Szatynka a owłosienie

Cafe dla wszystkich
szatynka20
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2012, o 16:00

Szatynka a owłosienie

Post autor: szatynka20 » 2 lis 2012, o 16:01

Dziewczyna która ma jasną cerę i czarne bardzo widoczne włosy na ciele, bujnie owłosione przedramiona i nieco mniej ramiona, włosy w górnej części pleców dość gęste (nie jest to meszek) dł. ok 1-1,5 cm, kępkę włosów między piersiami dł. ok 4-5 cm i wąsik dł. ok 0,5 cm. czy to jest normalne? pytam ponieważ chcę wiedzieć czy jest to nadmiar męskich hormonów czy może jakaś choroba...
Awatar użytkownika
Martik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 6 gru 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szatynka a owłosienie

Post autor: Martik » 2 lis 2012, o 16:25

absolutnie NIE JEST to normalne. idź do lekarza, sprawdź poziom hormonów i rozpocznij leczenie.
http://www.les-rodzina.blog.pl
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: Szatynka a owłosienie

Post autor: pigula73 » 2 lis 2012, o 16:53

Jak wyżej... Proponuję wizytę u internisty. On da skierowanie do endokrynologa. Ew. wizytę u ginekologa/endokrynologa. Obstawiam zbyt małą ilość estrogenów.
Awatar użytkownika
drsiwek
super forma
super forma
Posty: 6082
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:13
Lokalizacja: punkt W

Re: Szatynka a owłosienie

Post autor: drsiwek » 2 lis 2012, o 17:45

Zalecana wizyta u lekarza, bo samo nie przejdzie.
:piwo:
Awatar użytkownika
lalka1975
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 967
Rejestracja: 26 paź 2012, o 03:09

Re: Szatynka a owłosienie

Post autor: lalka1975 » 2 lis 2012, o 18:10

Może zapytaj internistę lub innego lekarza, bo ja nie wiem, nigdy się z tym nie spotkałam...
( * * * * * * )
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Szatynka a owłosienie

Post autor: moja_alchemia » 4 lis 2012, o 11:42

szatynka20 pisze:Dziewczyna która ma jasną cerę i czarne bardzo widoczne włosy na ciele, bujnie owłosione przedramiona i nieco mniej ramiona, włosy w górnej części pleców dość gęste (nie jest to meszek) dł. ok 1-1,5 cm, kępkę włosów między piersiami dł. ok 4-5 cm i wąsik dł. ok 0,5 cm. czy to jest normalne? pytam ponieważ chcę wiedzieć czy jest to nadmiar męskich hormonów czy może jakaś choroba...
pytasz "czy to jest normalne? "
to zależy, w odniesieniu do czego miałoby być nienormalne,

najprawdopodobniej nadmierne owłosienie spowodowane jest wysokim poziomem testosteronu, można to sprawdzić za pomocą badania poziomu hormonów i odniesienia tego do określonych norm medycznych,
natomiast zbyt wysoki, w stosunku do norm, poziom określonych hormonów może być spowodowany różnymi czynnikami,
przyczyną może być nieprawidłowe działanie jakiegoś narządu wewnętrznego, czy to jest "choroba" czy czy po prostu taka właściwość organizmu będziesz mogła stwierdzić po konsultacji z lekarzem i po wykonaniu badań,
ODPOWIEDZ