Jaki samochód wybrać?

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
amorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Jaki samochód wybrać?

Post autor: amorka » 19 cze 2008, o 15:32

Przymierzam się do zmiany samochodu i zastanawiam się jaki wybrać. Będę podróżowała z dziećmi wiec musi być bezpieczny i wygodny.
Awatar użytkownika
supra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 60
Rejestracja: 11 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: M. Maz

Post autor: supra » 19 cze 2008, o 16:57

troszkę mało szczegółów podałaś żeby coś doradzić , podaj może przedział cenowy jaki Cię interesuje , będzie łatwiej sie odnieść do pytania , poprzeglądaj fora motoryzacyjne , rankingi bezpieczeństwa ,awaryjności , weź pod uwagę spalanie auta , jak mocny silniczek ma być i jak duży to ma wpływ na koszty utrzymania takiego autka .
Tak naprawdę i tak wybiera sie taki który najbardziej sie podoba , bo choćby sie psuł i był paliwkożerny to takie wady można mu wybaczyć .
Tu w gre wchodzi bezpieczeństwo i komfort dzieci wiec warto sie dłużej zastanowić i kupić rozsadkiem nie sercem i bez pośpiechu :wink:
Awatar użytkownika
squeeze
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 585
Rejestracja: 6 gru 2005, o 00:00

Post autor: squeeze » 19 cze 2008, o 17:15

volvo!

serio, nie jestem jakas wielka fanką czy znawczynia samochodow .. ale wiem, ze volvo jest swietna marka dla pań! poza tym sa ladne i solidnie wykonane (w koncu szwedzka robota) ;)
Awatar użytkownika
noangel
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 445
Rejestracja: 11 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Piernikoland

Post autor: noangel » 19 cze 2008, o 17:26

ja tez popieram volvo , niekoniecznie jakas nowka z salonu :D
[i]...Ona jest czernią i bielą, ona jest smutkiem i nadzieją, Ona ostatnią bogów wybranką, moją sekretną siostrą i kochanką...[/i]
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 19 cze 2008, o 19:13

Volvo nazwałabym raczej mało kobiecym samochodem. To logo...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
squeeze
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 585
Rejestracja: 6 gru 2005, o 00:00

Post autor: squeeze » 19 cze 2008, o 19:37

mało kobiecy, ale tu nie o kobiecość chodzi .. najważniejsze by był przestronny, wygodny, bezpieczny i wydajny (może niezupełnie w tej kolejności) .. robiłam prezentację dotyczącą właśnie Volvo i z tego co się zdążyłam zorientować to firma jest solidna.. a znaczek zawsze można wyrwać! buahaha
Awatar użytkownika
zielony_beret
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 714
Rejestracja: 16 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielony_beret » 19 cze 2008, o 20:43

Ja bym wybrałam samochód z dużym bagażnikiem. Przy dzieciach albo niechęci do ograniczania bagażu bardzo praktyczny :)
Awatar użytkownika
bialo_czarna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 416
Rejestracja: 21 maja 2007, o 00:00

Post autor: bialo_czarna » 19 cze 2008, o 20:52

seat ibiza. tani w eksploatacji i bezpieczny
ja nie mogę
człowiek chudy jak ta żerdź
a tu jeszcze trzeba karmić ścierwojady
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 19 cze 2008, o 20:57

Co do samochodu dla dzieci, to jakiś duży i zabudowany.
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 20 cze 2008, o 07:33

Kilka moich typow:

Suzuki SX4 typu hatchback
Citroen C3
Nissan Almera typu hatchback, w zadnym wypadku nie sedan
Opel Astra, znów hatchback, chociaż w oplach często siada cała elektronika


Ogolnie rzecz biorac ja, na twoim miejscu, zwrocilabym uwage na samochody typu hatchback ze wzgledu na wygode, mala cene eksploatacji, a przede wszystkim - bezpieczenstwo. Jakos im ufam, sedany sobie nie zaskarbily zaufania.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 20 cze 2008, o 15:21

Samochód musi mieć długi przód i miejsce na nogi, żeby w razie wypadku nie skasowało kierowcy, tylko pojazd...

