Walentynki

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Walentynki

Post autor: Prezzo » 20 sty 2021, o 10:47

Walentynki, Dzień Świętego Walentego, Walę Tynki.

Hot or not? :scratch:

Obchodzicie? Prezenty, romantyczne kolacje, itp?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Walentynki

Post autor: biedronca » 20 sty 2021, o 11:15

Ja lubię. Spędzane w parze są romantyczne.

Spędzane samotnie - mam wymówkę, żeby pić wino, jeść czekoladę i oglądać nieambitne filmy. :poop:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Walentynki

Post autor: abecaduo » 20 sty 2021, o 11:26

Not.
Nie lubię, zazwyczaj nie obchodzę.
Ale nie lubię też Sylwestra, urodzin, imienin i innych okazji, mogłoby ich dla mnie nie być.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Walentynki

Post autor: osiol » 20 sty 2021, o 11:52

Nie obchodzę tego święta, zazwyczaj nawet nie zauważam że się zbliża. Cieszę się, że moja dziewczyna ma podobne podejście. Świętujemy naszą rocznicę i ten dzień jest dla nas ważny i wyjątkowy.
MinMin
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2021, o 23:40

Re: Walentynki

Post autor: MinMin » 20 sty 2021, o 13:33

abecaduo pisze:
20 sty 2021, o 11:26
Not.
Nie lubię, zazwyczaj nie obchodzę.
Ale nie lubię też Sylwestra, urodzin, imienin i innych okazji, mogłoby ich dla mnie nie być.
Mam to samo. Czuję się ,,zmuszona do świętowania ".
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: Walentynki

Post autor: Prezzo » 20 sty 2021, o 16:17

Z jednej strony rozumiem bunt ludzi. Walentynki to komercyjne święto, nastawione na zakupy, chodzenie do kina, wydawanie kasy w restauracjach, itp.

Z drugiej, czy każdy powód do świętowania nie jest dobry? Przecież to miłe mieć pretekst do pójścia na randkę ze swoją dziewczyną czy do innych romantycznych rzeczy.

My sobie zazwyczaj kupujemy jakąś małą drobnostkę i dajemy kartki z życzeniami.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Walentynki

Post autor: abecaduo » 20 sty 2021, o 16:44

Nie twierdzę, że to nie może być miłe. Jest to po prostu nie dla mnie :)
A jeśli się inni cieszą - niech się ciesza, mi w to graj :)
Keisy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2017, o 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walentynki

Post autor: Keisy » 20 sty 2021, o 18:04

Kwiaty, buziaki i wyznanie miłości, czyli dzień jak co dzień nie licząc kwiatów.
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Walentynki

Post autor: zwyczajna_kobie » 20 sty 2021, o 19:01

osiol pisze:
20 sty 2021, o 11:52
Nie obchodzę tego święta, zazwyczaj nawet nie zauważam że się zbliża. Cieszę się, że moja dziewczyna ma podobne podejście. Świętujemy naszą rocznicę i ten dzień jest dla nas ważny i wyjątkowy.
w to nie uwierzę :cool: trudno nie zauważyć, że zbliżają się Walentynki, nawet muzyka w radiu (w samochodzie) jest jakby bardziej o miłości itp., te powłóczyste kawałki od razu przypominają,
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Walentynki

Post autor: osiol » 20 sty 2021, o 22:19

Pracuję zdalnie, więc nie słucham radia ;) A łażę głównie z psem po nieużytkach, polach itp. więc nie muszę oglądać wystaw sklepowych. Telewizji nie oglądam, poza czymś co puszczam z komputera. A później jest taki szok: o kurde już połowa lutego a ja mentalnie jestem jeszcze w listopadzie :shock:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Walentynki

Post autor: biedronca » 21 sty 2021, o 07:59

Dlaczego Walentynki są gorsze od Bożego Narodzenia?

Czy w Boże Narodzenie nie jesteście zmuszone do świętowania? Czy to nie komercyjne święto? Ile w tym roku wydałyście na prezenty, ozdoby, jedzenie? I ile z tego już wylądowało na śmietniku, albo głęboko wciśnięte w szafę? Czy czasu z najbliższymi nie powinno się spędzać wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtedy kiedy tak wypada z kalendarza.

Dlaczego co roku pojawia się krytyczny wątek o Walentynkach, a nie pojawia się podobny przy okazji innych świąt?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Walentynki

