Silownia/Bieganie/Dieta

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Modbox
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2017, o 19:38

Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: Modbox » 25 lis 2017, o 19:45

Witam 8)
Chcialam prosic o porade, rade i opinie;)
Co sadzicie o stosowaniu odzywek? Jakie polecacie ewentulanie. Chodzi mi o przyspieszenie metabolizmu podwyzszenie energii.

Silownie jakie polecacie w Warszawie?Uczeszczam do Cityfit ale po 20 tlum ;/
Czestotliwosc Waszego chodzenoa na silownie?
No i moze coa o diecie, sprawdzonego:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
A_marth
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2017, o 23:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk!
Kontakt:

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: A_marth » 26 lis 2017, o 14:44

Na przyspieszenie metabolizmu polecam regularny trening, w którym przynajmniej część ćwiczeń wykonuje się na wysokiej intensywności. Pomijając ciągłą pracę organów wewnętrznych takich jak serce, mózg etc., "spalanie" kalorii odbywa się podczas pracy włókien mięśniowych. Im jest ich więcej, tym więcej tych kalorii możemy spalić w danej jednostce czasu. Więc to nie jedzenie kolejnych odżywek i suplementów, ale budowa mięśni daje rzeczywiste i trwale przyspieszenie metabolizmu :)

Odżywek moim zdaniem nie ma sensu stosować, kiedy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne nie jest większe niż 2500 kcal na dobę. Wraz ze wzrostem udziału tkanki mięśniowej zapotrzebowanie kaloryczne też rośnie, rośnie też często zapotrzebowanie organizmu na trening, więc w pewnym momencie odżywka staje się wygodnym rozwiązaniem jeśli idzie o uzupełnienie kalorii i makroskładników ;)

Robię w tygodniu minimum pięć-sześć treningów (nie na klasycznej siłowni). Wspomagam się kreatyną i odżywkami z serii Veganblend (jestem roślinożercą ;)) Z innych suplementów jem witaminę B12, a w okresie jesienno-zimowym dodatkowo witaminę D3.
A warrior does not give up what he loves,
he finds the love in what he does.

Dan Millman
Awatar użytkownika
fyfyperka
Posty: 2
Rejestracja: 4 gru 2017, o 13:16
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: fyfyperka » 4 gru 2017, o 13:26

Na początku nie można się brać od razu za odżywki, musisz potrenować przynajmniej ten miesiąc, żeby organizm przyzwyczaić.
Ciekawa lista zabiegów na cellulit - http://lifemedica.pl/baza_wiedzy/zabiegi-na-cellulit/
Modbox
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2017, o 19:38

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: Modbox » 20 gru 2017, o 16:51

Dzieki serdeczne za odpowiedz:) :wink:
grazka2017
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:29

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: grazka2017 » 9 lut 2018, o 13:43

ja zaczełam od odzywek firmy Olimp, roznorodnosc smakow i brak efektow ubocznych, do tego silownia 3-4 razy w tygodniu i dieta :D
warpechowskak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2018, o 11:20

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: warpechowskak » 25 kwie 2018, o 14:12

Myślę, że jeżeli dopiero rozpoczynasz zabawę z siłownią to warto jakiś czas poćwiczyć bez żadnych odżywek. Najpierw sprawdź jak się odnajdziesz na siłowni czy to jest to czego szukasz. Jeżeli ta przygoda się spodoba to nie musisz od razu wydawać kroci na odżywki wystarczy wystarczy białko i trzymanie diety. I z pewnością uzyskasz efekty.
kabara
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2018, o 15:28

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: kabara » 29 kwie 2018, o 15:29

polecam zaczac od biegania aby nabrac lepszej dynamiki !
Genea
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2018, o 10:23

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: Genea » 8 maja 2018, o 10:33

Ja odżywek nie stosuję, bo nie jestem maniaczką. Na siłownię chodzę 2-3 razy w tygodniu a do tego biegam i dojeżdżam do pracy rowerem :)
Awatar użytkownika
JagodkaMaja
Posty: 5
Rejestracja: 4 lip 2018, o 09:36

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: JagodkaMaja » 4 lip 2018, o 10:28

Ja chodzę na basen raz w tygodniu i na siłkę 2 razy, z odżywek biorę tylko białko i nic więcej, nic więcej nie potrzeba :cool:
Awatar użytkownika
Hanni-Bunny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:17

Re: Silownia/Bieganie/Dieta

Post autor: Hanni-Bunny » 28 lut 2019, o 15:01

Ja ćwicze albo na siłowni albo w domu :) Staram się tak 3-4-5 razy w tygodniu chociaż te 30 minut poćwiczyć jako minimum. :)
Można? MOŻNA!
ODPOWIEDZ