Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Rozmowy pan dojrzałych
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: kadinsky » 26 maja 2013, o 20:19

a gdzie napisalam ze jest cos zlego?
Napisalam tylko zebym sie nie osmielila.
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 26 maja 2013, o 20:27

czemu? :)
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: kadinsky » 26 maja 2013, o 20:28

kadinsky pisze:Nigdy nie probowalabym poderwac starszej od siebie dziewczyny np: 30 letniej. Czułabym chyba ze robie z siebie idiotke jakimis konskimi zalotaminie wiedzialabym nawet jak sie do tego zabrac i czym moglabym takiej kobiecie zaimponowac.
:)
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 26 maja 2013, o 20:30

Sprecyzuję ;) czemu czułabyś że "robie z siebie idiotke jakimis konskimi zalotami" ?
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: kadinsky » 26 maja 2013, o 20:34

Wydaje mi sie ze nie jest latwo takim kobietom zaimponowac,zadne banały nie wchodza w gre. Z reguly takie Panie juz maja stala prace,samochod,mieszkanie bla bla bla. Nie wiem czym moznabybylo zwrocic jej uwage.
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 26 maja 2013, o 20:39

hmmmm jeśli kiedyś poznasz starszą kobietę i Ci się spodoba a Ty jej to nie zwracaj uwagi na takie "drobiazgi", serio :wink: :)
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: kadinsky » 26 maja 2013, o 20:41

za duzo mysle,za duzo analizuje - drobiazgi sa istotne ;)
dziekuje za rade mimo wszystko
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 26 maja 2013, o 20:49

są istotne, ale nie powinny być naj-istotniejsze ;) jeśli potrafisz się z kobietą starszą dogadać to po pewnym czasie różnica wieku przestaje być zauważalna i nie ma takiego znaczenia :wink:
Mówię to z perspektywy "młodszej" ;) Pozdrawiam :)
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: kadinsky » 26 maja 2013, o 20:54

tylko sobie gdybam :)
to_wlasnie_ty
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:18

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: to_wlasnie_ty » 26 maja 2013, o 21:47

[quote="ruziaduzia"]są istotne, ale nie powinny być naj-istotniejsze ;) jeśli potrafisz się z kobietą starszą dogadać to po pewnym czasie różnica wieku przestaje być zauważalna i nie ma takiego znaczenia :wink:
Mówię to z perspektywy "młodszej" ;)

Wszystko Ok i zgadzam się z tym jeśli jest jest już dialog, porozumienie, ale problem jest często taki właśnie w tym jak zagadać, doprowadzić do tej rozmowy, kiedy widujecie się tylko w pracy i to sporadycznie przy innych pracownikach. Każdy pomysł zaproszenia na spędzenie wspólnego czasu po pracy wydaje się zbyt banalny i czytelny jako propozycja randki.
pozdrawiam.
Platek
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 25 gru 2012, o 23:37

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Platek » 27 maja 2013, o 00:33

Może wypowiem się z pozycji tej starszej.

Porozumienie, dialog, nawet przyjaźń nawiazuję zarówno z młodszymi jak i dużo starszymi od siebie osobami. Jest mnóstwo uczuć, które potrzebujemy przeżywac z różnymi ludźmi bez wzgledu na wiek, pozycję społeczną, zależności itp. Od każdego możemy się czegoś nauczyć - i każdemu ofiarować cząstkę swoich najlepszych emocji.

Zainteresować się możemy KAŻDYM i w KAŻDYM wieku.
Pytanie - czy będziemy potrafili stworzyć równoważny związek z taką młodą pięknością?

Obaw jest tyle, że ich nawet nie zliczę. Ponieważ pokochałam znacznie młodszą od siebie Kobietę, mam je przeanalizowane nadzwyczaj dobrze i rzetelnie.
Poczynając od tego, że za dużo we mnie uczuć z pogranicza troskliwości (a przecież nie o relację matka - córka tutaj chodzi), mam obawy natury "estetycznej" jesli rozumiecie o co mi chodzi.
Nie mogę sobie wyobrazić, że mogłabym ją pociągać za 5-10 lat, kiedy to moje - zadbane i pielęgnowane ciało - poddałoby się jednak upływowi czasu i grawitacji. A Ona? ciągle byłaby piękna, gładka, młoda i zachwycająca. Pełna sił, radości do życia i chęci zabawy. Przyciągająca wzrok i pragnąca się podobać.

