Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Cafe dla wszystkich
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: Zaufacodnowa » 22 lut 2020, o 00:14

Moje miasto jest baaarrdzoooo rozkopane. Codziennie przez te rozkopy przebijam się rowerem do pracy .W drodze powrotnej wracając już po zmroku.(latarnie wyłączone na czas remontu) Wjechałam w jakąś świeżo wylaną betonową papkę 👏(brawo jaa) Ale mniejsza o to. Po namiętnej dyskusji z drogowcami, dlaczego droga jest dostępna?, odpowiedniego oznakowania?, ostrzeżeń, czegokolwiek? A gadanego czasem to ja mam heh. Panowie mieli mnie serdecznie dosyć, gdyż postanowili dla mnie zamknąć rondo, abym bezpiecznie przedostała się na drugą stronę ulicy. Nie uprzykrzając im nocki w pracy😁Kochani drogowcy :serce:
A z mojego przedniego koła to jutro pewnie zastanę pomnik w ogrodzie 😆
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 22 lut 2020, o 13:54

Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 00:14
Moje miasto jest baaarrdzoooo rozkopane. Codziennie przez te rozkopy przebijam się rowerem do pracy .W drodze powrotnej wracając już po zmroku.(latarnie wyłączone na czas remontu) Wjechałam w jakąś świeżo wylaną betonową papkę 👏(brawo jaa) Ale mniejsza o to. Po namiętnej dyskusji z drogowcami, dlaczego droga jest dostępna?, odpowiedniego oznakowania?, ostrzeżeń, czegokolwiek? A gadanego czasem to ja mam heh. Panowie mieli mnie serdecznie dosyć, gdyż postanowili dla mnie zamknąć rondo, abym bezpiecznie przedostała się na drugą stronę ulicy. Nie uprzykrzając im nocki w pracy😁Kochani drogowcy :serce:
A z mojego przedniego koła to jutro pewnie zastanę pomnik w ogrodzie 😆
Możesz to zgłosić, bo to ewidentne zaniedbanie BHP, chyba że wjechałaś na teren budowy mimo odpowiednich zabezpieczeń i oznakowania.
Warto zgłaszać, bo trzeba żeby w końcu w Polsce nie tylko tworzyć zasady, ale również je przestrzegać, a nie dopiero gdy komuś coś się stanie.
Lubię kiedy kobieta...
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: Zaufacodnowa » 22 lut 2020, o 16:08

ImaSumak pisze:
22 lut 2020, o 13:54
Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 00:14
Moje miasto jest baaarrdzoooo rozkopane. Codziennie przez te rozkopy przebijam się rowerem do pracy .W drodze powrotnej wracając już po zmroku.(latarnie wyłączone na czas remontu) Wjechałam w jakąś świeżo wylaną betonową papkę 👏(brawo jaa) Ale mniejsza o to. Po namiętnej dyskusji z drogowcami, dlaczego droga jest dostępna?, odpowiedniego oznakowania?, ostrzeżeń, czegokolwiek? A gadanego czasem to ja mam heh. Panowie mieli mnie serdecznie dosyć, gdyż postanowili dla mnie zamknąć rondo, abym bezpiecznie przedostała się na drugą stronę ulicy. Nie uprzykrzając im nocki w pracy😁Kochani drogowcy :serce:
A z mojego przedniego koła to jutro pewnie zastanę pomnik w ogrodzie 😆
Możesz to zgłosić, bo to ewidentne zaniedbanie BHP, chyba że wjechałaś na teren budowy mimo odpowiednich zabezpieczeń i oznakowania.
Warto zgłaszać, bo trzeba żeby w końcu w Polsce nie tylko tworzyć zasady, ale również je przestrzegać, a nie dopiero gdy komuś coś się stanie.
U nas jest budowa dodatkowego węzła sieci tramwajowej plus przebudowa największego ronda w mieście. W zasadzie to 2 obok siebie. Wszystko odbywa się pod ciągłym ruchem aut i pieszych. Szczerze to podziwiam to wszystko co tam się dzieje przy ciągłym ruchu?? .🤨Zamknięcie całkowite tego fragmentu miasta, sparalizowalo by wszystko wokół . Stąd też decyzja władz taka a nie inna. Aczkolwiek dziś ten fragment ścieżki został zamknięty całkowicie. Osobiście się dziwię, że nikt jeszcze tam nie ucierpiał. Teraz tworzą się korki na 35 minut przejazdu przez sam środek "wykopalisk" Jeszcze 2 lata ten haos potrwa. Oby bez tragedii i wypadków!
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 23 lut 2020, o 03:06

Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 16:08
ImaSumak pisze:
22 lut 2020, o 13:54
Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 00:14
Moje miasto jest baaarrdzoooo rozkopane. Codziennie przez te rozkopy przebijam się rowerem do pracy .W drodze powrotnej wracając już po zmroku.(latarnie wyłączone na czas remontu) Wjechałam w jakąś świeżo wylaną betonową papkę 👏(brawo jaa) Ale mniejsza o to. Po namiętnej dyskusji z drogowcami, dlaczego droga jest dostępna?, odpowiedniego oznakowania?, ostrzeżeń, czegokolwiek? A gadanego czasem to ja mam heh. Panowie mieli mnie serdecznie dosyć, gdyż postanowili dla mnie zamknąć rondo, abym bezpiecznie przedostała się na drugą stronę ulicy. Nie uprzykrzając im nocki w pracy😁Kochani drogowcy :serce:
A z mojego przedniego koła to jutro pewnie zastanę pomnik w ogrodzie 😆
Możesz to zgłosić, bo to ewidentne zaniedbanie BHP, chyba że wjechałaś na teren budowy mimo odpowiednich zabezpieczeń i oznakowania.
Warto zgłaszać, bo trzeba żeby w końcu w Polsce nie tylko tworzyć zasady, ale również je przestrzegać, a nie dopiero gdy komuś coś się stanie.
U nas jest budowa dodatkowego węzła sieci tramwajowej plus przebudowa największego ronda w mieście. W zasadzie to 2 obok siebie. Wszystko odbywa się pod ciągłym ruchem aut i pieszych. Szczerze to podziwiam to wszystko co tam się dzieje przy ciągłym ruchu?? .🤨Zamknięcie całkowite tego fragmentu miasta, sparalizowalo by wszystko wokół . Stąd też decyzja władz taka a nie inna. Aczkolwiek dziś ten fragment ścieżki został zamknięty całkowicie. Osobiście się dziwię, że nikt jeszcze tam nie ucierpiał. Teraz tworzą się korki na 35 minut przejazdu przez sam środek "wykopalisk" Jeszcze 2 lata ten haos potrwa. Oby bez tragedii i wypadków!
Przy planowaniu przebudowy z założeniem częściowego ograniczenia ruchu w pierwszej kolejności należy wyznaczyć "ścieżki" ruchu pieszych i pasy ruchu dla samochodów. Powinny być oznakowane i odgrodzone od prowadzonych prac budowlanych. Jeżeli to w co wjechałaś, nie było oznaczone i ogrodzone, to wina wykonawcy. Wykonawca zapewne ma podwykonawców, ale Ciebie to nie interesuje. Z tego co piszesz wnioskuję, że zleceniodawcą jest miasto. Chcąc dochodzić roszczeń, czy chcąc ustrzec innych ludzi przed wypadkiem powinnaś/możesz zgłosić to odpowiednim urzędnikom miasta. Możesz też oczekiwać odszkodowania.
Należy ogradzać i zabezpieczać teren objęty pracami nim ktoś tam wjedzie/wejdzie i zrobi sobie krzywdę. To obowiązek, nie dobra chęć.

Prace, na których są prowadzone roboty budowlane, to plac budowy.
Prace, na których przeprowadzane są badania archeologiczne, to wykopaliska.

