Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: Lexus-1980 » 24 lis 2018, o 08:04

ola39 pisze:
23 lis 2018, o 21:41
Cześć
Dzisiaj gdy wracałam samolotem do kraju, siedziałam koło 25-30 letniego chłopaka.
Miło nam się rozmawiało , mieliśmy wspólne tematy etc. Po około godzinie lotu znienacka powiedział coś takiego :
"Mam nadzieje że się nie obrazisz i mi nie dasz w twarz, ale gdybym nie miał dziewczyny, to zaproponowałbym Ci seks w toalecie"...

WOW !!!!

To było dla mnie więcej niż zaskoczenie bo:
1) od pewnego czasu nikt mi nie proponuje seksu po 50 minutach rozmowy
2) totalnie nie mogłam sobie nas wyobrazić w samolotowej toalecie ( ja 175cm , on co najmniej 180) - to po prostu fizycznie
raczej nie możliwe - te toalety są za małe nawet dla mnie samej.

Zaintrygowana grzecznie odmówiłam powołując się głównie na pkt 2 i zaczęłam pytać bardziej o motywy w szczególności to że ma dziewczynę czy nie uważa tego za brak lojalności ( moralne / zdrowotne) . Padła odpowiedź : "zabezpieczam się , robię nikomu krzywdy gdy uprawiam seks z kimś innym).
Dalej dyskusja potoczyła się już gładko na tema różnic i podobieństw etc- lecz to już nie pasuje do tego wątku wątku...

Zaskoczona
Ola
:ok:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 24 lis 2018, o 12:28

Lexus-1980 pisze:
24 lis 2018, o 08:04
ola39 pisze:
23 lis 2018, o 21:41
Cześć
Dzisiaj gdy wracałam samolotem do kraju, siedziałam koło 25-30 letniego chłopaka.
Miło nam się rozmawiało , mieliśmy wspólne tematy etc. Po około godzinie lotu znienacka powiedział coś takiego :
"Mam nadzieje że się nie obrazisz i mi nie dasz w twarz, ale gdybym nie miał dziewczyny, to zaproponowałbym Ci seks w toalecie"...

WOW !!!!

To było dla mnie więcej niż zaskoczenie bo:
1) od pewnego czasu nikt mi nie proponuje seksu po 50 minutach rozmowy
2) totalnie nie mogłam sobie nas wyobrazić w samolotowej toalecie ( ja 175cm , on co najmniej 180) - to po prostu fizycznie
raczej nie możliwe - te toalety są za małe nawet dla mnie samej.

Zaintrygowana grzecznie odmówiłam powołując się głównie na pkt 2 i zaczęłam pytać bardziej o motywy w szczególności to że ma dziewczynę czy nie uważa tego za brak lojalności ( moralne / zdrowotne) . Padła odpowiedź : "zabezpieczam się , robię nikomu krzywdy gdy uprawiam seks z kimś innym).
Dalej dyskusja potoczyła się już gładko na tema różnic i podobieństw etc- lecz to już nie pasuje do tego wątku wątku...

Zaskoczona
Ola
:ok:
Czyli rację miał Sztaudynger pisząc "myjcie się dziewczyny, nie znacie dnia ani godziny" ;)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: gimmeeverything » 24 lis 2018, o 14:14

moje cudo (tryb poważnie oznajmujący): wiesz, ale tym razem to ma być piesPIES - rozumiesz, co mam na myśli, prawda...? oczywiście, że go pogłaskam, pobawię się, zagadam, dam smakołyk czy coś... tym bardziej, że jest stary i ze schroniska i będzie potrzebował dużo miłości... ale żadnego ciumkania, mamusiowania i szczebiotania – czaisz - taki piesPIES po prostu.
ja (tryb niepoważnie twierdzący): jasne, jasne...

trzy miesiące później <zza zamkniętych drzwi>
moje cudo (intonacja słodząca): a kto to jest taki majutki, no kto...? a kto ma takie pięęęęęęękne oćka? a cij to bziusiu chce być ciągle miziany? no czij? (muah, muah!) – nolmalnie kokam... no-nolmalnie ko-kam! ćmokać te twoje słitaśne usi...

