cytaty i aforyzmy

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: drama_t » 3 lis 2015, o 18:05

Czasem myślę, że gdybym potrafiła wziąć się w garść, wszystko byłoby znowu w porządku. Myślę, że sama wpędzam się w chorobę psychiczną, ale przysięgam, przysięgam na Boga, że to jest silniejsze ode mnie. To straszne! To tak, jakby demony opanowały mój mózg. I nikt mi nie wierzy.
— Wurtzel Elizabeth - Kraina Prozaca

No bo powiedz, czemu ja tak nie umiem żyć, inni umieją.
— Halina Poświatowska

Tak mi trzeba wiedzieć, że się ktoś o mnie troszczy w tym obcym świecie. I wiem, jak bardzo nie zasługuję na tę troskę - ja z moimi idiotycznymi depresjami i całą tą maszynerią spekulacji.
— Halina Poświatowska

Oddałabym nie wiem co,
żeby mi to przeszło i żeby mnie cokolwiek zaczęło znowu obchodzić, żeby
mi się coś chciało oprócz płakania i spania(…) Nie mogę sobie wyobrazić,
że w ogóle będzie jakiś dalszy ciąg. Nie wiem co ze sobą zrobię.
— Agnieszki Osieckiej i Jeremiego przybory Listy na wyczerpanym papierze

Kto urodził się z podwyższoną wrażliwością wie, jak trudno jest przełknąć życie. I wszystko, absolutnie wszystko pożera nas. W całości.

Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.
— Federico Moccia

...palę papierosy i myślę o niej. Piję i palę i myślę o niej i w pewnym momencie ogarnia mnie ciemność i pamięć mnie zawodzi.
— James Frey, Milion małych kawałków

Znów drżałem ze strachu przed światem. Bo strasznie mi żyć w świecie tak różnym ode mnie.
— Jacek Podsiadło

Jestem Człowiekiem i tak jak wszyscy inni
potrzebuję być kochany
— The Smiths

Poza tym chciałbym już zobaczyć twoją mordę. Ktoś kto nie boi się ośmieszenia napisałby: tęsknię”.
— z listu Ryszarda Lassoty do Agnieszki Osieckie

nikomu już nie pozwolę się upokarzać i nie będę upokarzał innych, nie będę obwiniał nikogo, także siebie samego, nikogo nie będę już tak kochał, żeby potem jego strata tak nie bolała.
— Bernhard Schlink "Lektor"

coś się skończyło
nic się nie chce zacząć
— Tadeusz Różewicz

Jej własne sztormy były zawsze najtraszniejsze. I w głębi duszy Filifionka była trochę dumna ze swoich katastrof, przeżywanych zupełnie samotnie.
— Tove Jansson – Opowiadania z Doliny Muminków

W życiu pojawiają się sytuacje takiego stresu i zamętu, że człowiek ma tendencję, aby skryć się w pierwszych z brzegu ramionach.
Na ogół okazuje się, że nie są to te ramiona, które powinny przytulić.
— M. Chmielewska

Kto śpi, nie grzeszy, więc miła osobo, nie będzie grzechu, gdy prześpię się z tobą.
— Jan Sztaudynger

Ty nie wiesz, ile razy przez całą noc byłaś ze mną, mówiłaś do mnie, śmiałaś się do mnie; wyznawałaś mi takie rzeczy, o których marzyłem, a kiedy przychodziło rano i budziłem się, widziałem obok siebie puste miejsce.
— Hłasko

Otóż albo jesteśmy parą, albo nie. Jak jesteśmy to nie tylko włazimy sobie na głowę, ale też na ramiona, piersi, tułów, ręce, nogi, płuca, nerki, serce, też na flaki, mózg, ślepą kiszkę. Do zesrania, uduszenia, utraty wszystkiego - swoistości, indywidualności i wolności zwłaszcza.
— J. Pilch - Zuza albo czas oddalenia

Nie można się wyrzec palenia, gdy nie ma czego całować.
— Freud

To tak, jakbyś miał głęboko w sobie coś, co sprawia, że nie czujesz się godny pokochania.
— Dexter
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: neutrall » 14 lis 2015, o 16:22

