Moda na brzydotę

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
wasnioha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2018, o 20:16

Moda na brzydotę

Post autor: wasnioha » 9 cze 2021, o 19:10

Otwarłam dość kontrowersyjnie cytując polską celebrytkę, która tak właśnie określiła ruch body positive i rozpętała się burza :pilka:
Czy rzeczywiście ciemną stroną ruchu body positive jest przyzwolenie sobie na bycie zaniedbaną?
Tylko co to znaczy byc zaniedbanym człowiekiem? Dla Was zadbana kobieta to jaka kobieta?
No i jak tam u Was z samoakceptacją? Ciśniecie sobie, stawiacie wysoko poprzeczke względem zewnętrznej prezencji?
:pilka:
Awatar użytkownika
muminek45
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2021, o 09:45

Re: Moda na brzydotę

Post autor: muminek45 » 21 cze 2021, o 10:03

hahaha ten post pani Agi bardzo mnie rozbawił! w sumie nie wiem co mam powiedzieć - że czasem nie umyje włosów przez dwa dni i dlatego jestem nieatrakcyjna? za mało mamy w przestrzeni internetowej ludzi którzy pokazują swoje normalne strony a za dużo plastikowego i nierealnego życia. wydaje mi się że ruch body positive niewiele ma z tym wspólnego bo skrajności są wszędzie.
dawaj sobie czas - zobaczysz jakie życie potrafi być proste :slonko:
Elisse
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2021, o 10:47

Re: Moda na brzydotę

Post autor: Elisse » 24 sie 2021, o 12:26

dla mnie to najzwyczajniej jakś nieśmieszny żart.. i że to jeszcze powiedziała kobieta..
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Moda na brzydotę

Post autor: Aerial » 12 paź 2021, o 10:04

A co, bycie kobietą zobowiązuje do bycia miłym dla wszystkich i wszystkiego? I do wykazywania solidarności z ludźmi, z którymi łączą nas tylko narządy rodne i absolutnie nic poza tym?
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Moda na brzydotę

Post autor: Aerial » 12 paź 2021, o 10:08

Jak dla mnie, ruch body positive, poza oczywistymi absurdami pojawiającymi się w mediach, przyniósł dużo fajnego luzu jeżeli chodzi o ubiór. Kobiety przestały na sobie samych i na sobie nawzajem wywierać presję, żeby zawsze mieć ogolone nogi, zrobione paznokcie, żeby nosić niewygodne ubrania. W moim odbiorze, fajnie, że to wniosło trochę luzu, którego brakowało.
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Moda na brzydotę

Post autor: truestorytrue » 18 cze 2022, o 18:11

muminek45 pisze:
21 cze 2021, o 10:03
hahaha ten post pani Agi bardzo mnie rozbawił! w sumie nie wiem co mam powiedzieć - że czasem nie umyje włosów przez dwa dni i dlatego jestem nieatrakcyjna? za mało mamy w przestrzeni internetowej ludzi którzy pokazują swoje normalne strony a za dużo plastikowego i nierealnego życia. wydaje mi się że ruch body positive niewiele ma z tym wspólnego bo skrajności są wszędzie.
D.
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Moda na brzydotę

Post autor: FrejaDraco » 19 cze 2022, o 14:49

Aerial pisze:
12 paź 2021, o 10:08
Jak dla mnie, ruch body positive, poza oczywistymi absurdami pojawiającymi się w mediach, przyniósł dużo fajnego luzu jeżeli chodzi o ubiór.
Luz jest akurat fajny:
Obrazek

Gorzej jak się z tej pozytywności robi kolejny dogmat przebudzonej sekty, szukającej, kogo by tu jeszcze oskarżyć i potępić, bo jest kryptofatofobem i doradza, jak się odchudzać i pracować nad sylwetką :p
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Moda na brzydotę

Post autor: biedronca » 20 sie 2022, o 11:58

Nie wiem, czy myślimy o tych samych rzeczach, ale moim zdaniem zwracanie uwagi osobom mówiącym o zdrowym stylu życiu na to, żeby nie używały wykluczającego i krzywdzącego języka jest korzystne dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Moda na brzydotę

Post autor: Wiosennagwiazda » 31 sie 2022, o 17:15

Pytanie, co zalicza sie do krzywdzacego przekazu. Jestes gruba? przy kosci, a moze pulchna, otyla? Ostatecznie znaczenie jest jedno.
Wlasciwie wszystko moze by obrazliwe. Zachwalanie otylosci nie jest normalne, krytykowanie nie jest rozwiazaniem, ale promowanie, jako cos pozytywnego jest... niezdrowe.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Moda na brzydotę

Post autor: biedronca » 31 sie 2022, o 21:34

W ogóle krytykowanie wyglądu kogoś, kto cię o to nie prosi jest krzywdzące.
I nie, nie wszystko jest obraźliwe. Taką zwykła socjalizacja do życia w społeczeństwie powinna cię nauczyć, co jest obraźliwe, a co nie. Jeżeli dorosły człowiek nie potrafi tego odróżnić, to ja naprawdę nie wiem, co powiedzieć.
Ja nie wiem, kto promuje otyłość jako, coś pozytywnego, nie kojarzę takich przypadków, więc może podaj przykład.
Zdarza się za to promowanie osób z otyłością, czy nadwagą jako osoby wartościowe, w tym między innymi atrakcyjne. I to jest moim zdaniem bardzo dobre, bo stereotypowe budowanie sobie obrazu całej osoby na podstawie jednej cechy jast krzywdzące i zwyczajnie głupie.
ODPOWIEDZ