Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Cafe dla wszystkich
ODPOWIEDZ
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: adama » 26 sie 2015, o 23:08

Interlokutorko, w TOK-FM (słucham rano) jest Kraśko (ostatnio), Paradowska, Żakowski, Dominika Wielowiejska (no i Wrobel, którego nie trawię) - ci sami to w programach informacyjnych TV.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: adama » 26 sie 2015, o 23:12

Dominika Wielowieyska (sprostowanie)
ShBnT
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2014, o 16:35

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ShBnT » 27 sie 2015, o 00:28

Gaik pisze: Nie zgadzam się. Niestety. To nie idzie tylko w internet. Ci ludzie głosują. Oni zasilają szeregi większości, która wspiera tutaj partie, mniej lub bardziej, prawicowe.

Od jakiegoś czasu zbieram na ulicy podpisy dla swojej partii i gadam nawet z kilkudziesięcioma osobami dziennie. Dyskutuję i słyszę te nastroje.
W realu jestem osobą o umiarkowanym temperamencie a polityka jest moim zdaniem, możliwa tylko wówczas, gdy ktoś faktycznie jest otwarty i gotowy na słuchanie ludzi poprzez usposobienie nazwijmy to ,,koncyliacyjne". Co, z kolei, wynika z autentycznej gotowości do zrozumienia.
Nie oceniam tego, nie walczę z nimi i w wielu sprawach gospodarczych zgadzamy się nawet ze skrajnymi narodowcami. A potem, wielu zaczyna mówić własnie o tym, jak bardzo czuje się zagrożona przez gejów, przez ,,dziwaków" ( w domyśle obcych Polskiej tradycji ) , przez Żydów, przez Niemców.
Wielu autentycznie tak czuje. Czuje się, jakby kompletnie nieogarniała i rozumuje, że jeśli oni ( homoseksualiści, Syryjczycy, transseksualiści ) są , to ich nie ma. Im bardziej ktokolwiek np. media, rząd usiłują im narzucić retorykę wykraczających, jak się zdaje, poza ich możliwości pojmowania społecznego świata, tym bardziej są wkurzeni, w kontrze.

Moja konkluzja: nie każdemu wystarczy moda na kosmopolityzm. Wielu powoływanie się na Zachód odstręcza. Dla tych ludzi trzeba programów edukacyjnych!Na już i na wiele lat!
Są takie sytuacje, że osoba wysławiająca się na co najmniej średnie wykształcenie, obawia się, że prawa dla związków homoseksualnych wymierzone są w prawo do adorowania heteroseksualnych kobiet przez mężczyzn takiej orientacji.

Jest kupa organizacja, Unia leje na to kasę ale widocznie ale widocznie one nie przemawiają językiem zrozumiałym. Przemawia za to PiS, KORWiN, Ruch Narodowy, Zjednoczona Prawica. Dzięki nim wiedzą, że bieda, to Żydzi, spisek państw unijnych, propaganda homoseksualistów. I to jest porażka edukacji. Z resztą, wszelkiej obywatelskiej edukacji ponieważ,
dominująca postawa, to: nie da się, to niemożliwe, każda inicjatywa skaza jest na porażkę.

Warto pamiętać o tym, że wolność nie jest raz na zawsze i żadne prawa nie są. Przykładem jest Iran. Przykładem są kolejne państwa skłonne ,,uwsteczniać się" pod względem praw człowieka na rzecz rzekomego porządku, który każdemu praworządnemu, jednomyślnemu, da spokój.

Owszem, na chwilę obecną mamy bardzo nieciekawą sytuację w kwestii związków, ale przecież nic nie jest stałe.
Kiedyś nieciekawą sytuację mieli czarnoskórzy ludzie, kobiety także były w bardzo nieciekawej sytuacji. Na zwierzęta przez długi czas patrzono jak na przedmioty. Jednak coś zaczęło się zmieniać i ktoś zauważył, że coś tu jest nie w porządku. Teraz nadal jest dużo zgrzytów, świat jeszcze wygląda dość kiepsko, ale nie można oczekiwać, że będzie cud miód, kiedy jeszcze 100 lat temu można było zostać ukaranym za czary.

