Okazywanie miłości

Rozmowy pan dojrzałych
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 06:46

Jak u Was wygląda okazywanie miłości drugiej osobie? Czy trzymacie się za ręce na spacerach, czy okazujecie sobie czułości w zaciszu domowego ogniska, a może całujecie się w barze? Czy przedstawiając się nowym znajomym, określacie siebie jako para? Czy mieszkacie razem czy osobno? Głównie chodzi mi o to, że nie widzę w miejskiej społeczności starszych lesbijek, tak jakby nie istniały.
Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Okazywanie miłości

Post autor: gimmeeverything » 22 wrz 2017, o 11:47

Aniu... dziecko drogie... aż mi drut z ręki wypadł - i dupa z rękodzieła.


:czerwononosyrenifer:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Okazywanie miłości

Post autor: dobranocka14 » 22 wrz 2017, o 12:49

AniaMac pisze: Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
No na ten przykład dbamy żeby partnerka nie zapomniała leków zażyć, ubierała się ciepło i razem robimy przetwory ma zimę, które to spożywamy - dla zdrowotności - siedząc na bujanym fotelu przed kominkiem.

Aniu, zadałaś pytanie w cafe 40 a nie cafe 70+.
Choć, jak sięgnę pamięcią, z perspektywy 20+ to chyba bez różnicy :?
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Okazywanie miłości

Post autor: moja_alchemia » 22 wrz 2017, o 13:04

AniaMac pisze:Jak u Was wygląda okazywanie miłości drugiej osobie? Czy trzymacie się za ręce na spacerach, czy okazujecie sobie czułości w zaciszu domowego ogniska, a może całujecie się w barze? Czy przedstawiając się nowym znajomym, określacie siebie jako para? Czy mieszkacie razem czy osobno? Głównie chodzi mi o to, że nie widzę w miejskiej społeczności starszych lesbijek, tak jakby nie istniały.
Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
w miejskiej społeczności generalnie nie widać par starszych osób (hetero) - kiedy ostatnio widziałaś starszą kobietę i mężczyznę trzymających się za rękę? ja widuję bardzo rzadko,
(inna sprawa - to zdefiniowanie pojęcia "starsza lesbijka" - chodzi o wiek, wygląd, o to, że chodzi z laską ;) czy o coś innego?)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Okazywanie miłości

Post autor: ImaSumak » 22 wrz 2017, o 14:27

Przejdź się po cmentarzach. Wszystkie stare lesbijki, od trzydziestki w górę, szukają najlepszej dla siebie miejscówki do zakopania.
Coż, jesień życia zmienia priorytety.

Może wrócisz do działu nastolatek? Bardzo polecam.
Lubię kiedy kobieta...
paskuda74
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2017, o 21:28

Re: Okazywanie miłości

Post autor: paskuda74 » 22 wrz 2017, o 17:36

A juz myslalam ze zadna glupota , dzis mnie nie rozbawi a tu taka "perelka" gratuluje :) :)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Okazywanie miłości

Post autor: Altena_Q » 22 wrz 2017, o 19:40

Chcialam cos napisac, ale malo nie spadlam z lawki w pociagu ze smiechu. Powtarzam prosbe kolezanke o sprecyzowanie. Od ilu lat lesbijka jest "starsza"? :D

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:01

gimmeeverything pisze:Aniu... dziecko drogie... aż mi drut z ręki wypadł - i dupa z rękodzieła.


:czerwononosyrenifer:
Nie dziwię się, starość nie radość, wesele nie pogrzeb, a dupa cmentarzem śmierdzi ;)
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:03

dobranocka14 pisze:
AniaMac pisze: Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
No na ten przykład dbamy żeby partnerka nie zapomniała leków zażyć, ubierała się ciepło i razem robimy przetwory ma zimę, które to spożywamy - dla zdrowotności - siedząc na bujanym fotelu przed kominkiem.

