Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Cafe dla wszystkich
Silminyel
Posty: 1
Rejestracja: 4 lis 2018, o 20:03

Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Silminyel » 17 lis 2018, o 13:11

Witam, mam nadzieję, że otwieram temat w dobrym wątku, nie miałam co do tego pewności.

Moja druga połówka ubiera się tylko i wyłącznie w męskie ubrania. Czasami robi wyjątki, jeśli coś wygląda 'mało damsko' i możliwie 'neutralnie'. Nie było z tym nigdy problemu, do niedawna.
Pojawiło się zaproszenie na wesele i sytuacja jest o tyle trudna, że o ile na co dzień nic nikomu do tego co nosi, to jednak wesele jest imprezą pary młodej, wokół nich się kręci i dobrze się jednak nieco dostosować.

Na mnie spadło zadanie ubrania jej elegancko na tę imprezę.
Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy 'nie damsko', 'nie męsko' i 'elegancko'. Sukienki odpadają, obowiązkowo spodnie, garnitur odpada. Dodatkowo nie może to być nic bardzo obcisłego, bo nie wygląda w takich rzeczach korzystnie. Mamy jeszcze czas, ale zero pomysłów. Jakiś kombinezon? damski garnitur w neutralnych kolorach? Ktokolwiek był w takiej sytuacji i potrafi coś polecić?
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: monia15 » 17 lis 2018, o 13:49

eleganckie ciemne spodnie i luzna ala-koszulowa bluzka? kombinezon taki jak piszesz?

albo damski smoking, jesli chce i moze zainwestowac? to wciaz spodnie, a moga wygladac megakobieco i sexi
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: ImaSumak » 17 lis 2018, o 18:55

Mnie się podoba pomysł kombinezonu. Wyobraziłam sobie taki ortalionowy.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Lexus-1980 » 17 lis 2018, o 20:11

:scratch: miałaś pomóc a ortalion już wyszedł z mody
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: ImaSumak » 18 lis 2018, o 13:21

Lexus-1980 pisze:
17 lis 2018, o 20:11
:scratch: miałaś pomóc a ortalion już wyszedł z mody
Może i wyszedł z mody, ale za to jest neutralny. A gdy się wyprasuje i doszyje metkę Versace, to bedzie i elegancki.
Do tego mucha powieszona na koralach, w kolorach dostosowanych do oczekiwań pary młodej.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Lexus-1980 » 18 lis 2018, o 17:06

ImaSumak pisze:
18 lis 2018, o 13:21
Lexus-1980 pisze:
17 lis 2018, o 20:11
:scratch: miałaś pomóc a ortalion już wyszedł z mody
Może i wyszedł z mody, ale za to jest neutralny. A gdy się wyprasuje i doszyje metkę Versace, to bedzie i elegancki.
Do tego mucha powieszona na koralach, w kolorach dostosowanych do oczekiwań pary młodej.
murowany sukces :lol:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: dobranocka14 » 18 lis 2018, o 22:14

Silminyel pisze:
17 lis 2018, o 13:11

Pojawiło się zaproszenie na wesele i sytuacja jest o tyle trudna, że o ile na co dzień nic nikomu do tego co nosi, to jednak wesele jest imprezą pary młodej, wokół nich się kręci i dobrze się jednak nieco dostosować.
A to, że nikomu nic do tego, nie działa w każdej sytuacji?
Nie bardzo rozumiem, co ma sposób ubrania się gości do tego, że wesele to impreza młodych, wokół nich się kręci więc trzeba się dostosować ubraniem? Przecież to jak ktoś idzie ubrany świadczy o nim i nie ma nic do rzeczy z odbiorem samej imprezy. To ten gość czuje się dobrze (lub nie) w tym w czym przyszedł. Także biorąc pod uwagę jaki to rodzaj imprezy.
A drugie pytanie - jaki to jest neutrany kolor? Mi się kojarzy z nijakim.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Lexus-1980 » 18 lis 2018, o 22:32

Jako wyraz szacunku do pary młodej, bo to ich impreza a nie Wasza. Wybierzcie klasykę, stawiała bym na coś ciemnego lub czerwień. Nie wyróżniające na tle weselnikow, wygodnie ok, ale jednak dres i coś krzykliwego w moim odczuciu nie przystoi.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: reader » 19 lis 2018, o 03:21