*nowy członek naszego domowego stada wygląda jak okazały wilk i waży 41 kilogramów.

:D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 28 lis 2018, o 00:11

Co Kiziuś- Słodziuś na to? Jak znam życie, jest ogromnie zbulwersowany. :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: gimmeeverything » 28 lis 2018, o 13:50

ImaSumak pisze:
28 lis 2018, o 00:11
Co Kiziuś- Słodziuś na to? Jak znam życie, jest ogromnie zbulwersowany. :)
oczywiście - więc tylko dla porządku uprzedziłam go żeby zapomniał o włażeniu nam do łóżka :)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: justsomebody10 » 1 gru 2018, o 12:45

Perełka z cyklu: "Księża a seks". Cytat z "Kształcenia charakteru" - książki kolportowanej i zachwalanej przez Rydzyka jako wartościowy podręcznik dla młodzieży, którego nie należy rozdawać byle komu, bo to byłoby jak rzucanie pereł przed wieprze. Należy spojrzeć, czy ta osoba dorosła do odpowiedniego poziomu, żeby dzieło przeczytać, zrozumieć. :wink:
Cytaty:
"Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".

"Unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.".

"Precz z pierzynami! Przegrzewają ciało i powodują niepotrzebne komplikacje". (przeczytałam na początku: precz z pielgrzymami ... :wink: )

"Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".

"Rozkosz erotyczna trwa krótko, lecz wprowadza nerwy w stan wysokiego napięcia, wskutek czego organizm wyczerpuje się szybko a gruntownie. Przede wszystkim zużywa się rdzeń pacierzowy, najbardziej zainteresowany w przeżyciach erotycznych, wiotczeją mięśnie, umysł traci swą świeżość. Nerwy, silnie podniecane, tępieją, trzeba więc szukać dla nich nowych bodźców".

"Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć".

Zapomniałabym dodać, ze poradnik jest z 1946 r. i nawet wtedy był krytykowany przez katolickich publicystów.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: wojtek » 1 gru 2018, o 13:47

justsomebody10 pisze:
1 gru 2018, o 12:45
"Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".
to jak to się ma do płodzenia nowych wiernych? mają się ludzie pie**olić jak króliki bez odczuwania erotycznych doznań? tylko że aby dziecko było to przynajmniej facet musi się podniecić i rozkosz odczuwać, inaczej mu nie stanie ani wystrzału nasienia nie będzie. chyba że to do kobiet jest? widać że czytelnictwo samo w sobie wartością nie jest, jeśli takie rzeczy się wydaje.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: wojtek » 1 gru 2018, o 13:51

justsomebody10 pisze:
1 gru 2018, o 12:45
Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. /quote]

najlepiej na konto Rydzyka :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 1 gru 2018, o 14:20

wojtek pisze:
1 gru 2018, o 13:47
justsomebody10 pisze:
1 gru 2018, o 12:45
"Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".
to jak to się ma do płodzenia nowych wiernych? mają się ludzie pie**olić jak króliki bez odczuwania erotycznych doznań? tylko że aby dziecko było to przynajmniej facet musi się podniecić i rozkosz odczuwać, inaczej mu nie stanie ani wystrzału nasienia nie będzie. chyba że to do kobiet jest? widać że czytelnictwo samo w sobie wartością nie jest, jeśli takie rzeczy się wydaje.
Kiedy mi się wydaje, że pod którymś ze swoich nicków już osiagnąłeś szczyt glupoty, ty zawsze potrafisz podbić poprzeczkę...
Gratuluję!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 1 gru 2018, o 14:29

justsomebody10 pisze:
1 gru 2018, o 12:45
Perełka z cyklu: "Księża a seks". Cytat z "Kształcenia charakteru" - książki kolportowanej i zachwalanej przez Rydzyka jako wartościowy podręcznik dla młodzieży, którego nie należy rozdawać byle komu, bo to byłoby jak rzucanie pereł przed wieprze. Należy spojrzeć, czy ta osoba dorosła do odpowiedniego poziomu, żeby dzieło przeczytać, zrozumieć. :wink:
Cytaty:
"Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".

"Unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.".

"Precz z pierzynami! Przegrzewają ciało i powodują niepotrzebne komplikacje". (przeczytałam na początku: precz z pielgrzymami ... :wink: )

"Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".

"Rozkosz erotyczna trwa krótko, lecz wprowadza nerwy w stan wysokiego napięcia, wskutek czego organizm wyczerpuje się szybko a gruntownie. Przede wszystkim zużywa się rdzeń pacierzowy, najbardziej zainteresowany w przeżyciach erotycznych, wiotczeją mięśnie, umysł traci swą świeżość. Nerwy, silnie podniecane, tępieją, trzeba więc szukać dla nich nowych bodźców".

"Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć".

Zapomniałabym dodać, ze poradnik jest z 1946 r. i nawet wtedy był krytykowany przez katolickich publicystów.
Czy autorem jest Mieczysław Kreutz?

Jeśli to ta książka, to obecnie ma dość ciekawą okładkę:
http://multibook.pl/pl/p/Mieczyslaw-Kre ... tyczne/835

Przypadek?
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: justsomebody10 » 1 gru 2018, o 14:36

Autorem ma być M. Pirożyński, który miał wydać książkę pod pseudonimem: A. Korewa. Był redemptorystą, stąd też pewnie częściowo wypływa uwielbienie ze strony Rydzyka.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 1 gru 2018, o 14:59

justsomebody10 pisze:
1 gru 2018, o 14:36
Autorem ma być M. Pirożyński, który miał wydać książkę pod pseudonimem: A. Korewa. Był redemptorystą, stąd też pewnie częściowo wypływa uwielbienie ze strony Rydzyka.
Ha! To ich dwóch jest takich ananasków! Ciekawa jestem co można znaleźć w książce Mietka.
A tu mozna przeczytać opinie czytelników na temat książki Mańka (noty maksymalne!):
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/168572/k ... charakteru

A tak z innej beczki Just, czy wiesz, że Polska już jest gotowa na święta?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zSU4ItgmSs
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: justsomebody10 » 1 gru 2018, o 18:18

ImaSumak pisze:
1 gru 2018, o 14:59

Ha! To ich dwóch jest takich ananasków! Ciekawa jestem co można znaleźć w książce Mietka.
A tu mozna przeczytać opinie czytelników na temat książki Mańka (noty maksymalne!):
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/168572/k ... charakteru
Tak, noty maksymalne.... Hmm, może rozdziały, które nie dotyczą zagadnień związanych z seksem, są mądre i filozoficznie (i patriotycznie) nastawionym osobom mogą się podobać. Wiadomo, że rozdział z takimi kwiatkami przyciągnie największą uwagę. A może Marian to po prostu rozważny i inteligentny człowiek, który ma jedną wielką ułomność, jaką jest problem z podejściem do seksu, dość chyba powszechny wśród zakonników i księży.

A tak z innej beczki Just, czy wiesz, że Polska już jest gotowa na święta?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zSU4ItgmSs
Wiem i z ciekawością podchodzę do logistyki tego przedsięwzięcia. :wink: Dziś słyszałam jednak, że podobno kolej chce się wycofać z tego pomysłu.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 15 gru 2018, o 16:23

Kilka słów o Salwadorze:
https://youtu.be/2RYqWRkNlFo
...
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ama » 29 gru 2018, o 18:40