''...Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania.
Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa.
Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści.
Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki.
Kiedy krytykowałem ich ideologie, i nawoływałem do obrony przed nimi, cenzurowano mnie i nakładano na mnie kary - w ich mniemaniu prawo do obrony, to rasizm i ksenofobia.
Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację.
Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, a moja żona i córka zostały ukamienowane za brak chusty na głowach, milczałem – nie wolno było już krzyczeć…''
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: salami » 14 lis 2015, o 18:15

neutrall pisze:''...Kiedy budowali meczety, milczałem – mamy przecież wolność wyznania.
Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem – mamy przecież wolność słowa.
Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem – to byli tylko chorzy ekstremiści.
Kiedy wywołali zamieszki, milczałem – to wina systemu i błędnej polityki.
Kiedy krytykowałem ich ideologie, i nawoływałem do obrony przed nimi, cenzurowano mnie i nakładano na mnie kary - w ich mniemaniu prawo do obrony, to rasizm i ksenofobia.
Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem – mamy przecież demokrację.
Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, a moja żona i córka zostały ukamienowane za brak chusty na głowach, milczałem – nie wolno było już krzyczeć…''
Historia świata kołem się toczy. Czasem my (wspaniali kulturalni katolicy ) najeżdżamy
i gwałtem narzucamy 'dzikusom' świętą, jedynie słuszną prawdę, czasem kulturalniinaczej narzucają nam swoją.

Musiałam znosić krzyże, procesje i święcenie przez biskupów supermarketów, zniosę chusty i śpiewy muezina o poranku.
Zawsze to jakaś odmiana w tym upierdliwym religijnym wariactwie.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: neutrall » 14 lis 2015, o 19:56

salami pisze: Historia świata kołem się toczy. Czasem my (wspaniali kulturalni katolicy ) najeżdżamy
i gwałtem narzucamy 'dzikusom' świętą, jedynie słuszną prawdę, czasem kulturalniinaczej narzucają nam swoją.
Odpowiem Ci Twoimi słowy, byś zrozumiała co napisałaś.

''Historia kołem się toczy. Czasem my (wspaniali kulturalni niemcy) najeżdżamy i gwałtem narzucamy germańską okupację innym europejczykom jak za czasów II WŚ, czasem oni narzucają nam swoją...''

Całkiem logiczny tok rozumowania, nie ma co... Czyli mam rozumieć że Polacy, Czesi, Słowacy, także mieliby moralne prawo do wzięcia odwetu na ludności niemieckiej za II WŚ (?)
salami pisze: Musiałam znosić krzyże, procesje i święcenie przez biskupów supermarketów, zniosę chusty i śpiewy muezina o poranku. Zawsze to jakaś odmiana w tym upierdliwym religijnym wariactwie.
Nie wszyscy lubią, tak szybko zamieniać siekierki na kijek.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: salami » 14 lis 2015, o 22:52

neutrall pisze: Czyli mam rozumieć że Polacy, Czesi, Słowacy, także mieliby moralne prawo do wzięcia odwetu na ludności niemieckiej za II WŚ (?)
Gdzieś napisałam o braniu odwetu przez sponiewieraną narodowość czy uciemiężonych wyznawców którejś religii ???
Indianie po przetrzebieniu nigdy się nie podnieśli i już się nie podniosą, Ameryka Południowa jest maryjkowo odpustowo chrześcijańska i nie widać żeby próbowała brać odwet za hiszpańskich inkwizytorów etc. Żyją sobie szczęśliwie z narzuconym panem bogiem. Ludność skutecznie podbita zostaje ludnością podbitą na wieki wieków.
salami pisze: Musiałam znosić krzyże, procesje i święcenie przez biskupów supermarketów, zniosę chusty i śpiewy muezina o poranku. Zawsze to jakaś odmiana w tym upierdliwym religijnym wariactwie.
neutrall pisze:Nie wszyscy lubią, tak szybko zamieniać siekierki na kijek.
No widzisz, a ja jestem dynamiczna, elastyczna i zaciekawiona jaką szopkę muzłumanie postawią na rynku,
kto pobłogosławi centrum handlowe i czy w związku z nową religią Polacy przestaną pić wódkę.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ImaSumak » 22 lis 2015, o 12:24

Moim zdaniem książka nie powinna kosztować więcej od flaszki wódki. Człowiek musi mieć przecież jakiś wybór.
Andrzej Sapkowski
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
an_he_la
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 15:00

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: an_he_la » 1 gru 2015, o 20:27

“A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.”

