Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Rozmowy pan dojrzałych
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 9 gru 2012, o 17:41

Witajcie drogie Panie!
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkie ciepło i mam nadzieję, że ja też zostanę przywitana ciepło przez Was ;).
Moje pytanie brzmi, jak w temacie. Czy dojrzała kobieta może zainteresować (zakochać, zauroczyć) się dużo młodszą od siebie? Czy po prostu ja jestem głupia i mam jakieś przewidzenia? Pewna Pani traktuje mnie w sposób wyjątkowy, wiem, że nie jestem Jej obojętna. Świetnie się rozumiemy. Sama mi powiedziała, że rozumie się ze mną, jak z nikim innym. No i pewne gesty, słowa, o których nie będę pisać publicznie. Jak myślicie, czy to możliwe? Dodam jeszcze, że ta owa Pani wydaje się być hetero, a mimo to, daje mi jakieś sygnały... Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi.
Całuję ciepło ;)
PS. Przepraszam, że piszę w dziale +40, bo do 40 jeszcze mi trochę, ale stwierdziłam, że Wy będziecie wiedzieć więcej na ten temat niż My, młode i niedoświadczone ;) Bez urazy oczywiście, to taki żarcik.
Awatar użytkownika
PaniCogito
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 29 lis 2012, o 18:20

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: PaniCogito » 9 gru 2012, o 18:05

A zdefiniuj, co dla Ciebie oznacza "dużo młodszą"?
Myślisz, że wiek ma jakieś znaczenie? Moja kobieta jest ode mnie młodsza o 12 lat i nie uważam, żebym zrobiła coś złego, interesując się nią, kiedy ona miała 19 lat, a ja 31. Więc wg mnie, może :cool:
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 9 gru 2012, o 18:12

Ta Pani jest starsza ode mnie o 31 lat. A możesz przybliżyć mi Waszą sytuację? ;) Nie chcę być oczywiście wścibska. Interesuje mnie, czy obie jesteście orientacji homoseksualnej, no i oczywiście która z Was zrobiła ten pierwszy krok. Jak okazywałyście wzajemne zainteresowanie?
REA
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2012, o 09:25

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: REA » 9 gru 2012, o 20:07

A czy Ty jesteś nią zainteresowana? Podoba Ci sie? Mogłabyś mieć z nią seks? Nie czułabyś sie z nią jak z własną mamą?Pojdziesz z nia na spacer trzymając sie za ręce? Wiem , że może pytania przedwczesne, ale w końcu do tego miałoby sie to sprowadzić. Jeśli tego wszystkiego chcesz, pozwół jej działać. Myślę że inicjatywa należy do niej a Ty po prostu bądż czujna :)
annett
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2012, o 20:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: annett » 9 gru 2012, o 20:49

hej dziweczyny.

Kiedys zakochalam sie w duzo starszej kobiecie dokladnie o 21 lat. Zamieszkalam z Nia... Ale był problem bo wszedzie gdzie poznawałyśmy nowych ludzi pytali sie czy to jest moja mama!! Na początku nie sprawiało Nam to problemu , ale z czasem.... stawało sie uciążliwe... Poza tym wiedziala ze jestem mloda i potrzebuje czegos wiecej dokladnie chodzilo jej sex a ona juz przestala czuc potrzebę. Chociaz staralam sie jej wytlumaczyc ze sex dla mnie to nie wszystko .... Zostałysmy przyjaciolmi od paru juz lat. I wiecie co jest pieknie!!!! bo wiem ze jest zawsze kiedy mam dołka i ja JESTEM ZAWSZE!!
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 10 gru 2012, o 06:35

Jestem Nią zainteresowana już od ponad dwóch lat. Podoba, mimo wieku jest naprawdę atrakcyjna, mogę śmiało powiedzieć, że jest jeszcze piękniejsza niż gdy miała lat 20. Nigdy nie czułam się z Nią, jak z mama, więc pewnie nie czułabym się i kiedyś w przyszłości. Seks z Nią to moje marzenie już od łohoho :twisted: Tyle, że mam wrażenie, iż to Ona czeka na moją inicjatywę. Przez ten okres czasu, to ja dawałam Jej do zrozumienia, że padła "ofiarą" mojego serca. Kwiaty, czułe słowa. Ona oczywiście się odwdzięczała. I te Jej usta <3 Trochę się rozmarzyłam :D
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 10 gru 2012, o 06:40

annett pisze:hej dziweczyny.

