Zwierzaki

Cafe dla wszystkich
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Zwierzaki

Post autor: justsomebody10 » 28 gru 2016, o 03:26

Zuza jest śliczna. Na ostatnim zdjęciu wygląda tak, jakbyś jej papcie założyła :wink:
Fajnie, że są tacy ludzie zaangażowani w opiekę nad wyrzuconymi zwierzakami.
waleriana20
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2016, o 08:53

Re: Zwierzaki

Post autor: waleriana20 » 28 gru 2016, o 08:57

Zuza jest po prostu szczęśliwym zwierzakiem ;)
alinakoszel
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2017, o 18:25

Re: Zwierzaki

Post autor: alinakoszel » 12 sty 2017, o 12:48

Ja zastanawiam się nad psem. Myślałam, żeby wziąć jakiegoś małego ze schroniska, to chyba będzie najodpowiedniejszy pomysł. Jednak muszę czekać najpierw na zmianę mieszkania.
martynaly1991
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2017, o 14:31

Re: Zwierzaki

Post autor: martynaly1991 » 23 mar 2017, o 14:41

Ja mam już 10-letniego pieska rasy shih-tzu , taki mały kanapowiec . A w ogrodzie mamy owczarka niemieckiego , który nam stróżuje . Do tego trzymamy kota , który się przybłąkał .
agataia91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 00:29

Re: Zwierzaki

Post autor: agataia91 » 6 kwie 2017, o 23:17

Ja mam w domu dwa psy . Jeden to ogromny owczarek niemiecki , taki stróż domu , zawsze czujny i taki poważny . Drugi to taki typowy kanapowiec bo to york , mały rozbrykany i bardzo głośny .
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Zwierzaki

Post autor: Alpha » 7 maja 2017, o 23:27

Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
Załączniki
IMG_20170507_232001_298.JPG
IMG_20170507_232001_298.JPG (59.83 KiB) Przejrzano 10549 razy
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zwierzaki

Post autor: jasandra » 7 maja 2017, o 23:59

Alpha pisze:Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
Awwww <3 :sing: :slonko:
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Zwierzaki

Post autor: osiol » 8 maja 2017, o 00:56

Alpha pisze:Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
:serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Zwierzaki

Post autor: moja_alchemia » 8 maja 2017, o 10:29

Alpha pisze:Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
Ale słodziak :)
Jaka duża będzie?
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Zwierzaki

Post autor: gimmeeverything » 8 maja 2017, o 11:12

Alpha pisze: Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
szczęściara! :)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 8 maja 2017, o 11:16

Bestia :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Zwierzaki

Post autor: Alpha » 8 maja 2017, o 23:40

Teoretycznie powinna urosnąć sporo. To mix owczarka colie z berneńskim psem pasterskim :pilka: . Dziś poznawała się z końmi i odezwały się w niej geny psa pasterskiego. Zaczęła zaganiać! Na początek Jack Russel teriera :cool:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Zwierzaki

Post autor: Alfa_Omega » 8 maja 2017, o 23:44

No i już wie co znaczy "bierz gada" :lol:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
twoje_mojecudo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 185
Rejestracja: 12 sie 2014, o 14:18
Lokalizacja: right beside U

Re: Zwierzaki

Post autor: twoje_mojecudo » 9 maja 2017, o 11:43

Alpha pisze: Do naszej trójki wczoraj dołączyła Sasha :D
:slonko: <3
...zaczaruj moje serce, zostaw mnie bez tchu raz jeszcze...
Awatar użytkownika
taraoke
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2014, o 10:14

Re: Zwierzaki

Post autor: taraoke » 29 maja 2017, o 22:26

Wzięłam ze schroniska kaukaza o imieniu Leon. Pies ok. 7-8 lat, zadbany, ułożony, ale nieznośnie cuchnie mu z uszu. Doradzono mi żeby podawać Oticurant - VetExpert. tp preparat, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z uszu. Poza tym pies jest ogromny ale na szczęście karnie chodzi przy nodze i nie szarpie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 17 lut 2020, o 20:56

