Pies :)

Cafe dla wszystkich
kamapitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Trójmiasto :DDDDDDDDDD

Pies :)

Post autor: kamapitek » 10 cze 2013, o 16:01

Właśnie zastanawiam się nad kupnem psiaka, ( żadne York'i, shih tzu, itp. )
Może ma ktoś psiaka albo zna fajną rasę do polecenia ?? :))
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Pies :)

Post autor: gimmeeverything » 10 cze 2013, o 21:23

odwiedź najbliższe schronisko/azyl, pogadaj z wolontariuszami, określ czego szukasz, jakie masz warunki - tam znajdziesz psiego nieszczęścia do wyboru, do koloru;
a jeśli odrobinę empatii przy tym posiadasz, to już nie dylemat na jaką rasę wydać pieniądze będzie Ci sen spędzał z powiek :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Pies :)

Post autor: odbicie » 10 cze 2013, o 21:48

Gim, prawisz mądrze :wink:
Dodam: warto też popytać, jakieś pieski urodzić się mogły gdzieś w pobliżu (mieć ileś tam dni, czy miesięcy…), i być do wzięcia :)
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Pies :)

Post autor: Saren » 11 cze 2013, o 08:33

Dziewczyny Ci dobrze radzą.

Psy rasowe zostaw ludziom, którzy psa rasowego wiedzą jakiego chcą. Jeżeli nie wiesz, a chcesz tylko przyjaciela- zaadaptuj.

Nota bene- jest sporo psów rasowych lub "w typie" do adopcji.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
kamapitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Trójmiasto :DDDDDDDDDD

Re: Pies :)

Post autor: kamapitek » 11 cze 2013, o 12:31

Dzięki ;))
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pies :)

Post autor: Japonka » 11 cze 2013, o 14:39

Napisz, jakiego psa chciałabyś mieć. Jaki charakter, jaki wygląd, jak będziesz z nim spędzać czas, gdzie i ile. Gdzie będzie mieszkał, jak inni domownicy, dzieci, inne zwierzęta.
A wówczas podpowiem Ci w jakim typie rasy psa szukać i nawet mogę skontaktować z określonymi fundacjami zajmującymi się adopcją określonych piesków.
Pozdrawiam Piękne Panie
catchmeifucan
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 4 lut 2013, o 22:29

Re: Pies :)

Post autor: catchmeifucan » 11 cze 2013, o 19:02

Polecam Ci odwiedzić Okno Życia dla zwierząt http://www.sdz.org.pl/
Oczywiście, jeżeli jesteś z Warszawy czy okolic. Kundelki są wspaniałe. Sama wzięłam swojego ze SDZ ponad rok temu. Każdy kto spotyka mojego czworonoga zachwyca się jego ORYGINALNYM wyglądem :P
wiecej
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 31 gru 2012, o 10:22

Re: Pies :)

Post autor: wiecej » 11 cze 2013, o 19:38

Schronisko to chyba najlepsza opcja. Za kilkadziesiąt zloty na karmę dla psiaków możesz kupić przyjaciela na cale życie. Wszystkie moje psy brałam ze schroniska albo same do mnie przychodziły :D
Awatar użytkownika
devie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 3 lut 2011, o 00:25

Re: Pies :)

Post autor: devie » 11 cze 2013, o 21:32

polecam boksia, bardzo przyjemna rasa, oddane psisko, mimo ze mordke ma troche niewyjsciowa :)
#любовьспервоговзгляда
#diebitch
Nekko
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2013, o 01:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Pies :)

Post autor: Nekko » 11 cze 2013, o 22:14

No nie wiem czy schronisko to zawsze jest najlepszy pomysł.
Ja lubię psy duże, często waga sięga 50kg. Biorąc dorosłego dużego psa z schroniska można trafić na tykającą bombę, która wybuchnie w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Pies może mieć urazy, zwichnięcia psychiczne spowodowane przez złe traktowanie poprzedniego właściciela. Tak więc jeżeli chcesz psa sporego to wszelkie schroniska odradzam - tylko zaufana hodowla, pies z metryką i wychowywanie dużego przyjaciela od szczeniaka. Jeżeli to ma być pies mały to schronisko może być, bo nawet jakbyś trafiła na małego świrka to sobie z nim poradzisz.
Nie mówię oczywiście, że wszystkie psy z schroniska są złe czy zwichrowane psychicznie, ale zawsze trzeba się liczyć z najgorszym.
justina28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 5 maja 2010, o 13:43

