Praca w szkole a tatuaż...

Cafe dla wszystkich
landere
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2014, o 23:10

Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: landere » 10 paź 2016, o 18:46

Witam Panie.
Od wielu lat dojrzewałam do tego, aby zrobić sobie tatuaż. Wzór wybrany, termin ustalony, ale...no właśnie jest tak naprawdę tylko jedno ale. Zastanawiam się jak zareaguje reszta mojego konserwatywnego (jak mi się wydaje) środowiska nauczycielskiego, rodzice uczniów. Co prawda nie robię sobie tatuażu na środku czoła, tylko na ręce i zawsze istnieje możliwość zakrycia go, ale to chyba nie o to chodzi.
Czy są wśród Was osoby, które pracują w mojej branży, mają widoczny tatuaż/tatuaże i mogą się podzielić doświadczeniami?
Awatar użytkownika
biedronkowa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 sty 2011, o 18:00

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: biedronkowa » 22 paź 2016, o 22:19

Jeżeli da się go zakryć, to nie masz się co zastanawiać.

Na szczęście tatuaże nie są już domeną tylko kryminalistów, więc grono pedagogiczne i rodzice nie będą krzywo patrzeć.
Z doświadczenia wiem, że to dzieciaki robią najwięcej hałasu pytaniami. I wtedy człowiek czuje się niezręcznie.
two-left-feet
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2015, o 22:31

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: two-left-feet » 1 lis 2016, o 14:35

Sama jestem nauczycielką i się nad tym głęboko zastanawiałam. Póki co pomysł poddałam, ale mój kolega z pracy, nauczyciel WFu ma całe łapska w tatuażach. Dzieciaki na początku się go bały bo wygląda jak recydywista, ale to przesymatyczny człowiek. Rodzice jak rodzice - gapią się i krzywią, ale on ma to w głębokim poważaniu. Tobie też polecam ;)
Awatar użytkownika
kociak
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 311
Rejestracja: 2 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: z jaskini

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: kociak » 8 lis 2016, o 16:03

Koleżanka ma kolczyk w nosie, maleńki, niemal niezauważalny, spotkała się z niemiłym komentarzem dyrektora podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Teraz nosi go, nikt już tego nie zauważa bo dobrze uczy a dzieci ją uwielbiają. Tatuaże są już tak powszechne.. jeśli to nie szkoła katolicka, to chyba nie masz się czego obawiać.
http://tintaforta.digart.pl/
Dagmaraaaa
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2016, o 21:46

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Dagmaraaaa » 17 lis 2016, o 21:56

W dzisiejszych czasach tatuaż nie powinien stanowić żadnego problemu. A jeśli ktoś miałby z tym problem - to znak o jego kiepskim poziomie kultury, taktu i wychowania :)
landere
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2014, o 23:10

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: landere » 19 lis 2016, o 19:03

No i po strachu, tatuaz juz jest. Ci ktorym sie podoba mowia o tym otwarcie, a reszta po prostu milczy :cool:
Dagmaraaaa
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2016, o 21:46

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Dagmaraaaa » 5 gru 2016, o 19:29

I super!!! :)
landere
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2014, o 23:10

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: landere » 8 gru 2016, o 21:20

Idę za ciosem i robię kolejny :D
alinakoszel
Posty: 8
Rejestracja: 5 sty 2017, o 18:25

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: alinakoszel » 12 sty 2017, o 12:46

Myślę, że jak nie jest to miejsce widoczne to żadnego problemu nie ma. Teraz już większość osób ma tatuaż i nie stanowi on żadnej przeszkody.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: dobranocka14 » 12 sty 2017, o 15:51

alinakoszel pisze:Myślę, że jak nie jest to miejsce widoczne to żadnego problemu nie ma. Teraz już większość osób ma tatuaż i nie stanowi on żadnej przeszkody.
Tylko autorka pytała o tatuaż w widocznym miejscu :)
O tatuażach w niewidocznych dla ogółu miejscach nie ma przecież co rozmawiać.
Awatar użytkownika
LongForgotten
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 17:12

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: LongForgotten » 13 sty 2017, o 18:22

Moja plastyczka z gimnazjum sama wydziarała sobie rękę i kilku absolwentów mnie włączając. Ponoć tylko ksiądz się czepiał XD
landere
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2014, o 23:10

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: landere » 6 lut 2017, o 09:16

Long...fajna mialas plastyczke :wink:
Awatar użytkownika
LongForgotten
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 17:12

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: LongForgotten » 14 lut 2017, o 00:47

Cóż, kiedy ktoś na zajęciach wynajduje na co drugiej pracy waginalne symbole... To już o czymś świadczy :D
martynaly1991
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2017, o 14:31

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: martynaly1991 » 23 mar 2017, o 14:37

Ja bym się nie wachała nawet minuty .Teraz coraz więcej ludzi robi tatuaże , i można spotkać takie osoby w bankach , szkołach również , w salonach fryzjerskich , sklepach . Myślę , że ludzie w tej kwestii zrobili się bardziej tolerancyjni .
agataia91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 00:29

