Ahh ta endometrioza

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nesprytka
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2018, o 11:00
Lokalizacja: Pruszków

Ahh ta endometrioza

Post autor: nesprytka » 12 lut 2018, o 11:16

Hejka. Mimo że nie ejstem aż taka stara to niestety choruję na endometriozę od niedawna. Czy jest tu jakaś użytkowniczka, która zmaga się z objawami tej choroby? Jakie są najpowazniejsze przyczyny tej choroby?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: dobranocka14 » 12 lut 2018, o 13:48

Brudne ręce i nieregularne mycie zębów.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: adama » 14 lut 2018, o 20:14

nesprytka pisze:Hejka. Mimo że nie ejstem aż taka stara to niestety choruję na endometriozę od niedawna. Czy jest tu jakaś użytkowniczka, która zmaga się z objawami tej choroby? Jakie są najpowazniejsze przyczyny tej choroby?
Nie wiadomo jakie są przyczyny tej trudnej do leczenia choroby.

p.s. nie pisz tutaj, bo odpowiadają ci dzieci, które po dobranocce powinny wysmarkać nos i pójść spać.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: dobranocka14 » 14 lut 2018, o 20:48

Tyle samo wysiłku można włożyć we wrzucenie pytania w wyszukiwarkę internetową i samej spróbować się dowiedziecieć. O czymś tak ekstremalnym jak zapytanie lekarza nie wspomnę.
Niemniej, jak widzę, niektórzy spełniają się w udzielaniu wyczerpujących internetowych porad.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: ImaSumak » 14 lut 2018, o 20:52

Ja zgadzam się i z Dobranocką i z Adamą:
Pierwsza postawiła bardzo trafną diagnozę, a drugiej, brak wiedzy nie pomógł w tym temacie, ale za to świetnie Ci doradziła.

Ja postaram się zaspokoić Cię w każdym aspekcie:
1. Najpoważniejszymi przyczynami tej choroby są: zgaga oraz jazda konna komunikacją miejską. Prawdopodobnie też zjadłaś w życiu zbyt wiele landrynek.
2. Ja, podobnie jak Adama, radzę nie pisać tutaj (pisz na jakimś forum dla dorosłych, gdzie ni stad ni zowąd, nie pojawi się kokietka żabcia). Zaloguj się wiec na forum dla filatelistów albo najlepiej jakimś katolickim: tam powinni Cię uzdrowić.

Ale pamietaj: nigdy, przenigdy nie idź do lekarza!

(Jeśli zapragniesz więcej moich dorad, to musisz się liczyć, że już tylko odpłatnie.)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: ImaSumak » 14 lut 2018, o 20:53

dobranocka14 pisze:Tyle samo wysiłku można włożyć we wrzucenie pytania w wyszukiwarkę internetową i samej spróbować się dowiedziecieć. O czymś tak ekstremalnym jak zapytanie lekarza nie wspomnę.
Niemniej, jak widzę, niektórzy spełniają się w udzielaniu wyczerpujących internetowych porad.
Każdy orze jak może, a że żabcia intelektem...
Lubię kiedy kobieta...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: adama » 14 lut 2018, o 21:13

Już napisałam, zachowujecie się jak małe dzieci.

Taki urok przedszkola :wink:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: ImaSumak » 14 lut 2018, o 21:45

adama pisze:Już napisałam, zachowujecie się jak małe dzieci.

Taki urok przedszkola :wink:
:usta:
Fajnie że wróciłaś. Cieszę się. :toast:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Ironiq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 11 paź 2007, o 00:00

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: Ironiq » 16 lut 2018, o 10:43

przyczyna główna przy nowotworze błoniastym ma charakter genetycznych uwarunkowań, jednak zgodnie z najnowszymi badaniami jest on częściowo zależny od diety i stylu życia. Nie ma potwierdzonych badań nad związkiem aktywności fizycznej z chorobą, wiadomo jest jednak, że palenie wszelkiego rodzaju substancji smolistych i alkohol wpływają na szybszy rozwój guza. Dodatkowo papierosy zwiększają ryzyko raka szyjki macicy, determinują też ostateczny kształt narośli nadając jej właściwości nowotworu złośliwego.
Zbawienny wpływ mają: jarmuż, cytryna, imbir, czosnek, miód, zioła (np. krwawnik, dziurawiec).
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: adama » 16 lut 2018, o 20:50