Re: Pies :)

Post autor: justina28 » 11 cze 2013, o 22:15

Cześć, czy pies którego chciałabyś przygarnąć ma być szczeniakiem i raczej małym psem? Znam kogoś kto szuka domu dla rocznej suczki, to mieszanka owczarka z labradorem, w przypadku zainteresowania więcej na priv:) pozdrawiam
lacc19
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 265
Rejestracja: 11 gru 2012, o 12:44

Re: Pies :)

Post autor: lacc19 » 11 cze 2013, o 22:15

ja mam sunie jack russel terrier. i no nie wyobrazam sobie innej teraz. ruchliwa, inteligentna, wierna. Robimy razem wszystko znamy sie na gest i mine wiec zdecydowanie najlepsza przyjaciolka;) poczytaj o rasach i dobierz jakas do swojego charakteru i usposobienia:)
bullrosa
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:47

Re: Pies :)

Post autor: bullrosa » 11 cze 2013, o 22:25

dokładnie,poczytaj o rasach, i wybierz sobie chociaż parę z nich, jeżeli są małe to ze schroniska jak najbardziej. ale jeżeli duże rasy to faktycznie najlepiej z hodowli... ;)Daj znać na co się zdecydowałaś
Ludzie pojawiają się w twoim życiu z jakiegoś powodu :)
kamapitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Trójmiasto :DDDDDDDDDD

Re: Pies :)

Post autor: kamapitek » 11 cze 2013, o 22:38

hmm.... raczej interesują mnie duże psy... Najlepiej II Grupa FCI - molosy. Coś w stylu Cane Corso, Dogo Canario, Tosa Inu, Mastif Angielski, Mastif Hiszpański, Dog Argentyński, Broholmer, Buldog Angielski, Buldog Amerykański, Bullmastiff, Owczarek Środkowo - Azjatycki, Owczarek Kaukaski, Mastino Napoletano, Fila Brasileiro, Rottweiler. Z innych to Greyhound lub Whippet
Która z tych byście wybrały ?? :))
Awatar użytkownika
elsinoe
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 164
Rejestracja: 22 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Belgia

Re: Pies :)

Post autor: elsinoe » 11 cze 2013, o 23:01

mam psa ze schroniska. matka buldog amerykanski, ojciec nieznany, chyba bokser. wyglada jak buldog amerykanski, z tych smuklejszych. miala 3 lata, kiedy ja wzielam. byla w ostatniej klatce, skazana na uspienie. jest cudowna, choc miala swoje traumy i bylo trzeba duzo cierpliowsci, zeby z nich ja wygrzebac. ale nigdy nie byla agresywna w stosunku do czlowieka i to sprawdzilam na samym poczatku. jest zdecydowanie lepiej wychowana niz moj poprzedni pies - owczarek francuski;] i kocha mnie miloscia taka, ktorej wczesniej nie doswiadczylam od zwierzaka. biorac psa ze schroniska trzeba byc nastawionym na to, ze to pies po przejsciach. ale potrafi to pieknie wynagrodzic. znam kilka niezrownowazonych psow z hodowli i rasowych, z bardzo dominujacymi charakterami. wiec nie zawsze jest tak, ze ten wychowany od szczeniaka u nas, bedzie wzorowym psem, a schroniskowy niezrownowazony. ja, jesli kiedykolwiek zdecyduje sie jeszcze na psa, to tylko ze schroniska.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Pies :)

Post autor: Saren » 12 cze 2013, o 07:14

kamapitek pisze:hmm.... raczej interesują mnie duże psy... Najlepiej II Grupa FCI - molosy. Coś w stylu Cane Corso, Dogo Canario, Tosa Inu, Mastif Angielski, Mastif Hiszpański, Dog Argentyński, Broholmer, Buldog Angielski, Buldog Amerykański, Bullmastiff, Owczarek Środkowo - Azjatycki, Owczarek Kaukaski, Mastino Napoletano, Fila Brasileiro, Rottweiler. Z innych to Greyhound lub Whippet
Która z tych byście wybrały ?? :))
Jakie ma znaczenie "co my byśmy wybrały"?