Co do uwsteczniania - mogłabyś mi podać jakieś fajne źródła na ten temat, nakierować na to czego/pod jakim hasłem szukać? Chętnie poczytam, coby się mój światopogląd poszerzył.

Niestety masz rację, że prawica jest mocno popularna na chwilę obecną, często ludzie propagujący prawicowe poglądy jadą na najniższych ludzkich instynktach i tym, co obecnie ludzie mają "wgrane" jako dobre i normalne. Jest źle, pracy nie ma, pieniądze ciężko się zarabia i do tego jest drogo. Obywatele są wściekli i chcą to jakoś ukierunkować. Często ludzie nienauczeni i z małą świadomością wolą wylać swoją nienawiść w stronę wroga, którego prawica im daje, zamiast skupić się na zmienianiu różnych rzeczy. Bo przychodzi taka Unia i mówi - może być dobrze i cukierkowo! A oni się rozglądają i pytają "jak k*rwa?", dochodzą do wniosku, że ewidentne kłamstwo i idą do kogoś kto mówi "może być dobrze, musimy tylko rozgromić tych lewaków, są zagrożeniem dla naszych dzieci!" Autentycznie, coś podobnego powiedział Korwin - że w szkołach (nie sądzę, żeby chodziło mu o nasze polskie szkoły, widziałam niestety tylko fragment tej wypowiedzi) uczy się homoseksualizmu i Europejczyk poszedłby i zabiłby człowieka, który uczy te biedne dzieciątka bycia gejami.
Jednak wciąż wychodzę z założenia, że nie powinno się wpadać w negatywne stany przez ludzi tego typu. Edukacja jest potrzebna i na dokonywaniu zmian i edukowaniu ludzi właśnie powinniśmy się skupić, tak jak powiedziałaś. Utwierdzanie kogoś w przekonaniu, że jest źle i czarno, i okropnie, i w ogóle, może doprowadzić do stagnacji. Tak samo jak nadmierne cukierkowanie. A chodzi o to, żeby iść do przodu. Nawet jak po grudzie i będąc obrzucanym kamieniami.

Notabene nieraz mi się oberwało podczas próbowania dotarcia do ludzi i z powodu mojej inszości (a muszę powiedzieć, że pod każdym względem odstaję od polskiej rzeczywistości i brutalnie to odczuwam...), ale bez względu na to jak tragicznie by nie było, wierzę, że obecny stan rzeczy się zmieni. Tylko problem w tym w jaki sposób, bo nie samą wiarą człowiek żyje.

No i zdaje się, że partie nie są 100% odwzorowaniem typowego obywatela i jego sposobu myślenia. Inaczej już dawno mielibyśmy jeszcze większy koszmar w kraju, biorąc pod uwagę jakie propozycje kar za homoseksualizm zdarza mi się słyszeć od przeciętnego nietolerancyjnego ludzia... :cool:
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 27 sie 2015, o 09:15

