Klasa - co to takiego?

Cafe dla wszystkich
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: Gaik » 7 lip 2015, o 01:05

Shin pisze:Klasa to takie coś, czego nie ma na tym forum.













I teraz się okaże, która foremka po przeczytaniu powyższego zdania ma klasę. :D
Potencjalnie każda. Klasa nie oznacza stronienia od informacji oraz unikania interakcji z innymi ludźmi :) Forum nie jest kobietą :wink:

Lewelof, moim zdaniem to zespół cech człowieka. Jakby brać i to i tamto i jeszcze kolejne. Oczu nie można mieć we wszystkich kolorach.Bliżej do konstruktów typu zaburzenie osobowości, tylko tutaj kulturowo wartościując dodaje się zamiast ujmować.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: lewelof » 7 lip 2015, o 09:10

Gaik pisze:Bliżej do konstruktów typu zaburzenie osobowości, tylko tutaj kulturowo wartościując dodaje się zamiast ujmować.
klasa to coś z pogranicza zaburzenia osobowości ? :wink: nie no, to już ten zespół cech mi bardziej odpowiada :wink: klasa to zespół cech, styl bycia, i to jest chyba najlepsza odpowiedź :P
Awatar użytkownika
illonne
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2015, o 08:45
Lokalizacja: pomiędzy Warszawą a Wrocławiem

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: illonne » 7 lip 2015, o 10:32

Kobieta z klasą to według mnie zarówno styl bycia, jak i postawy życiowej. Czyli potrafimy każdego dnia dbać zarówno o własną osobowość, swój wygląd zewnętrzny dostosowując go do okoliczności, pory dnia, roku, własnej sylwetki. Nasze walory towarzyskie płyną ze zdobywanej wiedzy doświadczenia, okoliczności w jakich się znajdujemy, i wiemy jak w danych okolicznościach odpowiednio się zachować.
Mamy swoje pasje i zainteresowania, ale i słabości. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.
Kobieta z klasą nie posługuje się (przynajmniej w towarzystwie) wulgaryzmami, i ma świadomość na ile alkoholu może sobie pozwolić. O klasie świadczą też cechy osobowości: szczerość, życzliwość, uprzejmość, szacunek i tolerancja, troskliwość. Wreszcie Kobieta z klasą wie jak podkreślić swoją Kobiecość, bez konieczności epatowania swoją intymnością czy nagością.
Nigdy nie jest za późno, zacząć tak jak chce się żyć
Shin
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 7 maja 2013, o 09:48

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: Shin » 7 lip 2015, o 10:49

ImaSumak pisze:
Shin pisze:Klasa to takie coś, czego nie ma na tym forum.













I teraz się okaże, która foremka po przeczytaniu powyższego zdania ma klasę. :D
I wszystko zepsułaś, dodając to ostatnie zdanie :)
Wolałam uniknąć rozlewu krwi. :wink:
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: Alpha » 8 lip 2015, o 15:24

Moja lodówka ma klasę i jest to klasa A++ :cool:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Motyl_Yen
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 15 cze 2015, o 10:30

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: Motyl_Yen » 10 lip 2015, o 23:12

Alpha pisze:Moja lodówka ma klasę i jest to klasa A++ :cool:
I tez byla taka zebra i ona podobno miala klase.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Co to jest "klasa"?

Post autor: onlyforyoureyes » 5 lip 2016, o 11:47

Tak czytam i czytam forum, od dawna. różne zachowania tu kobiety prezentują, o różnych zachowaniach swoich dziewcząt piszą... Często są to zachowania pozbawione klasy moim zdaniem. Z drugiej strony nie wiem czy słowo to ("klasa") coś jeszcze w dzisiejszych czasach znaczy? czy zupełnie stracilo na wartości?
Nie wiem czy taki wątek już był, a jeśli tak to proszę o połączenie wątków.

Chcę Was zapytać czym dla was jest klasa u kobiety? w czym się przejawia? jakie zachowania świadczą o jej posiadaniu, a jakie o jej braku? czy "klasy" można się wyuczyć, czy z tym się człowiek rodzi? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? o ilu kobietach w swoim życiu możecie tak z ręką na sercu powiedzieć że miały klasę, przez duże "K"? czy to jest coś , co w ogóle ma dla was znaczenie? czy preferujecie jednak np. w związku model jaki zaleca Papież, że można się żreć w dzień, rzucać talerzami, ale wieczorem ma być zgoda? Bo moim zdaniem nawet kłócić można się z klasą. Jestem ciekawa waszych opinii.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: Altena_Q » 5 lip 2016, o 12:09

Fajny temat. Mi się kojarzy z szeroko rozumianą kulturą zachowania i wypowiedzi. Z drugiej strony to słowo jest nadużywane, a raczej chętnie wypominany jest brak klasy każdemu, kto w sytuacji stresowej da się ponieść emocjom. Ile to razy na filmach mamy sceny, gdzie zdradzona żona wybucha płaczem, albo zacznie krzyczeć, i usłyszy "no myślałem, że zachowasz się z klasą". Czyli tu klasą miało by być kontrolowanie swojego zachowania niezależnie od ekstremalności sytuacji, każde załamanie nerwowe podpada już pod jej brak.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: ImaSumak » 5 lip 2016, o 12:11

