napisz jeśli akurat masz doła...

Cafe dla wszystkich
Astra1504
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 123
Rejestracja: 5 sty 2013, o 19:43

napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: Astra1504 » 13 sty 2013, o 22:58

Kolejny wątek, kolejne pytanie. Czy jest tu ktoś kto aktualnie ma doła? za kimś tęskni?
Ja mam dziś gorszą formę, chyba tęsknię...bardzo... i chcę to zagłuszyć. Była już książka, był relaks cielesny a teraz muzyka wcale nie depresyjna a mimo to myśli wciąż wędrują do niej i do pytania, czym się zająć żeby przeszło? a Wy jakie macie sposoby na szybkie odgonienie natrętnych myśli?
Life still goes on...
wcisnij_escape
Posty: 5
Rejestracja: 5 lis 2012, o 09:35

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: wcisnij_escape » 14 sty 2013, o 14:27

hej Astra.
dzisiaj nie mam dola, ale niestety czesto mi sie przytrafia. jak mnie juz dopadnie, to najpierw udaje, ze mnie to nie wzrusza, ze nic sie nie dzieje, ale potem kiedy tak dobierze sie do mnie z kazdej strony, to troche sobie pobecze, najlepiej przy tym co w danej chwili najlepiej we mnie gra, potem biore sie za cwiczenia (przyjemne z pozytecznym), prysznic i lulu. nie polecam depresyjnej muzy. po co wpadac w jeszcze wiaksza czelusc rozpaczy? poza tym jest wiecej niz pewne, ze nastepny dzien bedzie lepszy. nawet w pogodzie jak dlugo sa chmury, to potem przychodzi sloneczny dzien. a wiec czekaj na niego, kochana, z nadzieja. na pewno nadejdzie. pozdrawiam slonecznie :slonko:
slo-mo-tion
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2012, o 14:25

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: slo-mo-tion » 23 sty 2013, o 00:08

Moim najskuteczniejszym sposobem na odciągnięcie się od jakichś przygnębiających myśli jest zajęcie się czymś (nawet obowiązkami domowymi, czymkolwiek właściwie), bo wtedy jestem skupiona na jakiejś konkretnej rzeczy... ale czasami nawet nie chce się nic szczególnego robić, a zwłaszcza w tym okresie jesienno-zimowym :| oprócz tego trochę pomaga spotkykanie się ze znajomymi, ćwiczenia, spacery, dobre jedzenie :) Szczerze mówiąc sama ostatnio dość często mam "doła", ale trzeba sobie znaleźć sposoby i jakoś z tym poradzić.
Astra1504
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 123
Rejestracja: 5 sty 2013, o 19:43

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: Astra1504 » 17 lut 2013, o 09:25

to "jakoś" zazwyczaj jest próbą zapomnienia o problemie, a wiem z doświadczenia że to prędzej czy później się zemści...
Ja sprzątaniem i zajęciami domowymi niczego wskórać nie mogę nie wspominając o pracy w której w sytuacjach poważnych nie mogę wysiedzieć i skupić się. Po prostu ja w problemach tonę i o ile często potrzebowałam wygadania się lub pisania do pamiętnika o tyle obecnie w sytuacji życiowych wyborów i tkwienia w potrzasku emocjonalnym zafundowanym przez rodzinę nie umiem rozmawiać...zamykam się w skorupie i ja utwardzam...
Life still goes on...
stempel
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2012, o 22:33

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: stempel » 24 lut 2013, o 13:56

Astra jeśli dół wynika z problemów to może trzeba po prostu się z nimi zmierzyć. Każdy problem można rozwiązać. Zacznij od tych najłatwiejszych. Może po prostu boisz się zmian, konfrontacji, samotności, odrzucenia. Może nie umiesz zaakceptować sytuacji w której się znalazłaś. Nie musisz się z nią godzić ale przyjąć do wiadomości że jest jak jest i szukać rozwiązania jak zmienić to co zakłóca twój spokój.
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: Motyl9 » 24 lut 2013, o 14:30

Czasami są w życiu takie sytuacje na które po prostu nie mamy żadnego wpływu, choćbyśmy nie wiem jak się starali nie jesteśmy w stanie zmienić niektórych rzeczy.
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Awatar użytkownika
Zutsu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 13 maja 2012, o 17:23

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: Zutsu » 10 mar 2013, o 13:43

Ja już od jakiegoś czasu jestem w gorszej formie,a nawet mogę powiedzieć w okropnej.I nie mam już pojęcia co robić,żeby o tym nie myśleć.Wcześniej mi pomagało,film książka,rysowanie,urządzenie sobie małego domowego spa,zrelaksuje i upiększy.
Więc może Tobie takie mini spa poprawi humor :)
Vanilia2905
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:25

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: Vanilia2905 » 17 cze 2013, o 23:42

ja jestem w gorszej formie od sylwestra 2012 r.
hmmm jaki mam na to sposób?
zajmowanie głowy pasjami, spotkania z przyjaciółmi,
gotowanie.... mi to pomaga :)
jak masz coś takiego co daje Ci kopa,
co jest Twoją pasją i robiąc to jesteś szczęśliwa
to phiii.. nie ma problemu,
nie żałuj sobie :) :*
margolcik
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2013, o 20:08

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: margolcik » 18 cze 2013, o 02:00

Vanilia2905 pisze:ja jestem w gorszej formie od sylwestra 2012 r.
hmmm jaki mam na to sposób?
zajmowanie głowy pasjami, spotkania z przyjaciółmi,
gotowanie.... mi to pomaga :)
jak masz coś takiego co daje Ci kopa,
co jest Twoją pasją i robiąc to jesteś szczęśliwa
to phiii.. nie ma problemu,
nie żałuj sobie :) :*

Piszesz bardzo podobnie do mojej przyjaciółki - to jest to, czego trzeba człowiekowi. I nie zajmuj głowy ludźmi, którzy dają ci jedynie cierpienie. Utrzymuj kontakty z tymi, którzy dają Ci radość i szczęście :)

PS Też mam doła, ale próbuję się z niego wydostać. :roll:
nietakaostatnia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 90
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 16:59

Re: napisz jeśli akurat masz doła...

Post autor: nietakaostatnia » 11 paź 2013, o 16:08

a propos relaksu cielesnego na doła to co miałaś na myśli?
ODPOWIEDZ