ShBnT pisze:Wystarczy porównać sytuację kiedyś i dziś. Kiedyś nikt by nawet nie pomyślał o tym, żeby pozwolić na ślub kobiety z kobietą, a teraz są debaty, mówią o tym czy powinno się czy nie, USA i inne państwa legalizują homo małżeństwa.
Nie ma co sobie nerwów strzępić, wszystko idzie w dobrym kierunku. Powoli, boleśnie, ale idzie. :)
To prawda. W krajach "zachodnich" tak jest. Przemiany postaw społecznych dokonują się zawsze znacznie wolniej, niż zmiany prawa, czy postępy w badaniach nad homoseksualizmem, ale się dokonują. Jeśli tylko nie zdarzy się coś, co nas uwsteczni, jak np. inwazja muzułmanów na Europę i przyznanie im zbyt dużych praw, to kolejne pokolenia homoseksualistów, żyjące w cywilizowanym świecie powinny mieć już znacznie łatwiej, niż my dziś.
Poza tym badania pokazują, że stosunek do homoseksualistów jest znacznie lepszy, gdy dany heteryk zna osobiście jakiegoś geja lub lesbijkę. Nawet gdy jest to tzw. "przegięty" gej, który powinien przynosić więcej szkody wizerunkowi homoseksualistów, aniżeli pożytku, to i tak stosunek heteryka znającego takiego geja do homoseksualistów jest lepszy, bo taki hetero widzi na własne oczy, że gej nie stwarza zagrożenia dla niego, ani dla jego rodziny. Największym problemem, moim zdaniem, jest wiązanie homoseksualizmu z pedofilią. I tutaj heterycy mają przykład księży, którymi się nieustannie posługują w swoich atakach na "zboczonych" homoseksualistów. Księża robią nam czarny PR. Bo taki heteryk już nie widzi, że sprawcami największej przemocy seksualnej wobec dzieci (i nie tylko dzieci) są heteroseksualni mężczyźni. On widzi tylko księdza molestującego ministranta i na tej podstawie wyrabia sobie zdanie o całej "branży".
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: natsi » 27 sie 2015, o 15:12

U nas nic nie idzie w dobrym kierunku - wręcz przeciwnie. Ustawa o in vitro nas wycofała sporo lat wstecz. Następna będzie władza pisu. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 19 wrz 2015, o 10:01

Mam w sobie bardzo dużo złych emocji i albo wrzucę je tutaj,albo uderzę przemądrzałego hipsterskiego chłopaczka, siedzącego za mną.
Za każdym razem obiecuję sobie, że to mój ostatni raz w polskim busie i za jakiś czas znowu się krzywdzę :roll:
Niech on się popisuje, ale czy musi jeść przy tym kabanosa i drzec się tak, że mimo muzyki w uszach słyszę każde słowo? :(
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 wrz 2015, o 10:58

pannaeliza pisze:Mam w sobie bardzo dużo złych emocji i albo wrzucę je tutaj,albo uderzę przemądrzałego hipsterskiego chłopaczka, siedzącego za mną.
Za każdym razem obiecuję sobie, że to mój ostatni raz w polskim busie i za jakiś czas znowu się krzywdzę :roll:
Niech on się popisuje, ale czy musi jeść przy tym kabanosa i drzec się tak, że mimo muzyki w uszach słyszę każde słowo? :(
ten zapach kabanosa w autobusie :|
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 19 wrz 2015, o 11:15

Mnie zapach kabanosa prześladuje weekend w weekend, ostatnio - tydzień temu w samolocie-mydelniczce marki Ryanair, tam jeszcze mniej przestrzeni z tlenem niż w polskim busie, w sam raz żeby żreć kiełbasę :(
Dlaczego ludzie nie są w stanie przez dwie Godziny nie mielic czegoś w gębie?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: takeyoudowntown » 19 wrz 2015, o 12:52

Może zwróć mu grzecznie uwagę, że przesadza z gadaniem i jedzeniem? Ludzie są naprawdę niemożliwi czasami.
Be someone who makes you happy
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: lewelof » 19 wrz 2015, o 13:01

lepsza kiełbasa niż obsrana pielucha cudzego bachora. i mówię to jako matka dwójki dzieci. jak można dopuścić do tego żeby obcy ludzie musieli wąchać gówna naszych dzieci? lub smród czosnku czy cebuli czy kiełbasy z naszych otworów gębowych? bleeeee :poop:
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 10:20