Ironiq pisze:przyczyna główna przy nowotworze błoniastym ma charakter genetycznych uwarunkowań, jednak zgodnie z najnowszymi badaniami jest on częściowo zależny od diety i stylu życia. Nie ma potwierdzonych badań nad związkiem aktywności fizycznej z chorobą, wiadomo jest jednak, że palenie wszelkiego rodzaju substancji smolistych i alkohol wpływają na szybszy rozwój guza. Dodatkowo papierosy zwiększają ryzyko raka szyjki macicy, determinują też ostateczny kształt narośli nadając jej właściwości nowotworu złośliwego.
Zbawienny wpływ mają: jarmuż, cytryna, imbir, czosnek, miód, zioła (np. krwawnik, dziurawiec).
A co to za głupoty? :shock:
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: adama » 16 lut 2018, o 20:56

ImaSumak pisze:
adama pisze:Już napisałam, zachowujecie się jak małe dzieci.

Taki urok przedszkola :wink:
:usta:
Fajnie że wróciłaś. Cieszę się. :toast:
:slonko: No cóż, czytam czasami Twoje wypowiedzi na forum (po cichu) hahaha i nie zazdroszczę emigracji :?
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: Lexus-1980 » 17 lut 2018, o 10:47

Ironiq pisze:przyczyna główna przy nowotworze błoniastym ma charakter genetycznych uwarunkowań, jednak zgodnie z najnowszymi badaniami jest on częściowo zależny od diety i stylu życia. Nie ma potwierdzonych badań nad związkiem aktywności fizycznej z chorobą, wiadomo jest jednak, że palenie wszelkiego rodzaju substancji smolistych i alkohol wpływają na szybszy rozwój guza. Dodatkowo papierosy zwiększają ryzyko raka szyjki macicy, determinują też ostateczny kształt narośli nadając jej właściwości nowotworu złośliwego.
Zbawienny wpływ mają: jarmuż, cytryna, imbir, czosnek, miód, zioła (np. krwawnik, dziurawiec).
gdzie ty to wyczytałaś :shock:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Ironiq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 11 paź 2007, o 00:00

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: Ironiq » 20 lut 2018, o 12:55

to wiem z doświadczenia, konsultacji z lekarzami, codzienności i życia.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: dobranocka14 » 20 lut 2018, o 16:38

nesprytka pisze:No tak, tego się spodziewałam po odpowiedziach - zero szacunku. Jakby tak każdy miał Google za wyrocznie to by niczego nie było. Dzięki za wyjaśnienie
Jasne, co innego pytać o przyczyny choroby na towarzyskim forum. :D
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: Lexus-1980 » 20 lut 2018, o 21:21

nesprytka pisze:No tak, tego się spodziewałam po odpowiedziach - zero szacunku. Jakby tak każdy miał Google za wyrocznie to by niczego nie było. Dzięki za wyjaśnienie przyczyn endometriozy i za podzielenie się merytorycznymi wypowiedziami! :P
A może byś lekarza odwiedziła, nikt operacji czy zabiegu ci nie zrobi on-line
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
nudny_zwiazek
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 10:45

Re: Ahh ta endometrioza

Post autor: nudny_zwiazek » 2 wrz 2018, o 16:12

Moja bratowa choruje na te chorobe... jest jej ciezko ale tez jest ciezko osobom z jej otoczenia..znajdujacym sie najblizej niej..
Mam przypuszczenia ze moja dziewczyna tez to ma. Identyczne objawy choroby i oczywiscie zachowania... ale ona nie chce zadnych porad lekarskich lekow i badan. Powiem jedno. Chodzi wiecznia zla albo i nawet wsciekla. A kiedy jest dobrze i czuje sie swietnie trzeba wazyc kazde slowo i uwazac na to co sie robi i w jaki sposob bo chociaz najmniejszy blad lub niedociagniecie potrafi wprowadzic ja w furie..
Ciezko mi tak zyc i dzielic wspolne zycie... i nie mam z kim porozmawiac i do kogo uciec.. schodze jej z oczu i milcze aby jej nie zdenerwowac...
Ta cala endometrioza bardzo odbijaja sie na zdrowiu psychicznym chorej osoby.. a to zas ..na najblizszych...
ODPOWIEDZ