Kiedys zakochalam sie w duzo starszej kobiecie dokladnie o 21 lat. Zamieszkalam z Nia... Ale był problem bo wszedzie gdzie poznawałyśmy nowych ludzi pytali sie czy to jest moja mama!! Na początku nie sprawiało Nam to problemu , ale z czasem.... stawało sie uciążliwe... Poza tym wiedziala ze jestem mloda i potrzebuje czegos wiecej dokladnie chodzilo jej sex a ona juz przestala czuc potrzebę. Chociaz staralam sie jej wytlumaczyc ze sex dla mnie to nie wszystko .... Zostałysmy przyjaciolmi od paru juz lat. I wiecie co jest pieknie!!!! bo wiem ze jest zawsze kiedy mam dołka i ja JESTEM ZAWSZE!!
Przykra sprawa. Ja niestety liczę się z tym, że kiedyś ktoś może odebrać Nas jako matkę z córką. Ale chyba nie powinno się patrzeć na innych, tylko i wyłącznie na siebie ;) Przynajmniej teraz możesz na Nią liczyć, pomimo rozstania.
Awatar użytkownika
PaniCogito
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 29 lis 2012, o 18:20

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: PaniCogito » 10 gru 2012, o 16:31

anabel65 pisze:Ta Pani jest starsza ode mnie o 31 lat. A możesz przybliżyć mi Waszą sytuację? ;) Nie chcę być oczywiście wścibska. Interesuje mnie, czy obie jesteście orientacji homoseksualnej, no i oczywiście która z Was zrobiła ten pierwszy krok. Jak okazywałyście wzajemne zainteresowanie?
Nie będę pisać o szczegółach, ponieważ nasza historia jest dość długa i skomplikowana. Oprócz tego, że obie miałyśmy przeszłość, była między nami jeszcze zależność. Ona była moją uczennicą. A wszystko zaczęło się niewinnie. Od maili, później było pierwsze z wielu spotkań, godzinne rozmowy na GG, później przez telefon. Obie się czaiłyśmy, więc okazywanie zainteresowania było subtelne i pod przykrywką przyjaźni. Obie się w sobie zakochałyśmy i obie postrzegałyśmy tę miłość jako niemożliwą i nieszczęśliwą. W końcu nie wytrzymałam i to ja zrobiłam pierwszy krok. Dalej już się samo potoczyło, chociaż musiałyśmy, a raczej chciałyśmy temu pomóc i od dwóch lat jesteśmy w związku, mieszkamy ze sobą.

A jeśli chodzi o różnicę wieku, nie ma co się przejmować ludźmi. Ważne, żeby nam to nie przeszkadzało. A ludzie postrzegają świat stereotypowo. Widują razem dwie kobiety i nie przyjdzie im do ograniczonych główek, że to para, więc muszą to być siostry, jeśli są w podobnym wieku, albo matka i córka, jeśli jest różnica wieku. Między nami, tak jak pisałam, jest 12 lat różnicy, a też słyszę, że jestem mamą, chociaż musiałabym mieć 12 lat, rodząc moją dziewczynę :)
A kobiety dojrzałe mają coś w sobie, co ciągle powtarza mi moja dziewczyna :D I ostatnio oglądałyśmy "Sposób na teściową" z bardzo dojrzałą Jane Fondą. Jak ona tam wygląda :cool: Zgrzeszyłabym z nią :cool:
Więc nie oglądaj się na nic, jeśli masz drogę wolną do tej kobiety i czujesz z jej strony coś więcej, próbuj. Później możesz już tylko żałować, a życie jest jedno.
Powodzenia
Awatar użytkownika
PaniCogito
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 29 lis 2012, o 18:20