I poleciał wątek o uchodźcach do kosza :evil: Bo przecież nie wolno złego słowa powiedzieć na święte krowy, które rozwalają wszystko na swojej drodze, w imię swojej religii i swojego boga :evil:
Kolejny raz to forum udowodniło, że jest tylko do gadania o dupie Maryny. Rację bytu mają tylko wątku typu "ona mnie nie kocha co zrobić?", "mam 13 lat i nadal jestem dziewicą - pomóżcie!"
Przecież głupie baby powinny gadać tylko o miłości, dzieciach, zakupach i nowych tipsach, prawda? Moderacja tutaj to dno i metr mułu.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 2 paź 2015, o 11:25

Wątek o uchodzcach był poniżej poziomu, Jaro.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 11:31

pannaeliza pisze:Wątek o uchodzcach był poniżej poziomu, Jaro.
Mam w dupie wasze poziomy. Jeśli dyskusją na poziomie jest dla Ciebie roztrząsanie czy jakaś baba leci na inną, bo raz na nią spojrzała, czy nie leci, to ja dziękuję za takie dyskusje, na "poziomie" (podeszwy chyba). Kolejny raz udowadniacie, że baba to tylko do garów. I najlepiej niech za dużo nie myśli, bo jej nie wypada myśleć. A tym bardziej się odzywać. Ma rodzić bachory, zmieniać pieluchy i gotować chłopu rosół w niedzielę. Same siebie to takiego poziomu ściągacie. Ale spoko, wesołej zabawy. Na poziomie.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 2 paź 2015, o 11:56

jarosinska1987 pisze:
pannaeliza pisze:Wątek o uchodzcach był poniżej poziomu, Jaro.
Mam w dupie wasze poziomy. Jeśli dyskusją na poziomie jest dla Ciebie roztrząsanie czy jakaś baba leci na inną, bo raz na nią spojrzała, czy nie leci, to ja dziękuję za takie dyskusje, na "poziomie" (podeszwy chyba). Kolejny raz udowadniacie, że baba to tylko do garów. I najlepiej niech za dużo nie myśli, bo jej nie wypada myśleć. A tym bardziej się odzywać. Ma rodzić bachory, zmieniać pieluchy i gotować chłopu rosół w niedzielę. Same siebie to takiego poziomu ściągacie. Ale spoko, wesołej zabawy. Na poziomie.
Uspokój się, nie ma sensu tak emocjonalnie reagować, to tylko forum w internecie. Ja konstruktywną dyskusję lubię ale w wątku o uchodzcach była tylko nieelegancka przepychanka i chamstwo. Kultury brakowało i niech będzie, wolę kulturalnie do garow niż rynsztokowo do Dyskusji O Rzeczach Ważnych. Dobrze jest panować nad emocjami ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: takeyoudowntown » 2 paź 2015, o 16:03

Jaro, internet ma być ocenzurowany odnośnie tematu uchodźców. Może to pierwsze kroki. Jeśli brakuje Ci dyskusji, idź na prawicowe fora i tam gadaj. Trudno znaleźć prawicowe poglądy wśród ludzi lgbt, trudno się temu dziwić.
Be someone who makes you happy
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 16:25

takeyoudowntown pisze:Jaro, Jeśli brakuje Ci dyskusji, idź na prawicowe fora i tam gadaj. Trudno znaleźć prawicowe poglądy wśród ludzi lgbt, trudno się temu dziwić.
Jestem na różnych forach. Nie w tym rzecz. Ale w tym, że to zwykłe chamstwo przerywać innym rozmowę, bo komuś nie podoba się o czym inni rozmawiają. Zamykać wątek, gdzie ktoś z kimś rozmawia, dla własnego "widzi mi się". Chamówa i tyle. Nie ma sensu udzielać się na takich forach, gdzie jakiś pajac wchodzi komuś w słowo, przerywa, zamyka wątek, bo jej/jemu temat nie leży, więc i inni nie mają prawa o tym gadać.
Niech się lewaki cieszą resztką swoich rządów. Pod koniec października będzie Jaro u władzy, wtedy zrobi porządek z lewymi.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 2 paź 2015, o 16:36