ImaSumak pisze:
15 gru 2018, o 16:23
Kilka słów o Salwadorze:
https://youtu.be/2RYqWRkNlFo
...
Nie wiem, co napisać, kur... masakra, ale są takie kraje niestety :beksa: :cry: :evil:
https://www.youtube.com/watch?v=BSmQ-B1JMMw https://www.youtube.com/watch?v=Set-8UodOH4
Mój mózg tego nie ogarnia, nie wyobrażalne piekło kobiet w tym kraju! :sing:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: mayawaska » 6 sty 2019, o 13:41

portal Niebezpiecznik podał dziś, co następuje:
"PKP zaliczyło faila w nocy. Ktoś chyba robił UPDATE na bazie i zapomniał o WHERE. Efekt? Ci którzy do wczoraj kupili bilety online mają zmienione nazwisko na bilecie na Katarzynę Swiniarską. W związku z tym PKP zapowiedziało, że będzie u każdego honorowało bilety na nazwisko “Katarzyna Swiniarska“ - jeśli więc nie chce się Wam szukać i pokazać dowodu konduktorowi, to kupujcie bilety na dane Katarzyny :))) Przy okazji wygenerujecie dodatkowe WTF programistom PKP, którzy teraz odtwarzają bazę z backupu… i pewnie będą każde wystąpienie "Świniarska" podmieniali 😄"

głaszczę z rozrzewnieniem ten świat po dowcipnej główce, cóż za wesoły promyk słońca w szary, ponury dzień :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 18 sty 2019, o 12:44

To że Polska siedzi w kieszeni farmaceutycznych korporacji nie jest żadną tajemnicą. Reklamy telewizyjne czy radiowe są zdominowane przez różnego rodzaju "bezwzględnie niezbędne" do przeżycia specyfiki. Właściwie mam wrażenie, że obecnie Polak by mógł normalnie mrugać, to musi coś regularnie łykać, pić albo psikać. Właściwie wszystko dookoła czyha na przeciętnego Polaka by go w męczarniach unicestwić oraz/lub pozbawić zbawiennego seksu (który, chyba jako jedyny niczym nie grozi). Ilość aptek na km2 jasno daje do zrozumienia, że w Polsce śmierć na Polaków czai się za każdym rogiem, a śmiertelność w kraju jest ogromna.
Już nawet jeśli nie zjesz odpowiedniego jogurtu, to pogrąży cię brak bakterii, a jeśli nie użyjesz odpowiedniego płynu do mycia pochwy, to bakterie cię wykończą.
Miałam przyjemność obejrzeć dzisiaj w internecie polską reklamę pewnego niezbędnego specyfiku do mycia uszu. I tak dowiedziałam się, że era "inteligentnych leków, syropów etc." przestała już być modna. Teraz nastał czas "produktów medycznych", co wywołało mój uśmiech. Zadgadką natomiast pozostało dla mnie, co wywołuje podrażnienie uszu, w kontekście którego należy stosować ów płyn, przy założeniu, że w reklamie tej jasno stwierdzono, że używanie śmiercionośnych patyczków jest kategorycznie zabronione?
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 23 sty 2019, o 16:38

Pracuję w aptece. Nie mam telewizora i radia. Nie słucham tych bzdur w reklamach. Jestem przez to szczęśliwsza.

A zdziwiła mnie in plus sytuacja dziś:
Zamówiłam leki dla pewnej pani, do odbioru jak będzie jej wygodnie. Nie były to produkty deficytowe. Jes to jeden z moich obowiązków w pracy, wynikający nawet z rozprządzeń ministerialnych - zapewnienie dostępu do leków. Zamawiam leki pod ludzi codziennie. Nic nadzwyczajnego.
A pani była niezwykle wzruszona, że tak o nią dbam, że jestem taka miła i zamawiam, i odkładam produkty...
Kurczaki - to przecież moja praca!
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 23 sty 2019, o 18:28

abecaduo pisze:
23 sty 2019, o 16:38
Pracuję w aptece. Nie mam telewizora i radia. Nie słucham tych bzdur w reklamach. Jestem przez to szczęśliwsza.