Może część z Was sie ze mną nie zgodzi.
Ale popatrzcie realnie w przyszłość i zastanówcie się, czy nie mam jednak racji?
Nie taki anioł słaby, jak go malują.
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 27 maja 2013, o 14:30

to_wlasnie_ty pisze:Wszystko Ok i zgadzam się z tym jeśli jest jest już dialog, porozumienie, ale problem jest często taki właśnie w tym jak zagadać, doprowadzić do tej rozmowy, kiedy widujecie się tylko w pracy i to sporadycznie przy innych pracownikach. Każdy pomysł zaproszenia na spędzenie wspólnego czasu po pracy wydaje się zbyt banalny i czytelny jako propozycja randki.
pozdrawiam.
Czemu banalny? Ludzi poznaje się w różny sposób i różnie się z nimi spędza czas. A zagadać nie zobowiązująco zawsze można, a od słowa do słowa czasem zaczyna się rozmowa, nie trzeba się od razu zapraszać na jakieś kawy, piwa i kolacje. Najpierw można nawiązać dobre relacje w pracy a później przenieść je poza pracę. :)
Platek pisze:Może część z Was sie ze mną nie zgodzi.
Ale popatrzcie realnie w przyszłość i zastanówcie się, czy nie mam jednak racji?
Może i się zgodzi, ale tu wydaje mi się sporo zależy od tego jaka jest różnica wieku i w jakim wieku są obie strony... A z tego co wnioskuję związki "upadają" nie z powodu różnicy wieku i braku pociągu, ale z powodu niekompatybilności oczekiwań wobec życia i przyszłości. W pewnym momencie zmieniają się potrzeby i drogi samoczynnie się rozchodzą, bo strony zaczynają czego innego oczekiwać od związku. Różnie bywa, ale nie sądzę by przy podobnych oczekiwaniach i dążeniach różnica wieku była jakąś wielce istotną przeszkodą.
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: gimmeeverything » 27 maja 2013, o 14:34

Platek pisze: Zainteresować się możemy KAŻDYM i w KAŻDYM wieku.
Pytanie - czy będziemy potrafili stworzyć równoważny związek z taką młodą pięknością?

Obaw jest tyle, że ich nawet nie zliczę. Ponieważ pokochałam znacznie młodszą od siebie Kobietę, mam je przeanalizowane nadzwyczaj dobrze i rzetelnie.
Poczynając od tego, że za dużo we mnie uczuć z pogranicza troskliwości (a przecież nie o relację matka - córka tutaj chodzi), mam obawy natury "estetycznej" jesli rozumiecie o co mi chodzi.
Nie mogę sobie wyobrazić, że mogłabym ją pociągać za 5-10 lat, kiedy to moje - zadbane i pielęgnowane ciało - poddałoby się jednak upływowi czasu i grawitacji. A Ona? ciągle byłaby piękna, gładka, młoda i zachwycająca. Pełna sił, radości do życia i chęci zabawy. Przyciągająca wzrok i pragnąca się podobać.

Może część z Was sie ze mną nie zgodzi.
Ale popatrzcie realnie w przyszłość i zastanówcie się, czy nie mam jednak racji?
a skąd od razu ta odgórna teza, że wszystko, co młode/młodsze musi być zachwycające, pełne życiowej energii i nienagannie piękne? mało to wewnętrznie "zestarzałych" młodziutkich dziewczyn sfrustrowanych bardziej lub mniej uzasadnionymi kompleksami? natomiast z Twoich słów raczej nie wnioskuję, żeby wygląd zewnętrzny i wigor nastolatki były głównym kryterium jakim się kierujesz lokując swoje uczucia :wink:

mogę się również wypowiedzieć z pozycji tej starszej (związanej z 14 lat młodszą kobietą) i - moim zdaniem - w relacjach z tak dużą rozbieżnością wieku wszystko zależy od wzajemnych oczekiwań i priorytetów; jeśli decydujesz się być z kobietą o wiele młodszą ale niezależną (lub choćby ma tyle ambitną, że do owej niezależności chce dążyć) i jednocześnie sama potrafisz jej zaoferować coś więcej ponad niewątpliwie przemijające wartości (zadbane ciało, temperament, kondycja fizyczna itp), to taki związek ma równą szansę przetrwania, jak - dla przykładu - związek dwudziestoparolatek = nie ma tu mniejszej czy większej gwarancji, że z czasem coś się nie wypali - bez względu na przyczyny;

...ale skłamałabym pisząc, że - będąc w gronie +40 - nigdy nie dopadły mnie podobne do Twoich wątpliwości, co moja dziewczyna skomentowała krótko: "o czym Ty w ogóle mówisz? charakter i charyzma nigdy się nie starzeją" :cool: :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Platek
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 25 gru 2012, o 23:37

