Skąd wziąć znajomych?

Cafe dla wszystkich
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Aerial » 17 cze 2022, o 23:23

Gdzie poznałyście swoich znajomych, przyjaciół? Mi się nie poszczęściło pod tym względem na studiach i trochę nie wiem, co robić. Staram się wychodzić do ludzi, robić to, co mnie interesuje, ale też nie za bardzo mi wychodzi znajdowanie znajomych w ten sposób. Ktoś się odezwie, ale nie ma nic głębszego ani na dłużej.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: ImaSumak » 18 cze 2022, o 10:46

I teraz nie wiem, czy to takie czasy, czy tacy ludzie tu przychodzą?
Ciekawy temat dla socjologa.

Dostosowując się do okolicznosci doradzę:
Poszukaj gdzieś w szufladach, za obrazem, albo pod łóżkiem i weź se kilku.
Lubię kiedy kobieta...
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Sympatyczna1974 » 18 cze 2022, o 11:53

Nie szukaj nie czekaj pokochaj siebie bo sama dla siebie jesteś najlepszym przyjacielem. Prawdziwi przyjaciele przyjdą sami w momencie nieoczekiwanym przez Ciebie albo w sytuacji która przyniesie samo życie. Tak samo jak miłość 🙂Nic na sile
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: coznowu » 18 cze 2022, o 18:33

tak. jak juz sie pojawiłaś to chodź na kawe Sympatyczna😂
Annaforest
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2022, o 19:06

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Annaforest » 18 cze 2022, o 20:41

z doswiadczenia wiem ze najwiecej znajomych a pozniej, przyjaciol poznac mozna na roznych grupach/klasach zainteresowan np. jakis sport, nauka jezyka, taniec (bardzo duzo znajomych poznalam na salsie dla lgbt ) i najlepsza przyjaciolke poznalam na samoobronie dla kobiet z 10 lat temu.:) Powodzenia
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Niezyciowa » 18 cze 2022, o 21:03

Bo na dłużej ma się jednego lub dwóch przyjaciół, reszta to ludzie którzy przychodzą i odchodzą. Moja jedna koleżankę mam od szkoły podstawowej, druga poznałam przez jej męża, z którym pracowałam. Świetnie się z nim dogadywałam i sporo mówił o mnie,wiec jego żona stała się zazdrosna i postanowiła mnie poznać i nas przypilnowac. I jakoś tak sue stało ze okazało się że dobrze nam się razem rozmawia i milczy 😁
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: truestorytrue » 19 cze 2022, o 04:06

ImaSumak pisze:
18 cze 2022, o 10:46
I teraz nie wiem, czy to takie czasy, czy tacy ludzie tu przychodzą?
Ciekawy temat dla socjologa.

Dostosowując się do okolicznosci doradzę:
Poszukaj gdzieś w szufladach, za obrazem, albo pod łóżkiem i weź se kilku.
A nie oczywista oczywistość? To proste.
Aerial pisze:
17 cze 2022, o 23:23
Gdzie poznałyście swoich znajomych, przyjaciół? Mi się nie poszczęściło pod tym względem na studiach i trochę nie wiem, co robić. Staram się wychodzić do ludzi, robić to, co mnie interesuje, ale też nie za bardzo mi wychodzi znajdowanie znajomych w ten sposób. Ktoś się odezwie, ale nie ma nic głębszego ani na dłużej.
Masz alternatywy co najmniej dwie. Pierwsza nie przyniosła skutku, takie czasy, została wciąż co najmniej jedna. Jakość, na której Ci zależy jest pojęciem względnym kulturowo, mentalnie... Jeśli rozumiesz.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Aerial » 19 cze 2022, o 10:52

