Dlaczego jest tak mało programistek?

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
K-passion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 3 lut 2018, o 12:46

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: K-passion » 25 sty 2021, o 19:50

biedronca pisze:
25 sty 2021, o 13:23
stąd wniosek, że zależność jest taka, że skoro jest więcej kobiet, to mniej płacą.
Więc odpiszę krótko. Jest to błędny wniosek.
Mniej płatny etat nie oznacza, że będzie to w tej samej branży.
Jeśli nie dostanie się do firmy X, przez swoje niskie kwalifikacje i nie ma żadnej innej alternatywy, to złapie nawet za mopa. - to akurat dotyczyło różnic między k i m.
biedronca pisze:
25 sty 2021, o 13:23
Zdaję sobie sprawę, że w IT nie zarabia się groszy (chociaż to zależy od perspektywy)
Bardziej od pracodawcy, niż od perspektywy.
Perspektywa nie wypłaca wynagrodzenia i nie premiuje dobrych pracowników :wink:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: biedronca » 25 sty 2021, o 20:53

Raczej chodziło mi o kobiety z wysokimi kwalifikacjami, które muszą godzić się na niższe zarobki niż mężczyźni, nie o takie bez kwalifikacji. Nie o takich jest ten wątek.

Co do perspektywy - jezeli np. wszyscy w twoim otoczeniu zarabiają płacę minimalną, ty też jesteś do takiej przyzwyczajona, a do tego żyjesz w miejscowości, w której koszty życia są niewysokie, możesz uważać, że zarobki w okolicy średniej krajowej są wysokie.
Jeżeli natomiast masz wysokie kwalifikacje a do tego jesteś przyzwyczajona do luksusowego stylu życia, tak sama pensja może być dla ciebie niska. Mam nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, co miałam na myśli pisząc o perspektywie.
Awatar użytkownika
K-passion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 3 lut 2018, o 12:46

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: K-passion » 25 sty 2021, o 22:03

Jasne. Z mojej strony to był taki luźny żart z tą perspektywą :wink:
Raczej chodziło mi o kobiety z wysokimi kwalifikacjami, które muszą godzić się na niższe zarobki niż mężczyźni, nie o takie bez kwalifikacji. Nie o takich jest ten wątek.
W wątku autorka nie wspominała nic o wysokich kwalifikacjach. Zadała konkretne pytanie, ale już mniejsza o to.

Jeśli kobieta ma wysokie kwalifikacje, to przyjmujemy, że jest pewna siebie i zna swoją wartość. Więc z automatu sięga wyżej - i dla mnie jest to tak samo oczywiste, jak to, że nie zawsze facet zarabia więcej. Bo chyba mamy świadomość, że nie zawsze zarabiają więcej od nas, prawda?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: biedronca » 25 sty 2021, o 23:41

Wydaje mi się, że rzeczywiście wątek nieco odbiegł od początkowego pytania, zawsze możemy do niego wrócić?

Co do związku między kwalifikacjami płcią i zarobkami - oczywiście że nie chodzi o poszczególne przypadki, ale o ogólny trend.

Przepraszam, nie zauważyłam dowcipu.
Savagee
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 8 paź 2018, o 16:37

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: Savagee » 27 sty 2021, o 21:39

Cześć, moja praca polega na sprzedaży b2b.
Uwielbiam rozmawiać, ale od rozmów z klientami zaczynam nie lubi ludzi i mam ochotę na pracę za biurkiem. Nasze społeczeństwo jest w większości wredne, bo im się w życiu nie układa. Ja znowu jestem bardzo pozytywną ekstrawertyczką, ale od tych ludzi zaczynam być wredną suką, wręcz widze jak na nowo kształtuje się moja druga osobowość, albo uśpiona po prostu budzi się do życia :twisted:
Kiedyś bawiłam się w javascript, ale czy można na frondzie zarobić normalną kasę?
Mam tu na myśli około 10k/mies. Bo myślałam nad tym, ale jak długo człowiek musi ćwiczyć żeby się wybić i mieć fajne zarobki? :?
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Dlaczego jest tak mało programistek?

Post autor: franklinM » 28 sty 2021, o 21:20

Mozna i wiecej ale trzeba miec umiejetnosci i najlepiej znac b. dobrze angielski. Proponuje zajrzec na awwwards i tam oszacowac jaki trzeba miec poziom na super dobre zarobki, nie tylko znac front end ale i miec oko do estetyki i animacji.
ODPOWIEDZ