Tak się jeszcze zastanawiam, że jeśli jechałaś na rowerze, to czy mogłaś tą drogą na nim jechać, bo przecież po chodnikach rowerom jeździć nie wolno. No chyba, ze jest wyznaczona ścieżka.
Nie mniej tak czy siak, opisana sytuacja przez Ciebie nie powinna mieć miejsca.
Lubię kiedy kobieta...
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: Zaufacodnowa » 23 lut 2020, o 07:17

ImaSumak pisze:
23 lut 2020, o 03:06
Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 16:08
ImaSumak pisze:
22 lut 2020, o 13:54

Możesz to zgłosić, bo to ewidentne zaniedbanie BHP, chyba że wjechałaś na teren budowy mimo odpowiednich zabezpieczeń i oznakowania.
Warto zgłaszać, bo trzeba żeby w końcu w Polsce nie tylko tworzyć zasady, ale również je przestrzegać, a nie dopiero gdy komuś coś się stanie.

U nas jest budowa dodatkowego węzła sieci tramwajowej plus przebudowa największego ronda w mieście. W zasadzie to 2 obok siebie. Wszystko odbywa się pod ciągłym ruchem aut i pieszych. Szczerze to podziwiam to wszystko co tam się dzieje przy ciągłym ruchu?? .🤨Zamknięcie całkowite tego fragmentu miasta, sparalizowalo by wszystko wokół . Stąd też decyzja władz taka a nie inna. Aczkolwiek dziś ten fragment ścieżki został zamknięty całkowicie. Osobiście się dziwię, że nikt jeszcze tam nie ucierpiał. Teraz tworzą się korki na 35 minut przejazdu przez sam środek "wykopalisk" Jeszcze 2 lata ten haos potrwa. Oby bez tragedii i wypadków!
Przy planowaniu przebudowy z założeniem częściowego ograniczenia ruchu w pierwszej kolejności należy wyznaczyć "ścieżki" ruchu pieszych i pasy ruchu dla samochodów. Powinny być oznakowane i odgrodzone od prowadzonych prac budowlanych. Jeżeli to w co wjechałaś, nie było oznaczone i ogrodzone, to wina wykonawcy. Wykonawca zapewne ma podwykonawców, ale Ciebie to nie interesuje. Z tego co piszesz wnioskuję, że zleceniodawcą jest miasto. Chcąc dochodzić roszczeń, czy chcąc ustrzec innych ludzi przed wypadkiem powinnaś/możesz zgłosić to odpowiednim urzędnikom miasta. Możesz też oczekiwać odszkodowania.
Należy ogradzać i zabezpieczać teren objęty pracami nim ktoś tam wjedzie/wejdzie i zrobi sobie krzywdę. To obowiązek, nie dobra chęć.

Prace, na których są prowadzone roboty budowlane, to plac budowy.
Prace, na których przeprowadzane są badania archeologiczne, to wykopaliska.

Tak się jeszcze zastanawiam, że jeśli jechałaś na rowerze, to czy mogłaś tą drogą na nim jechać, bo przecież po chodnikach rowerom jeździć nie wolno. No chyba, ze jest wyznaczona ścieżka.
Nie mniej tak czy siak, opisana sytuacja przez Ciebie nie powinna mieć miejsca.
Średnio co miesiąc tworzoną nową organizację ruchu samochodowego i pieszych (uwzględniając rowery) Obecnie do zaistniałych różnych sytuacji przy budowie dorzucono burzenie kamienicy w celu poszerzenia terenu budowy.. Zamiast zamknąć jedną "macke" ronda na jeden dzień to oczywiście włodarze zamknęli tylko jedna stronę jezdni. Pył, kurz, że nic nie było widać, ale ruch trwał w najlepsze. Gdybyś mogła to zobaczyć heh. Wytyczone tunele dla pieszych ogrodzone pomarańczowa siatką na "kury" , wytarte pomarańczowe pasy dla pieszych,Znaki drogowe, poprzekrecane, poobalane. Zastanawiasz się czy jeszcze istnieją i obowiązują. Najlepsze jest to, że wszystko odbywa się pod okiem telewizji miejskiej. Samo życie, przetrwają najsilniejsi i ostrożni.
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 23 lut 2020, o 11:21