Aniu, zadałaś pytanie w cafe 40 a nie cafe 70+.
Choć, jak sięgnę pamięcią, z perspektywy 20+ to chyba bez różnicy :?
A jest CAFE 70+?? Nie ma. A więc, zadałam pytanie w najodpowiedniejszym miejscu. I chodzi mi o wiek 50+ (starsze nie znaczy stare... ehhhh)
liberia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 4 lip 2014, o 21:35

Re: Okazywanie miłości

Post autor: liberia » 22 wrz 2017, o 20:04

Taak największą czułością będzie zakładanie sztucznej szczęki sobie nawzajem :pilka:
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:05

moja_alchemia pisze:
AniaMac pisze:Jak u Was wygląda okazywanie miłości drugiej osobie? Czy trzymacie się za ręce na spacerach, czy okazujecie sobie czułości w zaciszu domowego ogniska, a może całujecie się w barze? Czy przedstawiając się nowym znajomym, określacie siebie jako para? Czy mieszkacie razem czy osobno? Głównie chodzi mi o to, że nie widzę w miejskiej społeczności starszych lesbijek, tak jakby nie istniały.
Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
w miejskiej społeczności generalnie nie widać par starszych osób (hetero) - kiedy ostatnio widziałaś starszą kobietę i mężczyznę trzymających się za rękę? ja widuję bardzo rzadko,
(inna sprawa - to zdefiniowanie pojęcia "starsza lesbijka" - chodzi o wiek, wygląd, o to, że chodzi z laską ;) czy o coś innego?)
Starsza lesbijka to dla mnie 50+, a stara lesbijka to 70+, o takie rozróżnienie. Niby takie wszystkie jesteście inteligentne, takie doświadczone, a na proste pytania nie potraficie odpowiadać, skupiając się na szczególikach. Jakbyście wzięły pod uwagę wiek 35+ też krzywda by się nie stała, liczyłam na Wasze zdanie, ale chyba się rozleniwiłyście na starość.
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:06

ImaSumak pisze:Przejdź się po cmentarzach. Wszystkie stare lesbijki, od trzydziestki w górę, szukają najlepszej dla siebie miejscówki do zakopania.
Coż, jesień życia zmienia priorytety.

Może wrócisz do działu nastolatek? Bardzo polecam.
Ima Sumak, jak zwykle humorek dopisuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:07

paskuda74 pisze:A juz myslalam ze zadna glupota , dzis mnie nie rozbawi a tu taka "perelka" gratuluje :) :)
Zadawać pytania nigdy nie jest głupotą, tak jak szukać odpowiedzi. :czerwononosyrenifer:
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:08

Altena_Q pisze:Chcialam cos napisac, ale malo nie spadlam z lawki w pociagu ze smiechu. Powtarzam prosbe kolezanke o sprecyzowanie. Od ilu lat lesbijka jest "starsza"? :D
Biorąc pod uwagę mój wiek, to starsze lesbijski są w wieku 50+.
Sorry za brak precyzji. Zapomniałam, że na starość diabeł tkwi w szczegółach.
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 20:24

liberia pisze:Taak największą czułością będzie zakładanie sztucznej szczęki sobie nawzajem :pilka:
Sprecyzuję, liberio, czy wstydzisz się okazywać swojej kobiecie czułość na mieście? Jak na to reagują przechodnie? Czy raczej każdy ma klapki na oczach"?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Okazywanie miłości

Post autor: dobranocka14 » 22 wrz 2017, o 20:54

AniaMac pisze:
dobranocka14 pisze:
AniaMac pisze: Jak przejawia się ta dojrzała miłość u starszych kobiet?Czy jest to tylko stabilizacja spokój, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, wzajemna pomoc czy dodajecie do tego jeszcze namiętność, praktykujecie czułość na co dzień, etc.etc.
Jak inni Was postrzegają w przestrzeni publicznej? :podbite oczko:
No na ten przykład dbamy żeby partnerka nie zapomniała leków zażyć, ubierała się ciepło i razem robimy przetwory ma zimę, które to spożywamy - dla zdrowotności - siedząc na bujanym fotelu przed kominkiem.

Aniu, zadałaś pytanie w cafe 40 a nie cafe 70+.
Choć, jak sięgnę pamięcią, z perspektywy 20+ to chyba bez różnicy :?
A jest CAFE 70+?? Nie ma. A więc, zadałam pytanie w najodpowiedniejszym miejscu. I chodzi mi o wiek 50+ (starsze nie znaczy stare... ehhhh)
Proponuję zamienić określenie "starsze" na "dojrzałe" i nie zadawć pytań jakbyśmy były eksponatami muzealnymi wypożyczonymi na pogawędkę do podstawówki.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Okazywanie miłości

Post autor: Altena_Q » 22 wrz 2017, o 21:00

W Polsce reakcje na trzymanie za rękę mojej owczesnej dziewczyny były następujące:

-ej, chodźcie do trójkąta!
-która z was jest facetem?
-patrz, lesbijki! a jak patrzą!
-a co wy się dziewczynki tak za rączki trzymacie?