W sumie mogłoby być też w temacie kosmici, ale nie znalazłam takiego:
Nawet nie próbuję ukrywać, że jestem fanką psów, a koty jadam (kocina to nie mięso). Od zawsze podejrzewałam, że z kotami jest coś nie tak, tzn, że są nienormalne, aż tu nagle przyszedł mi z pomocą kazachski biolog Timur Bajsalow:
https://innemedium.pl/wiadomosc/naukowc ... mocy-kotow

Dzisiaj dzień kota.
Lubię kiedy kobieta...
Zielonooka87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:50

Re: Zwierzaki

Post autor: Zielonooka87 » 2 maja 2020, o 18:46

No to ja chyba jestem w mniejszości, bo jestem wielką kociarą😉🐈 Ale w ogóle kocham zwierzęta, psy oczywiście też, a także konie🐎
pakisia
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2020, o 11:44

Re: Zwierzaki

Post autor: pakisia » 20 sie 2020, o 22:12

u nas dwa psiaki i papuga
janska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 11:25

Re: Zwierzaki

Post autor: janska » 10 wrz 2020, o 11:35

mój york zawsze mi się wpycha mnie a laptop jak leżę i chce dużo atencji, telefon też mi potrafi z ręki wytrącić noskiem
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 31 paź 2021, o 23:52

Postanowiłam odświerzyć temat. Fajnie byłoby czytać o Waszych zwierzętach, tym bardziej, że w innym wątku ten temat został poruszony. Ja z chęcią poczytam jak Wam idzie, a i mozemy się wymieniać doświadczeniami.
U nas ta mała bestia, ktora się pojawiła i zadomowiła, nie przestaje nas zaskakiwać. Wiedziałam, że to duże wyzwanie, ale takich mialysmy już kilka. Natomiast w tym przypadku jestem zaskoczona.
Inteligencja powalająca, głupota absolutna- szczeniak, szybkość przyswajania wiedzy w skali od 1 do 2:
200. Nie przebrana energia eksplodująca agresją i kompletnym amokiem. Bezkompromisowy upór, pamięć: absolutna. Calkowite zawłaszczenie człowieka.

Mgliście zaczynam sobie wyobrażać wychowanie wilczaka czechosłowackiego. Innych mieszanek z wilkiem nawet nie próbuję... Tym bardziej teraz ta wloska będzie rozbudzać moją wyobraźnię.

Wyjasniłam mu wczoraj zasady jedzenia orzechów:
Nie należy się na nie rzucać. Ja je otwieram, i kazdy z nas naprzemiennie dostaje obranego. Maly szybko załapał zasady i z uwagą pilnował, by zasady były przestrzegane. Widok- fantastyczny! Wszystkie moje psy zawsze tego uczyłam.

Dzisiaj zrobiłam sobie śniadanie, usiadlam przy stole i nie zwróciam uwagi, że René nadal gra w naszę grę. Po drugim kęsie kanapki rzucił się na mnie z wrzaskiem, zaczął gryźć i próbował mi ją ukraść.

Musimy teraz popracować nad relatywizmem. :)

Dobrej zabawy Halloweenowej! :batman:
https://drive.google.com/file/d/1U6cJqR ... p=drivesdk
Lubię kiedy kobieta...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Zwierzaki

Post autor: AnnaArendt » 1 lis 2021, o 07:40

Mówią że jak zdolne to zdolne do wszystkiego :)

My mamy dwa psiaki (oba ze schronu, oba potłuczone psychicznie). Dwie kawie domowe - jeden wyrwany wężowi z miski a drugi dla towarzystwa (kupowany planowo) i gekona orzesionego. Kot zmarł dwa lata temu i nie jestem jeszcze gotowa na kolejnego. Synek mamusi.

Dodatkowo 12latka - może nie powinna być wymianiana w grupie "pet" ale jakby nie było jest ludzka częścią stada. No i my dwie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 1 lis 2021, o 18:14

Okazało się, że link haloweenowy, który zamieściłam powyżej nie działa. Zamieszczam więc zdjęcie z wczorajszego przebrania.
Załączniki
Halloween25.jpg
Halloween25.jpg (47.78 KiB) Przejrzano 4364 razy
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 1 lis 2021, o 18:20

AnnaArendt pisze:
1 lis 2021, o 07:40
Mówią że jak zdolne to zdolne do wszystkiego :)

My mamy dwa psiaki (oba ze schronu, oba potłuczone psychicznie). Dwie kawie domowe - jeden wyrwany wężowi z miski a drugi dla towarzystwa (kupowany planowo) i gekona orzesionego. Kot zmarł dwa lata temu i nie jestem jeszcze gotowa na kolejnego. Synek mamusi.