Zaufacodnowa pisze:
23 lut 2020, o 07:17
ImaSumak pisze:
23 lut 2020, o 03:06
Zaufacodnowa pisze:
22 lut 2020, o 16:08

Przy planowaniu przebudowy z założeniem częściowego ograniczenia ruchu w pierwszej kolejności należy wyznaczyć "ścieżki" ruchu pieszych i pasy ruchu dla samochodów. Powinny być oznakowane i odgrodzone od prowadzonych prac budowlanych. Jeżeli to w co wjechałaś, nie było oznaczone i ogrodzone, to wina wykonawcy. Wykonawca zapewne ma podwykonawców, ale Ciebie to nie interesuje. Z tego co piszesz wnioskuję, że zleceniodawcą jest miasto. Chcąc dochodzić roszczeń, czy chcąc ustrzec innych ludzi przed wypadkiem powinnaś/możesz zgłosić to odpowiednim urzędnikom miasta. Możesz też oczekiwać odszkodowania.
Należy ogradzać i zabezpieczać teren objęty pracami nim ktoś tam wjedzie/wejdzie i zrobi sobie krzywdę. To obowiązek, nie dobra chęć.

Prace, na których są prowadzone roboty budowlane, to plac budowy.
Prace, na których przeprowadzane są badania archeologiczne, to wykopaliska.

Tak się jeszcze zastanawiam, że jeśli jechałaś na rowerze, to czy mogłaś tą drogą na nim jechać, bo przecież po chodnikach rowerom jeździć nie wolno. No chyba, ze jest wyznaczona ścieżka.
Nie mniej tak czy siak, opisana sytuacja przez Ciebie nie powinna mieć miejsca.
Średnio co miesiąc tworzoną nową organizację ruchu samochodowego i pieszych (uwzględniając rowery) Obecnie do zaistniałych różnych sytuacji przy budowie dorzucono burzenie kamienicy w celu poszerzenia terenu budowy.. Zamiast zamknąć jedną "macke" ronda na jeden dzień to oczywiście włodarze zamknęli tylko jedna stronę jezdni. Pył, kurz, że nic nie było widać, ale ruch trwał w najlepsze. Gdybyś mogła to zobaczyć heh. Wytyczone tunele dla pieszych ogrodzone pomarańczowa siatką na "kury" , wytarte pomarańczowe pasy dla pieszych,Znaki drogowe, poprzekrecane, poobalane. Zastanawiasz się czy jeszcze istnieją i obowiązują. Najlepsze jest to, że wszystko odbywa się pod okiem telewizji miejskiej. Samo życie, przetrwają najsilniejsi i ostrożni.
Próbowałam Ci wytłumaczyć, że skoro miałaś incydent na drodze z powodu zaniedbań BHP, to możesz, czy tez dla dobra innych powinnaś to zgłosić do odpowiedniej instytucji.
Nic więcej. Ja nie mogę Ci pomóc.
Pozdrawiam!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 29 lut 2020, o 18:15

U mnie w pracy postanowiono wysłać mnie na kurs pierwszej pomocy i to taki państwowy, z egzaminem.
Super.
Nie dotykam obcych, nie znoszę, gdy ktoś obcy mnie dotyka, mam takiego niegroźnego fioła na punkcie bakterii, brudu i takich tam, zamykam oczy na widok ran i wszystko mnie fizycznie i psychicznie boli, mam uzasadnione podejrzenia, że na widok większej ilości krwi z powodzeniem zemdleję, będę rzygać i zabiją mnie myśli o wirusach w niej zawartych, no bo przecież ludzie się nie badają, a ich wiedza i świadomość jest raczej ujemna. No ale uprawnienia będę mieć i będę godnie(?) nas reprezentować.
Tak.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 29 lut 2020, o 22:14