A zdziwiła mnie in plus sytuacja dziś:
Zamówiłam leki dla pewnej pani, do odbioru jak będzie jej wygodnie. Nie były to produkty deficytowe. Jes to jeden z moich obowiązków w pracy, wynikający nawet z rozprządzeń ministerialnych - zapewnienie dostępu do leków. Zamawiam leki pod ludzi codziennie. Nic nadzwyczajnego.
A pani była niezwykle wzruszona, że tak o nią dbam, że jestem taka miła i zamawiam, i odkładam produkty...
Kurczaki - to przecież moja praca!
A tytułowała: pani magister?
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 23 sty 2019, o 21:29

Nie, całe szczęście, bo tego nie znoszę. Nie było to moim najwznioślejszym osiągnięciem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 24 sty 2019, o 20:24

Abecaduo a czy wiesz skąd się wzięła maniera takiego nazywania farmaceutów?

Z innej beczki:
Premier Morawiecki był uprzejmy powiedzieć, że chce (nie chciałby) by pracujący Polacy wrócili ze Zjednoczonego Królestwa, gdyż trzeba wzmocnić polską ekonomię.
Z tego co mi wiadomo premier May chce się pozbyć przestępców oraz tych niepracujących, siedzących na zasiłkach. Dostrzegam niewielki konflikt interesów, abstrahując zupełnie od tego, co polski premier mógłby mieć do zaoferowania. :D
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 24 sty 2019, o 22:53

ImaSumak pisze:
24 sty 2019, o 20:24
Abecaduo a czy wiesz skąd się wzięła maniera takiego nazywania farmaceutów?
Nie mam zielonego pojęcia.
Podejrzewam, że mogło mieć to związek z bólem pewnej części ciała całej grupy zawodowej.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 27 sty 2019, o 17:06

abecaduo pisze:
24 sty 2019, o 22:53
ImaSumak pisze:
24 sty 2019, o 20:24
Abecaduo a czy wiesz skąd się wzięła maniera takiego nazywania farmaceutów?
Nie mam zielonego pojęcia.
Podejrzewam, że mogło mieć to związek z bólem pewnej części ciała całej grupy zawodowej.
Jest tak książka Sztuka konwenansu czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie. W niej bardzo fajnie opisane są dzieje konwenansu w Polsce. Generalnie jesteśmy narodem, który uwielbia tytulaturę. Pani matko, panie ojcze, pani magister, panie profesorze, panie doktorze itd.. Nauczycieli w szkole średniej tytułuje się profesorami, bo kiedyś faktycznie uczyli profesorowie. Nikt już tego nie pamięta, a określenie zostało. Bez sensu.
Z farmaceutami to z kolei historia jest taka, że kiedyś nie tylko sprzedawali, ale też robili leki, no i mieli ukończone pięcioletnie studia magisterskie, wiec jakichś powodów można próbować się doszukać.
A tak poza tym, to przy okazji dowiedziałam się, że:

"28 sierpnia 1824 roku, po raz pierwszy na świecie, w krakowskiej uczelni wręczono dyplomy farmacji kobietom, które studia farmaceutyczne odbyły eksternistycznie. Były to Filipina i Konstancja Studzińskie, zakonnice ze Zgromadzenia SS. Miłosierdzia, pracujące od 10 lat jako aptekarki w aptece szpitala akademickiego pod wezwaniem św. Barbary.
Był to precedens, ustawodawstwa innych krajów dopiero w latach 60. XIX wieku zezwalały kobietom na studia farmaceutyczne, który to jako kierunek studiów zawodowych był pierwszym dozwolonym dla kobiet.
15 sierpnia 1833 roku, na mocy Statutu Organizacyjnego Uniwersytetu Krakowskiego, program studiów farmaceutycznych rozszerzono do trzech lat. Ważnym wydarzeniem w dziejach krakowskiej farmacji było rozporządzenie Ministra Wyznań i Oświaty z 29 marca 1897 roku, zezwalające na przyjmowanie na studia kobiety. Pierwszymi pełnoprawnymi studentkami były Jadwiga Klemensiewicz, Janina Kosmowska i Stanisława Dowgiałło (wybrane spośród 64 kandydatek) i rozpoczęły naukę w 1900 r.. Pierwszy doktorat w historii polskiej farmacji uzyskała w 1939 roku Anna Peraus-Pilecka."
No ale po co komu feminizm.... :)
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 27 sty 2019, o 19:02