Ze dwadzieścia lat temu byłam na właśnie w garniturze szytym na miarę, czyli damskim ;). Nie pamiętam aby ktoś się gorszył, a to zadupie było i prości ludzie. Sama jednak lepiej znasz swoje środowisko.
Hugo Boss miewa garnitury dla kobiet, które są eleganckie, w stonowanych kolorach i dopasowane do kobiecej sylwetki, często z możliwością wyboru pomiędzy dołami - spódnica lub spodnie. Inne firmy też, trzeba się po prostu przebić przez te pstrokate, upstrzone dziwnymi "ozdobami" rzeczy o wydumanych krojach, ale da się znaleźć. Na Zalando znajdziesz duży wybór z różnych firm i będziesz się mogła zorientować co jest teraz dostępne, tylko tam nie ma kategorii "garnitury" w dziale dla kobiet. Trzeba szukać pod żakietami, a spodnie, jeśli są, to osobno, ale zazwyczaj dają linka do kompletu. Nie wiem jak to teraz wygląda w stacjonarnych sklepach.
Jeśli dobrze się domyślam odnośnie tego, co rozumiesz przez kombinezon, to miej na uwadze szybkość oraz wygodę ściągania w toalecie oraz ilość płynów na weselu i miej litość.
Nie wiem, czy dobrze rozumiem co właściwie masz na myśli, przez "neutralne". Garnitury są zazwyczaj dość dopasowane do sylwetki, a ta jest inna u kobiet i mężczyzn. Kobiety mają też nieco większą swobodę, np. można zrezygnować z marynarki na rzecz samej koszuli lub koszuli z kamizelką. Zastąpić koszulę bluzką. Dać coś pod szyję albo i nie. Dodatki dobrać do własnego stylu.
Ps. Zupełnie nie rozumiem, czemu ubranie twojej dziewczyny to twój obowiązek. Sama nie potrafi.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: massgirlz » 19 lis 2018, o 05:43

Zupełnie nie rozumiem czemu nie garnitur :serce:
Mimo wszystko polecam, kobiety w garniturach wyglądją obłędnie.
muchomorek
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, o 23:43

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: muchomorek » 19 lis 2018, o 06:08

Po pierwsze możesz łatwo poszukać inspiracji w internecie, zerknij sovie jak np. Ubiera się Ellen Degeneres albo Hannah Gadsby. Po drugie biała klasyczna koszula np ze stójka zawsze super wyglada, do tego chinosy i eleganckie buty typu sztyblety lub oksfordy i gotowe. Wygodnie elegancko i na luzie ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: dobranocka14 » 19 lis 2018, o 08:30

Lexus-1980 pisze:
18 lis 2018, o 22:32
Jako wyraz szacunku do pary młodej, bo to ich impreza a nie Wasza. Wybierzcie klasykę, stawiała bym na coś ciemnego lub czerwień. Nie wyróżniające na tle weselnikow, wygodnie ok, ale jednak dres i coś krzykliwego w moim odczuciu nie przystoi.
Wyczucie miejsca i sytuacji wystarczy. Nie wiem czemu ma służyć wtapianie się w tłum weselników? Czy jedyną alternatywą dla "tak jak wszyscy" może być tylko dres?
----
Ellen Degeneres nie nosi się raczej w męskiej, casualowej stylizacji?
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Lexus-1980 » 19 lis 2018, o 09:16

dobranocka14 pisze:
19 lis 2018, o 08:30
Lexus-1980 pisze:
18 lis 2018, o 22:32
Jako wyraz szacunku do pary młodej, bo to ich impreza a nie Wasza. Wybierzcie klasykę, stawiała bym na coś ciemnego lub czerwień. Nie wyróżniające na tle weselnikow, wygodnie ok, ale jednak dres i coś krzykliwego w moim odczuciu nie przystoi.
Wyczucie miejsca i sytuacji wystarczy. Nie wiem czemu ma służyć wtapianie się w tłum weselników? Czy jedyną alternatywą dla "tak jak wszyscy" może być tylko dres?
----
Ellen Degeneres nie nosi się raczej w męskiej, casualowej stylizacji?
wyczucie miejsca i sytuacji - 100%racji
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 lis 2018, o 10:26

czerwień .... na pewno zniknie w tłumie ;-) :lol:
A tak serio, jak już z tym dopasowaniem, to kupcie dobrej jakości koszulę i spodnie.
najprościej i bez tych kombinezonów :podbite oczko:
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: half_serious » 19 lis 2018, o 11:30

