duża różnica wieku

Rozmowy pan dojrzałych
martensa
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2016, o 18:27

Re: Proszę o Pomoc

Post autor: martensa » 20 gru 2016, o 18:17

Dziękuje kochane za każdą odpowiedz na mój post:)
Awatar użytkownika
firebolska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 30 cze 2008, o 02:00

Re: Proszę o Pomoc

Post autor: firebolska » 21 gru 2016, o 22:45

Wesołych Świąt Wielkanocnych...kolorowych jajeczek i rozczochranych owieczek :D PS. Padłam :)
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Proszę o Pomoc

Post autor: Wiosennagwiazda » 22 gru 2016, o 09:51

. Jestem trochę nieśmiałą osobą, nie chce rozwalać tej kobiecie małżeństwa
To znaczy, że wraz z nowym rokiem powinnaś wybrać inny obiekt. np. 2 lata starszy, bez męża i dzieci :wink: a i najlepiej lesbiję lub kobietę biseksualną.

:toast:
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: duża różnica wieku

Post autor: Akwa35 » 13 lut 2017, o 14:02

Hejka. U nas w "zwiazku" jest roznica 13 lat. Jestem ta młodszą, choć mam poczucie, ze tylko pozornie. Szaleje za moja dziewczyna niesamowicie, uwielbiam zarowno jej piekne cialo jak i trudny charakterek. Z mojej perspektywy, mam nadzieje, ze milosc bedzie trwala wiecznie. Nieatety napusalam w cudzyslowie, bo jeszcze przez jakis czas bedziemy musialy wiecej za soba tesknic, niz cieszyc sie z bycia razem. Czekam na Ciebie skarbie
iskier89ka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:04

Re: duża różnica wieku

Post autor: iskier89ka » 20 paź 2017, o 12:16

:) U nas jest 11 lat z czego to ja jestem mlodsza. U nas nie tylko roznica wieku ale tez i troche kultur. Moja wybranka jest brytyjka, niestety wspolne kolacje to koszmar ;) ;)ciezko wybrac cos co smakuje obu, bo polskie jedzenie jest zbyt wyraziste, a angielskie troche jalowe jak dla mnie ;) ale zawsze mozna znalezc jakis zloty srodek.
nadiaaaa
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2013, o 06:07

Re: duża różnica wieku

Post autor: nadiaaaa » 25 paź 2017, o 01:56

Miedzy mna a moja kobietka jest 10 lat roznicy...ktorej kompletnie nie odczowamy. Ja-troche stara dusza,Ona-wieczne dziecko. Spotykamy sie gdzies w polowie..wlasnie dlatego,ze ona jakby byla mlodsza duchem..a ja jakbym byla starsza...Czasem nawet zdarza sie,ze to Ja jej doradzam jak lepiej postapic w roznych kwestiach...i to Ja ukladam jej nielad w glowie i chaotyczna osobowosc...uspokajam..a ona mnie slucha. Ja zawsze wybieralam starsze kobiety..ona zawsze te mlodsze. Zgralysmy sie w tej kwestii i jest nam razem dobrze:)
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: duża różnica wieku

Post autor: AniaMac » 29 paź 2017, o 21:17

Hmmm u nas w związku jest różnica 19,5 lat. Raczej szukamy płaszczyzn kompromisu, niźli toczymy walki. Ale jak to w związku bez kłótni się nie obejdzie :twisted: . Jesteśmy dopasowane na zasadzie zupełnego przeciwieństwa i potrzeba wiele uczucia by te wszystkie odpychające się atomy złączyć w jedną całość. Ja lubię jeść, ona gotuje, ona sprząta, a ja bałaganię, ja psuję ona naprawia, ona się obraża, a ja przytulam, obydwie lubimy gry planszowe i filmy sci-fy, ja mam swój świat, ona ma swój, które łączy solidny most, w naszym domu jest dużo spokoju zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Budujemy szczerością. :podbite oczko:
Leatherpants
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 201
Rejestracja: 19 gru 2017, o 11:15

Re: duża różnica wieku

Post autor: Leatherpants » 19 gru 2017, o 14:31

W miłości nie ma reguły. Jeśli się naprawdę kochają i są zafascynowane sobą ma szanse taki związek. Kobieta też czuję relacje z człowiekiem głębiej i duchowo zmarzczki nie będą stanowić problemu. :o
Awatar użytkownika
Lady_G
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 18:32

Re: duża różnica wieku

Post autor: Lady_G » 21 gru 2017, o 14:20

Wiesz, już to słyszałam od pewnej Kobiety, która jest również 17 lat starsza ode mnie.. i słyszę prawie każdego dnia.. :P
Miłość nie liczy lat, jeśli jest prawdziwa to będzie do końca.. Pytasz co będzie potem, potem będzie co ma być.. :) Każda z nas się starzeje, każda się zmienia.. Czy jeśli się pokocha Kobietę, to czy zmiany pod wpływem wieku mają znaczenie? Czy jeśli przykładowo zachorowałabym to miałaby mnie zostawić? Moim zdaniem kocha się kogoś za to jaki jest, a nie kim jest.. Dzisiaj odpowiedziałam "swojej" Kobiecie, że zobacz być może teraz opiekujesz się mną, a ja Tobą zaopiekuję się później..
Gdybyśmy obie były schorowane? Niedołężne. We wszystkim trzeba widzieć plusy :)
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: duża różnica wieku