Może jestem przewrażliwiona, ale bałabym się jeździć małym samochodem.
Awatar użytkownika
amorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: amorka » 20 cze 2008, o 16:03

No właśnie też myślałam o kombi żeby się z tym wszystkim załadować. Właśnie moja znajomy ma volvo i jechałam ostatnio i strasznie mi się spodobało. To taki delikatny samochód środek ma tak doskonale przemyślany. I w kombi to xc 70 zawsze mi się podobało tylko gabaryty mnie trochę przerażają.
Awatar użytkownika
7365
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: 7365 » 20 cze 2008, o 21:37

polecam TOYOTĘ .. Avensis bądź Corolle disel sedan w ogule jakieś japońskie, to bardzo ekonomiczne autka no i mało awaryjne, poczytaj na necie opinie użytkowników poszczególnych marek, polecam stronę np. motofakty.pl tam się wszystkiego dowiesz, ile pali , jakie problemy przechodzą użytkownicy autek.. itp. itd..
...... QwiateQ ........
Simone5
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2008, o 02:00

Post autor: Simone5 » 20 cze 2008, o 23:00

Volvo XC 70! Przyzwyczaisz sie do gabarytów. Tak naprawde łatwiej jest jeździć dużym autem niż małym. Jest nie tylko super bezpieczne, ale i ma masę miejsca w bagażniku i w środku. Moim zdaniem to najlepsze auto jakie jeździ po tej planecie :D
:
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 377
Rejestracja: 6 kwie 2005, o 00:00

Post autor: : » 21 cze 2008, o 13:19

Opel Zafira: olbrzymi bagażnik albo 7 miejsc (z kierowcą) w standardzie, silnik diesel (jeśli nowy model, to 1,9 DTi, jeśli stary - sprzed 2004 roku - 2,2 DTi), dojedzie wszędzie; nie jest mały, ale nie Voyager; wygooooodny i dość ładny. Zdecydowanie mój typ.
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Post autor: Kachus » 21 cze 2008, o 22:09

Forester. Subaru Forester - all in one ;) plus fantastyczny design :)
Awatar użytkownika
FionaiNemezis
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 732
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: FionaiNemezis » 22 cze 2008, o 00:25

Simone5 pisze:Volvo XC 70! Przyzwyczaisz sie do gabarytów. Tak naprawde łatwiej jest jeździć dużym autem niż małym. Jest nie tylko super bezpieczne, ale i ma masę miejsca w bagażniku i w środku. Moim zdaniem to najlepsze auto jakie jeździ po tej planecie :D
okaY!!zalezy,jaką kasą dana osoba dysponuje!!A te marki,które drogie Forumowiczki wymieniły,to różnie z tym bywa!Znam to z autopsji!!trzeba wziąć ze sobą mechanika,on od razu powie,co z tym autem nie tak(po wypadku,wymieniona szyba,coś huczy w sprzgle,klocki hamulcowe słychać,ma małe pbroty silnika,stukanie w silniku,brak zbieżności opon itd....)to bardzo ważne,jeśli chodzi o bezpieczeństwo! No,chyba,że kupujemy nowiuśkie autko!!!To nie ma wtedy,takich dylematów!!! :D
Awatar użytkownika
amorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: amorka » 23 cze 2008, o 15:26

