porządki wiosenne

Cafe dla wszystkich
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

porządki wiosenne

Post autor: wojtek » 29 mar 2018, o 13:48

robicie tzw. porządki wiosenne? ciekawi mnie czy ktoś oprócz mnie jeszcze jak szalony tyra w domu i na dworze, każdej wczesnej wiosny, i robi wiosenne porządki w każdym zakątku domu, ogrodu, samochodu, życia :) robicie coś takiego? czy to tylko domena ludzi starej daty? :wink: ja tyram od prawie tygodnia, sprzątam, grabię, myję, szoruję, układam, wyrzucam, dokupowuje, wycieram, przestawiam, dostawiam, etc. i zaastanawiam się czy ja jestem normalna żeby tak trwonić czas? :scratch:
dom kupiłam. mieszkanie sprzedałam. ogród robię. ma któraś ogród? obojętnie jaki? warzywniak, kwiatki, krzewy? jakieś sugestie jak urządzić fajnie ogród, żeby był jak azyl w tym szalonym świecie?
uhum
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2018, o 20:19

Re: porządki wiosenne

Post autor: uhum » 29 mar 2018, o 14:52

W ramach porządków wiosennych przeglądam pliki na dysku twardym. Moje podwórze żyje własnym życiem i od dawna bardziej przypomina las niż francuskie ogrody, więc w tym roku tylko podcinam jabłonie.
A porządki w domu to dramat. Jestem strasznym bałaganiarzem i już przeraża mnie myśl, co też może się czaić w zakamarkach szafy...
Największym komplementem jaki w życiu usłyszałam było stwierdzenie, że wyglądam jak John Lennon
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: porządki wiosenne

Post autor: wojtek » 29 mar 2018, o 15:13

a ja sobie wymyśliłam oranżerię w ogrodzie... :podbite oczko: i teraz robię na nią miejsce. obsadzę ją jakimś winogronem lub czymś co się pnie. ogólnie wolę sprzątać ogród niż dom. dom to jakaś masakra. zwłaszcza taki użytkowany przez kogoś innego, do remontu :( ale za 2-3 lata będę mieć swój azyl na ziemi :) a dysk to najlepiej sformatować i będzie po problemach :wink:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: porządki wiosenne

Post autor: gimmeeverything » 29 mar 2018, o 16:35

owszem - zjawisko zwane wiosenną szajbą z bezpiecznej perspektywy zaopatrzeniowca obserwuję rok w rok u mojej dziewczyny - choć tyraniem bym tego nie nazwala, bo zwłaszcza ukochanym ogrodem zajmować się uwielbia, i pewnie miałaby dla Ciebie kilka sugestii, ale jest tak zaabsorbowana czasowo, że rzadkie chwile w necie poświęca wyłącznie miejscom tematycznym, a ja (dzięki ci, losie!) czuję się w tym temacie zajebiście niekompetentna :D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: porządki wiosenne

Post autor: Sad_Rabbit » 29 mar 2018, o 17:24

Moj ogrodek mnie przerasta- doslownie, bedzie trzeba komus zaplacic by cos z nim zrobil. Reszte jakos cale szczescie da sie ogarnac, mam nadzieje :wink: Chociaz gdyby ktos jeszcze umyl za mnie okna to by bylo super, moze po swietach:>
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: porządki wiosenne

Post autor: wojtek » 29 mar 2018, o 18:19

gimmeeverything pisze:owszem - zjawisko zwane wiosenną szajbą z bezpiecznej perspektywy zaopatrzeniowca obserwuję rok w rok u mojej dziewczyny - choć tyraniem bym tego nie nazwala, bo zwłaszcza ukochanym ogrodem zajmować się uwielbia, i pewnie miałaby dla Ciebie kilka sugestii, ale jest tak zaabsorbowana czasowo, że rzadkie chwile w necie poświęca wyłącznie miejscom tematycznym, a ja (dzięki ci, losie!) czuję się w tym temacie zajebiście niekompetentna :D
o jak dobrze wiedzieć że nie jestem sama w swojej szajbie :D
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: porządki wiosenne

Post autor: justsomebody10 » 31 mar 2018, o 13:47

Zapewniam was, że ludzi z taką szajbą jest więcej :cool:
Awatar użytkownika
kwadracik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 404
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:21
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe

Re: porządki wiosenne

Post autor: kwadracik » 31 mar 2018, o 20:11

Ja zawsze zajmowałam się ogrodem i sprawami tym podobnym.A moja była zajmowała się domem.Nie znaczy to,że ja w nim nic nie robiłam :D Kiedy pogoda pozwalała zajmowałam się ogrodem a kiedy nie sprawami w domu elektryka,kanalizacja czy przestawianie mebli w/g nowej aranżacji :D Ogród wokół mam (jeszcze) obsadzony drzewami owocowymi,najbliżej domu warzywniak a przed wejściem do ogrodu pergola po której się wije winogron :D W planach była altana na środku ogrodu z miejscem na palenisko(ognisko) czy grill.Ale teraz niestety czeka na kupca :cry:
Wiśta wio,łatwo powiedzieć ... :faja: :scratch:
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: porządki wiosenne

Post autor: wojtek » 31 mar 2018, o 20:21

kwadracik pisze:Ja zawsze zajmowałam się ogrodem i sprawami tym podobnym.A moja była zajmowała się domem.Nie znaczy to,że ja w nim nic nie robiłam :D Kiedy pogoda pozwalała zajmowałam się ogrodem a kiedy nie sprawami w domu elektryka,kanalizacja czy przestawianie mebli w/g nowej aranżacji :D Ogród wokół mam (jeszcze) obsadzony drzewami owocowymi,najbliżej domu warzywniak a przed wejściem do ogrodu pergola po której się wije winogron :D W planach była altana na środku ogrodu z miejscem na palenisko(ognisko) czy grill.Ale teraz niestety czeka na kupca :cry:
czemu sprzedajesz?
Awatar użytkownika
kwadracik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 404
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:21
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe

Re: porządki wiosenne

Post autor: kwadracik » 31 mar 2018, o 20:39

Po rozstaniu z partnerką nie stać mnie na spłatę jej części.Poza tym będąc za granicą nie mogę się nim zajmować,a dom bez ludzi niszczeje.Może kiedyś kupię coś innego,mniejszego.Na razie musi być jest jak jest.
Wiśta wio,łatwo powiedzieć ... :faja: :scratch:
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: porządki wiosenne

Post autor: meitar » 2 kwie 2018, o 12:36

Ja każdej wiosny zaczynam biegać i często zmieniam mieszkanie.. albo miasto. 8) i fryzurę. ;)
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: porządki wiosenne

Post autor: meitar » 2 kwie 2018, o 12:39

Każda wiosna to szansa na rodzenie się od nowa.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: porządki wiosenne

Post autor: dobranocka14 » 2 kwie 2018, o 16:21

meitar pisze:Każda wiosna to szansa na rodzenie się od nowa.
Do wprowadzania zmian w życiu nie trzeba czekać do wiosny. Wystarczy do następnego poniedziałku. :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: porządki wiosenne

Post autor: ImaSumak » 2 kwie 2018, o 16:34

My favorite season is the fall of the patriarchy.
Ze tak zażartuję. :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
kwadracik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 404
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:21
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe

Re: porządki wiosenne

Post autor: kwadracik » 2 kwie 2018, o 16:58

dobranocka14 pisze:
meitar pisze:Każda wiosna to szansa na rodzenie się od nowa.
Do wprowadzania zmian w życiu nie trzeba czekać do wiosny. Wystarczy do następnego poniedziałku. :D
:faja: :hahaha: :ok:
Wiśta wio,łatwo powiedzieć ... :faja: :scratch:
ropuszka
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:39

Re: porządki wiosenne

Post autor: ropuszka » 2 kwie 2018, o 20:36

Porządki w szafie! W ogrodzie porządkuje skalniaczek i zasiewam zioła. Kupuje nowe buty do biegania, no i podśmiechuję z sezonowych biegaczy 8)
Lucitana
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 14:33

Re: porządki wiosenne

Post autor: Lucitana » 19 kwie 2018, o 14:37

Ja tym roku zrobiłam solidne porządki w domu. Każde pomieszczenie ogarnęłam co do centymetra. I wyjątkowo skupiłam się na szafach, której były przepełnione. Sporo ubrań, których już nie nosiłam i na pewno bym już nie nosiła, chociaż nie były zniszczone, spakowałam do worków i przekazałam na Pomaganie przez ubranie. W szafach zrobiło się luźnej, ale i tak nie zamierzam ich na nowo tak bardzo zapełniać, bo postanowiłam w tym roku postawić na minimalizm :) Niby modny, zobaczę, czy u mnie się przyjmie :)
ebiola
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2017, o 12:05

Re: porządki wiosenne

Post autor: ebiola » 19 kwie 2018, o 15:22

Ja w ogole lubię sprzątać. Chociaż u mnie to chyba przede wszystkim niechęć do bałaganu. Wytrzymam kosz pełen brudnej bielizny o ile jest zamknięty. Ale porozrzucane ubrania to już nie :D
ODPOWIEDZ