Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Cafe dla wszystkich
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 14:19

Nie wiem czy taki temat już był... Chciałam się dowiedzieć jakie kwiaty lubicie najbardziej?

dodam że nigdy nie interesowałam się tym tematem, kwiatami :wink: ale poznałam ostatnio dziewczynę, zaprosiła mnie do domu. wokół domu ma dosłownie uprawę magnolii. jest miłośniczką kwiatów, a zwłaszcza magnolii. ja znam tylko tulipany :D zainteresowałam się tematem, czytam o kwiatach, poznaję ich gatunki, by móc z nią o tym rozmawiać, bo ona to kocha. i tak mnie zastanowiło czy lesbijki lubią Kwiaty? a jeśli tak to jakie są wasze ulubione? z racji tego że maj, a więc sezon kwiatowy w pełni, to temat na czasie :wink:
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: dalidaa » 14 maja 2016, o 18:27

Zależy od tego czy w wazonie (lub w doniczce w domu), czy w ogrodzie :D

W wazonie, na prezent, najbardziej lubię eustomę (delikatna, a żywotna), frezje (mamma mia, ten zapach...), białe róże (choć szybko więdną). Całkiem ok są fiołki w doniczce.

Co do ogrodu - większe pole do popisu, kwiaty żywe dłużej cieszą oko... Tutaj moje ulubione to te pachnące (chociaż magnolią czy tulipanem nie pogardzę): bzy, jaśmin, róże, piwonie, lawenda. W sumie wszystkie mam z nich w ogrodzie, choć bez jest zbyt malutki i jeszcze nie ma kwiatów...

Oprócz pachnących fajnie oko cieszy hortensja :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 18:34

Dalida jesteś lesbijką? :> Sporo rodzajów kwiatów znasz :D ja jestem zdania że lesbijki nie znają się na kwiatach, nie chodują ich, nic o nich nie wiedzą. tak właśnie próbuję rozkminić laskę którą poznałam, dowiedzieć się czy jest hetero czy les. ale z tego co widzę to tylko heteryczki lubią i znają się na kwiatach, więc pewnie moja śliczna nowa znajoma też jest hetero :( a bzy już od dawna kwitną! u Ciebie nie? ja już wczoraj od swojej nowej nieznajomej nawet konwalie dostałam! też już są! mam je w domu, pachną zaczepiście.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: dalidaa » 14 maja 2016, o 18:44

Kochana! Jestem kobietą przede wszystkim :P
Czy lesbijką 100%? Raczej nie, choć z facetem nigdy nie byłam, ale romantycznego, krótkotrwałego zadurzenia w ich gatunku nie wykluczam :P

Zapomniałam o konwaliach!
Jak byłam na majówkę w domu, to nieśmiało przyodziewały się w pączki. Z tego co wiem, to i piwonie i konwalie zakwitły mi w ogrodzie parę dni temu, G. mi foty posłała :D

Tu w Brux jest cała masa kwiatów, bzy kwitną od dawna, a jaśmin wieczorem i wcześnie rano tak daje o sobie znać, że idąc parkiem do pracy mam wrażenie, że dojdę tam "naćpana"... coś pięknego!
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
noemimoabit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 2 maja 2014, o 16:34

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: noemimoabit » 14 maja 2016, o 19:24

Doniczka- orchidea, paprotka
Cięte- róże
Ogród- konwalie, bez i malwy
Kiedy wy­daje się, że wszys­tko się skończyło, wte­dy do­piero wszys­tko się zaczyna.
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: AniaMac » 15 maja 2016, o 00:08

