Farbujecie włosy?

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Stasia356

Farbujecie włosy?

Post autor: Stasia356 » 12 gru 2019, o 18:06

Cześć kobitki,

Jestem już po 40-tce, a więc poziom keratyny we włosach – znacznie mniejszy. Dzisiaj byłam u fryzjera i muszę powiedzieć, że lekko się zdziwiłam opinią swojej fryzjerki, która zasugerowała, że farbowanie sprawia, że moje włosy są bardzo złym stanie.

Zawsze wychodziłam od fryzjera z efektem odżywionych, lekkich włosów. Dzisiaj również tak było, więc – zastanawiam się, czy ta teza jest na pewno prawdziwa? Czy farbowanie niszczy moje włosy? Ewentualnie – czy i w jakim stopniu można temu zapobiec?

Pozdrawiam i jednocześnie – witam wszystkie forumowiczki, to mój 1 post na forum!
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka

Re: Farbujecie włosy?

Post autor: AmeIia » 12 gru 2019, o 19:17

Tak, farbowanie niszczy włosy. Najlepiej tego za często nie robić, a jeśli ktoś ma naturalnie jasne to na słabszym utleniaczu (np. 6%) mniej zniszczone będą. Rozjaśnianie to w ogóle... ja już tego nie robię, bo po tym moja skóra głowy była cała czerwona. Jestem 30+, więc sporo młodsza.

Henna jest mniej drażniąca, więc może tego warto spróbować?
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: awfulme1967 » 13 gru 2019, o 06:47

Farbuje od 30 lat.Po dość trudnych przejsciach siwiutka byłam juz po dwudziestce. Pewnie farba niszczy ale zapewniam łysa to bynajmniej nie jestem, moje włosy nadmiernie sie nie zmieniły. Trochę wysusza, ale od czego odżywki.
Ale farby raczej ciemne. Farbowanie na jasny to zupełnie inna bajka. To radykalna krzywda włoskom.Nie polecam.
Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
Awatar użytkownika
AuroraAustralis
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: AuroraAustralis » 3 sty 2020, o 11:17

nigdy nie farbowalam i nie farbuje, bo to niezdrowe dla wlosow i urody :D
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: Juni » 11 sty 2020, o 20:33

Nie farbuje. Pofarbowalam może parę razy w życiu jako nastolatka. Na różowo zielono i kolory tęczy. Potem na rudo. Odmieniło mi się i przestało mi się podobac. A dziś głównie uważam że to mało przyjazne środowisku i chyba średnio zdrowe. Ale kto co lubi. Nie mam nic przeciwko że inni to robia
dalia-black

Post autor: dalia-black » 19 lut 2020, o 14:16

A ja farbuje! Uwielbiam refleksy na włosach, które nadają im życia i takiego efektu wielowymiarowości. Nie są płaskie i wyglądają zdrowo.
Mam tylko nadzieję, ze w przyszłości wymyślą jeszcze lepsze farby, zdrowsze dla włosków i skóry.
Awatar użytkownika
amandi
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: amandi » 8 sie 2020, o 00:31

nie farbuję :) przestałam. Farbowałam od czasu studiów, bo lubiłam. Przez lata aż zapomniałam, jak wygląda mój naturalny kolor włosów (czyli ciemny brąz). Tylko czasem, gdy zrobił mi się większy odrost, widziałam, że siwych przybywa (mam już swoje lata). Kilka lat temu, gdy byłam u fryzjera, ten ściął mi prawie całe pofarbowane włosy (noszę krótką fryzurę) i zostały tylko te naturalne odrosty. Patrzę, o kurczę! ale siwych! A mój fryzjer: "Sól i pieprz. Teraz bardzo modna. Świetnie to wygląda, bo siwiejesz równomiernie. Ja bym nie farbował". Posłuchałam go i od tamtej pory nie farbuję :) siwych przybywa, ale zaczęło mi się to podobać. Nie, nie uważam tego za jakiś manifest dojrzałości, nie dorabiam do tego żadnej ideologii. Po prostu każdy kolor włosów ma swój urok. Sól z pieprzem też :)
Obsequium amicos, veritas odium parit
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 8 sie 2020, o 12:10