Właśnie chcemy kupić nowiutki. XC70 mi się podoba bo jest lekko podwyższany i ma dużo miejsca w środu i w bagażniku. Tyle te gabaryty przecież jak będzie takie nowiutki to będę się bała że go gdzieś zarysuje i w ogóle. Jesteś może użytkowniczką tego modelu to powiedz mi czy łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania?
kasienkaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: kasienkaa » 23 cze 2008, o 15:46

volkswagen touareg swietne autko
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 23 cze 2008, o 18:22

amorka pisze:Jesteś może użytkowniczką tego modelu to powiedz mi czy łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania?
To ilość miejsc do parkowania zależy od konkretnego modelu?
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 23 cze 2008, o 19:31

amorka pisze: powiedz mi czy łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania?
Zależy czy masz refleks i czy jesteś spostrzegawcza. Żadna marka samochodu raczej ci w tym nie pomoże.
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 23 cze 2008, o 19:49

amorka pisze:Właśnie chcemy kupić nowiutki. XC70 mi się podoba bo jest lekko podwyższany i ma dużo miejsca w środu i w bagażniku. Tyle te gabaryty przecież jak będzie takie nowiutki to będę się bała że go gdzieś zarysuje i w ogóle. Jesteś może użytkowniczką tego modelu to powiedz mi czy łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania?
Pewnie, że zaparkować (chyba o to pytasz) będzie trudniej, jakby nie było tam gdzie wciśniesz się małym autem nie wepchasz się dużym, ale coś za coś. :)
A nowego zawsze szkoda zarysować, czy mały czy duży.
cynamonlover
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 6 sty 2008, o 00:00

Post autor: cynamonlover » 23 cze 2008, o 20:34

7365 pisze:polecam TOYOTĘ .. Avensis bądź Corolle disel sedan w ogule jakieś japońskie, to bardzo ekonomiczne autka no i mało awaryjne, poczytaj na necie opinie użytkowników poszczególnych marek, polecam stronę np. motofakty.pl tam się wszystkiego dowiesz, ile pali , jakie problemy przechodzą użytkownicy autek.. itp. itd..
Popieram. Solidne, praktycznie bezawaryjne, można na nich polegać.
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 24 cze 2008, o 10:56

Toyota ma cholernie drogie częsci. Poza tym ja osobiscie nie ufam ani toyocie, ani ssang yong, ani innym tworom tamtejszego regionu, prócz suzuki.
Pink pisze:Samochód musi mieć długi przód i miejsce na nogi, żeby w razie wypadku nie skasowało kierowcy, tylko pojazd...

Może jestem przewrażliwiona, ale bałabym się jeździć małym samochodem.
Pink, co do dlugiego przodu - całkowicie się z Tobą zgadzam, ale posiadanie auta typu hatchback wcale nie wyklucza odpowiedniego rozmiaru maski. Hatchbacki maja tylko plaskie tylki. Co tez ma swoje zalety.
Male samochody i tak nie sa w zadnym stopniu niebezpieczne w porownaniu do sportowych coupe, najlepiej 2/3. Masz dluga maske, miejsce na nogi, a i tak przy pierwszej lepszej słuczce Ci je ucina :) Ot,na przyklad taki Opel Tigra. Nie mowiac juz o wszelkich tworach typu ferrari.
Simone5 pisze:Tak naprawde łatwiej jest jeździć dużym autem niż małym.
Prawo dzungli, ma sie rozumiec? Od razu kupta tira i sie nie pieprzta.

Co do samego volvo - no faktycznie duze. Ale volvo, jak to volvo - drogie, a co najgorsze - cena nie wspolgra z jakoscia. Jesli chcesz cos w stylu kombiterenowkijestemmiestrzemdrogi, to polecam Mercedesa GL500 - wyglad nienajgorszy. Cena, jak na maszynę tego typu też nie jest powalająca. Mercedesa jako firmy nie trawie, ale ten model mnie przekonał.