Post autor: osiol » 21 sty 2021, o 12:53

Ja długo nie obchodziłam świąt Bożego Narodzenia, chyba że rodzice nalegali żebym przyjechała, to ulegałam ich namowom. Dla mnie BN różniło się tym od reszty roku, że sklepy były pozamykane i colę musiałam kupić na stacji. A i mandarynki w tym okresie były naprawdę smaczne. Nie świętuję też Sylwestra ani Wielkanocy. Natomiast moja dziewczyna uwielbia klimat zimowych świąt i dla niej jestem w stanie przebrać się nawet za skrzata albo za śnieżynkę. I piekę z nią ciasteczka i pozwalam jej ozdabiać dom najbardziej kiczowatymi skrzatami, lampkami i bałwankami jakie znajdzie. I jeżdżę z nią na Jarmark Świąteczny żeby mogła nacieszyć się jeszcze większą ilością światełek, bałwanków i atmosferą. Tak jak ona jest w stanie dla mnie napompować sto balonów i rozwiesić serpentyny w całym mieście na moje urodziny bo ja je uwielbiam i mimo że przypadają w listopadzie zaczynam je świętować już w sierpniu, chociaż ona za swoimi nie przepada. Nie czuję natomiast potrzeby, ani ona nie czuje potrzeby żeby akurat w lutym świętować dzień zakochanych. Ta data nic dla nas nie znaczy, z niczym nam się nie kojarzy, na randki chodzimy dość regularnie, a drobne upominki cieszą nas bardziej gdy są dane jako niespodzianka bez okazji. Dzień w który chcemy celebrować to co nas łączy, nasz związek, miłość to dzień naszej rocznicy, która przypada we wrześniu.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Walentynki

Post autor: Wiosennagwiazda » 21 sty 2021, o 14:24

osiol pisze:
20 sty 2021, o 22:19
Pracuję zdalnie, więc nie słucham radia ;) A łażę głównie z psem po nieużytkach, polach itp. więc nie muszę oglądać wystaw sklepowych. Telewizji nie oglądam, poza czymś co puszczam z komputera. A później jest taki szok: o kurde już połowa lutego a ja mentalnie jestem jeszcze w listopadzie :shock:
Tez tak mam ;-) :ok:
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Walentynki

Post autor: goreka » 21 sty 2021, o 14:45

Wiosennagwiazda pisze:
21 sty 2021, o 14:24
osiol pisze:
20 sty 2021, o 22:19
Pracuję zdalnie, więc nie słucham radia ;) A łażę głównie z psem po nieużytkach, polach itp. więc nie muszę oglądać wystaw sklepowych. Telewizji nie oglądam, poza czymś co puszczam z komputera. A później jest taki szok: o kurde już połowa lutego a ja mentalnie jestem jeszcze w listopadzie :shock:
Tez tak mam ;-) :ok:
obie jesteście mną? :D też czasem nie wiem co się dzieje w koło mnie
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Walentynki

Post autor: zwyczajna_kobie » 21 sty 2021, o 19:40

Z drugiej strony - żeby świętować Walentynki, trzeba mieć z kim :roll:
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Walentynki

Post autor: Ella_Bronia » 21 sty 2021, o 21:14

To smutne co piszecie.
Raz bylam w związku z osobą, dla ktorej Sylwester był takim samym wieczorem jak kazdy inny. Po jednym takim wspólnym Sylwestrze się z nią rozstałam i to był jeden z powodów.
Ja uwielbiam świętować: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, urodziny, imieniny, nawet Walentynki. Każda okazja jest dobra żeby przygotować smaczny posiłek, zasiąść z bliskimi do stolu, podarować drobny prezent, miło spedzić wieczór. Czemu nie?
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Walentynki

Post autor: abecaduo » 22 sty 2021, o 07:16

Skoro każda okazja jest dobra, to nie potrzebuję specjalnych okazji ;)
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Walentynki

Post autor: Ella_Bronia » 24 sty 2021, o 17:56

Ja bym się czula trochę urazona gdyby moja partnerka nie uczynilaby zadnego gestu, nie dała mi zadnego nawet symbolicznego podarunku z okazji Wakentynek. Niechby to nawet był kwiatek za 5 zł, czekoladki, lizak, kartka z serduszkiem, cokolwiek.
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Walentynki

Post autor: GrubaKaska » 28 sty 2021, o 21:14

Walentynki, czyli że raz do roku przypomina się sobie, że się kogoś kocha? Nie.Nie.Nie.
Wikiwika12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 13:54

Re: Walentynki

Post autor: Wikiwika12 » 5 lut 2021, o 12:33

Ja świętuje ale uważam, że nie tylko od święta trzeba pokazywać, że się kocha drugą osobę a codziennie jakimś małym miłym gestem jak na przykład kilka słów od serca
gajka10
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2021, o 11:23

Re: Walentynki

Post autor: gajka10 » 12 mar 2021, o 11:34

Jak najbardziej obochodzę, zawsze dostaje jakiegoś fajnego kosmetyka czy to perfum lub wybrany podkład. Już nie mogę się doczekać następnego roku, co mi św. Walenty przyniesie
Awatar użytkownika
muminek45
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2021, o 09:45

Re: Walentynki

Post autor: muminek45 » 22 cze 2021, o 07:46

dla mnie to jest jakiś dramat, w sensie nie widzę sensu obchodzenia tego święta. dlaczego nie np. 15 czerwca? moim zdaniem lepsza data bo cieplej, przyjemniej i ogólnie sezon urlopowy :-P ale tak na poważnie to uważam, że kto co lubi. ja osobiście nie przepadam za Walentynkami, ale może ktoś docenia i chcę, to ni mam prawa mu zabraniać.
dawaj sobie czas - zobaczysz jakie życie potrafi być proste :slonko:
ODPOWIEDZ