Proszę, tu sobie możesz poczytać:
http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... 5&start=30
Lubię kiedy kobieta...
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: onlyforyoureyes » 5 lip 2016, o 12:19

ImaSumak pisze:Proszę, tu sobie możesz poczytać:
http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... 5&start=30
rzeczywiście temat już się pojawił. szkoda jednak że dziewczyny go zaspamowały, rozmową o klasie swoich lodówek :roll: myślę że warto go ponowić, odświeżyć. i proszę nie spamować. naprawdę nie pytam o klasę waszych lodówek...
Altena_Q pisze:chętnie wypominany jest brak klasy każdemu, kto w sytuacji stresowej da się ponieść emocjom.
ale emocje są naszą codziennością i myślę że trzeba umieć je kontrolować, i zachować się odpowiednio pomimo emocji. zresztą czytałam ostatnio że umiejętność panowania nad emocjami to będzie kluczowa umiejętność w przyszłości, dla firm cenniejsza niż dyplom wyższej uczelni. moim zdaniem jak ktoś ma Klasę to ją ma zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji. a jak nie ma, to nie ma i tylko próbuje swoje zachowanie tłumaczyć emocjami.
mnie np. też często ponoszą emocje, dlatego uważam że mi klasy brak :| nad czym często ubolewam.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: Altena_Q » 5 lip 2016, o 12:19

ImaSumak pisze:Proszę, tu sobie możesz poczytać:
http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... 5&start=30
Fakt, nie zauważyłam XD Zaraz połączę.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: dobranocka14 » 5 lip 2016, o 15:13

Altena_Q pisze: Ile to razy na filmach mamy sceny, gdzie zdradzona żona wybucha płaczem, albo zacznie krzyczeć, i usłyszy "no myślałem, że zachowasz się z klasą". Czyli tu klasą miało by być kontrolowanie swojego zachowania niezależnie od ekstremalności sytuacji (...)
I ma rację. On zdradzał z klasą. Nie szlochał i nie krzyczał.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: moja_alchemia » 5 lip 2016, o 15:47

dobranocka14 pisze:
Altena_Q pisze: Ile to razy na filmach mamy sceny, gdzie zdradzona żona wybucha płaczem, albo zacznie krzyczeć, i usłyszy "no myślałem, że zachowasz się z klasą". Czyli tu klasą miało by być kontrolowanie swojego zachowania niezależnie od ekstremalności sytuacji (...)
I ma rację. On zdradzał z klasą. Nie szlochał i nie krzyczał.
dobre :lol:

ale chyba o coś takiego chodzi z tą "klasą", żeby zachowywać się w sposób nie wzbudzający jakichkolwiek niechcianych emocji u innych,
może w firmach, w pracy, to jest przydatne, ale w życiu osobistym ... ?
moim zdaniem emocje są ważne i potrzebne
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Co to jest "klasa"?

Post autor: onlyforyoureyes » 6 lip 2016, o 09:41

moja_alchemia pisze:ale chyba o coś takiego chodzi z tą "klasą", żeby zachowywać się w sposób nie wzbudzający jakichkolwiek niechcianych emocji u innych,
może w firmach, w pracy, to jest przydatne, ale w życiu osobistym ... ?
moim zdaniem emocje są ważne i potrzebne
ale chyba nie wszystkie? niekontrolowane wybuchy emocji doprowadziły do końca niejednego związku. a kierowanie się emocjami spowodowało że niejeden dobry związek nigdy nie zaistniał (np. strach przed tym co ludzie powiedzą gdy ktoś zwiąże się z daną osobą, złość o banał i wycofanie się z dobrze rokującej relacji, poczucie żalu o coś błahego, itp.). Emocje niekontrolowane mają moc niszczenia wszystkiego na swojej drodze. ich wyładowanie pomaga ich właścicielowi, ale już jego otoczeniu nie.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: moja_alchemia » 6 lip 2016, o 20:44

jednak ta tzw. "klasa", gdzie do dobrego tonu należy zduszenie emocji i udawanie co najmniej obojętności, gdy się cierpi, to moim zdaniem druga skrajność, też nic dobrego - fałsz i obłuda [i chodzi mi o relacje w życiu osobistym],
pilin
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 28 lut 2022, o 20:55

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: pilin » 25 kwie 2022, o 09:04

<div class="les">klasa</div>
:lol: :lol: :lol: :lol:

pojęcie względne.
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: Niezyciowa » 3 sie 2022, o 23:14

Dla mnie to osoba inteligentna, z kulturą osobista, ogłada, umiejąca zachować się odpowiednio w każdej sytuacji, elokwentna, uprzejmą.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Klasa - co to takiego?

Post autor: goreka » 4 sie 2022, o 17:22

Klasa jest szablonem, na podstawie którego można tworzyć obiekty.

Klasę się ma, lub nie ma. Niektóre Kobiety po prostu mają to coś w sobie w sposobie bycia. One mnie pociągają w niesamowity sposób.
Elokwencja, inteligencja, powiedziałbym blyskotliwosc i pewność siebie na pograniczu arogancji. Przy tym Wielka empatia i mądrość emocjonalna.
ODPOWIEDZ