Tanie perfumy vs drogie

Rozmowy pan dojrzałych
ODPOWIEDZ
m-reszko
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 09:55

Tanie perfumy vs drogie

Post autor: m-reszko » 19 wrz 2018, o 09:58

Jakie zapachy Wy wybieracie? Kupujecie stacjonarnie czy online? Zawsze boję się zamawiania zapachów przez strony internetowe, jednak ceny kuszą :wink: Jeśli coś polecacie, to z chęcią poczytam :podbite oczko:
Awatar użytkownika
liza_kowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:42

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: liza_kowa » 19 wrz 2018, o 10:55

ja kupuję stacjonarnie, w sklepach :)
The world was moving she was right there with it and she was
The world was moving she was floating above it and she was
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: anabel65 » 28 wrz 2018, o 10:44

Ja kupuję bardzo często na iperfumy, zawsze wszystko było ok :) Ewentualnie przez stronę internetową Empik.
swiatlnu
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 13:11

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: swiatlnu » 28 wrz 2018, o 13:14

ja kupuję w drogeriach, chociaż w tych tanich rosman itd jakoś zapachy krócej się utrzymują ale może tylko na mnie
Awatar użytkownika
arisa93
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: arisa93 » 28 wrz 2018, o 14:58

Nie kupuję przez internet - lubię poczuć najpierw zapach, jak się łączy z zapachem mojej skóry itp. :)
A kupuję przeważnie droższe perfumy - niby cenowo wydaje się więcej, ale często takie perfumy starczają na o wiele dłużej i także dłużej utrzymuje się ich zapach. Więc finalnie są bardziej opłacalne.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Sad_Rabbit » 27 paź 2018, o 00:48

Z perfumami to jest tak, ze niby podoba mi sie ich wiele, ale jak juz jakies “ubiore” to wcale nie ma tak duzo perfum, ktorych zapach wibruje przy samej skorze jednoczesnie stapiajac sie z nia w taki sposob jak lubie. Mam wrazenie, ze duzo zapachow “odstaje” i najczesciej sa to bardzo znane perfumy. Czasami lubie mieszac perfumy, zeby zapach nie byl zbyt oczywisty. Te ktore kupuje pod wplywem chwil(albo promocji) oddaje najczesciej pozniej mamie. Niestety mam tez drogi gust i perfumy, ktore mi sie podobaja najbardziej sa w jakichs kosmicznych cenach. Od dluzszego czasu jestem wierna Black Cashmere Donny Karan (ale tylko na wieczor) nie sa bardzo latwo dostepne, wiec przynajmniej nie pachne jak wszyscy :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: kokona » 30 paź 2018, o 13:39

Ja tez tylko stacjonarnie w perfumeriach. Czasem ide po moj flagowy zapach, a wychodze z dodatkowa buteleczka czegos co mnie urzeklo :) to samo, tyczy sie, gdy kupuje perfumy dla zony. Wiem co lubi I to jej kupuje jednak czasem wpadnie mi cos "w nos" I wychodze z dwom flakonikami. Nie jestem przekonana do perfumerii online
She's not the chapter. She's all the story
Awatar użytkownika
Hanni-Bunny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:17

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Hanni-Bunny » 28 lut 2019, o 14:57

Tylko stacjonarnie, bo już za dużo razy naciełam się na podróbki na stronach, które uważane są za sprawdzone. Podziękuję za takie rzeczy. Ja rozumiem, że zmieniają się perfumy, ale zupełnie inny zapach? Rozumiem gdyby projekcja była słabsza, albo czas utrzymywania się skrócił...
Można? MOŻNA!
Nadiin
Posty: 7
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 08:33

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Nadiin » 8 kwie 2019, o 08:45

Zależy czy w sklepach czy nie. Zazwyczaj sklep stacjonarny, ale jak nie jestem pewna zapachu a chciałabym po poróbować to staram się kupować od zaufanych osób, które mają w butelce/odlewki do 10 ml
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 687
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 22:30