Dodatkowo 12latka - może nie powinna być wymianiana w grupie "pet" ale jakby nie było jest ludzka częścią stada. No i my dwie.
Duża rodzinka. :)
Fajnie

A propos zwierząt uratowanych z paszczy węża, to koleżanka opowiadała mi, że adoptowała ze schroniska najbrzydszego pieska specjalnie, gdyż była pewna, że go nikt nie zabierze. Zresztą on w tym schronisku spędził już wieki.
Zaraz potem przyszła do niej do domu pani ze schroniska żeby sprawdzić, czy nie ma węża w domu. Byłyśmy zszokowane informacją, że istnieją ludzie, którzy adoptują ze schroniska zwierzęta tylko po to, by nimi karmić węże w domu...
Lubię kiedy kobieta...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Zwierzaki

Post autor: AnnaArendt » 1 lis 2021, o 21:22

ImaSumak pisze:
1 lis 2021, o 18:20
AnnaArendt pisze:
1 lis 2021, o 07:40
Mówią że jak zdolne to zdolne do wszystkiego :)

My mamy dwa psiaki (oba ze schronu, oba potłuczone psychicznie). Dwie kawie domowe - jeden wyrwany wężowi z miski a drugi dla towarzystwa (kupowany planowo) i gekona orzesionego. Kot zmarł dwa lata temu i nie jestem jeszcze gotowa na kolejnego. Synek mamusi.

Dodatkowo 12latka - może nie powinna być wymianiana w grupie "pet" ale jakby nie było jest ludzka częścią stada. No i my dwie.
Duża rodzinka. :)
Fajnie

A propos zwierząt uratowanych z paszczy węża, to koleżanka opowiadała mi, że adoptowała ze schroniska najbrzydszego pieska specjalnie, gdyż była pewna, że go nikt nie zabierze. Zresztą on w tym schronisku spędził już wieki.
Zaraz potem przyszła do niej do domu pani ze schroniska żeby sprawdzić, czy nie ma węża w domu. Byłyśmy zszokowane informacją, że istnieją ludzie, którzy adoptują ze schroniska zwierzęta tylko po to, by nimi karmić węże w domu...
No, trochę szok...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2021, o 20:56

To już praktycznie pewne, że jeździectwo w pięcioboju olimpijskim zostanie zamienione jazdą na rowerze.
Cieszy mnie ta informacja. To zdumiewające, jak często zawodnicy egoistycznie obwiniali konie za własne niepowodzenia w zawodach. Dzięki temu rywalizacja będzie o wiele bardziej uczciwa - rowery są bardziej do siebie podobne niż konie i nie mają uczuć, które można zranić.
https://www.theguardian.com/sport/2021/ ... ic-turmoil
Lubię kiedy kobieta...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Zwierzaki

Post autor: AnnaArendt » 21 lis 2021, o 00:30

ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 20:56
To już praktycznie pewne, że jeździectwo w pięcioboju olimpijskim zostanie zamienione jazdą na rowerze.
Cieszy mnie ta informacja. To zdumiewające, jak często zawodnicy egoistycznie obwiniali konie za własne niepowodzenia w zawodach. Dzięki temu rywalizacja będzie o wiele bardziej uczciwa - rowery są bardziej do siebie podobne niż konie i nie mają uczuć, które można zranić.
https://www.theguardian.com/sport/2021/ ... ic-turmoil
Wspaniała wiadomość! Szkoda ze okupiona takimi wydarzeniami. Ale nadal: wspaniale!
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Zwierzaki

Post autor: gimmeeverything » 21 lis 2021, o 21:48

ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 20:56
To już praktycznie pewne, że jeździectwo w pięcioboju olimpijskim zostanie zamienione jazdą na rowerze.
Cieszy mnie ta informacja. To zdumiewające, jak często zawodnicy egoistycznie obwiniali konie za własne niepowodzenia w zawodach. Dzięki temu rywalizacja będzie o wiele bardziej uczciwa - rowery są bardziej do siebie podobne niż konie i nie mają uczuć, które można zranić.
:clap:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 9 sty 2022, o 00:30