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: PaniCogito » 10 gru 2012, o 16:40

Obrazek

No musiałam :) J.Lo może się schować
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 10 gru 2012, o 17:25

PaniCogito pisze:
anabel65 pisze:Ta Pani jest starsza ode mnie o 31 lat. A możesz przybliżyć mi Waszą sytuację? ;) Nie chcę być oczywiście wścibska. Interesuje mnie, czy obie jesteście orientacji homoseksualnej, no i oczywiście która z Was zrobiła ten pierwszy krok. Jak okazywałyście wzajemne zainteresowanie?
Nie będę pisać o szczegółach, ponieważ nasza historia jest dość długa i skomplikowana. Oprócz tego, że obie miałyśmy przeszłość, była między nami jeszcze zależność. Ona była moją uczennicą. A wszystko zaczęło się niewinnie. Od maili, później było pierwsze z wielu spotkań, godzinne rozmowy na GG, później przez telefon. Obie się czaiłyśmy, więc okazywanie zainteresowania było subtelne i pod przykrywką przyjaźni. Obie się w sobie zakochałyśmy i obie postrzegałyśmy tę miłość jako niemożliwą i nieszczęśliwą. W końcu nie wytrzymałam i to ja zrobiłam pierwszy krok. Dalej już się samo potoczyło, chociaż musiałyśmy, a raczej chciałyśmy temu pomóc i od dwóch lat jesteśmy w związku, mieszkamy ze sobą.

A jeśli chodzi o różnicę wieku, nie ma co się przejmować ludźmi. Ważne, żeby nam to nie przeszkadzało. A ludzie postrzegają świat stereotypowo. Widują razem dwie kobiety i nie przyjdzie im do ograniczonych główek, że to para, więc muszą to być siostry, jeśli są w podobnym wieku, albo matka i córka, jeśli jest różnica wieku. Między nami, tak jak pisałam, jest 12 lat różnicy, a też słyszę, że jestem mamą, chociaż musiałabym mieć 12 lat, rodząc moją dziewczynę :)
A kobiety dojrzałe mają coś w sobie, co ciągle powtarza mi moja dziewczyna :D I ostatnio oglądałyśmy "Sposób na teściową" z bardzo dojrzałą Jane Fondą. Jak ona tam wygląda :cool: Zgrzeszyłabym z nią :cool:
Więc nie oglądaj się na nic, jeśli masz drogę wolną do tej kobiety i czujesz z jej strony coś więcej, próbuj. Później możesz już tylko żałować, a życie jest jedno.
Powodzenia
Ha ha, teraz dałaś mi odrobine nadziei na powodzenie, gdyż między mną a tą Panią też była taka zależnośc, jak między Wami ;). A jakie były Wasze orientacje seksualne? Któraś z Was była hetero?
Ja także oglądałam i przyznaje rację, niezła z Niej kobitka ;)
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: zurawina38 » 10 gru 2012, o 17:46

Od dojrzałej kobiety zależy kim się interesuje.Jeśli nie jesteś jej obojętna to znak,że się Tobą zainteresowała.Bazuj na tym i obserwuj co z tego wyniknie.
papalapap27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2012, o 13:18

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: papalapap27 » 11 gru 2012, o 01:58

Naturalnie ze może,nie ma jakiejś granicy wiekowej związanej z miłością z tego co wiem.Wiek tak do końca o niczym nie świadczy,to tylko rzad cyferek,którymi często ktoś tam się kieruje.Najważniejsza jest Ona Jej charakter i wnętrze,ważne żeby się Tobie podobała i szanowała.Z doświadczenia wiem,ze w życiu wszystko jest możliwe ;)
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: fleurdumal » 11 gru 2012, o 08:50