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Wenus_8005 » 4 mar 2020, o 00:45

Nadiin pisze:
8 kwie 2019, o 08:45
Zależy czy w sklepach czy nie. Zazwyczaj sklep stacjonarny, ale jak nie jestem pewna zapachu a chciałabym po poróbować to staram się kupować od zaufanych osób, które mają w butelce/odlewki do 10 ml
A ja za So Fever czy Essenze Sensuale 🥰 od Oriflame oddam każdą Chanelkę 😃
Awatar użytkownika
Quartz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 1 lip 2019, o 14:34

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Quartz » 20 sie 2020, o 11:25

Online kupuje tylko jezeli sa duzo tansze i sprzedajaca ma np. paragon z Sephory do perfum.
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: ZagubionaBi » 27 sie 2020, o 00:24

Wcześniej tylko stacjonarnie, ale od jakiegoś czasu już kupuję online - zawsze najpierw próbkę, a dopiero jak jestem pewna zapachu to po 100-200ml :D
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: dobranocka14 » 28 sie 2020, o 14:48

Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:25
Online kupuje tylko jezeli sa duzo tansze i sprzedajaca ma np. paragon z Sephory do perfum.
A skąd te dużo tańsze perfumy się biorą? Ktoś kupuje legalnie w stacjonarnym sklepie a potem ze stratą sprzadaje? Przecież nawet przy promocjach różnica w cenie nie jest spektakularna no i ta osoba musi też zarobić plus dochodzą koszty wysyłki.
Mi się wydaje, że dużo tańsze perfumy w necie to podróbki lub pochodzące z kradzieży.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: goreka » 1 wrz 2020, o 19:42

Zwykle podróbki z Chin, Turcji, Egiptu itp. Czasem sprzedawcy czarują że mają towar pochodzący z kradzieży sklepowej lub zamkniętej fabryki. Wszystko to jest ściemą, poza oficjalnym obiegiem dostaniesz zawsze podróbki. Jeśli tanie to takie jak DG, CK, niektóre zapachy są ok, ale preferuję jednak te z wyższej półki.
Awatar użytkownika
susanda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: susanda » 3 wrz 2020, o 14:44

Tylko oryginały, ale nie muszą koniecznie być drogie. Lubię i drogie, ale są też super zapachy za około stówkę i mają dobry ogon i trwałość.
Rybka99
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2020, o 13:22

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Rybka99 » 18 mar 2021, o 20:01

Kupowałam zawsze na lotniskach, ale od czasu pandemii przerzuciłam się na kupowanie online. Mam już sprawdzone zapachy. Paczuszka przychodzi na czas,jestem zadowolona.
musowocowy
Posty: 8
Rejestracja: 2 gru 2018, o 18:12

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: musowocowy » 23 mar 2021, o 21:03

Raczej mam swoje ulubione wiec zamawiam online bo wiem co potrzebuje ale czasem zdarzy mi sie zamowic cos nowego ale z opcja try it first czyliu dostaje zakupiony produkt i mini probke ktora moge powachac zanim otworze te zakupione. Jak mi nie pasuje to odsyłam :)
musowocowy
Posty: 8
Rejestracja: 2 gru 2018, o 18:12

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: musowocowy » 24 mar 2021, o 23:15

musowocowy pisze:
23 mar 2021, o 21:03
Raczej mam swoje ulubione wiec zamawiam online bo wiem co potrzebuje ale czasem zdarzy mi sie zamowic cos nowego ale z opcja try it first czyliu dostaje zakupiony produkt i mini probke ktora moge powachac zanim otworze te zakupione. Jak mi nie pasuje to odsyłam :)
a gdzie mozna zamowic cos takiego?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: dalidaa » 1 kwie 2021, o 09:03

Pytanie czy chodzi o tanie np Lanvin, Cacharel, DKNY, Oriflame vs drogie: Liquides Imaginaires, Amouage, Diptyque, Byredo czy oryginały vs podróbki.

Jest dużo tanich marek perfum z niezłymi parametrami.
Jest różnica między mainstreamem a niszą.