Wybierz to co Tobie się podoba. Te psy bardzo się różnią miedzy sobą- zarówno pokrojem, temperamentem, jak i stopniem trudności w wychowaniu.

Jeżeli pies ma być w mieszkaniu to odrzuć molosy górskie- kaukaza, azjatę, mastifa hiszpańskiego. Jeżeli nie masz doświadczenia odrzuć argentino, filę, tosę, broholmera, caneiro, zastanowiłabym się również nad ambullem. Ambull- to pytanie czy johnson czy scott?
Jeżeli szukasz psa choć w miarę "sportowego"- odrzuć bulldga angielskiego.

Taka sytuacja;p


a teraz rozważ sytuację- duże psy- duży kłopot. Więcej jedzą, więcej chorują. Krócej żyją, są podatne na wiele schorzeń. Na część z w//w powinnaś mieć stosowną rejestrację.

Dlatego pytanie jest bez sensu sformułowane. Ja kupiłam azjatę, kupię jak tylko doczołgam się do kupna rancza, kupiłabym ambulla- ale tylko hipotetycznie, bo mam sentyment do psów amerykańskich, sama mam od 20 lat amstaffy.

Natomiast JEŻELI KONIECZNIE decydujesz się na zakup psa rasowego, to poza pewnymi wyjątkami (ambull) kupuj wyłącznie u hodowcy zrzeszonego w ZK w Polsce. Nie kieruj się ceną, nie kupuj w różnych "stowarzyszeniach miłośników, bo to są "kundleustawowe", a nie psy rasowe. Kup tam, gdzie możesz zobaczyć matkę szczeniąt, gdzie zostaniesz życzliwie przyjęta do domu... zresztą doczytasz w necie, są na ten temat terabajty informacji.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Bejbik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 5 lip 2008, o 02:00

Re: Pies :)

Post autor: Bejbik » 12 cze 2013, o 07:48

kamapitek pisze:hmm.... raczej interesują mnie duże psy... Najlepiej II Grupa FCI - molosy. Coś w stylu Cane Corso, Dogo Canario, Tosa Inu, Mastif Angielski, Mastif Hiszpański, Dog Argentyński, Broholmer, Buldog Angielski, Buldog Amerykański, Bullmastiff, Owczarek Środkowo - Azjatycki, Owczarek Kaukaski, Mastino Napoletano, Fila Brasileiro, Rottweiler. Z innych to Greyhound lub Whippet
Która z tych byście wybrały ?? :))

A może zobacz sobie taką rasę jak Tosa Inu jeśli - interesują Cię molosy, nie dość, że piękne (głównie samce) to wierne, mądre i oddane. Co prawda są na liście najagresywniejszych psów, ALE są one agresywne tylko dla psów swojej wielkości ! Do człowieka nie, co prawda odda, życie za swojego właściciela i nie da zrobić mu krzywdy, ale nie kogoś kto wchodzi do nas na plac czy do domu ;) Znam panią, która ma najlepszą hodowlę w Polsce, byłam u niej osobiście, widziałam rodziców - championów,było 12 szczeniaków (jednego wzięła moja kuzynka) i są przepiękne i naprawdę bardzo mądre :) jakbyś chciała więcej info to się odezwij na priv - kto wie może akurat tosa Ci się spodoba :P Tylko to naprawdę duży pies, w kłębie potrafi mieć nawet 90 cm ;) w wieku 4 m-cy waży już ponad 30 kg ;) Pozdrawiam !
Bejbik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 5 lip 2008, o 02:00

Re: Pies :)

Post autor: Bejbik » 12 cze 2013, o 07:54

A po za tym popieram Saren ! Jeśli Tosa czy inna duża rasa to krzywdą dla psa będzie trzymanie go w bloku. I W sumie fakt, do Tosy trzeba mieć doświadczenie i poświęcić też trochę kasy na szkolenia (głównie na posłuszeństwo) żeby go dobrze ułożyć. ;)
kamapitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Trójmiasto :DDDDDDDDDD

Re: Pies :)