Moja dziewczyna jest ode mnie 16 lat młodsza. Często pytają nas przypadkowo poznani ludzie - "co studiujeCIE?" :) Ja prawdopodobnie "jak z mamą" czułabym się i wyglądałabym z kobietą ze zbliżonych do mojego roczników. Wiele zależy od osobowości.
http://centaurus.org.pl/
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 11 gru 2012, o 14:54

Dla mnie wiek, to tylko liczba, ale nie wiem jak dla mojej Pani. Jest dosyć rozrywkowa, więc to też odejmuje Jej na pierwszy rzut oka parę lat ;).

fleurdumal najwyraźniej jesteś bardzo atrakcyjna (nie tylko wyglądem, ale i charakterem), a Twoja wybranka odejmuje Ci parę wiosen przy okazji :P
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: fleurdumal » 11 gru 2012, o 15:22

anabel65 pisze:Dla mnie wiek, to tylko liczba, ale nie wiem jak dla mojej Pani. Jest dosyć rozrywkowa, więc to też odejmuje Jej na pierwszy rzut oka parę lat ;).

fleurdumal najwyraźniej jesteś bardzo atrakcyjna (nie tylko wyglądem, ale i charakterem), a Twoja wybranka odejmuje Ci parę wiosen przy okazji :P
Tu nie chodzi o atrakcyjność, a o to, że się nie "zasiedziałam" chyba. Wciąż działam, chłonę świat, nie opuszczam żadnej okazji, by się czegoś nowego nauczyć. Uważam, że wszystko mi wypada, prócz byćia świnią i chamem. ;)

Nie zdążyłam się zestarzeć. nie czuję sie zobowiązana datą w dokumencie. Bo co ona znaczy? Najwyraźniej nic...dwudziestoparoletnie staruszki też by coś o tym powiedzialy. ;)
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 12 gru 2012, o 09:16

Właśnie, właśnie Fleurdumal ;)
Bo jak wiadomo, wiek nie idzie w parze z dojrzałością, bądź jej brakiem.
I nikt nie powiedział, że w miłości obowiązują jakieś normy wiekowe ;)
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
Migolitto21
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2012, o 16:48

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Migolitto21 » 12 gru 2012, o 10:47

uuhuh:) Moja kobietka jest starsza odemnie o 6 lat :P .. i jest cudowna :) .. kochajaca opiekuncza itp:) po za tym mnie kreca starsze :D nie wyobrazam sobie byc z mlodsza:)
Awatar użytkownika
dewoty
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 11:36

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: dewoty » 12 gru 2012, o 11:12

ruziaduzia pisze: Bo jak wiadomo, wiek nie idzie w parze z dojrzałością, bądź jej brakiem.
I nikt nie powiedział, że w miłości obowiązują jakieś normy wiekowe ;)
Otóz to! doskonałym przykładem może byc małżeństwo pana Łapickiego z młodszą o 60 lat kobietą.

tak na marginesie- ja na miejscu tej starszej o 31 lat -potencjalnej partnerki naszej Autorki,zastanowiłabym się mocno.
To taki wtręt i nie dotyczy tematu, wszak dylemat ma ta młodsza :)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: gimmeeverything » 12 gru 2012, o 11:55