Innymi słowy, kiedy jestem w Polsce, nie chodze z żoną za rękę.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 21:03

dobranocka14 pisze:
AniaMac pisze:
dobranocka14 pisze:
No na ten przykład dbamy żeby partnerka nie zapomniała leków zażyć, ubierała się ciepło i razem robimy przetwory ma zimę, które to spożywamy - dla zdrowotności - siedząc na bujanym fotelu przed kominkiem.

Aniu, zadałaś pytanie w cafe 40 a nie cafe 70+.
Choć, jak sięgnę pamięcią, z perspektywy 20+ to chyba bez różnicy :?
A jest CAFE 70+?? Nie ma. A więc, zadałam pytanie w najodpowiedniejszym miejscu. I chodzi mi o wiek 50+ (starsze nie znaczy stare... ehhhh)
Proponuję zamienić określenie "starsze" na "dojrzałe" i nie zadawć pytań jakbyśmy były eksponatami muzealnymi wypożyczonymi na pogawędkę do podstawówki.
Co?! Dobranocko, jesteśmy na forum, a forum jest od tego by zadawać pytania, jeśli Ci one nie pasują to nie odpowiadaj. I nie mam nic wspólnego z tym jak się poczułaś, czytając moje rozterki umysłowe. I nie, nigdy nie zwykłam traktować człowieka jak przedmiot. Pytanie wynika z ciekawości i obserwacji otaczającego mnie świata, również z faktu iż zastanawiam się co się dzieje z tą naszą miłością, kiedy dojrzewa. Ot co!
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 21:06

Altena_Q pisze:W Polsce reakcje na trzymanie za rękę mojej owczesnej dziewczyny były następujące:

-ej, chodźcie do trójkąta!
-która z was jest facetem?
-patrz, lesbijki! a jak patrzą!
-a co wy się dziewczynki tak za rączki trzymacie?

Innymi słowy, kiedy jestem w Polsce, nie chodze z żoną za rękę.
To jest cholernie przykre, ale czy nie winniśmy wychodzić z założenia, że należy opinię publiczną przekonać o tym, że jednak to jest nasza wspólna przestrzeń publiczna i każdy w równym stopniu winien z niej korzystać? Może trzeba ludzi przyzwyczaić, a nie chować się po kątach.
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Okazywanie miłości

Post autor: AniaMac » 22 wrz 2017, o 21:09

Oczywiście Alteno to są tylko pewne idee, które głoszę ja, młode pokolenie. Jest we mnie sporo nadziei, gdyż nie spotkałam się jeszcze bezpośrednio z nienawiścią.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Okazywanie miłości

Post autor: ImaSumak » 22 wrz 2017, o 21:35

AniaMac pisze:
ImaSumak pisze:Przejdź się po cmentarzach. Wszystkie stare lesbijki, od trzydziestki w górę, szukają najlepszej dla siebie miejscówki do zakopania.
Coż, jesień życia zmienia priorytety.

Może wrócisz do działu nastolatek? Bardzo polecam.
Ima Sumak, jak zwykle humorek dopisuje :mrgreen:
W którym momencie?
AniaMac pisze:Oczywiście Alteno to są tylko pewne idee, które głoszę ja, młode pokolenie.
Aaaa jesteś liderką. "Młode pokolenie" o tym wie?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Okazywanie miłości

Post autor: Lexus-1980 » 22 wrz 2017, o 21:46

Niestety z tym okazywaniem to różnie bywa, za nami starsze zakładam małżeństwo się oglądało. W sklepie czułe określenia też wzbudzają palpitacje serca:-)
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Okazywanie miłości

Post autor: buzi_zabci » 22 wrz 2017, o 22:41

Jestem w starszym wieku. Okazuję miłość poprzez: podawanie leków, szukanie sztucznej szczęki, zmianie pampersów..
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Okazywanie miłości

Post autor: abecaduo » 22 wrz 2017, o 22:45

Altena_Q pisze: -patrz, lesbijki! a jak patrzą!
Ale patrzyłyście oczami? x)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Okazywanie miłości