Post autor: kamapitek » 12 cze 2013, o 08:42

Jeżeli chodzi o teren to będzie miał duże podwórko, w weekendy działkę, i młodsze kuzynostwo do pogryzienia :D mieszkam w pobliżu lasu. ( Domek jednorodzinny na jakimś wypizdo.... :D) U mojej mamy zawsze był pies w domu i ma ona słabość do Owczarków i większości molosów, natomiast tacie zwisa jakiej wielkości to będzie pies, najważniejsze ,żeby nie siadał na jego fotelu i nie obgryzał mu kapci a przy tym był w miarę obronny :D ( Jak nasz poprzednik ze schroniska miał 5 lat jak go wzięliśmy i kolejne 5 spędził z nami).
kamapitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 9 cze 2013, o 17:25
Lokalizacja: Trójmiasto :DDDDDDDDDD

Re: Pies :)

Post autor: kamapitek » 12 cze 2013, o 08:44

Doszliśmy również do porozumienia ,że wybieramy pomiędzy Cane Corso, Mastif, Fila lub Whippet :D
Zapomniałam dodać ,że w domu jest mały kundelek który się przybłąkał ma ok. 12 lat już :D I mamy kota :D
bullrosa
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:47

Re: Pies :)

Post autor: bullrosa » 12 cze 2013, o 09:08

Cane Corso: Inteligentny, wierny i silny, pies jednego właściciela jest niezwykle aktywny, spostrzegawczy, ciekawski. Na zewnątrz zachowuje się wzorowo. Jeśli zostanie puszczony bez smyczy, to trzyma się Was jak kleszcz.Chętnie pływa, biega, aportuje. Jest to również pies który będzie pilnował swojego pana jak i miejsca w którym się znajduje.

Fila- odznacza się silnym, dominującym charakterem, dlatego poleca się ją osobom, które mają już doświadczenie w prowadzeniu psów. File nie tolerują obcych na swoim terenie, są w stanie bronić swoich właścicieli i rzeczy do nich należących za cenę własnego życia. Wobec najbliższych jest czuły, potrafi opiekować się dziećmi i wykazywać cierpliwość wobec nich.Fila charakteryzuje się inochodem, pomimo swojego mylnego wyglądu psa spokojnego i leniwego, Fila jest żywa i bardzo zrywna.

Whippet ma zrównoważony charakter, umiarkowany temperament, o wysokim stopniu posłuszeństwa. Tolerancyjny wobec dzieci oraz obcych osób. Nie powinny być trzymane jako psy podwórzowe. W domu zachowuje się jak kotek :D A na zewnątrz lubi sobie polatać :D


Ogólnie wybraliście sobie trudne rasy, no za wyjątkiem Whipetta ale z tego co mówisz to nie psa z takim charakterem potrzebujecie ;P
Ludzie pojawiają się w twoim życiu z jakiegoś powodu :)
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Pies :)

Post autor: roll » 12 cze 2013, o 10:48

Wiele z wymienionych przez Ciebie ras to psy dla DOŚWIADCZONYCH hodowców. Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale jeżeli tylko z kundelkiem i kotkiem to radziłabym pomyśleć nad bardziej łagodnymi (lub łatwiejszymi) rasami. Pies potrafi być ogromnym szczęściem, ale też utrapieniem dla niedoświadczonego właściciela. Radzę dobrze przemyśleć wybór, a jeśli postanowicie wziąć jednak trudniejszą rasę, to od razu zgłosić się do behawiorysty i na szkolenie.
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Pies :)

Post autor: ella_cotta » 12 cze 2013, o 18:07

A ja mam adpotowanego z fundacji Goldena i jest najnajnajlepszy :mrgreen:

Tak jak pisała roll przy wyborze rasy ważne jest doświadczenie, ale też PRZEZNACZENIE psa. Dajmy na to owczarek kaukazki MUSI mieć duży teren, którego będzie bronił, a z kolei husky MUSI mieć baaardzo dużo ruchu dziennie, bo takie są potrzeby rasy.