truestorytrue pisze:
19 cze 2022, o 04:06
Masz alternatywy co najmniej dwie. Pierwsza nie przyniosła skutku, takie czasy, została wciąż co najmniej jedna. Jakość, na której Ci zależy jest pojęciem względnym kulturowo, mentalnie... Jeśli rozumiesz.
No tak, nie każdy chce mieć znajomych, z tym się zgadzam. Tylko kiedyś to było prostsze - w szkole czy na początku studiów. Trochę mi ciężko, bo nie jestem introwertykiem.
Niezyciowa pisze:
18 cze 2022, o 21:03
Bo na dłużej ma się jednego lub dwóch przyjaciół, reszta to ludzie którzy przychodzą i odchodzą. Moja jedna koleżankę mam od szkoły podstawowej, druga poznałam przez jej męża, z którym pracowałam. Świetnie się z nim dogadywałam i sporo mówił o mnie,wiec jego żona stała się zazdrosna i postanowiła mnie poznać i nas przypilnowac. I jakoś tak sue stało ze okazało się że dobrze nam się razem rozmawia i milczy 😁
Śmiesznie :cool: Tak, wiele osób ma przyjaciół ze szkoły, mi to też wyszło tak sobie.
Annaforest pisze:
18 cze 2022, o 20:41
z doswiadczenia wiem ze najwiecej znajomych a pozniej, przyjaciol poznac mozna na roznych grupach/klasach zainteresowan np. jakis sport, nauka jezyka, taniec (bardzo duzo znajomych poznalam na salsie dla lgbt ) i najlepsza przyjaciolke poznalam na samoobronie dla kobiet z 10 lat temu.:) Powodzenia
Okkk, dzięki :) Wiesz co, w sumie i tak na jednych zajęciach sportowych, gdzie są same osoby niehetero też łapię najlepszy kontakt. Może rozejrzę się jeszcze za czymś nie sportowym.
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: truestorytrue » 19 cze 2022, o 11:09

Aerial pisze:
19 cze 2022, o 10:52
truestorytrue pisze:
19 cze 2022, o 04:06
Masz alternatywy co najmniej dwie. Pierwsza nie przyniosła skutku, takie czasy, została wciąż co najmniej jedna. Jakość, na której Ci zależy jest pojęciem względnym kulturowo, mentalnie... Jeśli rozumiesz.
No tak, nie każdy chce mieć znajomych, z tym się zgadzam. Tylko kiedyś to było prostsze - w szkole czy na początku studiów. Trochę mi ciężko, bo nie jestem introwertykiem.
Niezyciowa pisze:
18 cze 2022, o 21:03
Bo na dłużej ma się jednego lub dwóch przyjaciół, reszta to ludzie którzy przychodzą i odchodzą. Moja jedna koleżankę mam od szkoły podstawowej, druga poznałam przez jej męża, z którym pracowałam. Świetnie się z nim dogadywałam i sporo mówił o mnie,wiec jego żona stała się zazdrosna i postanowiła mnie poznać i nas przypilnowac. I jakoś tak sue stało ze okazało się że dobrze nam się razem rozmawia i milczy 😁
Śmiesznie :cool: Tak, wiele osób ma przyjaciół ze szkoły, mi to też wyszło tak sobie.
Annaforest pisze:
18 cze 2022, o 20:41
z doswiadczenia wiem ze najwiecej znajomych a pozniej, przyjaciol poznac mozna na roznych grupach/klasach zainteresowan np. jakis sport, nauka jezyka, taniec (bardzo duzo znajomych poznalam na salsie dla lgbt ) i najlepsza przyjaciolke poznalam na samoobronie dla kobiet z 10 lat temu.:) Powodzenia
Okkk, dzięki :) Wiesz co, w sumie i tak na jednych zajęciach sportowych, gdzie są same osoby niehetero też łapię najlepszy kontakt. Może rozejrzę się jeszcze za czymś nie sportowym.

Nie zrozumiałaś. Spróbuj lansu na FB albo insta, tik tok? hehehehe
howhow
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 13 lut 2020, o 22:47

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: howhow » 19 cze 2022, o 23:12

Skąd wziąć znajomych? Z portalu „przyjaciele dla każdego”.
nie za bardzo mi wychodzi znajdowanie znajomych w ten sposób - ja poznawałam swoich znajomych, przyjaciół. To nie jest 5 zł które możesz znaleźć.

Ktoś się odezwie, ale nie ma nic głębszego ani na dłużej - serio?? :) :pilka:

Masz ciekawe podejście.
Życzę Ci byś kiedyś wzięła i znalazła kogoś kto odezwie się głębiej i na dłużej.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: ola39 » 20 cze 2022, o 10:56

Sympatyczna1974 pisze:
18 cze 2022, o 11:53
Nie szukaj nie czekaj pokochaj siebie bo sama dla siebie jesteś najlepszym przyjacielem. Prawdziwi przyjaciele przyjdą sami w momencie nieoczekiwanym przez Ciebie albo w sytuacji która przyniesie samo życie. Tak samo jak miłość 🙂Nic na sile
Ja na przykład zaczęłam od jednego lustra w łazience, spodobałysmy się sobie, więc kolejne lustro w przedpokoju. A potem już z płatka, lustro tu , lustro tam, małe lusterko podręczne i mam tłum znajomych !
No i wszystkie się bardzo lubimy :)