Moja dziewczyna jest ode mnie młodsza o 14 lat i kompletnie w niczym nam to nie przeszkadza :wink:
jesteśmy parą od ponad 3 lat, od 2 mieszkamy razem;

inicjatywa naszego związku wyszła ode mnie ale nie mogę powiedzieć, żeby na nią nie zareagowała;
oczywiście nie obyło się (głównie na samym początku) bez pewnych zawirowań - obie musiałyśmy przewartościować pewne rzeczy w swoim dotychczasowym życiu i szczególnie dla niej wiązało się to z poniesieniem kilku strat, jednak zawsze podkreśla, że było warto :wink:

zupełnie nas nie obchodzi, jak (ze względu na różnicę wieku) postrzegają nas inni - zresztą w wyglądzie czy sposobie bycia ta różnica nie jest zbyt widoczna, natomiast w pozostałych kwestiach - cóż... patrząc obiektywnie i krytycznie - niejednokrotnie to właśnie w niej jest o wiele więcej dojrzałości i odpowiedzialności, niż we mnie :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 12 gru 2012, o 15:44

dewoty pisze:
ruziaduzia pisze: Bo jak wiadomo, wiek nie idzie w parze z dojrzałością, bądź jej brakiem.
I nikt nie powiedział, że w miłości obowiązują jakieś normy wiekowe ;)
Otóz to! doskonałym przykładem może byc małżeństwo pana Łapickiego z młodszą o 60 lat kobietą.

tak na marginesie- ja na miejscu tej starszej o 31 lat -potencjalnej partnerki naszej Autorki,zastanowiłabym się mocno.
To taki wtręt i nie dotyczy tematu, wszak dylemat ma ta młodsza :)
Nie, nie. Ja dylematu nie mam, absolutnie. Jestem gotowa na związek z Nią i chcę tego. Tylko nie jestem pewna na ile Jej słowa były na bazie przyjacielskiej, a na ile oznaczały one coś więcej. Jest trudna do rozszyfrowania. Dla mnie byłoby to wręcz niemożliwe, żeby taka kobieta zainteresowała się mną. Dlatego pytam-z czystej ciekawości.
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 12 gru 2012, o 20:03

Teraz przeczytałam swoją odpowiedź i brzmi ona trochę tak, jakbym Was pytała co ta Pani czuje i czy jest mną zainteresowana... :D Sprostuje: moje pytanie jest czysto teoretyczne, ale oczywiście zadałam je, gdyż jestem ciekawa czy jest możliwość by TA Pani mogła coś czuć ;). Przemęczenie daje o sobie znać.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: fleurdumal » 13 gru 2012, o 07:33

Nie przesadzajmy, ponad pół wieku nie jest tu dobrym przykladem. Ostatecznie małżeństwo/związek partnerski poza nielicznymi wyjątkami, gdy ludzie ustalą inaczej, niesie jednak z sobą element erotyzmu. 60 lat różnicy oznacza, iż starszy partner ma (jeśli nie łamie prawa) lat dobrze ponad 70, jeśli w grę wchodzi małżeństwo - dokładnie 78+. Małżeństwo Łapickich o ile niesprawiedliwie stało się pośmiewiskiem, bo nic nikomu do tego, jest jednak przykładem pewnej skrajności i jest to przykład raczej karkołomny, niż doskonały.
Ogólnie jednak uważam, że wolnoć Tomku w swoim domku. Przy dobrej woli obu stron.

Anabel, dlaczego piszesz "Dla mnie byłoby to wręcz niemożliwe, żeby taka kobieta zainteresowała się mną."? Czy Ty czujesz się niedowartościowana, czy na tak wysokim piedestale stawiasz swoja wybrankę? I, jakkolwiek naprawdę uważam że "jak kto chce" i nosem nie kręcę na sprawy innych, ze swojego punktu widzenia zrozumieć nie mogę kobiet mlodych zainteresowanych starszymi, no chyba, że te starsze nie są takie "starsze" i wyjątkowo da się z nimi dogadać. Odwrotnie dziwnego w tym nic nie ma chyba. Dlaczego więc tyle wątpliwosci?
http://centaurus.org.pl/
REA
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2012, o 09:25

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: REA » 13 gru 2012, o 09:39