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Platek » 27 maja 2013, o 15:33

Oj, Gimm - pewnie, że wygląd zewnętrzny nie miał pierwszorzędnego znaczenia :wink:

Masz fajną dziewczynę :D Idę popracować nad charakterem i charyzmą :wink:
Nie taki anioł słaby, jak go malują.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: gimmeeverything » 27 maja 2013, o 15:53

Platek pisze: Masz fajną dziewczynę :D Idę popracować nad charakterem i charyzmą :wink:
jest nawet więcej, niż "fajna" :D (tym bardziej, że nie posiadam ani jednego, ani drugiego :lol: ) :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Platek
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 25 gru 2012, o 23:37

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Platek » 27 maja 2013, o 16:07

:rotfl:

Biorąc pod uwagę całokształt, powiedziałabym, że najważniejsze w drugim człowieku jest poczucie humoru :D

A Twoja dziewczyna obdarza Cię pierwszorzędnymi komplementami :D :D
Nie taki anioł słaby, jak go malują.
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 27 maja 2013, o 18:18

gimmeeverything pisze: jest nawet więcej, niż "fajna" :D (tym bardziej, że nie posiadam ani jednego, ani drugiego :lol: ) :wink:
Kto by pomyślał że Ty taka skromna :P ;) :mrgreen:
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: gimmeeverything » 27 maja 2013, o 18:46

ruziaduzia pisze: Kto by pomyślał że Ty taka skromna :P ;) :mrgreen:
:cool: - widzisz... lubię się czasem pozytywnie zaskoczyć :lol: :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
to_wlasnie_ty
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:18

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: to_wlasnie_ty » 27 maja 2013, o 19:57

Dziękuję Paniom: "platek", "ruziaduzia", "gimmeeverything" za Wasze wypowiedzi w mojej kwestii :) . Są dla mnie na prawdę cenne. Denerwuje mnie ta strona forum, bo zanim przeleje tutaj swoje myśli, system sam mnie wylogowuje. Zbyt szybko to pieroństwo zrzuca :x I tak zginęły mi moje wypociny w czarną wirtualną dziurę.
W moim przypadku, tzn. fascynacja do kobiety jest różnica taka jak u "gimmeeverything". Dodam, że nie jestem już dwudziestoparolatką, a dojrzałą i niezależną 30-tką ;) Więc, może mam jakieś szanse u czterdziestoparolatki, hmm? :D

Do "ruziaduzia": pracujemy (można by określić) w innych działach, więc nie mamy ze sobą styczności na codzień. Raz na ruski rok zdarzy się okazja spotkać, ale to i tak przy świadkach...i d.blada za przeproszeniem. Zauroczenie nastąpiło poprzez gorące spojrzenia, śliczny uśmiech, gesty i cudowną barwę głosu.To wystarczyło, żeby rzucić na mnie swój urok...i wpadłam :czerwononosyrenifer:
Pozdrawiam gorąco :)
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: ruziaduzia » 28 maja 2013, o 09:56

gimmeeverything pisze:
ruziaduzia pisze: Kto by pomyślał że Ty taka skromna :P ;) :mrgreen:
:cool: - widzisz... lubię się czasem pozytywnie zaskoczyć :lol: :wink:
Niesamowite jak to człowiek sam siebie może zadziwić...:scratch: :roll: :mrgreen:
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
Leatherpants
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 201
Rejestracja: 19 gru 2017, o 11:15

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Leatherpants » 19 gru 2017, o 13:24

Jak najbardziej jakiś czas temu byłam w związku z 20 lat młodsza dziewczyną. Urocze dziewcze była cudowna długie zmysłowe włosy, piękne oczka , dawała mi wiele radości pełna energii. No i oczywiście wspaniałe ciałko. Niestety wyjechała za granicę i się skończyło. Taka relacja starsza kobieta z młodszą wiele wnosi obu stroną. Starsza może być mentorką, w prowadzić w tajniki seksu z kobietą nauczyć, poprowadzić, być inspiracją. A młodsza energie, piękno i radość.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Lexus-1980 » 5 lut 2018, o 22:43

Leatherpants pisze:Jak najbardziej jakiś czas temu byłam w związku z 20 lat młodsza dziewczyną. Urocze dziewcze była cudowna długie zmysłowe włosy, piękne oczka , dawała mi wiele radości pełna energii. No i oczywiście wspaniałe ciałko. Niestety wyjechała za granicę i się skończyło. Taka relacja starsza kobieta z młodszą wiele wnosi obu stroną. Starsza może być mentorką, w prowadzić w tajniki seksu z kobietą nauczyć, poprowadzić, być inspiracją. A młodsza energie, piękno i radość.
ot to dlatego masz tyle duchowych rozterek :lol:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
bananaela
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:24