Nie będę odkrywcza - czerwona róża.Jest taka prosta, klasyczna i romantyczna. Uwielbiam z dodatkiem świec, zimnego szampana i cichej muzyki. <3
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: coala » 15 maja 2016, o 00:35

tulipany - najmniej czerwone - poza tym bardzo narcyzy, żonkile, fiołki (alpejskie chyba) i najbardziej chyba kaczeńce 8)
"O bezrozumne zabiegi człowiecze,
Jakaż tkwi w waszych sylogizmach wada,
Że się wam skrzydło tak poziomo wlecze!"
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Alfa_Omega » 15 maja 2016, o 01:44

dalidaa pisze:Kochana! Jestem kobietą przede wszystkim :P
Czy lesbijką 100%? Raczej nie, choć z facetem nigdy nie byłam, ale romantycznego, krótkotrwałego zadurzenia w ich gatunku nie wykluczam :P
Dalidaa, co ty! Zostań przy piwoniach, frezjach i konwaliach. Faceci śmierdzą :cool:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: pannaeliza » 15 maja 2016, o 08:04

onlyforyoureyes pisze:Dalida jesteś lesbijką? :> Sporo rodzajów kwiatów znasz :D ja jestem zdania że lesbijki nie znają się na kwiatach, nie chodują ich, nic o nich nie wiedzą. tak właśnie próbuję rozkminić laskę którą poznałam, dowiedzieć się czy jest hetero czy les. ale z tego co widzę to tylko heteryczki lubią i znają się na kwiatach, więc pewnie moja śliczna nowa znajoma też jest hetero :(
Muszę dopisać do listy: lesbijki to grube, brzydkie alkoholiczki, niestale w uczuciach i nie znają się na kwiatach. Ok ;)

Jestem lesbijką i uwielbiam kwiaty, przepraszam za popsucie światopoglądu. Najbardziej lubię tulipany, konwalie i bez. Magnolie świetnie pachną, w doniczce lubię storczyki ale niestety moje koty też, bardzo je podgryzają, tak przy okazji: zna ktoś sposób na oduczenie kotów wyjadania kwiatów z doniczki?

Bardzo lubię też zonkile, szkoda ze są dostępne tak krótko. Kojarzą mi się z taką wczesną wiosną i Wielkanocą ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: amorficzna » 15 maja 2016, o 10:08

Nie znam się za bardzo na kwiatach, ale...
dalidaa pisze:frezje (mamma mia, ten zapach...)
oj tak... :)
Carolajna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2015, o 19:41
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Carolajna » 15 maja 2016, o 10:40

Moje ulubione? Tulipany w ogrodzie, których jest dużo, nie że jeden ;) bardzo ładnie to wygląda i czerwony kolor, i żółty :) Ostatnio wypatrzyłam najpiękniejszy kolor tulipana-kolor czerwonego wina, taki krwisty... mmm mniam :D I rzecz oczywista, bez...Uwielbiam zerwać gałązkę i iść z nią przez miasto, i wąchać :P czuję się wtedy, jak ćpun :D
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: dalidaa » 15 maja 2016, o 11:01

Alfa_Omega pisze:
dalidaa pisze:Kochana! Jestem kobietą przede wszystkim :P
Czy lesbijką 100%? Raczej nie, choć z facetem nigdy nie byłam, ale romantycznego, krótkotrwałego zadurzenia w ich gatunku nie wykluczam :P
Dalidaa, co ty! Zostań przy piwoniach, frezjach i konwaliach. Faceci śmierdzą :cool:
Made my day! <3
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: onlyforyoureyes » 15 maja 2016, o 11:16

pannaeliza pisze: Muszę dopisać do listy: lesbijki to grube, brzydkie alkoholiczki, niestale w uczuciach i nie znają się na kwiatach. Ok ;)
niestety, ale nigdy od żadnej kwiatka nie dostałam :( tylko piwo i piwo, fajki i seks. takie kobiety spotykałam i nic na to nie poradzę. jak mi się teraz taki Słodziak trafił, który choduje kwiaty, jest przemiły, śliczny, nie pije, nie pali, to czuję się zdezorientowana odnośnie tego kim ona jest :wink: dużo wskazuje na les, ale jeszcze więcej na hetero. i nawet w sukienkach chodzi :oops:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: takeyoudowntown » 15 maja 2016, o 12:40

Only, nie wszystko jest takie czarno-białe :D
Ja kwiatków nie lubię, nie znam się na nich, ale do piwa, fajek i seksu mi bardzo daleko :D
Ach te nieoczywistości świata ;)
Be someone who makes you happy
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: meitar » 15 maja 2016, o 12:51