Znalezione w necie:
38% of Americans wouldn’t buy Corona beer under any circumstances because of the coronavirus

To chyba żart, przecież nikt nie jest aż tak głupi.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 16 kwie 2020, o 17:35

Kiedy zaczęła się epidemia, to w wielkim sklepie zabrakło papieru toaletowego, potem drożdży. Gdy ogłoszono, że od jutra zamykają wszystkie knajpy, wymiotło w godzinę cały alkohol, a teraz zniknęły wszystkie farby do włosów. Zastanawiam się, co będzie następne? To bardzo fajne i ciekawe doświadczenie socjologiczne.
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: mastabasta » 16 kwie 2020, o 18:12

ImaSumak pisze:
16 kwie 2020, o 17:35
Kiedy zaczęła się epidemia, to w wielkim sklepie zabrakło papieru toaletowego, potem drożdży. Gdy ogłoszono, że od jutra zamykają wszystkie knajpy, wymiotło w godzinę cały alkohol, a teraz zniknęły wszystkie farby do włosów. Zastanawiam się, co będzie następne? To bardzo fajne i ciekawe doświadczenie socjologiczne.
No jak to co...imprezy Madame, imprezy :D dopiero jutro knajpy zamykają w UK? W Polsce już od chyba miesiąca
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 17 kwie 2020, o 15:01

mastabasta pisze:
16 kwie 2020, o 18:12
ImaSumak pisze:
16 kwie 2020, o 17:35
Kiedy zaczęła się epidemia, to w wielkim sklepie zabrakło papieru toaletowego, potem drożdży. Gdy ogłoszono, że od jutra zamykają wszystkie knajpy, wymiotło w godzinę cały alkohol, a teraz zniknęły wszystkie farby do włosów. Zastanawiam się, co będzie następne? To bardzo fajne i ciekawe doświadczenie socjologiczne.
No jak to co...imprezy Madame, imprezy :D dopiero jutro knajpy zamykają w UK? W Polsce już od chyba miesiąca
Knajpy są zamknięte od dawna. Tam jest czas przeszły. Teraz zabrakło farby.
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: mastabasta » 17 kwie 2020, o 15:11

ImaSumak pisze:
17 kwie 2020, o 15:01
mastabasta pisze:
16 kwie 2020, o 18:12
ImaSumak pisze:
16 kwie 2020, o 17:35
Kiedy zaczęła się epidemia, to w wielkim sklepie zabrakło papieru toaletowego, potem drożdży. Gdy ogłoszono, że od jutra zamykają wszystkie knajpy, wymiotło w godzinę cały alkohol, a teraz zniknęły wszystkie farby do włosów. Zastanawiam się, co będzie następne? To bardzo fajne i ciekawe doświadczenie socjologiczne.
No jak to co...imprezy Madame, imprezy :D dopiero jutro knajpy zamykają w UK? W Polsce już od chyba miesiąca
Knajpy są zamknięte od dawna. Tam jest czas przeszły. Teraz zabrakło farby.
można zrozumieć też tak że dzisiaj ogłoszono iż od jutra zamykają wszystkie knajpy i w godzinę od momentu tego ogłoszenia wymiotło cały alkohol a teraz (zakładając że np w parę godzin później piszesz od tego ogłoszenia) zniknęły farby. No ja tak bynajmniej to zrozumiałam. Nie chcąc się czepiać zwracam honor :-)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 17 kwie 2020, o 15:50

mastabasta pisze:
17 kwie 2020, o 15:11
ImaSumak pisze:
17 kwie 2020, o 15:01
mastabasta pisze:
16 kwie 2020, o 18:12


No jak to co...imprezy Madame, imprezy :D dopiero jutro knajpy zamykają w UK? W Polsce już od chyba miesiąca
Knajpy są zamknięte od dawna. Tam jest czas przeszły. Teraz zabrakło farby.
można zrozumieć też tak że dzisiaj ogłoszono iż od jutra zamykają wszystkie knajpy i w godzinę od momentu tego ogłoszenia wymiotło cały alkohol a teraz (zakładając że np w parę godzin później piszesz od tego ogłoszenia) zniknęły farby. No ja tak bynajmniej to zrozumiałam. Nie chcąc się czepiać zwracam honor :-)
Nie musisz zwracać mi honoru. Będziemy musiały z tym żyć. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 21 kwie 2020, o 19:18