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: bananaela » 9 lut 2018, o 11:47

Leatherpants pisze:Jak najbardziej jakiś czas temu byłam w związku z 20 lat młodsza dziewczyną. Urocze dziewcze była cudowna długie zmysłowe włosy, piękne oczka , dawała mi wiele radości pełna energii. No i oczywiście wspaniałe ciałko. Niestety wyjechała za granicę i się skończyło. Taka relacja starsza kobieta z młodszą wiele wnosi obu stroną. Starsza może być mentorką, w prowadzić w tajniki seksu z kobietą nauczyć, poprowadzić, być inspiracją. A młodsza energie, piękno i radość.
Przypomina to trochę pogląd z "Uczty" Platona :|
Anulka44
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2018, o 21:09

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Anulka44 » 4 lis 2018, o 23:21

Rob to co mowi Ci serce.. :serce:
Netik28
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:21

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Netik28 » 15 lis 2018, o 18:04

:) Potwierdzam może 🌸
markaro69
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:10

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: markaro69 » 22 lis 2018, o 22:21

Netik28 pisze:
15 lis 2018, o 18:04
:) Potwierdzam może 🌸
Jaka różnica wieku? Przy czy młodsza ile ma lat?
alexaxa99
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2019, o 19:09

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: alexaxa99 » 7 sty 2019, o 19:24

Ciekawy temat, mam 19 lat i patrzę na dużo strasze kobiety. Jednak zawsze trafiam na takie, które niestety nie mogą odwzajemnić mojego uczucia :(
olawn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 22 paź 2017, o 17:22

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: olawn » 9 sty 2019, o 19:15

Zdecydowanie może 8)
Awatar użytkownika
Arlene
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2018, o 12:41
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: Arlene » 10 sty 2019, o 11:50

Wszystko zależy. Osobiście nie wyobrażam sobie związku z np. 17-latką bo zwyczajnie zbytnio czuje przepaść jaka nas dzieli - i nie chodzi mi tylko o sam wiek, ale i pewną... mentalność? Po prostu nawet normalnie obcując z osobami w tym wieku zbytnio czuje przepaśc, jaka dzieli nas w sposobie myslenia. Moze to indywidualna kwestia.
przygotujsie
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2017, o 14:22

Re: Czy dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą

Post autor: przygotujsie » 12 sty 2019, o 13:51

Śledząc wątek uznałam, że rzeczywiście dojrzała kobieta może zainteresować się dużo młodszą na poważnie i na stałe. Jak dotąd myślałam, że to nie jest możliwe, poniewać różnica pokoleń robi swoje i sprawia, że mentalność może być przeszkodą. Raz miałam przypadek, kilka lat temu, że zainteresowała się mną dużo młodsza kobieta. Nie wyszło nam nie z powodu różnicy wieku raczej, ale z różnic światopoglądowych. Ale chemia była duża. Próbowałyśmy. Ona w rezultacie wyprowadziła się za granicę. Nie mam z nią kontaktu, ale mój sentyment do niej pozostał. I wcale nie chodziło o młode ciało. W zasadzie to ona mnie poderwała, jeśli mogę użyć takiego sformułowania. Ja się strasznie wahałam. Różnica między nami wynosiła 14 lat. Ona była męska a ja kobieca. Stereotypowo. Moja znajoma twierdzi, że taka różnica wieku trąci pedofilią. Nie ważne, że miała wtedy 23 lata. Dla niej była jak dziecko i nie pochwalała tego romansu. Uznała to za akt desperacji z mojej strony. Prawda jest taka, że mnie urzekła jej aparycja i długie rozmowy z nią. Potem nagle, ponieważ kończyła studia, podjęła decyzję o kontynuacji nauki w innym miescie a potem wyjechała za granicę i kontakt się urwał po jakimś czasie. Z jej przyczyny. Ale mimo wszystko zachowałam to, co najlepsze z tego, co nas łączyło. Dlatego mam dystans do związków z młodszymi, ale widzę po wpisach tych młodszych, że podchodzicie do styuacji naprawdę serio. A jeżeli tak, taki związek może mieć sens i wartość przetrwania. Życzę spełnienia w takich związkach i długowieczności, która przynosi stablizację, o co wydaje mi się trudno w dzisiejszych czasach.
ODPOWIEDZ