Natomiast jeśli chodzi o oryginał vs podróbka: gra niewarta świeczki. Lejesz to na skórę a nie wiesz co jest w środku.
Nie mówiąc o zwykłej przyzwoitości: ktoś to wymyślił, ale Turek zrobi "mocniejsze" za 1/6 ceny.

Tak samo bawi mnie: "miałam 10 lat temu oryginalne XYZ, teraz byłam w sklepie X na pewno podróbka bo inaczej pachną albo się nie trzymają". No niestety niekoniecznie. IFRA wymaga na producentach zmiany receptur tzw reformulacji, żeby ograniczyć ich zdaniem szkodliwe składniki. Efektem są zmiany zapachu i niestety często upośledzona trwałość. Czasem wystarczy kupić perfumy z różnicą 1-3 lat w produkcji i po zawodach, a co dopiero po dekadzie.

Nie mówiąc o tym że otwarte testery stojące w pełnym świetle często grzane lampami też po jakimś czasie tracą właściwości i zmieniają zapach.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
escapism
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 28 mar 2015, o 19:03

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: escapism » 18 kwie 2021, o 09:10

dalidaa pisze:
1 kwie 2021, o 09:03
Pytanie czy chodzi o tanie np Lanvin, Cacharel, DKNY, Oriflame vs drogie: Liquides Imaginaires, Amouage, Diptyque, Byredo czy oryginały vs podróbki.

Jest dużo tanich marek perfum z niezłymi parametrami.
Jest różnica między mainstreamem a niszą.

Natomiast jeśli chodzi o oryginał vs podróbka: gra niewarta świeczki. Lejesz to na skórę a nie wiesz co jest w środku.
Nie mówiąc o zwykłej przyzwoitości: ktoś to wymyślił, ale Turek zrobi "mocniejsze" za 1/6 ceny.

Tak samo bawi mnie: "miałam 10 lat temu oryginalne XYZ, teraz byłam w sklepie X na pewno podróbka bo inaczej pachną albo się nie trzymają". No niestety niekoniecznie. IFRA wymaga na producentach zmiany receptur tzw reformulacji, żeby ograniczyć ich zdaniem szkodliwe składniki. Efektem są zmiany zapachu i niestety często upośledzona trwałość. Czasem wystarczy kupić perfumy z różnicą 1-3 lat w produkcji i po zawodach, a co dopiero po dekadzie.

Nie mówiąc o tym że otwarte testery stojące w pełnym świetle często grzane lampami też po jakimś czasie tracą właściwości i zmieniają zapach.
Też kocham perfumy. Jakich zapachów używasz, używałaś? - Jeśli mogę zapytać. :)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: dalidaa » 18 kwie 2021, o 23:04

Ilości znaków może braknąć...
Natomiast najwięcej mam z marek Histoires de Parfum, Etat libre d'orange, Moresque, Keiko Mecheri, Serge Lutens, Profumum Roma, Maison Francis Kurdkijan, Amouage. Teraz choruje na Liquides Imaginaires 2 flaszki, tylko mam problemy decyzyjne.
Różne rzeczy noszę zaczynając od zwykłych kwiatów jak jaśminy czy tuberozy, przez pudry, sandały, oudy po kadzidła.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Rybka99
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2020, o 13:22

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: Rybka99 » 19 kwie 2021, o 19:28

Ja ostatnio zachorowałam na perfumy arabskie. Strasznie mnie kręcą tamtejsze egzotyczne wonie ,lubię eksperymentować z zapachami. Jak ktoś widział w dobrej cenie proszę pisać.
kkk78
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 08:54

Re: Tanie perfumy vs drogie

Post autor: kkk78 » 26 kwie 2021, o 09:08

Używam od lat escentric molecules, więc zamawiam online. Poza tym mam parę ulubionych zapachów, więc jak mnie najdzie, to też online. Tym bardziej dziś. Nie lubię zakatarzonych tłumów ;)
ODPOWIEDZ