Nie wiem czy Panie słyszały:
Od 5 stycznia w Hiszpanii zmieniło się prawo dotyczące zwierząt domowych. Od tej pory w Hiszpanii zwierzęta domowe stały się prawnymi członkami rodzin. Ich status uległ zmianie z rzeczy na istoty żywe, obdarzone wrażliwością. Sędziowie teraz muszą uwzgledniać je przy rozwodach, spadkach, opiece nad nimi etc.

Żeby nie było tak kolorowo, to prawo to nie dotyczy zwierząt hodowlanych, przemysłowych i rekreacyjnych, ponieważ nie są one uznawane za zwierzęta towarzyszące. :(

Warto też przy okazji zauważyć, że takie prawo zostało już wcześniej wprowadzone w Portugalii w 2017 r., we Francji w 2015 r., i w Niemczech w 1990 r.(!)
Nie wiem jak sytuacja wygląda na Półwyspie Skandynawskim. Mam w uchu, że w Danii po rozwodzie płaci się alimenty na zwierzęta, więc jeżeli mnie ucho nie oszukuje, to tam też obowiazuje takie prawo, ale nie wiem od kiedy.

Nie mam też pojecia jak sytuacja wygląda na Wyspach Brytyjskich. Będę musiała o tym poczytać.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Pousy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2022, o 23:17
Lokalizacja: Znienacka :D

Re: Zwierzaki

Post autor: Pousy » 31 mar 2022, o 12:26

Mrusianek, Buminka i Pufinka ❤️

resize1648721691272.jpg
resize1648721691272.jpg (21.94 KiB) Przejrzano 2939 razy
resize1648721519176.jpg
resize1648721519176.jpg (14.27 KiB) Przejrzano 2939 razy
resize1648721429960.jpg
resize1648721429960.jpg (21.21 KiB) Przejrzano 2939 razy
Pozdrawiam, Karolcia :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zwierzaki

Post autor: ImaSumak » 26 lis 2023, o 22:58

Dzisiaj o rozumieniu.
Kiedy po raz pierwszy przeczytałam Doktora Dolittle, to bardzo mu zazdrościłam, że potrafi rozmawiać ze zwierzętami. To do dzisiaj takie jedno z moich niespelnionych marzeń.

Głupota ludzka drażni mnie niemal od zawsze, ale te wszystkie filmy, w których usilnie próbujemy się porozumieć z obcymi, aż stały się dla mnie trochę interesujące, bo ciekawilo mnie jak trzeba być glupim, by robić filmy o rozmawianiu z kosmitami, podczas gdy na Ziemi nie jesteśmy w stanie porozumieć się z żadnym gatunkiem poza ludźmi (a i to częstko kiepsko nam wychodzi). Jezeli już probujemy się porozumieć z jakimś zwierzęciem, to zawsze ono musi się nauczyć nas rozumieć, ale nigdy na odwrót. I to jest straszne.

Co do AI mam mieszane uczucia, bo jej wiedza i umiejetnosci wkrotce nas tak przerośnie, że nawet nie jestesmy i nie bedziemy w stanie sobie tego wyobrazić, bo jesteśmy zbyt ograniczeni.
ALE okazuje się, że AI a obecnym etapie zostanie wykorzystana do nauki jezyka wielorybów. Dla mnie to wspaniała informacja, bo oznacza, że jeszcze za swojego życia będę mogła porozmawiać ze swoimi zwierzetami! 😍
Już nie mogę się doczekać.

Tutaj artykuł na ten temat. Znajdę nowsze, to tez tu dorzucę:
https://amp.theguardian.com/environment ... e-possible

A tutaj jeszcze o dzielnych naukowcach, którzy wreszcie uwierzyli, że psy nas rozumieją. Mam nadzieję, że teraz mądrzy inaczej przestaną opowiadać, że psy reagują tylko na tembr głosu. 🙄
https://oko.press/czy-psy-wiedza-co-do- ... 2_KC-seHHE
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