jarosinska1987 pisze:
takeyoudowntown pisze:Jaro, Jeśli brakuje Ci dyskusji, idź na prawicowe fora i tam gadaj. Trudno znaleźć prawicowe poglądy wśród ludzi lgbt, trudno się temu dziwić.
Jestem na różnych forach. Nie w tym rzecz. Ale w tym, że to zwykłe chamstwo przerywać innym rozmowę, bo komuś nie podoba się o czym inni rozmawiają. Zamykać wątek, gdzie ktoś z kimś rozmawia, dla własnego "widzi mi się". Chamówa i tyle. Nie ma sensu udzielać się na takich forach, gdzie jakiś pajac wchodzi komuś w słowo, przerywa, zamyka wątek, bo jej/jemu temat nie leży, więc i inni nie mają prawa o tym gadać.
Niech się lewaki cieszą resztką swoich rządów. Pod koniec października będzie Jaro u władzy, wtedy zrobi porządek z lewymi.
To chyba nie chodziło o to o czym rozmawiałyście, tylko jak ;)
Z rządów Jarka nie cieszyłam się jakoś przesadnie, chyba że spieszy Ci się do tego, żeby być obywatelską drugiej (jak nie piątej) kategorii. Ale cóż, co kto lubi :roll:
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 16:39

pannaeliza pisze:To chyba nie chodziło o to o czym rozmawiałyście, tylko jak ;)
A niby jak było? Padały jakieś wulgaryzmy? Nie, nie padały. Nawoływanie do ich bicia, zabijania było? Nie, nic takiego nikt nie mówił. Więc o jakim "jak" mówisz?
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 16:42

Chodzi wyłącznie o to, że to forum ma być dla intelektualnie bezwładnych. Ot, gadka szmatka, typu co jadłaś dziś na obiad? Jakie majtki lubicie nosić? itp. itd. "Poziom" godny intelektualnych mistrzów.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: pannaeliza » 2 paź 2015, o 18:13

jarosinska1987 pisze:Chodzi wyłącznie o to, że to forum ma być dla intelektualnie bezwładnych. Ot, gadka szmatka, typu co jadłaś dziś na obiad? Jakie majtki lubicie nosić? itp. itd. "Poziom" godny intelektualnych mistrzów.
Ojej ;) no to znajdź inne forum skoro jesteś za mądrą, faktycznie nie ma co siedzieć z głupkami ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jarosinska1987 » 2 paź 2015, o 18:51

pannaeliza pisze:
jarosinska1987 pisze:Chodzi wyłącznie o to, że to forum ma być dla intelektualnie bezwładnych. Ot, gadka szmatka, typu co jadłaś dziś na obiad? Jakie majtki lubicie nosić? itp. itd. "Poziom" godny intelektualnych mistrzów.
Ojej ;) no to znajdź inne forum skoro jesteś za mądrą, faktycznie nie ma co siedzieć z głupkami ;)
Znajdę.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: takeyoudowntown » 2 paź 2015, o 20:30

jarosinska1987 pisze:Chodzi wyłącznie o to, że to forum ma być dla intelektualnie bezwładnych. Ot, gadka szmatka, typu co jadłaś dziś na obiad? Jakie majtki lubicie nosić? itp. itd. "Poziom" godny intelektualnych mistrzów.
To jest nieprawda. Każdy temat ma jakąś merytorykę, chyba że jest w Szarlotce, ale tutaj też jest jakaś treść, jakieś konkrety. Trzeba się też rozerwać, popisać głupoty, pospamować niektóre lubią, pożartować ot tak. Nie ma forum, które jest wolne od tego.