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że częściej młodsze interesują się starszymi.
Sama jestem w związku z kobietą 20 lat młodszą. Początek był bardzo trudny.
Mimo, że obie zakochałyśmy się w sobie, to ja nie miałam wewnętrznej zgody, na związek z dużo młodszą kobietą.
Robiłam wszystko, żeby "zabić tę miłość", ze zdradą włącznie.. Moja partnerka wykazała wiele determinacji w wybaczaniu i cierpliwości w zdobywaniu mnie. Pod wieloma względami była mądrzejsza i dojrzalsza ode mnie, bo wiedziała czego chce.
W końcu ja też przestałam walczyć z miłością.. Jesteśmy ze sobą 12 lat. Ja dla niej a ona dla mnie jesteśmy miłością życia. Mam 60 lat i dopiero ta miłość jest miłością szczęśliwą.
Wszystkie poprzednie to dramat i większe czy mniejsze cierpienie.
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 13 gru 2012, o 15:30

Nie uważam się za niedowartościowaną. Raczej to drugie, uważam, że jest wspaniałą kobietą, jak no pięknie napisałaś "stawiam Ją na wysokim przedziale". Ta moja nie jest właśnie taka starsza i da się z Nią dogadać ;) Nie widać po Niej wieku Rozumiemy się pod każdym względem.
A wątpliwości tyle, bo wiem, że kobiety dojrzałe, czasem po wielu przejściach, uważają Nas, te młode, za niedoświadczone gówniary, którym tylko jedno w głowie. Mi natomiast nie tylko jedno w głowie, a od życia już dostałam niezłego kopa, więc jakieś tam doświadczenie mam. Nie śmiem twierdzić oczywiście, że już wiele przeżyłam, bo wiele, to dopiero przede mną.
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 13 gru 2012, o 15:33

REA pisze:Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że częściej młodsze interesują się starszymi.
Sama jestem w związku z kobietą 20 lat młodszą. Początek był bardzo trudny.
Mimo, że obie zakochałyśmy się w sobie, to ja nie miałam wewnętrznej zgody, na związek z dużo młodszą kobietą.
Robiłam wszystko, żeby "zabić tę miłość", ze zdradą włącznie.. Moja partnerka wykazała wiele determinacji w wybaczaniu i cierpliwości w zdobywaniu mnie. Pod wieloma względami była mądrzejsza i dojrzalsza ode mnie, bo wiedziała czego chce.
W końcu ja też przestałam walczyć z miłością.. Jesteśmy ze sobą 12 lat. Ja dla niej a ona dla mnie jesteśmy miłością życia. Mam 60 lat i dopiero ta miłość jest miłością szczęśliwą.
Wszystkie poprzednie to dramat i większe czy mniejsze cierpienie.

"Mimo, że obie zakochałyśmy się w sobie, to ja nie miałam wewnętrznej zgody, na związek z dużo młodszą kobietą. " Czasami mam wrażenie, że z moją też tak jest. Tyle, że żadna z Nas nie ma odwagi wyjawić swoich uczuć tej drugiej ;) A Tobie mogę pogratulować stażu i wspaniałej, ukochanej kobiety ;)
neithbo2
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2012, o 17:03

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: neithbo2 » 13 gru 2012, o 17:20

Jestem w podobnej sytuacji. Kobieta, która mi się podoba(to chyba mało powiedziane) :D jest moją nauczycielką i jest 8 lat starsza. Często ze sobą piszemy i niejednokrotnie podkreślała, że jestem dla niej ważna i , że mogę na nią liczyć. Jestem pewna swoich uczuć i wiem, że jestem gotowa na "związek" z nią. Napisałam "związek" bo podobnie jak inna z Pań nie dowierzam, że moje marzenie mogłoby się spełnić. Piszę tutaj, bo tak jak anabel65 zastanawiam się czy zainteresowanie JEJ mną jest w ogóle możliwe. JEJ zachowanie jest dość dwuznaczne i nie wiem jak dowiedzieć się czy to rzekome zainteresowanie jest takie jakie chciałabym żeby było. Na koniec dodam tylko, że pierwszy krok z mojej strony jest absolutnie wykluczony ponieważ czeka mnie jeszcze kilka lat nauki w tej szkole i w razie wtopy nie wyobrażam sobie dalszej kariery w niej. Pozdrawiam :)
Sugaar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 20 lis 2012, o 22:32