Jak mi się podoba ta wypowiedź <3

Ja nigdy nie farbowałam. Czasami mnie kusi, ale na myśl o spędzaniu u fryzjera regularnie co parę tygodni ponad godziny przechodzi mi ochota. Na razie odkryłam u siebie 2 siwe włosy (może jest ich więcej, ale dobrze się ukrywają :wink: ) i jestem bardzo ciekawa, jak będę wyglądać, jak już zacznę na poważnie siwieć.
Awatar użytkownika
amandi
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: amandi » 8 sie 2020, o 21:06

biedronca pisze:
8 sie 2020, o 12:10
Na razie odkryłam u siebie 2 siwe włosy (może jest ich więcej, ale dobrze się ukrywają :wink: ) i jestem bardzo ciekawa, jak będę wyglądać, jak już zacznę na poważnie siwieć.
Noooo, to ja mam ich stanowczo więcej, bo trochę już lat na karku mam :) i przyznam szczerze, że coraz bardziej mnie wkurza, że cały czas mam dużo więcej swoich brązowych niż siwych. Owszem, przybywa siwusów, ale powoli... Jak dla mnie zbyt powoli, bo stwierdzam, że skoro już siwieć, to porządnie, a nie tak na pół gwizdka :D I już bym chciała mieć duuuuużo siwych, ale one się nie spieszą, niestety :) a wyszukiwanie w googlach frazy "jak przyspieszyć siwienie" nic nie dało XD. Tak, wiem, wiele kobiet uzna mnie teraz za wariatkę, bo przecież "żadna szanująca się kobieta nie chce, żeby jej włosy posiwiały, wręcz przeciwnie". Nadmienię więc tylko krótko, że o gustach się nie dyskutuje :)
jusz86

Post autor: jusz86 » 8 sie 2020, o 22:08

Dla mnie siwe włosy są niesamowicie seksowne, u takiej pani 40-50 lat.. ogólnie, uważam dojrzałe kobiety za bardzo atrakcyjne :)
Osobiście, też nie farbuje. Kilka siwych już jest i akceptuję każdy nowy, który się pojawi <3
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: malina_grey » 8 sie 2020, o 22:15

A mnie właśnie moje pieprz z solą, a gdzieniegdzie sól z pieprzem nie za bardzo się podobają. Wolę zdecydowanie bardziej mój farbowany rudy. A właśnie przez to, że pod spodem jest pieprz z solą są po farbowaniu rude o różnych odcieniach czy refleksach. I w miarę zmywania kolor też się zmienia. I to też super fajne.
Ja akurat farbuję sama L'Oreal- em. Ostatnio robiłam to w hotelu. Bo splukaniu biały ręcznik był nadal biały. :slonko:
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: malina_grey » 8 sie 2020, o 22:16

jusz86 pisze:
8 sie 2020, o 22:08
Dla mnie siwe włosy są niesamowicie seksowne, u takiej pani 40-50 lat.. ogólnie, uważam dojrzałe kobiety za bardzo atrakcyjne :)
Osobiście, też nie farbuje. Kilka siwych już jest i akceptuję każdy nowy, który się pojawi <3
O, to bardzo miłe 🙂
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: mastabasta » 11 sie 2020, o 22:51

amandi pisze:
8 sie 2020, o 21:06
biedronca pisze:
8 sie 2020, o 12:10
Na razie odkryłam u siebie 2 siwe włosy (może jest ich więcej, ale dobrze się ukrywają :wink: ) i jestem bardzo ciekawa, jak będę wyglądać, jak już zacznę na poważnie siwieć.
Noooo, to ja mam ich stanowczo więcej, bo trochę już lat na karku mam :) i przyznam szczerze, że coraz bardziej mnie wkurza, że cały czas mam dużo więcej swoich brązowych niż siwych. Owszem, przybywa siwusów, ale powoli... Jak dla mnie zbyt powoli, bo stwierdzam, że skoro już siwieć, to porządnie, a nie tak na pół gwizdka :D I już bym chciała mieć duuuuużo siwych, ale one się nie spieszą, niestety :) a wyszukiwanie w googlach frazy "jak przyspieszyć siwienie" nic nie dało XD. Tak, wiem, wiele kobiet uzna mnie teraz za wariatkę, bo przecież "żadna szanująca się kobieta nie chce, żeby jej włosy posiwiały, wręcz przeciwnie". Nadmienię więc tylko krótko, że o gustach się nie dyskutuje :)
mojej koleżance z dnia na dzień przybyło mnóstwo siwych włosów wraz z narastaniem sytuacji problemowych w życiu którymi się zadręczała to może na siwienie najlepsze jest zadręczanie się myślami o codziennych problemach, problemikach ;-)
A co do pytania w wątku to od paru lat robiłam pasemka farbą jasny blond, po przeczytaniu Waszych uwag na temat farbowania na blond aż się przeraziłam i dobrze że ostatni raz pasemka te robiłam rok temu i chyba do nich nie powrócę
Awatar użytkownika
amandi
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: amandi » 12 sie 2020, o 00:31