Ja wolę drzewa od kwiatów. Mają tyle zapachów i kształtów, że nie ogarniam. I leśne rośliny lubię, fascynują mnie bardziej niż te wszystkie z kolorowymi płatkami. No i przede wszystkim żywe mnie kręcą. Chociaż wyroby z drewna też potrafią mnie urzec. Noo taka kobieta leśnik z mchem we włosach, to jest to. W ogóle fajnie jak lubi grzebać w ziemi. Jak bardzo jestem homo od 1 do 10? 8)
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: meitar » 15 maja 2016, o 13:00

Lubię też patrzeć jak rąbie drewno i rozpala ogień. :czerwononosyrenifer:
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: pannaeliza » 15 maja 2016, o 13:38

onlyforyoureyes pisze:
pannaeliza pisze: Muszę dopisać do listy: lesbijki to grube, brzydkie alkoholiczki, niestale w uczuciach i nie znają się na kwiatach. Ok ;)
niestety, ale nigdy od żadnej kwiatka nie dostałam :( tylko piwo i piwo, fajki i seks. takie kobiety spotykałam i nic na to nie poradzę. jak mi się teraz taki Słodziak trafił, który choduje kwiaty, jest przemiły, śliczny, nie pije, nie pali, to czuję się zdezorientowana odnośnie tego kim ona jest :wink: dużo wskazuje na les, ale jeszcze więcej na hetero. i nawet w sukienkach chodzi :oops:
Przykro mi wobec tego. My z moją dziewczyną często wreczamy sobie kwiaty, na ogół bez okazji, z okazji tez :) dlatego dla mnie to normalna sprawa. Od poprzednich dziewczyn, z którymi się spotykalam tez dostawałam kwiatki. Chyba mam szczęście w zyciu :slonko:

Albo źle dobierasz partnerki, only ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
zuzanna10089
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 19:44

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: zuzanna10089 » 15 maja 2016, o 14:03

kalie
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: onlyforyoureyes » 15 maja 2016, o 14:06

pannaeliza pisze:Albo źle dobierasz partnerki, only ;)
albo wybieram kobiecego "drania", bo taki typ mnie przyciąga, a potem oczekuję od nich że będą się zachowywać jak Słodziaki :wink: Jestem nielogiczna :D
a ja lubię takie malutkie niebieskie kwiatki jakie rosną na łąkach, dowiedziałam się od mojej ślicznej nowej znajomej że te kwiatki to Niezapominajki :D a za chwilę jadę do niej i idziemy do lasu szukać fiołków :cool: chociaż nie jestem pewna czy to już nie po sezonie na fiołki? :scratch: coś czuję że mnie mój Słodziak chce do lasu wyciągnąć :dance:
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: moja_alchemia » 15 maja 2016, o 16:50

onlyforyoureyes pisze:Nie wiem czy taki temat już był... Chciałam się dowiedzieć jakie kwiaty lubicie najbardziej?
lubię kwiaty, które nie mają zbyt intensywnego zapachu (np. konwalie, lilie, akacje, jaśmin itp. odpadają)

z ciętych - lubię róże,
w ogrodzie - różne, np. piwonie, mieczyki, anemony, lilie w ogrodzie też, bo te nieścięte nie śmierdzą,
a na parapecie to najczęściej liściaste, chociaż - fiołki lubię :)
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: onlyforyoureyes » 15 maja 2016, o 18:07

moja_alchemia pisze: lubię kwiaty, które nie mają zbyt intensywnego zapachu
:shock: toż to ich największa zaleta, ten zapach :wink:
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: moja_alchemia » 15 maja 2016, o 18:47

onlyforyoureyes pisze:
moja_alchemia pisze: lubię kwiaty, które nie mają zbyt intensywnego zapachu
:shock: toż to ich największa zaleta, ten zapach :wink:
przecież są też wrażenia wzrokowe
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: osiol » 15 maja 2016, o 18:57