Jaro, jeśli marzysz o forum dla lesbijskich wyżyn intelektualnych, to opłać serwer, załóż forum, albo cały portal (dzisiaj przyszłość to internet) i rób selekcję. Forum z zamkniętą rejestracją, tylko dla wybranych przez Ciebie, po przejściu trudnych testów. To ma sens. Teraz nie żartuję.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 3 paź 2015, o 18:38

jarosinska1987 pisze:I poleciał wątek o uchodźcach do kosza :evil: Bo przecież nie wolno złego słowa powiedzieć na święte krowy, które rozwalają wszystko na swojej drodze, w imię swojej religii i swojego boga
Jarosinska wyjątkowo się z Tobą zgadzam (o wciórności i do kroćset :roll: ) z niezadowoleniem, że ten wątek "poleciał". Nie mniej jednak z innych powodów.
Wydaje mi się, że to nie niewygodne/kontrowersyjne tematy powinny być usuwane, ale posty i osoby, które nie przestrzegają ustalonych zasad i nie potrafią wypowiadać się w sposób mniej lub bardziej kulturalny. To co każdy sobie sądzi w swojej głowie i swoim domu, to jego sprawa. Wychodzenie zaś z tym na forum publiczne i nawoływanie choćby do szeroko pojętego rasizmu, czy mowy nienawiści, powinno być napiętnowane. Czyli mówiąc prosto: nie umiesz się zachować, wynocha.
A tak, jest to po prostu droga na skróty, w której nie chodzi o rozwiązanie problemu, tylko zamiecenie go na chwilę pod dywan. Nie jestem przekonana, czy w ten sposób można coś pozytywnego osiągnąć.
Lubię kiedy kobieta...
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: lewelof » 3 paź 2015, o 18:48

też się wypowiadałam w wątku o uchodźcach i nie zauważyłam tam mowy nienawiści. było wiele przeciwniczek które nie chciały emigrantów muzułmańskich w Polsce, i uzasadniały swoje zdanie, czyli pisały dlaczego ich nie chcą. potem dyskusja zeszła na islam i była o nim. w końcu o islam chodzi, tego się wiekszość z nas boi. kto czyta fora różne ten wie, że jakieś 99% Polaków nie chce imigrantów w Polsce. zamknięcie im ust nie zmieni tego. w tamtym wątku zupełnie nie było mowy nienawiści.

Jaro już zbanowana, z tego co czytałam dziś w wątku "Bany", a szkoda. bo to tylko dlatego że komuś (moderacji) nie podobały się czyjeś poglądy. wcale nie chodziło o wulgaryzmy, bo ich nie było. była dyskusja na temat różnic między Koranem a Biblią, islamem a chrześcijaństwem (tego dotyczyły 3 ostatnie strony wątku).
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: lewelof » 3 paź 2015, o 18:52

ImaSumak pisze:To co każdy sobie sądzi w swojej głowie i swoim domu, to jego sprawa. Wychodzenie zaś z tym na forum publiczne i nawoływanie choćby do szeroko pojętego rasizmu, czy mowy nienawiści, powinno być napiętnowane. Czyli mówiąc prosto: nie umiesz się zachować, wynocha.
nie było żadnej mowy nienawiści. ktoś polecciał z forum bo miał większą wiedzę na temat Koranu, islamu i muzułmanów niż przeszanowne modki. prawda jest taka, że jesteś niewygodna, to cię usuną z forum. a rasizm moja droga dotyczy kolory skóry, a nie wyznania.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: dalidaa » 3 paź 2015, o 18:55

lewelof pisze:też się wypowiadałam w wątku o uchodźcach i nie zauważyłam tam mowy nienawiści. było wiele przeciwniczek które nie chciały emigrantów muzułmańskich w Polsce, i uzasadniały swoje zdanie, czyli pisały dlaczego ich nie chcą. potem dyskusja zeszła na islam i była o nim. w końcu o islam chodzi, tego się wiekszość z nas boi. kto czyta fora różne ten wie, że jakieś 99% Polaków nie chce imigrantów w Polsce. zamknięcie im ust nie zmieni tego. w tamtym wątku zupełnie nie było mowy nienawiści.