Zaskoczyło. Wydawało mi się, że Anglia będzie miała mniejszy odsetek osób (rodziców) negatywnie nastawionych do matek- lesbijek.
To też sygnał, że nic nie jest dane raz na zawsze a proces edukacji społeczeństwa jest procesem nieustającym.


https://www.reuters.com/article/us-brit ... SKBN2220YW
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: Zaufacodnowa » 24 maja 2020, o 15:59

Zawsze uważałam,ze to co najgorsze we mnie to wrażliwość. A tu taka niespodzianka. Wrażliwość darem od losu.
https://pieknoumyslu.com/wysoce-wrazliw ... tery-dary/
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: she76 » 24 maja 2020, o 19:53

Coś mnie podkusiło, żeby zobaczyć wiadomości tvp1. No i oczywiście bez zmian, propaganda do sześcianu. Prezydent Duda ma największe poparcie społeczne (ciągle mnie to dziwi, bo z kim nie rozmawiam, każdy ma już dość pisu), to jedyny prezydent, który wywiązał się ze wszystkich obietnic wyborczych, dzięki niemu zostały zniesione wizy do Stanów, bo Trump się go posłuchał, mamy najlepszy sprzęt zakupiony od USA, bo oni sprzedają taki sprzęt tylko swoim solidnym sojusznikom i tym, którym ufają... , a poprzedni prezydenci, oczywiście nic nie zrobili, poprzednie rządy to sami złodzieje itp. tak mi nerw podskoczył. że gdybym piła to barek byłby dziś pusty. A tak to zjadłam tylko czekoladki :(
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 5 cze 2020, o 17:57

Przyszła do mnie dzisiaj paczka. Okazało się, że to urodzinowy prezent od mojego przyjaciela. Profesjonalny łuk do strzelania wraz z pełnym wyposażeniem. I zaczęłam zachodzić w głowę, dlaczego?
Okazało się, że bardzo do mnie pasuje, no i skoro nie ma już psów, to żebym miała się jak bronić.
No dobrze. Doliczając mój topór, jestem już gotowa do średniowiecznych działań wojennych.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: devise » 5 cze 2020, o 18:24

Doślę Ci jeszcze miecz i możesz ruszać do Mordoru zniszczyć pierścień. :mrgreen:
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 6 cze 2020, o 13:23

devise pisze:
5 cze 2020, o 18:24
Doślę Ci jeszcze miecz i możesz ruszać do Mordoru zniszczyć pierścień. :mrgreen:
Tylko nie dwuręczny, żebym jakoś ogarnęła bagaże.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 7 cze 2020, o 18:20

Wyleciało mi z głowy stare określenie słowa zaraza, a potrzebowałam do pisanego tekstu. Wrzuciłam więc w internet hasło "zaraza" i kliknęłam w synonimy, a tam:
Najbardziej znane inne określenia słowa zaraza to: babsko, szantrapa, żmija, raszpla, ciućma, babsztyl, prukwa, zołza, wiedźma, pudło, rura, babon, megiera, baba, wydra, kłótnica, hetera, bździągwa, babiszon, potwora, Baba Jaga, kwoka, jędza, małpa, czarownica, klępa, cholernica, larwa, gangrena, makolągwa, ... .
:shock:

https://synonim.net/inne-określenia-słowa-zaraza
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 22 cze 2020, o 22:08