Zdecydowanie: alstromeria (alstremeria, alstroemeria, lilia inków, krasnolica) w zasadzie wszystkie jej kolory oprócz żółtych i pomarańczowych.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: salami » 15 maja 2016, o 20:15

Wzruszają mnie chabry i maki w zbożu, pierwsze krokusy, przebiśniegi, uwielbiam zapach maciejki i piwoni.
Kwiaty są cool, drzewa jeszcze bardziej cool. Drzewa mi imponują i darzę je dużym szacunkiem.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Altena_Q » 15 maja 2016, o 20:59

salami pisze:Wzruszają mnie chabry i maki w zbożu, pierwsze krokusy, przebiśniegi, uwielbiam zapach maciejki i piwoni.
Kwiaty są cool, drzewa jeszcze bardziej cool. Drzewa mi imponują i darzę je dużym szacunkiem.
Mamy piękną wiśnię przed samym wejściem do domu. Co roku w kwietniu czuję się jak w anime, bo płatki fruwają na wietrze i cała ścieżka robi się różowa od spadających kwiatków :serce:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Sailor86
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 20:32

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Sailor86 » 15 maja 2016, o 21:47

Lubię drobne kwiaty - niezapominajki, stokrotki.
Korlik
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2016, o 22:14

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Korlik » 15 maja 2016, o 22:17

Róże i tulipany.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: gimmeeverything » 15 maja 2016, o 23:23

salami pisze:
Drzewa mi imponują i darzę je dużym szacunkiem.
mam tak samo 8) - a połyskująco-szeleszczące liście brzozy potrafią mnie idealnie wyciszyć;
generalnie jak dla mnie kwiaty w domu - zarówno te cięte, jak i doniczkowe - mogłyby właściwie nie istnieć (mimo że są, bo kocha je moja dziewczyna), natomiast z tych, które rosną w naszym ogrodzie zdecydowany prym w moim rankingu wiodą: piwonia, pnąca dzika róża, jaśmin i bez, które zachwycają mnie swoim subtelnym zapachem; lubię też ciemnofioletową barwę irysów, stokrotki "rozrzucone" na trawie, lubię widok wiśni i jabłoni obsypanych kwiatami, na których jednostajnym pomrukiem pracują sobie pszczoły -
ale mam też awersję - do pachnących odmian lilii = ich intensywna, słodko-duszna woń zawsze mnie mocno drażniła.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: Altena_Q » 15 maja 2016, o 23:39

gimmeeverything pisze: ale mam też awersję - do pachnących odmian lilii = ich intensywna, słodko-duszna woń zawsze mnie mocno drażniła.
Ja też nie lubię. Moja lepsza połowa z kolei nie znosi żonkili, nieświadoma kupiłam kiedyś, ustawiłam ładny bukiet w pokoju razem z tulipanami, a ona wraca z pracy i pierwsze co robi, to wietrzy mieszkanie "bo coś tu strasznie śmierdzi" XD Zajęło jej trochę zorientowanie się co, i żonkile powędrowały do kosza.
Adj zapachów, nie tylko zresztą, uwielbiam z kolei powój. Ale najbardziej ze wszystkiego bez.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jakie są wasze ulubione Kwiaty?

Post autor: gimmeeverything » 16 maja 2016, o 02:44

Altena_Q pisze: Moja lepsza połowa z kolei nie znosi żonkili, nieświadoma kupiłam kiedyś, ustawiłam ładny bukiet w pokoju razem z tulipanami, a ona wraca z pracy i pierwsze co robi, to wietrzy mieszkanie "bo coś tu strasznie śmierdzi" XD Zajęło jej trochę zorientowanie się co, i żonkile powędrowały do kosza.
przypuszczam, że moja wielbicielka kwiatów wszelkich nie darowałaby mi tak karygodnego czynu - no chyba że zdołałabym jakoś odwrócić jej uwagę =
Pani pachnie jak tuberozy.
To nastraja i to podnieca.
A ja lubię zapach narkozy,
a najbardziej - gdy jest kobieca.


:D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
ODPOWIEDZ