Friedrich Nietzsche
"Robię brzydkie rzeczy...
ale bardzo ładnie."
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 18 sty 2016, o 23:15

Obrazek
"Ko­biety są jak róże, które ra­nią swoim pięknem." Piękny cytat, ale autora niestety nie znalazłam, a na gifie zjawiskowa Ava.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ImaSumak » 11 lut 2016, o 21:25

"Mowa Führera z okazji otwarcia Wojennej Pomocy Zimowej znalazła silny oddźwięk. Adolf Hitler powtórnie podał swoje stanowisko w sposób jasny i nie mogący budzić żadnych wątpliwości. Führer jasno podkreślił silną i niezachwianą wolę Niemiec koncentrowania wszystkich sił, by prowadzić walkę do ostateczności, w razie, gdy polityka pokojowa Niemiec okaże się daremnym usiłowaniem."
W. Machajek, Ilustrowany Kurier Codzienny, 1939
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ImaSumak » 11 lut 2016, o 21:39

Machejek miał być.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 13 lut 2016, o 12:15

Bach mi przypomina astronoma - jedni nic nie zdołają dojrzeć u niego, prócz szeregu cyfr zawiłych, ale drugich, co go czuć i rozumieć potrafią, prowadzi Bach do swojej lunety olbrzymiej i pozwala przez nią admirować swych arcydzieł gwiazdy. Jeśli jaka epoka odwróci się od Bacha, da sobie smutne świadectwo płytkości, głupoty i zepsutego gustu
Fryderyk Chopin
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: justsomebody10 » 21 lut 2016, o 01:54

drama_t pisze:Czasem myślę, że gdybym potrafiła wziąć się w garść, wszystko byłoby znowu w porządku. Myślę, że sama wpędzam się w chorobę psychiczną, ale przysięgam, przysięgam na Boga, że to jest silniejsze ode mnie. To straszne! To tak, jakby demony opanowały mój mózg. I nikt mi nie wierzy.
— Wurtzel Elizabeth - Kraina Prozaca

No bo powiedz, czemu ja tak nie umiem żyć, inni umieją.
— Halina Poświatowska

Tak mi trzeba wiedzieć, że się ktoś o mnie troszczy w tym obcym świecie. I wiem, jak bardzo nie zasługuję na tę troskę - ja z moimi idiotycznymi depresjami i całą tą maszynerią spekulacji.
— Halina Poświatowska

Oddałabym nie wiem co,
żeby mi to przeszło i żeby mnie cokolwiek zaczęło znowu obchodzić, żeby
mi się coś chciało oprócz płakania i spania(…) Nie mogę sobie wyobrazić,
że w ogóle będzie jakiś dalszy ciąg. Nie wiem co ze sobą zrobię.
— Agnieszki Osieckiej i Jeremiego przybory Listy na wyczerpanym papierze

Kto urodził się z podwyższoną wrażliwością wie, jak trudno jest przełknąć życie. I wszystko, absolutnie wszystko pożera nas. W całości.

Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.
— Federico Moccia

...palę papierosy i myślę o niej. Piję i palę i myślę o niej i w pewnym momencie ogarnia mnie ciemność i pamięć mnie zawodzi.
— James Frey, Milion małych kawałków

Znów drżałem ze strachu przed światem. Bo strasznie mi żyć w świecie tak różnym ode mnie.
— Jacek Podsiadło

Jestem Człowiekiem i tak jak wszyscy inni
potrzebuję być kochany
— The Smiths

Poza tym chciałbym już zobaczyć twoją mordę. Ktoś kto nie boi się ośmieszenia napisałby: tęsknię”.
— z listu Ryszarda Lassoty do Agnieszki Osieckie

nikomu już nie pozwolę się upokarzać i nie będę upokarzał innych, nie będę obwiniał nikogo, także siebie samego, nikogo nie będę już tak kochał, żeby potem jego strata tak nie bolała.
— Bernhard Schlink "Lektor"

coś się skończyło
nic się nie chce zacząć
— Tadeusz Różewicz

Jej własne sztormy były zawsze najtraszniejsze. I w głębi duszy Filifionka była trochę dumna ze swoich katastrof, przeżywanych zupełnie samotnie.
— Tove Jansson – Opowiadania z Doliny Muminków

W życiu pojawiają się sytuacje takiego stresu i zamętu, że człowiek ma tendencję, aby skryć się w pierwszych z brzegu ramionach.
Na ogół okazuje się, że nie są to te ramiona, które powinny przytulić.
— M. Chmielewska

Kto śpi, nie grzeszy, więc miła osobo, nie będzie grzechu, gdy prześpię się z tobą.
— Jan Sztaudynger

Ty nie wiesz, ile razy przez całą noc byłaś ze mną, mówiłaś do mnie, śmiałaś się do mnie; wyznawałaś mi takie rzeczy, o których marzyłem, a kiedy przychodziło rano i budziłem się, widziałem obok siebie puste miejsce.
— Hłasko

Otóż albo jesteśmy parą, albo nie. Jak jesteśmy to nie tylko włazimy sobie na głowę, ale też na ramiona, piersi, tułów, ręce, nogi, płuca, nerki, serce, też na flaki, mózg, ślepą kiszkę. Do zesrania, uduszenia, utraty wszystkiego - swoistości, indywidualności i wolności zwłaszcza.
— J. Pilch - Zuza albo czas oddalenia

Nie można się wyrzec palenia, gdy nie ma czego całować.
— Freud

To tak, jakbyś miał głęboko w sobie coś, co sprawia, że nie czujesz się godny pokochania.
— Dexter
Fajnie dobrane cytaty :clap: Podobają mi się.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 22 lut 2016, o 02:39

"Całe życie szukałem idealnej kobiety. Kiedy już ją znalazłem okazało się, że ona szuka idealnego mężczyzny." Frank Sinatra
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: drama_t » 22 lut 2016, o 09:49

“Rzad­ko myśli­my o tym, co ma­my, lecz zaw­sze o tym, cze­go nam brak."
A. Schopenhauer

 Pewien rodzaj masochizmu jest mi bliski. Koleżanka opowiadała, że przechowuje list od nieżyjącej już babci. W chwilach depresji czyta ten list, by płacząc zejść na samo dno rozpaczy. I ja to rozumiem. ”
— Andrzej Grabowski.


“Bawcie się ze mną ostrożnie.
Natura moja jest pluszowa, lecz w środku skrywam potłuczone szkło.
Bawcie się ze mną ostrożnie. ”
— I. Karpowicz
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 22 lut 2016, o 11:14

drama_t pisze:“Rzad­ko myśli­my o tym, co ma­my, lecz zaw­sze o tym, cze­go nam brak."
A. Schopenhauer

 Pewien rodzaj masochizmu jest mi bliski. Koleżanka opowiadała, że przechowuje list od nieżyjącej już babci. W chwilach depresji czyta ten list, by płacząc zejść na samo dno rozpaczy. I ja to rozumiem. ”
— Andrzej Grabowski. Mam to samo:)


“Bawcie się ze mną ostrożnie.
Natura moja jest pluszowa, lecz w środku skrywam potłuczone szkło.
Bawcie się ze mną ostrożnie. ”
— I. Karpowicz
Piękne cytaty:)


Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś naśladował innych i osiągnął sukces. To nie brzmi źle, brzmi dobrze, ale kiedy słyszę kogoś, kto gra jak Miles Davis mam ochotę posłuchać płyty Milesa Davisa. Zadaniem muzyków jest wynajdowanie muzyki od nowa. Dzieje się coś magicznego, kiedy wychodzi się naprzeciw nieznanemu. Muzyka nie wybacza wtórności (..).
Pat Metheny