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Sugaar » 14 gru 2012, o 02:01

neithbo2
a czy nie lepiej najpierw się zaprzyjaźnić?
Na takiej silnej bazie mozna coś potem zbudować głębszego, odwrotnie zupełnie się nie da...
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia
Purrrfect
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2012, o 02:10

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Purrrfect » 14 gru 2012, o 02:24

Może nie powinnam się wypowiadać, bo gdzie mi tam do doświadczonych Pań, które się tutaj wypowiadają, ale wydaje mi się, że spróbować nie zaszkodzi :) oczywiście wszystko zależy od tego jak wygląda sytuacja, czy to Twoja szefowa czy po prostu znajoma itd. Ponoć do odważnych świat należy, może jakaś kawa, luźne spotkanie...? Jedno jest pewne - wybadać teren nie zaszkodzi :)
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: anabel65 » 14 gru 2012, o 06:28

Ja jestem za słowami Sugaar. Ja z moją także najpierw się zaprzyjaźniłam, bo wiedziałam, że na związek nie mam co liczyć. Poza tym nie chciałam Jej narażać. Owszem, podrywaniu (nie podoba mi się to słowo, ale tak w sumie było) nie mówiłam nie, ale nic więcej nie mogło się wydarzyć. W końcu etyka zawodowa i te duperele. I tak wystarczająco przekroczyłyśmy granicę.
Dlatego spróbuj przyjaźń :) Przez to będziesz mogła poznać Ją lepiej, a później, kto wie ;)
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: fleurdumal » 14 gru 2012, o 10:18

anabel65 pisze:Nie uważam się za niedowartościowaną. Raczej to drugie, uważam, że jest wspaniałą kobietą, jak no pięknie napisałaś "stawiam Ją na wysokim przedziale". Ta moja nie jest właśnie taka starsza i da się z Nią dogadać ;) Nie widać po Niej wieku Rozumiemy się pod każdym względem.
A wątpliwości tyle, bo wiem, że kobiety dojrzałe, czasem po wielu przejściach, uważają Nas, te młode, za niedoświadczone gówniary, którym tylko jedno w głowie. Mi natomiast nie tylko jedno w głowie, a od życia już dostałam niezłego kopa, więc jakieś tam doświadczenie mam. Nie śmiem twierdzić oczywiście, że już wiele przeżyłam, bo wiele, to dopiero przede mną.
Widzisz, to niewiele warta stereotypizacja. "Gówniarstwo" nie zależy od wieku. Wiele osób młodych wiekiem narzeka na to samo, co Ty. Smutne to. Wiekszość moich znajomych jest o wiele, wiele młodsza ode mnie. Wiem, że są to ludzie madrzy, szanuję ich i ich zdanie. Żal mi tych, którzy w doborze znajomych stawiają granicę rocznikową, zamykają się bowiem na bardzo niekiedy wartościowe znajomosci. Ich strata.
Sama nie jestem bez grzechu, też trochę stereotypizuję, (mam spory dystans do osób już w okolicach trzydziestki). Niestety potwierdzony przez rzeczywistość, tzn posiadają one bardzo czesto te cechy, jakich nie lubie i obawiam się, gdyż "gadanina starszych pań" po prostu wysysa ze mnie energię. ALE to nie oznacza, iż gdy spotykam człowieka najpierw mu patrzę w dowód. To mnie różni od ludzi, którzy na starcie skreślają "gówniarzy".

Skoro osoba, o której mowa jest na poziomie, na pewno nie oceni Cie negatywnie z racji tylko wieku. Powodzienia. :)
http://centaurus.org.pl/
ODPOWIEDZ