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Sympatyczna1974 » 20 cze 2022, o 12:27

Ola39 to tak jak ja🙂Któregoś dnia zrozumiałam że jedyna osoba przyjacielem który mnie nigdy nie opuści jestem Ja dla siebie samej. To lustro to dobry początek do zawarcia bliższych znajomosci z samym sobą. 🙂
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 584
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Clorocs » 22 cze 2022, o 17:46

Lustro to dobry I bezpieczny pomysl. Tylu niezrownowazonych ludzi po swiecie chodzi...
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 584
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Clorocs » 22 cze 2022, o 17:47

Trafisz na takiego I przesladowac CIE bedzie...
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Aerial » 23 cze 2022, o 10:22

howhow pisze:
19 cze 2022, o 23:12
Skąd wziąć znajomych? Z portalu „przyjaciele dla każdego”.
nie za bardzo mi wychodzi znajdowanie znajomych w ten sposób - ja poznawałam swoich znajomych, przyjaciół. To nie jest 5 zł które możesz znaleźć.

Ktoś się odezwie, ale nie ma nic głębszego ani na dłużej - serio?? :) :pilka:

Masz ciekawe podejście.
Życzę Ci byś kiedyś wzięła i znalazła kogoś kto odezwie się głębiej i na dłużej.
Nie znęcaj się, nie jestem polonistką ;)
truestorytrue pisze: Nie zrozumiałaś. Spróbuj lansu na FB albo insta, tik tok? hehehehe
No tak ;)
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: truestorytrue » 23 cze 2022, o 10:31

Aerial pisze:
23 cze 2022, o 10:22
howhow pisze:
19 cze 2022, o 23:12
Skąd wziąć znajomych? Z portalu „przyjaciele dla każdego”.
nie za bardzo mi wychodzi znajdowanie znajomych w ten sposób - ja poznawałam swoich znajomych, przyjaciół. To nie jest 5 zł które możesz znaleźć.

Ktoś się odezwie, ale nie ma nic głębszego ani na dłużej - serio?? :) :pilka:

Masz ciekawe podejście.
Życzę Ci byś kiedyś wzięła i znalazła kogoś kto odezwie się głębiej i na dłużej.
Nie znęcaj się, nie jestem polonistką ;)
truestorytrue pisze: Nie zrozumiałaś. Spróbuj lansu na FB albo insta, tik tok? hehehehe
No tak ;)
Banalne hahaha
Tylko nie zapomnij, że krąg odbiorców jest ważny..... Gentlemanie........
howhow
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 13 lut 2020, o 22:47

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: howhow » 23 cze 2022, o 21:10

Już mi nic nie wolno…
Lydius
Posty: 8
Rejestracja: 5 maja 2022, o 21:34

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Lydius » 27 cze 2022, o 10:56

ImaSumak pisze:
18 cze 2022, o 10:46
I teraz nie wiem, czy to takie czasy, czy tacy ludzie tu przychodzą?
Ciekawy temat dla socjologa.
poczułam, że to trochę o mnie, bo jakiś czas temu założyłam podobny temat ;)

Cóż, sprawa ciężka. Nigdy nie miałam łatwości nawiązywania znajomości, nie łapię kontaktu wzrokowego, nie uprawiam small talk, bo nie widzę sensu rozmowy o pogodzie. Znajomych miałam więc, albo z pracy, albo ze szkoły. Miasteczko małe. Ja od kilku laty pracuję w domu. Ostatni raz nową osobę poznałam jakoś w październiku 2018 ;p

Trochę się duszę, bo moje koleżanki od kieliszka, mają totalnie inne poglądy i czasami nie mogę ich słuchać.
vehax
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2019, o 16:54

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: vehax » 17 lip 2022, o 13:01

jedź na Woodstock :slonko:
vehax
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2019, o 16:54

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: vehax » 17 lip 2022, o 13:08