Dzięki, poszukam książki, bo treść wydaję się być ciekawa.
Współcześnie też wykonuje się leki recepturowe, choć na pewno nie w takim zakresie, jak dawniej. Ale maści, krople do oczu, nosa, ucha, płyny do stosowania zewnętrznego, mieszanki, zawiesiny, roztwory doustne, czopki, globulki, pręciki, proszki dla małych dzieci. To nie jest jeszcze zapomniana era.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 27 sty 2019, o 19:15

To skoro książka Cię zainteresowała, to poszukałam prawdziwego tytułu, bo czytałam ją lata temu :) :
Po co nam konwenans? Damy i galanci. O polskich zwyczajach towarzyskich Anny Zadrożyńskiej.
Bardzo polecam!

Co do ręcznie robionych medykamentów, to moje zainteresowanie farmaceutkami zdecydowanie wzrosło! Toż to niemal alchemia!
A ja myślałam, ze przez 5 lat studiujecie charakter pisma lekarzy. :)
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: abecaduo » 27 sty 2019, o 19:42

Na szczęście era pisma klinowego odchodzi do lamusa - od przyszłego roku prawie wszystkie recepty będą w formie elektronicznej. I mit farmaceuty-grafologa upadnie ; )
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 27 sty 2019, o 19:53

abecaduo pisze:
27 sty 2019, o 19:42
Na szczęście era pisma klinowego odchodzi do lamusa - od przyszłego roku prawie wszystkie recepty będą w formie elektronicznej. I mit farmaceuty-grafologa upadnie ; )
Naprawdę takie uproszczenie? To Wy się będziecie nudzić!
A może, z drugiej strony, lekarze zaczną studiować brak umiejętności pisania na klawiaturze?
Albo w końcu się wyda, że z łaciną to u nich jednak na bakier.
Nie strajkują jeszcze przeciwko cyfryzacji?
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: dobranocka14 » 27 sty 2019, o 20:14

ImaSumak pisze:
27 sty 2019, o 19:53
abecaduo pisze:
27 sty 2019, o 19:42
Na szczęście era pisma klinowego odchodzi do lamusa - od przyszłego roku prawie wszystkie recepty będą w formie elektronicznej. I mit farmaceuty-grafologa upadnie ; )
Naprawdę takie uproszczenie? To Wy się będziecie nudzić!
A może, z drugiej strony, lekarze zaczną studiować brak umiejętności pisania na klawiaturze?
Albo w końcu się wyda, że z łaciną to u nich jednak na bakier.
Nie strajkują jeszcze przeciwko cyfryzacji?
Pierwsze koty za płoty! Zwolnienia są już elektronicznie wystawiane więc z receptami będzie z górki.
Choć przyznam, że dawno już nie dostałam recepty wypisanej odręcznie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: ImaSumak » 27 sty 2019, o 20:52

dobranocka14 pisze:
27 sty 2019, o 20:14
ImaSumak pisze:
27 sty 2019, o 19:53
abecaduo pisze:
27 sty 2019, o 19:42
Na szczęście era pisma klinowego odchodzi do lamusa - od przyszłego roku prawie wszystkie recepty będą w formie elektronicznej. I mit farmaceuty-grafologa upadnie ; )
Naprawdę takie uproszczenie? To Wy się będziecie nudzić!
A może, z drugiej strony, lekarze zaczną studiować brak umiejętności pisania na klawiaturze?
Albo w końcu się wyda, że z łaciną to u nich jednak na bakier.
Nie strajkują jeszcze przeciwko cyfryzacji?
Pierwsze koty za płoty! Zwolnienia są już elektronicznie wystawiane więc z receptami będzie z górki.
Choć przyznam, że dawno już nie dostałam recepty wypisanej odręcznie.
No to już nie mogę szpiegować w Polsce, gdyż jestem nie na czasie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co was dziś rozśmieszyło. zdziwiło, zszokowało? c.d.2