mastabasta pisze:
11 sie 2020, o 22:51
może na siwienie najlepsze jest zadręczanie się myślami o codziennych problemach, problemikach ;-)
No tak mówią.... Ale u mnie nie działa :) Od ponad roku mam wyjątkowo paskudny okres w życiu, żyję w ciągłym stresie, na skraju depresji, nie śpię po nocach i w ogóle szkoda gadać. Jeśli to by działało, to już dawno powinnam być biała jak gołąbek :) ale nic z tego. Uparte te moje włosy są :)
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: mastabasta » 12 sie 2020, o 23:10

amandi pisze:
12 sie 2020, o 00:31
mastabasta pisze:
11 sie 2020, o 22:51
może na siwienie najlepsze jest zadręczanie się myślami o codziennych problemach, problemikach ;-)
No tak mówią.... Ale u mnie nie działa :) Od ponad roku mam wyjątkowo paskudny okres w życiu, żyję w ciągłym stresie, na skraju depresji, nie śpię po nocach i w ogóle szkoda gadać. Jeśli to by działało, to już dawno powinnam być biała jak gołąbek :) ale nic z tego. Uparte te moje włosy są :)
Hm...to może trzeba jeszcze więcej dołożyć stresu? ;-) :-P choć w gruncie rzeczy mimo że Ciebie nie znam źle Tobie nie życzę :-)
Awatar użytkownika
Quartz
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Quartz » 20 sie 2020, o 11:08

Ostatnio zrobilam sobie rozowe, kocham je :D
Moa-Moa

Post autor: Moa-Moa » 11 paź 2020, o 17:36

Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:08
Marzę o różowych włosach, ale sama do farbowania mam dwie lewe ręce, a u fryzjera moja asertywność nie żyje i daję sobie zrobić na głowie wszystko, czego chce fryzjerka, która zawsze ma "lepszy pomysł" bo "jak to będzie wyglądać, różowe włosy". I siedzę taka z miną "nie wiem co się wokół mnie dzieje", z martwą asertywnością pod nogami i introwertyzmem, który marudzi, że nie powinnam była tu przychodzić.

W innych sytuacjach społecznych sobie radzę, ale u fryzjera? Nie daję rady przebić się ze swoją wizją własnej fryzury.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: malina_grey » 18 paź 2020, o 18:43

Moa-Moa pisze:
11 paź 2020, o 17:36
Quartz pisze:
Marzę o różowych włosach, ale sama do farbowania mam dwie lewe ręce, a u fryzjera moja asertywność nie żyje i daję sobie zrobić na głowie wszystko, czego chce fryzjerka, która zawsze ma "lepszy pomysł" bo "jak to będzie wyglądać, różowe włosy". I siedzę taka z miną "nie wiem co się wokół mnie dzieje", z martwą asertywnością pod nogami i introwertyzmem, który marudzi, że nie powinnam była tu przychodzić.

W innych sytuacjach społecznych sobie radzę, ale u fryzjera? Nie daję rady przebić się ze swoją wizją własnej fryzury.
Hmm, to może zagadaj do Quarz - skoro Jej wychodzą to może i Tobie zrobi - nie będzie tych wszystkich przykrych dla Ciebie rzeczy. Może nie mieszka na końcu świata 😊
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: malina_grey » 18 paź 2020, o 18:44

malina_grey pisze:
18 paź 2020, o 18:43
Moa-Moa pisze:
Quartz pisze:

Hmm, to może zagadaj do Quartz - skoro Jej wychodzą to może i Tobie zrobi - nie będzie tych wszystkich przykrych dla Ciebie rzeczy. Może nie mieszka na końcu świata 😊
Awatar użytkownika
Tokio

Post autor: Tokio » 18 paź 2020, o 20:13

Farbuję, rzecz jasna, na czarno. W innym kolorze się nie czuję.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: mastabasta » 18 paź 2020, o 23:20

malina_grey pisze:
18 paź 2020, o 18:43
Moa-Moa pisze:
Quartz pisze:

Hmm, to może zagadaj do Quarz - skoro Jej wychodzą to może i Tobie zrobi - nie będzie tych wszystkich przykrych dla Ciebie rzeczy. Może nie mieszka na końcu świata 😊
A na końcu wstaw zdjęcie w tym różu, zobaczymy czy wyszło tak ładnie jak na zdjęciu u Quarz ;-)
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: mastabasta » 18 paź 2020, o 23:22

Quartz - najmocniej przepraszam :-)
ODPOWIEDZ