Przez przypadek odkryłam w Internecie książkę pt. "Wilczur", która opowiada o losach profesora Rafała (Znachor) Wilczura po pamiętnym procesie sądowym, w którym na jaw wyszła jego zapomniana tożsamość.
Okazuje się, że jeden z bohaterów najbardziej wzruszającej sceny filmu, postać, która jako pierwsza rozpoznała profesora (pamiętacie ten fragment, to napięcie?), doktor Dobryniecki (grany przez p. Piotra Fronczewskiego) - w owej książce jest najgorszą szują :(
Rozczarowałam się!
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 26 cze 2020, o 22:18

Tytuł strony: 1000 pomysłów na sałatki
w treści: White Russian - hit na weekend!
Składniki:
50 ml czystej wódki
30 ml likieru kawowego
30 ml śmietanki
Wykonanie ....
:lol:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 30 sie 2020, o 13:24

Zszokowała - wypowiedź pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania Anny Schmidt-Rodziewicz:
Żyjemy w dziwnych czasach. W czasach, w których mniejszość próbuje narzucić swoje prawa większości. W czasach, w których uniwersalne wartości, pewne grupy próbują wskazać jako te, które należy uznać za passe”.

W zasadzie wiadomo z jakiego nadania pani jest a tym samym czego NIE należy się spodziewać ale ciągle liczę na jakąś przyzwoitość wynikającą choćby z pełnionej funkcji.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 30 sie 2020, o 21:19

Rozbawiło słowo "gejka"- służące określeniu kobiet homoseksualnych, zastosowane w tłumaczeniu jednego filmu z francuskiego.
W sumie gejka nawet całkiem dobrze brzmi :)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: gimmeeverything » 1 wrz 2020, o 21:02

nowo poznana osoba w reakcji na info, że jestem z dziewczyną o 14 lat młodszą od siebie z żartobliwym oburzeniem zwróciła się do mnie "ty pedofilu!", bo była przekonana, że mam nie więcej, niż 30 lat :cool:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ola39 » 2 wrz 2020, o 11:24

Jaka partia - taki rzecznik :)
Rzecznik Praw Dziecka: "Edukatorzy seksualni łapią rozchwiane dziecko i podają mu jakieś środki, by zmienić mu płeć"
Może Jarek kiedyś spotkał edukatora ? (lub "Jarka")

Ola
P.s. w Sumie było ich dwóch - więc musiały spotkać dwóch edukatorów , gdy ich wózek się niebezpiecznie rozchwiał :)
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 2 wrz 2020, o 20:10

ola39 pisze:
2 wrz 2020, o 11:24
Jaka partia - taki rzecznik :)
Rzecznik Praw Dziecka: "Edukatorzy seksualni łapią rozchwiane dziecko i podają mu jakieś środki, by zmienić mu płeć"
Może Jarek kiedyś spotkał edukatora ? (lub "Jarka")

Ola
P.s. w Sumie było ich dwóch - więc musiały spotkać dwóch edukatorów , gdy ich wózek się niebezpiecznie rozchwiał :)
W tych czasach nikt o edukatorach nie słyszał, nikt więc nie pomógł, z wózka wypadli i jeden od uderzenia dostał kota.
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: mayawaska » 3 lis 2020, o 19:16

nie wiedziałam, w który temat wrzucić, bo treść mnie bardzo zasmuciła, poruszyła. właściwie, to chciało mi się płakać.

https://www.youtube.com/watch?v=N3jo-0bdSsY
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ama » 7 gru 2020, o 23:36

Obrazek

Najwspanialsza kobieta lewicy! :mrgreen: :cool:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: she76 » 14 gru 2020, o 23:35

Burrnesha( dziewice Kanunu, "zaprzysiężone dziewice")- albańska 600-letnia tradycja. W rodzinach, w których rodzą się same córki, jedna żyje jakby była chłopcem, potem mężczyzną. W ten sposób wybierają wolność, ratują się przed małżeństwem z przymusu, składając ślub życia w czystości...
Książka: Elvira Dones "Zaprzysiężona dziewica"
Film: "Sworn virgin"
A tu reportaż : "Kiedy kobiety stają się mężczyznami"
https://www.arte.tv/pl/videos/080518-00 ... zczyznami/
ODPOWIEDZ