Jaro już zbanowana, z tego co czytałam dziś w wątku "Bany", a szkoda. bo to tylko dlatego że komuś (moderacji) nie podobały się czyjeś poglądy. wcale nie chodziło o wulgaryzmy, bo ich nie było. była dyskusja na temat różnic między Koranem a Biblią, islamem a chrześcijaństwem (tego dotyczyły 3 ostatnie strony wątku).

Oj wulgaryzmów było sporo, wyzwisk jeszcze więcej. Cytować nie będę, bo to momentami było aż niesmaczne.
Ale wycięłabym tylko tą "nienawiść" i obrażanie ludzi, a wątek zostawiła, bo padła tam masa ciekawych argumentów i sporo osób się napracowało broniąc własnej opinii. W końcu każdy ma do niej prawo
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: lewelof » 3 paź 2015, o 19:03

dalidaa pisze:Oj wulgaryzmów było sporo, wyzwisk jeszcze więcej. Cytować nie będę, bo to momentami było aż niesmaczne.
może jesteście przewrażliwione. poza tym ciekawe czy jak dyskutujecie między sobą, w realu, to nigdy nie padnie żaden wulgaryzm z waszych ust, czy zawsze jesteście tak do bólu poprawne... nieważne. nie będę tego rozcząsać. uważam że co ciekawsze jednostki tutaj banuje się i usuwa. nie wiem tylko po co? może po to żeby nie przyćmiły blasku kilku lokalnych gwiazd? :roll:
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: lewelof » 3 paź 2015, o 19:09

dalidaa pisze: Oj wulgaryzmów było sporo, wyzwisk jeszcze więcej. Cytować nie będę, bo to momentami było aż niesmaczne.
oj dalida, dalida. zastanów się nad sobą. (odsyłam do twego postu w koczowisku).
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 3 paź 2015, o 19:10

lewelof pisze:
ImaSumak pisze:To co każdy sobie sądzi w swojej głowie i swoim domu, to jego sprawa. Wychodzenie zaś z tym na forum publiczne i nawoływanie choćby do szeroko pojętego rasizmu, czy mowy nienawiści, powinno być napiętnowane. Czyli mówiąc prosto: nie umiesz się zachować, wynocha.
nie było żadnej mowy nienawiści. ktoś polecciał z forum bo miał większą wiedzę na temat Koranu, islamu i muzułmanów niż przeszanowne modki. prawda jest taka, że jesteś niewygodna, to cię usuną z forum. a rasizm moja droga dotyczy kolory skóry, a nie wyznania.
Lewelof, nie wypowiadaj się proszę na tematy, o których nie masz pojęcia. Wiem, że wielka głupota jest ogromnie nęcącym i popularnym kierunkiem wśród wielu ludzi i zdaję sobie sprawę, że mocno im kibicujesz, co często podkreślasz swymi wypowiedziami. Odpuściła bym też na Twoim miejscu teorie spiskowe, bo ani nigdy twoją drogą nie będę ani tobie droga.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: dalidaa » 3 paź 2015, o 19:52

lewelof pisze:
dalidaa pisze: Oj wulgaryzmów było sporo, wyzwisk jeszcze więcej. Cytować nie będę, bo to momentami było aż niesmaczne.
oj dalida, dalida. zastanów się nad sobą. (odsyłam do twego postu w koczowisku).
Lewelof co ma wulgaryzm pt "kurrrrr*****a jakiś gnój zarysował mi celowo nowe auto" (naprawa to koszt kilku tysięcy) jako wyrażenie negatywnych emocji, do wyzywania całych nacji tylko z powodu wiary lub narodowości od cytuję "kozojebców" i nie tylko, co się nagminnie powtarzało...
Sama się nad sobą zastanów, bo chyba wagi problemu nie rozumiesz...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
ODPOWIEDZ