Muzyka jest osobistym doświadczeniem, Twoją własną myślą i mądrością. Jeśli tym nie żyjesz - nie wydobędziesz muzyki z instrumentu. Uczą Cię, że w muzyce są pewne granice, ale przecież żadna sztuka nie jest ograniczona.
Charlie Parker

W życiu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi które już masz w ręku. Josh Billings

Nie pogrążaj się w byciu ofiarą. Nie akceptuj zewnętrznej definicji twego życia, stwórz swoją własną. Harvey Fierstein
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: moja_alchemia » 9 mar 2016, o 22:44

"Powietrze jest ciężkie od złudzeń"
Gandalf, Pustkowie Smauga
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 11 mar 2016, o 22:27

Obrazek
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: drama_t » 13 mar 2016, o 21:23

Neurotyk jest trudnym partnerem. Ze względu na stale towarzyszący mu lęk, wrażliwość na odrzucenie, daleko posuniętą potrzebę miłości oraz bezwarunkową akceptację, zazwyczaj nie jest w stanie nawiązywać stałych i zdrowych związków. (...)
Związek z takim człowiekiem wymaga mnóstwa pracy, cierpliwości i głębokiej miłości.
-Edyta Matula

To tylko zwykły pech nie być kochanym, prawdziwe nieszczęście to nie umieć kochać.
- Albert Camus

Pamiętaj, kiedy znowu zdziczeję, odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj
- Tuwim

Co z tego, że mamy XXI wiek i coraz lepsze technicznie cywilizacje, kiedy nie potrafimy dotrzeć do drugiego człowieka, a rozwój emocjonalny i duchowy większości ludzi pozostaje w epoce kamienia łupanego
- Woody Allen

Wpajałem jej: mierz wysoko. Strzeliła mi w łeb.
- Stanisław Jerzy Lec

Ze smutkiem trzeba tak walczyć, jak z chorobą. Nie dopuścić, żeby się stała chronicznym stanem, nałogiem myśli i uczuć.
- Stanisław Ignacy Witkiewicz

Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie.
- Stanisław Ignacy Witkiewicz

Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca.
Nie interesuje mnie ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.
- Oriah Mountain Dreamer

Na wspólną radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustające sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie.
- Konstanty Ildefons Gałczyński
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 19 mar 2016, o 22:09

Obrazek
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ImaSumak » 31 mar 2016, o 17:10

"W każdym społeczeństwie jest taki element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny".
Jarosław Kaczyński
Lubię kiedy kobieta...
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: onlyforyoureyes » 5 cze 2016, o 22:21

"W życiu spotykasz tylko jedną osobę z którą lecą iskry od samego początku. Wymowne spojrzenia, aluzje i gra gestów. Cała reszta to jak odpalanie prawie pustej zapalniczki." - (znalezione w sieci).
Awatar użytkownika
an_he_la
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 15:00

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: an_he_la » 11 cze 2016, o 19:09

"W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomogły innym kobietom."

Madeleine Albrighta
"Robię brzydkie rzeczy...
ale bardzo ładnie."
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 28 cze 2016, o 00:55

an_he_la pisze:"W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomogły innym kobietom."

Madeleine Albrighta
Piękne <3

"Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka, nazywa się to okrucieństwem." George B Shaw

"Ludzie są jak woda, dają się nabierać." Regulski Antoni

"Jeśli zbudowałeś zamek w chmurach, twoja praca nie pójdzie na marne. Wybrałeś idealne miejsce - teraz musisz po prostu dobudować fundamenty." Thoreau Henry D
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
an_he_la
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 15:00

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: an_he_la » 28 cze 2016, o 21:25

"Tych, co mówią 'dla mnie muzyka nie znaczy nic' uważam za przekreślonych, nie mam ochoty na kontynuację; to coś nadzwyczaj poważnego, gdyż muzyka właśnie dosięga tego, co w każdym najintymniej skryte. Z kimś, kto nie czuje muzyki, nie mam żadnych punktów stycznych. (...) Ktoś niewrażliwy na muzykę cierpi na okropne kalectwo."