Post autor: Altena_Q » 22 wrz 2017, o 22:54

AniaMac pisze:Oczywiście Alteno to są tylko pewne idee, które głoszę ja, młode pokolenie. Jest we mnie sporo nadziei, gdyż nie spotkałam się jeszcze bezpośrednio z nienawiścią.
Spoko, 10 lat temu tez taka bylam.
W San Francisko byly dwie panie, ktore tez nie chcialy chowac sie po katach i umiescily sobie naklejke z tecza na samochodzie. Jak zatrzymaly sie na swiatlach w niewlasciwej dzielnicy, to zostaly z niego wywleczone i zgwalcone.
Moze jakbym miala kilka pasow ze sztuk walki i jeszcze pistolet, to chodzilabym za reke nawet po Lublinie. Poki co uwazam, ze do jaskini lwa sie nie wchodzi.
Ale homofobicznych atakow trzeba samemu doswiadczyc, aby zrozumiec czyjes traumy. Tylko, Aniu, mlodosc a brak podstawowej empatii to dwie rozne sprawy.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: Okazywanie miłości

Post autor: Missunderstood » 22 wrz 2017, o 23:21

AniaMac pisze:Oczywiście Alteno to są tylko pewne idee, które głoszę ja, młode pokolenie. Jest we mnie sporo nadziei, gdyż nie spotkałam się jeszcze bezpośrednio z nienawiścią.
Obawiam się, że młode pokolenie poczułoby się przy Tobie staro i odesłało do redakcji Bravo.
AniaMac pisze: Starsza lesbijka to dla mnie 50+, a stara lesbijka to 70+, o takie rozróżnienie. Niby takie wszystkie jesteście inteligentne, takie doświadczone, a na proste pytania nie potraficie odpowiadać, skupiając się na szczególikach. Jakbyście wzięły pod uwagę wiek 35+ też krzywda by się nie stała, liczyłam na Wasze zdanie, ale chyba się rozleniwiłyście na starość.
Tak, zdecydowanie poziom Bravo. Tyle kpiny się z Ciebie wylało, a przecież należałoby się tu foremkom trochę szacunku. One są tu u siebie, a Ty jesteś gościem, bo bliżej Ci chyba do działu cafe 16+. Jeśli nie potrafisz wypowiadać się z pokorą to nie rób z siebie rzecznika całego pokolenia, bo robisz wstyd.
Altena_Q pisze: Moze jakbym miala kilka pasow ze sztuk walki i jeszcze pistolet, to chodzilabym za reke nawet po Lublinie. Poki co uwazam, ze do jaskini lwa sie nie wchodzi.
Wtedy nadal bym się bała, bo jak kilku podejdzie, a my tylko dwie to dobry Boże nie pomoże. Nie jestem z tych odważnych, które potrafią narażać siebie i najbliższą osobę dla wielkiej sprawy. Może trochę wstyd, może trochę podziwiam te, które świadomie się na to decydują, ale ja za bardzo się o Nią boję.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Okazywanie miłości

Post autor: jasandra » 23 wrz 2017, o 00:07

Szczerze powiedziawszy (jeśli mogę gościnnie wystąpić) też bym się o Nią (której nie mam) bała. Co innego mówić za siebie, ryzykować własnymi zębami, a co innego znosić choćby docinki na temat tej, którą się kocha.
Dlatego chcę żyć w kraju, gdzie nawet jeśli nie mam dziewczyny, wiem, że gdybym ją znalazła, nie bałabym się wziąć ją publicznie za rękę.
Wystarczy, że z moim partnerem bałam się mówić po niemiecku, w jego rodzimym języku (którego skądinąd sam nie znosił, ale to nie ma znaczenia).
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Okazywanie miłości

Post autor: ImaSumak » 23 wrz 2017, o 00:14

A kiedy już umrze ostatnia, stara lesbijka...
https://youtu.be/cZnBNuqqz5g
Lubię kiedy kobieta...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Okazywanie miłości

Post autor: malina_grey » 23 wrz 2017, o 00:37

AniaMac pisze:
Altena_Q pisze:Chcialam cos napisac, ale malo nie spadlam z lawki w pociagu ze smiechu. Powtarzam prosbe kolezanke o sprecyzowanie. Od ilu lat lesbijka jest "starsza"? :D
Biorąc pod uwagę mój wiek, to starsze lesbijski są w wieku 50+.
Sorry za brak precyzji. Zapomniałam, że na starość diabeł tkwi w szczegółach.
Tu się mylisz, bo diabeł ZAWSZE tkwi w szczegółach, nie tylko na starość.
OnaSama3X
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2011, o 20:36

Re: Okazywanie miłości

Post autor: OnaSama3X » 23 wrz 2017, o 00:52

Boshhh ileż wysublimowanegio jadu z Waszych dojrzałych ust sie sączy... o zgrozo... chyba wolę być starą 40ką, niż zgorzkniałą złośliwą "dojrzałą" :)) :roll:
ODPOWIEDZ