Przy wyborze psa najważniejsze to kierować się charakterystyką a nie chwilowym uwielbieniem dla danego umaszczenia, bo można zrobić krzywdę nietylko sobie, ale przedewszystkim (co uważam, że jest ważniejsze) psu :cry:

Jeśli w pryszłości będzie mi dane wyprowadzić się na stałe z obrzydliwego miasta i zamieszkać pod lasem +dysponować sporą ilością wolnego czasu, to marzy mi się wilczak czechosłowacki (one są kompletnie nie do zdarcia i 4h dziennie na spacery trzeba mieć)
kororek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 23:32

Re: Pies :)

Post autor: kororek » 12 cze 2013, o 20:32

Polecam Goldena Retrievera :) hihihi czekałam na niego 10lat, w domu nikt nie chciał dużego psa, a teraz jak mieszkam sama to co chwila przychodza i mi tyłek za przeproszeniem zawracają. Jak nie dasz psu wejść sobie na głowe, to mówię Ci cud, miód, malina i orzeszki :D
Awatar użytkownika
pies_na_kobiety
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 27 lut 2013, o 15:32

Re: Pies :)

Post autor: pies_na_kobiety » 13 cze 2013, o 14:06

Żadne rasowce! Najmądrzejsze i najbardziej urocze są zwykłe kundelki. I również szczerze polecam psiaka ze schroniska - taki będzie kochał podwójnie :)
Nigdy nie kocha się za bardzo.
1982agus
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:38

Re: Pies :)

Post autor: 1982agus » 13 cze 2013, o 16:02

Kaukaza nie bierz bo to agresywna rasa wiem coś o tym, są ładne i duże owszem ale nie nadają sie do domu te psy szkolą w Rosji w policji i w wojsku bo są nadpobudliwe o ile sie nie myle to na rasowego u nas w Polsce musisz mieć pozwolenie...
1982agus
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:38

Re: Pies :)

Post autor: 1982agus » 13 cze 2013, o 16:15

Jak lubisz duże psiaki to weź sobie Nowofunlanda ogromne psisko ale nadaje sie do domu, uwielbie wode temu nazywają go też wodołazem oczywiście ma też swoje wady ale nie każdy, otóż ma problem z tylnymi stawami temu że troche waży i w późniejszym wieku może mu sie ciężej chodzić... Wybór należy do Ciebie... :pilka:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pies :)

Post autor: Japonka » 13 cze 2013, o 17:39

Zajrzyj tutaj: adopcje rottweilerów :)
https://www.facebook.com/kochamy.psy.50 ... le_browser
Pozdrawiam Piękne Panie
ona5431
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 382
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:22

Re: Pies :)

Post autor: ona5431 » 14 cze 2013, o 16:42

Nekko pisze:No nie wiem czy schronisko to zawsze jest najlepszy pomysł.
Ja lubię psy duże, często waga sięga 50kg. Biorąc dorosłego dużego psa z schroniska można trafić na tykającą bombę, która wybuchnie w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Pies może mieć urazy, zwichnięcia psychiczne spowodowane przez złe traktowanie poprzedniego właściciela. Tak więc jeżeli chcesz psa sporego to wszelkie schroniska odradzam - tylko zaufana hodowla, pies z metryką i wychowywanie dużego przyjaciela od szczeniaka. Jeżeli to ma być pies mały to schronisko może być, bo nawet jakbyś trafiła na małego świrka to sobie z nim poradzisz.
Nie mówię oczywiście, że wszystkie psy z schroniska są złe czy zwichrowane psychicznie, ale zawsze trzeba się liczyć z najgorszym.
Bardzo ważna uwaga. Zwłaszcza, jeśli pies był już jakiś czas w azylu, może mieć trwałe urazy, z którymi nie każdy chce/umie lsobie radzić ub ma czas pracować. Można się nieźle naciąć, podążając za apelem o serce i dom dla psiaka.
Z ras: bullowate (psy "bojowe") to, wbrew stereotypowi, rodzinne, czułe, pojętne i bardzo inteligentne psy, z tym że potrzebują dużo kontaktu z człowiekiem oraz konsekwentnego właściciela. Są całe portale z ich adopcjami.
ona5431
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 382
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:22

Re: Pies :)

Post autor: ona5431 » 14 cze 2013, o 16:49

Dodam, że, jak to teriery, są one wulkanami energii i uwielbiają się bawić. Trzeba zapewnić im sporo ruchu. Mają przy tym inną wielką zaletę: mało szczekają. Nie będą ujadać, gdy zostaną same w domu. Powodzenia.
ODPOWIEDZ