Post autor: neutrall » 6 lut 2019, o 20:47

NewTedy pisze:
9 gru 2014, o 20:12
A gdzie oni mają swoje siedlisko? Jak się rozmnażają? Musi ich być w cholerę skoro szpiegują wszystkich.
Mi czasem kursor sam biega po monitorze, jakaś k* zaraziła mi komputer a tak staram się ich unikać :(

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... =windows-7

Od pewnego czasu też mam ten problem. Kursor w losowych momentach, skacze sam po monitorze. Touchpad w pewnym momencie całkowicie odmawia posłuszeństwa, dotyk kierunkowy na touchpadzie nie odpowiada tylko przemieszcza się w pionie poziomie, albo włączają mi jakieś funkcje typu powiększanie strony i takie tam.
Rzeczywiście to do złudzenia przypomina, jakby ktoś z zewnątrz kierował systemem i kursorem.
Gdy taki proces się rozpoczyna, jedyne co pomaga to restart laptopa, albo jednoczesne przytrzymanie touchpada, i posługiwanie się myszą zewnętrzną bezprzewodową.
To wcale nie musi być wirus. Świeżo po instalacji systemu, czasem pomaga zwykłe wgranie sterowników od myszy ze strony producenta. Przeskanowanie systemu w laptopie na obecność jakiś wirusów też jest wskazane.
Akurat u mnie skan nie wykazał żadnych wirusów. I wgranie aktualnego sterownika nic nie dało.

Akurat u mnie taki problem zaczął się pojawiać, gdy zaczęłam używać smartfona przy laptopie, który był połączony z hostem wi-fi. Tzn i laptop i smartfon, tak jakby używa jednej sieci wi-fi. Tylko że laptop jest na sieci Wi-fi z routera, a smartfon na sieci wi-fi przenośnej. (To są te hosty wi-fi, jakie ma się u danego operatora sieci internetowej np. ''Host Netia'' albo UPC Wi-Free itp, itd...)
To właśnie te fale (nie wiem jak to się fachowo nazywa) radiowe z Wi-Fi, hostów i połączonych z nimi urządzeń, mogą tak zakłócać działanie kursora, czy ogólnie laptopa


Dobrym rozwiązaniem, może tu być w kolejności:
1). Odłączenie powiązanego/ych urządzenia/ń z tą samą siecią Wi-Fi np. smartfona. Używając funkcji ''zapomnij tę sieć''
2). Na laptopie czy kompie zrobić to samo, używając funkcji ''Zapomnij sieć'' czyli odłączyć i wyczyścić listę znanych sieci wi-fi, z jakimi łączymy laptopa.
3). Potem twardy reset routera małym przyciskiem booton.
4). A potem na nowo na laptopie zalogować się do własnej sieci z listy za pomocą hasła widniejącego na routerze.

W tym rozwiązaniu chodzi oto, żeby po prostu wyczyścić pamięć wi-fi na routerze i w urządzeniach które są do tej samej sieci wi-fi podpięte.
Także no to nie musi być jakaś spiskowa teoria dziejów i wirusów. Takie rzeczy mogą się dziać przez inne podłączone urządzenia przenośne do jednej sieci wi-fi. I jeśli to jest spowodowane właśnie tymi zakłóceniami przez fale Wi-Fi to raczej żadna reinstalacja systemu nie pomoże, bo po reinstalacji i tak dany laptop będzie konfigurowany i podłączany pod tą samą sieć.
''Wolność to stan umysłu''
ODPOWIEDZ