Specjalnie dla wzrokowców:
Obrazek

Wszelkie słowa, tu napisane, mają służyc wyrazeniu mojej wlasnej opinii, a nie obrazaniu/wysmiewaniu/narzucaniu czegokolwiek.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
wiedzmak
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 799
Rejestracja: 19 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: ∫t∫εt∫in

Post autor: wiedzmak » 24 cze 2008, o 11:17

babette pisze:To ilość miejsc do parkowania zależy od konkretnego modelu?
No ba, jak nie mam dwóch miejsc obok siebie do zaparkowania to jadę dalej :cool: Uczyłam się na malutkim aucie więc miejsce znalazło się zawsze, teraz jest nieco trudniej :wink:
panie boże daj rozumu ze trzy grosze
Awatar użytkownika
amorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: amorka » 24 cze 2008, o 13:43

Jakoś do tych japończyków tak zwanych tez nie mam zaufania znajomy ma i strasznie narzeka. Teraz jak już kupuje nowy samochód w końcu mnie stać to chce supernowy wóz. Czego nie kupie to i tak będzie mi szkoda jak się zarysuje ale raz się żyje przecież  Volvo jest naprawdę bezpieczne ma jakieś wzmocnienia w drzwiach jako jedne z nie licznych żeby chronić przed uderzeniami bocznymi i wzmacniany przód i na jednym z forów motoryzacyjnych wyczytałam że jako jedyni robią testy z manekinami dzieci  A i co do części to też dbają o klientów teraz mają jaką akcje 4+ w aso. Jak bym je kupiła to spełniła bym swoje marzenie chyba warto co?
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 24 cze 2008, o 14:07

VW Golf IV :serducho:
Kiedyś mi ta miłośc związku nie rozbiła... Niezmiennie od 10 lat.
I pies-idiota się zmieści...
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 24 cze 2008, o 23:26

amorka pisze:Volvo jest naprawdę bezpieczne ma jakieś wzmocnienia w drzwiach jako jedne z nie licznych żeby chronić przed uderzeniami bocznymi i wzmacniany przód i na jednym z forów motoryzacyjnych wyczytałam że jako jedyni robią testy z manekinami dzieci.
W tej chwili trudno trafić na samochód pokroju owego Volvo, który nie przeszedł testów z manekinami dzieci - wymogi. Mogą się zdarzać jakieś wpadki, ale raczej już takie testy zostały przyjęte jako standardowe.
Co do wzmocnień - auto quasiterenowe, przystosowane zarówno do jazdy po mieście (teoria), jak i po trasach wymagających wielkiego zaangażowania kierowcy, czyli trudnych i stricte terenowych. Owszem,wzmocnienia są przydatną rzeczą, ale tak na logikę - jeśli Cię nie grzmotnie nic wielkości przeciętnej furgonetki to wzmocnienia są zbędne. To volvo jest diabelnie wysokie.
amorka pisze: Jak bym je kupiła to spełniła bym swoje marzenie chyba warto co?
Jeśli to ma być spełnienie wszystkich Twoich marzeń, to pewnie. Spokoj ducha zapewniony. Ale ja i tak obstawiam za Mercedesem :)
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
amorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00

Post autor: amorka » 25 cze 2008, o 14:47

Wzmocnienia maja mnie chronić przy każdym uderzeniu wiec są potrzebna bo inaczej przecież zachowa się fiat z którego nic nie zostanie a volvo wzmocnione z którego wyjdę całe tak mi się wydaje. Czy ono jest naprawdę tak wysokie bo dla mnie właśnie jego wysokość jest taka pośrednia nie za duża i nie za mała jak na polskie warunki drogowe.
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 26 cze 2008, o 21:58

amorka pisze:inaczej przecież zachowa się fiat z którego nic nie zostanie [...]
Marne masz pojęcie... Widziałaś pandę na rynek japoński, czy angielski? 4x4 wyglądają jak terenówki dla ludzi poniżej 160 cm, którzy jadą na safari pomiędzy żyjące na sawannie kozy i owce. Śmiem twierdzić, że ten cały badziewny plastik przy uderzeniu odpadnie, kierowca wyleci przez przednią szybę, ale panda będzie praktycznie nieuszkodzona.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
ODPOWIEDZ