No siemka :) Ja na codzień właśnie tak się ubieram (ze względu na rodzaj wykonywanej pracy - elegancko, ze względu na charakter indywidualistki - neutralnie) więc może coś uda mi się podpowiedzieć :cool: Jak dla mnie Ellen ubiera się męsko, ale jej żona ma już dużo bardziej zróżnicowane stylizacje :) Victoria Bekham też ma często fajne stroje. A zwykle wszystko opiera się na tym, że jest luźne, zarówno pod względem rozmiaru jak i stylu. Wystarczy wrzucić na siebie damską, prostą i bez ozdobników i wzorów, ale za to ze zwiewnego materiału koszulę, do niej ciemne spodnie (jesli będzie fajny materiał do mogą być nawet joggery). Koszulę fajnie jest wpuścić z przodu do spodni. Do tego najprostsze buty np. balerinki, lordsy albo oksfordki i już wygląda się całkiem elegancko i wygodnie. Ja zwykle podwijam rękawy i noszę unisexowy zegarek ;) A jak chcesz dodać dziewczynie nieco więcej kobiecości to makijaż fryzura robi mega różnicę 8) A najważniejszym dodatkiem jest pewność siebie :mrgreen:
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: ImaSumak » 19 lis 2018, o 14:47

Wyraźnie jest napisane, że garnitur odpada. Poza tym, że w obislych rzeczach źle wygląda. No ale próbujcie. :)
Lubię kiedy kobieta...
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: reader » 19 lis 2018, o 16:44

Wyraźnie jest napisane, że zastanawia się nad damskim garniturem. A pomiędzy obcisłym i dopasowanym jest przepaść. :roll:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Neutralny, ale elegancki ubiór - jak to zrobić?

Post autor: ImaSumak » 19 lis 2018, o 18:33

reader pisze:
19 lis 2018, o 16:44
Wyraźnie jest napisane, że zastanawia się nad damskim garniturem. A pomiędzy obcisłym i dopasowanym jest przepaść. :roll:
A no tak, faktycznie, garnitur nie, ale damski tak. Tylko że z kolei damskie garnitury to mi się kojarzą ze szpilkami (bo tak), więc lecąc skrótem myślowym natychmiast odrzuciłam. Ale ok, w końcu modne są też trampki do garniturów.
A czy dopasowany garnitur podkreśli tuszę oraz krzywe nogi? (Jestem pewna, że luźny kombinezon nie, a dodatkowo jak przyjemnie szeleści!)
dobranocka14 pisze:
18 lis 2018, o 22:14
Silminyel pisze:
17 lis 2018, o 13:11
Pojawiło się zaproszenie na wesele i sytuacja jest o tyle trudna, że o ile na co dzień nic nikomu do tego co nosi, to jednak wesele jest imprezą pary młodej, wokół nich się kręci i dobrze się jednak nieco dostosować.
A to, że nikomu nic do tego, nie działa w każdej sytuacji?
Nie bardzo rozumiem, co ma sposób ubrania się gości do tego, że wesele to impreza młodych, wokół nich się kręci więc trzeba się dostosować ubraniem? Przecież to jak ktoś idzie ubrany świadczy o nim i nie ma nic do rzeczy z odbiorem samej imprezy. To ten gość czuje się dobrze (lub nie) w tym w czym przyszedł. Także biorąc pod uwagę jaki to rodzaj imprezy.
Trzeba się pokazać, tak sądzę, bo idea tego typu imprez jest mi kompletnie obca. Nie rozumiem.
dobranocka14 pisze:
18 lis 2018, o 22:14
A drugie pytanie - jaki to jest neutrany kolor? Mi się kojarzy z nijakim.
Wg mnie to kolor żółty: już nie czerwony, a jeszcze nie zielony.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