEDZ