Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Cafe dla wszystkich
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: dalidaa » 22 cze 2015, o 18:34

nie. Nie polecam tryptanów dla osób mających wysokie współczynniki hemoglobiny i płytek krwii.
Gęsta krew może prowokować udary, zwłaszcza, gdy ma się skłonności genetyczne ( a ja takie mam ). Tryptany powodują zwężanie naczyń krwionośnych w mózgu i na hamowaniu uwalniania neuroprzekaźników we włóknach nerwowych.
Nie jest to wskazane przy tego typu przeciwskazaniach (paradoksalnie tryptany działają przeciwnie do aspiryny). Niestety często nie mówi się o tym na głos, zwłaszcza, że tryptany były dość drogie (i nadal nie są tanie, choć ceną nie zabijają).

Poza tym nie są zalecane przy aurach migrenowych, a my w rodzinie cierpimy na dość rzadki rodzaj tego schorzenia.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: tygrysica3 » 22 cze 2015, o 23:53

dalidaa pisze:Tryptany powodują zwężanie naczyń krwionośnych w mózgu i na hamowaniu uwalniania neuroprzekaźników we włóknach nerwowych.
...a tak mniej "ulotkowo" to: ich oddziaływanie terapeutyczne polega na indukcji skurczu naczyniowego tętnic wewnątrzczaszkowych (szyjnych wewnętrznych, środkowych mózgu, kręgowych) oraz anastomoz tętniczo-żylnych, jednakże bez upośledzenia perfuzji mózgowia...równolegle tryptany wywierają hamujący wpływ na przewodnictwo czuciowe na poziomie jądra nerwu trójdzielnego i jądra pasma samotnego :cool: :wink:
Poza tym nie są zalecane przy aurach migrenowych
...zgadzam się - optymalnym momentem przyjęcia tryptanów jest początek fazy bólowej ataku...leków tych nie należy stosować podczas aury, ponieważ podane w tym okresie są nieskuteczne...ponadto z uwagi na efekt wazokonstrykcyjny (kurczenia naczyń krwionośnych), wzrasta wówczas ryzyko powikłań i ewentualnie potencjalnych incydentów niedokrwiennych ośrodkowego układu nerwowego...
dla osób mających wysokie współczynniki hemoglobiny i płytek krwii.
Gęsta krew może prowokować udary, zwłaszcza, gdy ma się skłonności genetyczne ( a ja takie mam ).
my w rodzinie cierpimy na dość rzadki rodzaj tego schorzenia
...Dali, nie masz Ty za dużo tych jednostek chorobowych - bo pomyślę, że "chorowitka" z Ciebie :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: dalidaa » 23 cze 2015, o 08:39

E tam :-)

Gęsta krew to żadne schorzenie - raczej przypadłość o której trzeba pamiętać. Lepsze to, niż anemia :-)

Co do migreny - mamy migreny z aurą od 4 pokoleń.
Da się nauczyć z tym żyć, choć jest uciążliwe.

Nie są to choroby jako takie, ludzie z tym żyją, ja też...
Kręgosłup szyny ucierpiał w wypadku. Poza częstszymi bólami głowy nic więcej mi nie jest.

Też żadna choroba, raczej pech :-)
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: tygrysica3 » 23 cze 2015, o 18:57

...q*cze! - na zewnątrz ciągle pada...a ja stoję sobie smutna w oknie :( ...jeszcze trochę popada i chyba moja Dziewczyna będzie musiała mnie wpuścić... :cool:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Florka » 25 cze 2015, o 13:04

Pogubiłam się
... ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: tygrysica3 » 25 cze 2015, o 13:11

Florka pisze:Pogubiłam się
...Florciu, masz opcje PW. - w razie potrzeby, skorzystaj :) - nie taki tygrys straszny, jak go malują :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Florka » 25 cze 2015, o 13:13

tygrysica3 pisze:
Florka pisze:Pogubiłam się
...Florciu, masz opcje PW. - w razie potrzeby, skorzystaj :) - nie taki tygrys straszny, jak go malują :wink:
Dziękuję ale..za dużo by pisać.. od tak dawna nie mam przyjaciół, że już nie potrafię, nie umiem.. :?
... ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: tygrysica3 » 25 cze 2015, o 13:27

Florka pisze: Dziękuję ale..za dużo by pisać.. od tak dawna nie mam przyjaciół, że już nie potrafię, nie umiem.. :?
...ale ja nie pisze o przyjaźni - na przyjaźń trzeba sobie "zapracować"...wystarczy napisać: "q*wa mać!...i ... :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: justsomebody10 » 28 cze 2015, o 07:06

Wkurza mnie ludzka bezmyślność, brak odpowiedzialności i okrucieństwo wobec zwierząt. Zaczyna się okres wyjazdów na wakacje/urlopy i zwierzaki zaczynają "przeszkadzać". Jakaś rodzinka przed wyjazdem na wakacje wystawiła kota przed blok. Kot plątał się koło bloku, rozpaczał, więc ktoś zacementował go w rynnie. Na szczęście, udało się kotkowi przeżyć. Ale własnoręcznie zrobiłabym sprawcy z dupy jesień średniowiecza :evil:

I jeszcze ten chiński Festiwal Psiego Mięsa. Paskudne zdjęcia....
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: gimmeeverything » 28 cze 2015, o 08:56

justsomebody10 pisze: Wkurza mnie ludzka bezmyślność, brak odpowiedzialności i okrucieństwo wobec zwierząt. Zaczyna się okres wyjazdów na wakacje/urlopy i zwierzaki zaczynają "przeszkadzać". Jakaś rodzinka przed wyjazdem na wakacje wystawiła kota przed blok. Kot plątał się koło bloku, rozpaczał, więc ktoś zacementował go w rynnie. Na szczęście, udało się kotkowi przeżyć. Ale własnoręcznie zrobiłabym sprawcy z dupy jesień średniowiecza :evil:

I jeszcze ten chiński Festiwal Psiego Mięsa. Paskudne zdjęcia....
:evil: :evil: :evil:

na ślicznej i niestety niebywale ufnej wolno-żyjącej kotce, którą moja znajoma dokarmiała w pobliżu swojego zakładu usługowego jacyś niewyżyci ch*je połamali nocą solidną drewnianą reklamę; kotka w męczarniach dożyła do przyjazdu znajomej o poranku i zmarła w drodze do weterynarza - osobiście zrobiłabym z tych zwyrodnialców worki treningowe dla Pudziana :bije:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: TuriRuri » 28 cze 2015, o 11:20

gimmeeverything pisze: :evil: :evil: :evil:

na ślicznej i niestety niebywale ufnej wolno-żyjącej kotce, którą moja znajoma dokarmiała w pobliżu swojego zakładu usługowego jacyś niewyżyci ch*je połamali nocą solidną drewnianą reklamę; kotka w męczarniach dożyła do przyjazdu znajomej o poranku i zmarła w drodze do weterynarza - osobiście zrobiłabym z tych zwyrodnialców worki treningowe dla Pudziana :bije:
Jakie :poop: trzeba miec w glowie, zeby w ogole taki pomysl sie zrodzil... nie mowiac juz o realizacji... :evil:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
EsaSol
Posty: 7
Rejestracja: 14 cze 2015, o 14:35

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: EsaSol » 28 cze 2015, o 12:23

Na szybko i na gorąco przed pracą
Wściekła że znów się muszę przeprowadzać, pakuje się o końca nie widać, na grzyba mi tyle rzeczy, i z niczym nie mogę się rozstać bo wszystko może się przydać.
Wściekła że wsadziłam sobie szczoteczkę od tuszu do oka i cały makijaż poszedł się... do lasu na grzyby, a ja wyglądam jak pijana panda.
Wściekła że muszę iść dziś do pracy ze świadomością że ONA też tam będzie, a razem z nią te jej niebieskie oczy, zielone albo czerwone za duże dżinsy, ten... niesamowicie seksowny niski głos i... akcent. Ze znów przyłapiemy się na gapieniu na własne tyłki. Że znów będzie mnie unikać, wychodzić z pomieszczenia do którego wejdę, a jednocześnie jak miniemy się na schodach albo, w kiblu przy jednej, jedynej umywalce usłyszę to ciche część nad moim uchem. I tylko wtedy gdy nie będzie światków że się do mnie odezwała. Znowu będę k... zazdrosna o każdy jej ciepły uśmiech który może dostać każdy ale nie ja.
Mam ochotę: krzyczeć, kopać, gryźć i rzucać.
Strach zabija dusze...
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: to_jest_nick » 28 cze 2015, o 13:05

Just, Gimm - szok, na takie coś nie ma słów, sama bym takim do***łą, a mam za sobą kilka lat karate.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: biedronca » 28 cze 2015, o 22:31

Ostatnio znajoma przestała się do mnie odzywać, odkąd jej powiedziałam, że jestem bi.

W ogóle to pierwszy coming out był super. Zaskakująco pozytywna reakcja. Potem było różnie, ale takie zerwanie kontaktu pierwszy raz. Jeszcze nie wszyscy wiedzą, a ja coraz dłużej się namyślam, zanim komuś powiem.

Z drugiej strony pozytywna jest ta akcja ze wstawianiem tęczowych zdjęć na fejsbuka. Zaskoczyło mnie, że aż tak dużo osób to zrobiło. I to takich, po których wcześniej nie spodziewałam się takiego zaangażowania. Więc staram się myśleć o tym, nie o tamtym, co mnie ostatnio przygnębia.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: takeyoudowntown » 29 cze 2015, o 11:35

http://www.sadistic.pl/a-dupa-cie-nie-boli-vt7046.htm
Zdenerwowałam się rano, bo ktoś wrzucił znów to zdjęcie na Fejsbuka, na jakimś fp, sprawdzam komentarze, a tam cyrk homofobiczny, teksty o tym, że to zaburzenie to wina wychowania i środowiska, "jak można być pedałem", "tu jest Polska nie Bruksela" itp. Ktoś się zapytał twórcy fp co by zrobił, gdyby jego syn byłby gejem, on odparł, że by się wyrzekł, zawtórowali mu inni w komentarzach... o.O Czasami boję się tu żyć. 2015 rok, a młodzi ludzie, użytkownicy Facebooka nadal mają takie poglądy na homoseksualizm. Polska chyba nigdy się nie zmieni pod tym względem.
W normalnym kraju można zwyczajnie rozmawiać o swojej orientacji, nawet nie o seksie, ale np. o ostatnim weekendzie, że było się ze swoją dziewczyną tu i tam i było tak i tak, a tutaj to się człowiek musi ukrywać, albo zmyślać jakieś heteroseksualne historie, bo mu żyć nie dadzą, albo się przestaną odzywać. :shock:
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: natsi » 29 cze 2015, o 15:31

Mnie dziś zdenerwował fb również. Znajoma polubiła taki oto post:
Co to znaczy ślub homoseksualny? Dla mnie nic. Chcecie dzieci? To se zróbcie we dwie albo we dwóch. Hmm. Nie da się?? Cóż za niefart! Zapewne natura pragnie, aby rodzicami byli kobieta i mężczyzna: samica i samiec. Dla mnie to niepojęte. Jesteśmy w Polsce a nie w Juesej. Bardzo lubię Stany, ale lepiej niech ten kraj pozostanie na kontynencie amerykańskim a Polska nad Wisłą. Rzygam tęczą.
W komentarzach dowiedzieć się można, że ślub homoseksualistów to brak szacunku dla ślubu rodziców, że trzeba to leczyć, odwoływanie się do patriotyzmu... Potworność :evil:
Awatar użytkownika
Wilde_Fish
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2014, o 14:07
Lokalizacja: Londyn

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Wilde_Fish » 29 cze 2015, o 18:26

homofob Haunt kontynuacja:
Obrazek
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... okKrajLink

Ja nie wiem jak można w ogóle być takim ignorantem.
Nawet ja rozumiem że bycie homo do żadnych prawdziwych zboczeń nie ma porównania, a mam 18 lat, a oni 30-40. WSTYD!
Już boję się jakie komentarze mogą być pod tym artykułem - jeszcze nie czytałam :bije:
When She took a look into my eyes……Forever is just a fraction of how long I will love You
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: babette_h » 29 cze 2015, o 18:36

Zastanawie mnie dlaczego ześwinić jest w cudzysłowie.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: adama » 29 cze 2015, o 18:48

babette_h pisze:Zastanawie mnie dlaczego ześwinić jest w cudzysłowie.
Pewnie, żeby pokazać jaki jest wrażliwy :lol:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: biedronca » 29 cze 2015, o 20:14

babette_h pisze:Zastanawie mnie dlaczego ześwinić jest w cudzysłowie.
Bo to nie jest dosłowne użycie. Tylko przenośne. Oczywiście :roll:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: babette_h » 29 cze 2015, o 20:46

biedronca pisze:
babette_h pisze:Zastanawie mnie dlaczego ześwinić jest w cudzysłowie.
Bo to nie jest dosłowne użycie. Tylko przenośne. Oczywiście :roll:
Myślisz? Tak jak wyżej homoseksualna gangrena?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: biedronca » 29 cze 2015, o 21:19

Nie no coś Ty. Homoseksualna gangrena jest w cudzysłowie przez pomyłkę.
Awatar użytkownika
Mescherje
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 gru 2013, o 21:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Mescherje » 17 lip 2015, o 04:51

w ciągu najbliższych dni będę musiała uśpić mojego kochanego szczurka. wiem. ze tak trzeba, nie chce jej męczyć, ale już tego psychicznie nie wytrzymuje
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: babette_h » 17 lip 2015, o 06:51

To okropne chwile. Moze troche pomaga myslenie o tych lepszych. Trzymaj sie.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: gimmeeverything » 17 lip 2015, o 12:08

Mescherje pisze: w ciągu najbliższych dni będę musiała uśpić mojego kochanego szczurka. wiem. ze tak trzeba, nie chce jej męczyć, ale już tego psychicznie nie wytrzymuje
trudna decyzja, trudny czas - ale w tym momencie liczy się tylko to, co dla niej będzie najlepsze. sił dużo Ci życzę.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Mescherje
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 gru 2013, o 21:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Mescherje » 17 lip 2015, o 19:47

już jej nie ma
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: babette_h » 17 lip 2015, o 19:53

Mescherje pisze:już jej nie ma
:glaszcze:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: tygrysica3 » 17 lip 2015, o 21:02

Mescherje pisze:już jej nie ma
... :glaszcze:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
krkandwar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: krkandwar » 18 lip 2015, o 14:24

:evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :x :x :x :x :x :( :( :( :| :| :|
krkandwar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: krkandwar » 18 lip 2015, o 14:28

ooooooooooooooooooooooooooo koszmarne samopoczucie.... :evil: :cry: przesilenie jakieś czy co.... :?: :?: :?: :?:
ODPOWIEDZ