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: agataia91 » 6 kwie 2017, o 23:18

Ja tam uważam , że nie ma znaczenia czy się ma tatuaż czy też nie . Już widziałam kilku nauczycieli z tatuażami w widocznych miejscach . Jednak niektórzy to postrzegają nie dobrze , jak nie pracodawca to rodzice będą gadać .
Sting
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2017, o 16:47

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Sting » 13 kwie 2017, o 20:59

Ja pracuję w szkole. I mam dwa tatuże. Jeden widoczny, drugi mniej. Dzieci zachwycone. Rodzice nie reagują. Zresztą coraz więcej wytatuowanych rodziców przychodzi na zebrania :-) Dyrekcja trochę kręciła nosem na początku, ale się przyzwyczaiła :-D Powiadomiłam ją, że będzie ich wiecej ;-)
Tak poważniej, to zna mnie i wie jak pracuję. Także nie obawiam się żadnych negatywnych reakcji :-)))
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Lexus-1980 » 13 kwie 2017, o 23:59

Ja się przymierzam, tylko właśnie chyba zrobię to w mniej widocznym miejscu żeby nie powiedzieć widocznym dla wybranej :P
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
milenkaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 09:18

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: milenkaa » 21 kwie 2017, o 13:16

Jeżeli zrobisz sobie tatuaż w miejscu, które możesz zakryć, to nie widzę problemu. Uważam, że jeżeli latem zakryjesz go choćby częściowo, nie powinno być problemu. Całkowicie odkryty może Cię narazić na przykry komentarz.
ala0123
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:42

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: ala0123 » 14 cze 2017, o 11:37

Tatuaże już są coraz częściej spotykane i wydaje mi się że większa ilość pracodawców już to akceptuje, sama mam tatuaż ale w pobliżu łopatki.
Awatar użytkownika
A_marth
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2017, o 23:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk!
Kontakt:

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: A_marth » 27 paź 2017, o 20:20

Pracuję w technikum i mam dwa tatuaże - jeden na ramieniu, drugi na przedramieniu i łokciu (następny jest w planie ;)) Nikomu nie przeszkadzają, uczniom się podobają, zresztą ja nie mam problemów z dogadaniem się z młodzieżą. Inna sprawa, że ucząc przedmiotów z zakresu poligrafii, fotografii i multimediów jestem też postrzegana jako osoba oryginalna z artystycznym zmysłem, więc pod tym względem mam łatwiej. Poza tym pracuję w super szkole, z fajnymi i otwartymi ludźmi :) Jedynie na wszelki wypadek zasłaniam swoje dziary podczas spotkań z rodzicami, bo ci potrafią być naprawdę różni, choć póki co (odpukać) nie mam żadnym problemów w kontaktach z nimi.
A warrior does not give up what he loves,
he finds the love in what he does.

Dan Millman
Awatar użytkownika
carolinas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, o 13:05

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: carolinas » 15 lis 2017, o 13:26

Nasz kraj akurat jest jeszcze 100 lat za murzynami w tej kwestii. Ja ze względu na swój zawód mogę wyglądać jak chcę, co jest dużym ułatwieniem, bo mam masę tatuaży. ;) Ale np. siostra pracująca w banku ma tatuaże, które muszą być w miejscach, możliwych do ukrycia. Czasami zdarza się, że coś jej tam widać, a klienci naprawdę pozytywnie reagują. Myślę, że w szkole jedynym problemem byliby sami inni nauczyciele "starej daty", którym dziary kojarzą się z przestępcami...
warpechowskak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2018, o 11:20

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: warpechowskak » 26 mar 2018, o 11:28

Niestety się zgadzam nasz kraj jest sto lat za murzynami. Nie obrażając murzynów. :P I mając tatuaż w widocznym miejscu gdzie nie gdzie jest trudno znaleźć pracę. Najlepiej jeżeli tatuaż można zakryć. Przeważnie ludzie tz. starej daty źle reagują. Lecz da się zauważyć, że większość społeczeństwa już powoli pozytywnie podchodzi do tatuaży. Niestety pracodawcy nie, znam przypadek że podczas rozmowy przyszły pracodawca powiedział wprost dla dziewczyny, że tatuaż w widocznym miejscu przeszkadza.
urszullaa
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2018, o 13:17

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: urszullaa » 26 mar 2018, o 13:26

Tak, szczególnie w urzędach jest to niemile widziane. Szkoda, nie powinno się w ten sposób "karać" dobrego specjalistę tylko dlatego że ma tatuaż. Powinny liczyć się umiejętności i doświadczenie a nie to jak ktoś wygląda.
Sting
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2017, o 16:47

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Sting » 23 gru 2018, o 03:19

I zrobiło nam się więcej tatuaży :cool:
No nie mogę spać :lol:
Elisse
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:47

Re: Praca w szkole a tatuaż...

Post autor: Elisse » 24 sie 2021, o 13:14

już teraz nie zwraca się na to uwagi i nauczyciele mają normalnie tatuaże ;)
ODPOWIEDZ