Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Cafe dla wszystkich
ODPOWIEDZ
mloda2686
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2012, o 21:54

Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: mloda2686 » 28 cze 2012, o 22:06

Witam,
mieszkam i pracuje za granica, ten post to przyznaje akt desperacji i efekt niemoznosci podjecia jakiejkolwiek decyzji od dluzszego czasu, po mimo licznych rozmow ze znajomymi.Co lepsze? pojechac do Polski , stracic prace , mieszkanie i zrobic tam prawko za mniejsza kwote ( wszystkie koszta pobytu tam wyniosa mnie najwiecej 1000 euro), przy czym jak wiadomo nie wroce bez dokumentu. CZy opcja druga- byc tu za granica, pracowac i robic prawko ( tutaj to koszt 1600 euro nawet do 2000 max zalezy czy zdam egzamin za 1 razem ) , przy czym bedzie sie to tu ciagnelo jak" flaki z olejem" najpierw problem ze zdaniem teorii w obcym jezyku, pozniej tylko 20 godzin jazdy ( w PL 30) i niestesty po tym otrzymuje tymczasowe prawko, na egzamin musze czekac minimum 3 miesiace bo takie tu sa przepisy. I to czy go zdam zalezy od tego, czy ktos przez ten czas bedzie mnie douczal jezdzic, bo nie stac mnie na wykupienie dodatkowych godzin( ceny sa astronomiczne). Minus wyjazdu do POlski jest jasny- utrata pracy oraz mieszkania, a wiec po powrocie start od zera tutaj w Belgii. Uhhhh...:(((POMOCY!!!
Lepiej zaryzykowac wyjazd do Polski czy meczyc to prawko tutaj pracujac do tego ...Co wy byscie zrobily???
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: babette » 28 cze 2012, o 22:32

Myślę, że są kraje, w których może być jeszcze tańsze.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
mloda2686
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2012, o 21:54

Re: Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: mloda2686 » 28 cze 2012, o 22:39

babette pisze:Myślę, że są kraje, w których może być jeszcze tańsze.
Nie chodzi tyle o cene, ale o caloksztalt: utrudnienie jezykowe, do tego praca i prawko razem a co najgorsze- w Polsce po 30 godzinech z pewnoscia umie sie wiecej niz po 20 tutaj. Dlatego wiele osob jedzie do Polski zdawac prawko, mysle ze jest to jednak dylemat dla osoby, ktora utrzymuje sie w 100% sama.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: babette » 28 cze 2012, o 22:44

I naprawdę warto ci rezygnować z pracy?
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: myszkadaisy » 28 cze 2012, o 22:51

Lepiej w Polsce, a najlepiej to w tej firmie, ktorej reklama przez zbieg okoliczności pojawila sie pod watkiem. :D
cropca
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 247
Rejestracja: 29 maja 2012, o 21:37

Re: Prawo jazdy tu czy w Polsce HELP MEEEE!:((

Post autor: cropca » 29 cze 2012, o 17:12

A moze proba zdania prawa jazdy w Belgii bylaby dobrym sprawdzianem dla Ciebie? Skoro juz zdecydowalas sie tam zyc, to warto zrobic to na 100%, a nie na pol gwizdka?

Nie wiem, czy rezygnacja z pracy i mieszkania to dobre rozwiazanie - chyba, ze masz dosyc zycia tam i mala przerwa by Ci sie przydala.

Ja jestem juz w polowie drogi po brytyjskie prawo jazdy. Zaluje tylko, ze nie udalo mi sie skonczyc jak jeszcze mielismy tropikalna pogode - jezdzenie w deszczu do najprostszych nie nalezy.
Pewnie wyjdzie drozej, ale za to szybciej tutaj, niz standardowo w Polsce. (po znajomosci mialabym prawko w PL w 3 tyg, ale bez tego jest to 6-9 miesiecy).

Co do bariery jezykowej to dowiedz sie, czy nie moglabys zdawac po polsku. Mysle, ze powinna byc taka mozliwosc.
ODPOWIEDZ