Emil Cioran
"Robię brzydkie rzeczy...
ale bardzo ładnie."
karina_89
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2016, o 10:50

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: karina_89 » 1 lip 2016, o 10:52

"Dopiero potem, kiedy przestałam sobie ze sobą radzić, zaczęłam szukać, czytać mądre książki, chciałam znaleźć wytłumaczenie: dlaczego jednego dnia wszystko mi przychodzi z łatwością, jestem miła, umiem pomóc sobie i innym, a drugiego dnia to jest zupełnie niemożliwe, nie chce mi się żyć. Nie jest to związane z żadną konkretną sytuacją, to jest jakiś ogień w głowie i mrok w oczach, który trawi wszystkie siły. Nie można się tego pozbyć, to zupełnie obezwładnia. I wtedy trzeba dać sobie czas. Ja już wiem, że to mija. „Dajcie Czasowi czas” – pisał Edward Stachura. Zawsze o tym pamiętam."
~ Magda Umer, Charaktery 1/2011
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 12 lip 2016, o 00:13

karina_89 pisze:"Dopiero potem, kiedy przestałam sobie ze sobą radzić, zaczęłam szukać, czytać mądre książki, chciałam znaleźć wytłumaczenie: dlaczego jednego dnia wszystko mi przychodzi z łatwością, jestem miła, umiem pomóc sobie i innym, a drugiego dnia to jest zupełnie niemożliwe, nie chce mi się żyć. Nie jest to związane z żadną konkretną sytuacją, to jest jakiś ogień w głowie i mrok w oczach, który trawi wszystkie siły. Nie można się tego pozbyć, to zupełnie obezwładnia. I wtedy trzeba dać sobie czas. Ja już wiem, że to mija. „Dajcie Czasowi czas” – pisał Edward Stachura. Zawsze o tym pamiętam."
~ Magda Umer, Charaktery 1/2011
Coś w tym jest... Lubię Umer:)
"Nie zrozumiecie sztuki, póki nie zrozumiecie, że w sztuce 1+1 może dać każdą liczbę z wyjątkiem 2" - Pablo Picasso
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: tygrysica3 » 18 wrz 2016, o 13:40

..."Od dawien, dawna ludzie poszukiwali czegoś, co nadałoby ich życiu sens. Każde istnienie miało inny cel, obrało inna drogę. Mimo wszystkich pragnień, które mogły ich dzielić połączyło ich jedno… Słowa wyryte na kamiennej tabliczce, pocałunek przesłany wiatrem, kobieta o imieniu Akbar, jedenaście minut, szaleństwo… MIŁOŚĆ… I choć każdy podążał w życiu Własną Legendą, dotarł do celu i wtedy przekonał się, że to co najważniejsze to sama podróż." - Paulo Coelho
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 24 wrz 2016, o 15:09

"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca" - Ludwig van Beethoven

"Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują rozumieć śpiewu ptaków?" - Pablo Picasso

"Każdego dnia trzeba posłuchać choćby krótkiej piosenki, przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, a także, jeżeli to możliwe, powiedzieć parę rozsądnych słów" - Johann Wolfgang von Goethe
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: tygrysica3 » 8 paź 2016, o 23:08

"Tymczasowo ego zostaje przytłoczone urzeczywistnieniem prawdy i wydaje się nie istnieć przez jakiś czas. Ale rzadko kiedy daje za wygraną tak łatwo. Na jakiś czas wchodzi w rodzaj hibernacji, ale z czasem spróbuje odzyskać kontrolę i użyje do tego swojej najbardziej subtelnej i skutecznej aparatury. Pozwól, że ujmę to naprawdę prosto: z czymkolwiek się nie uporałeś, a czego unikałeś, wróci, aby ugryźć cię w tyłek." - Adyashanti
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: cytaty i aforyzmy

Post autor: ama » 10 paź 2016, o 20:43

"Starość posiada te same apetyty, co młodość - tylko nie te same zęby." Magdalena Samozwaniec
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
ODPOWIEDZ