A tak na serio, mam podobny problem. Właśnie skończyłam studia licencjackie. Podczas liceum mi się średnio poszczęściło - mam jednego przyjaciela. Zerwałam znajomość z moimi ówczesnymi koleżankami bo zrozumiałam, że to była tylko znajomość na wyjście i pomoc w nauce podczas liceum, ale niestety nasze podejścia do życia i wartości były zbyt różne by utrzymać znajomość. Byłam dla nich trochę lesbijką-małpką w zoo. Podczas studiów też koleżanki, ale nic głębszego. Chyba po prostu każdy miał już swoje towarzystwo ważniejsze ode mnie.
Moja dziewczyna też na nadmiar znajomych nie narzeka. XD
I też się zastanawiamy gdzie ich znaleźć. Może faktycznie na tegorocznym Pol'and'Rocku kogoś ustrzelimy
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Aerial » 17 wrz 2022, o 23:30

Nie mam nawet dziewczyny ani koleżanek od kieliszka. :poop: Gdzie nie pójdę to nikt się nie odzywa. Już nawet nigdzie nie chodzę, bo mi się nie chce, skoro to nie ma sensu. Puste to życie. Takie bez sensu. Jesteśmy pokoleniem kalek, a najdziwniejsze jest to, że jeszcze kilka lat temu ludzie rozmawiali. Nie mówię, że te rozmowy zawsze były wybitnej jakości, ale były i dało się rozeznać kto jaki jest.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 wrz 2022, o 01:17

ola39 pisze:
20 cze 2022, o 10:56
Sympatyczna1974 pisze:
18 cze 2022, o 11:53
Nie szukaj nie czekaj pokochaj siebie bo sama dla siebie jesteś najlepszym przyjacielem. Prawdziwi przyjaciele przyjdą sami w momencie nieoczekiwanym przez Ciebie albo w sytuacji która przyniesie samo życie. Tak samo jak miłość 🙂Nic na sile
Ja na przykład zaczęłam od jednego lustra w łazience, spodobałysmy się sobie, więc kolejne lustro w przedpokoju. A potem już z płatka, lustro tu , lustro tam, małe lusterko podręczne i mam tłum znajomych !
No i wszystkie się bardzo lubimy :)

Ola
:podbite oczko: :podbite oczko: :lol: :lol: :slonko:
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 wrz 2022, o 01:21

Nie jest latwo, ale ... jak to bywa, kazde chce miec, ale niekoniecznie aktywnie w tym kierunku zadzialac.
To wysilek, jak ze wszystkim. Za darmo nikt nie slucha, i nie bawi, najwyrazniej czegos brakuje.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 584
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Clorocs » 19 wrz 2022, o 14:51

Spróbuj pobyć chwilę sama, może nauczysz się cieszyć ,,czasem,, spędzonym z samą sobą. Później będziesz bardziej wymagająca w stosunku do ludzi, którzy Cię otaczają i których zaprosisz do swojego życia. Może się okazać, że większośc z nich nie będzie zasługiwac na Twoją obecność i Twój czas😎
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: dobranocka14 » 19 wrz 2022, o 16:10

Aerial pisze:
17 wrz 2022, o 23:30
Nie mam nawet dziewczyny ani koleżanek od kieliszka. :poop: Gdzie nie pójdę to nikt się nie odzywa. Już nawet nigdzie nie chodzę, bo mi się nie chce, skoro to nie ma sensu. Puste to życie. Takie bez sensu. Jesteśmy pokoleniem kalek, a najdziwniejsze jest to, że jeszcze kilka lat temu ludzie rozmawiali. Nie mówię, że te rozmowy zawsze były wybitnej jakości, ale były i dało się rozeznać kto jaki jest.
Puść wici, że stawiasz. Może znajdziesz tak koleżankę od kieliszka, nie niemowę.
Co do pokolenia kalek - tak jak czytam ten wątek to trudno się nie zgodzić.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: goreka » 20 wrz 2022, o 09:59

Może pójdź do pracy :)
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: Aerial » 23 wrz 2022, o 10:00

goreka pisze:
20 wrz 2022, o 09:59
Może pójdź do pracy :)
Szukam :podbite oczko: Choć nie pokładam w tym wielkich nadziei pod kątem znajomości.

Może rzeczywiście warto komuś coś zafundować czy zorganizować.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Skąd wziąć znajomych?

Post autor: goreka » 23 wrz 2022, o 14:26

To powodzenia :) nawet jeśli nikogo sensownego w ten sposób nie poznasz. Ale nigdy nic nie wiadomo
ODPOWIEDZ