Post autor: zztop » 21 gru 2017, o 21:30

Mnie interesuje jak się takie różnice wiekowe spotykają, bo przecież inne środowiska, inne ścieżki życia, gdzie są punkty styczne na mapie życia młodszej i starszej :-))
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: duża różnica wieku

Post autor: Perrin » 21 gru 2017, o 21:53

zztop pisze:Mnie interesuje jak się takie różnice wiekowe spotykają, bo przecież inne środowiska, inne ścieżki życia, gdzie są punkty styczne na mapie życia młodszej i starszej :-))
o to to ! Też mnie to bardzo ciekawi, bo chyba nie ma wątpliwości, że gdzieś tam po obu stronach jest trochę strachu " aa bo jestem za młoda, aa bo jestem dla niej za stara".
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: duża różnica wieku

Post autor: zztop » 21 gru 2017, o 22:13

Perrin pisze:
zztop pisze:Mnie interesuje jak się takie różnice wiekowe spotykają, bo przecież inne środowiska, inne ścieżki życia, gdzie są punkty styczne na mapie życia młodszej i starszej :-))
o to to ! Też mnie to bardzo ciekawi, bo chyba nie ma wątpliwości, że gdzieś tam po obu stronach jest trochę strachu " aa bo jestem za młoda, aa bo jestem dla niej za stara".
o tak :lol: , a poza tym też ciekawe jest to, która z generacji jest chop do przodu i zaczyna całą akcję :wink:
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: duża różnica wieku

Post autor: Missunderstood » 21 gru 2017, o 22:15

W moim przypadku jest (tylko) 10 lat różnicy przy czym ja jestem młodsza.
Mam wrażenie, że sukces naszego związku polega na tym, że ja gadam jak czterdziestolatka, a ona zachowuje się jak dwudziestka. Spotykamy się w połowie :mrgreen: Nie potrzebuję więcej opieki niż sama daję (a może nawet troszkę mniej...), więc w tym przypadku różnica wieku też się szczególnie nie uwidacznia. Pewnie to też kwestia tego, że obydwie nadal jesteśmy, że tak to ujmę "w granicach jednego pokolenia".
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: duża różnica wieku

Post autor: zztop » 21 gru 2017, o 22:49

Fakt, dyszka to jeszcze nie tak dużo, choć jak jedna słuchała radiohead to druga ace of bace. nadal jednak przepaść :-)
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: duża różnica wieku

Post autor: Missunderstood » 21 gru 2017, o 23:13

Coś w tym jest.
Czasami pojawia się niezbyt głęboka refleksja typu:
-pamiętam jak tańczyłam do tego na imprezie, a Ty pamiętasz?
-niezbyt, może dlatego, że byłam wtedy zajęta moczeniem łóżka i gubieniem pierwszego zęba mlecznego :mrgreen
Tylko wtedy wjeżdża np. Michael Jackson i łączy ponad wszelkimi podziałami. Jak się chce i kocha to w każdej dziedzinie życia znajdzie się takiego Michaela :wink:
lamesa
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2018, o 18:26

Re: duża różnica wieku

Post autor: lamesa » 4 sty 2018, o 19:18

jesli im to odpowiada to czego sie tu czepiac ? milosc nie zna granic !
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: duża różnica wieku

Post autor: zztop » 7 sty 2018, o 11:55

Nie czepiamy się, podziwiamy i troszkę zazdorścimy :cool:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: duża różnica wieku

Post autor: dobranocka14 » 7 sty 2018, o 18:47

zztop pisze:Fakt, dyszka to jeszcze nie tak dużo, choć jak jedna słuchała radiohead to druga ace of bace. nadal jednak przepaść :-)
Wtedy tą drugą trzeba nauczyć słuchać Radiohead. :pilka:
Awatar użytkownika
Alka_i_Anka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 22:57

Re: duża różnica wieku

Post autor: Alka_i_Anka » 4 lut 2018, o 14:15

Perrin pisze:
zztop pisze:Mnie interesuje jak się takie różnice wiekowe spotykają, bo przecież inne środowiska, inne ścieżki życia, gdzie są punkty styczne na mapie życia młodszej i starszej :-))
o to to ! Też mnie to bardzo ciekawi, bo chyba nie ma wątpliwości, że gdzieś tam po obu stronach jest trochę strachu " aa bo jestem za młoda, aa bo jestem dla niej za stara".
Trochę strachu jest na początku. "aaa, bo ona jest młodsza, to mnie zostawi dla młodszej (lub młodszego)", "aaa, bo jestem smarkula, to starsza się pobawi i zostawi". Potem, w miarę bycia razem, nabieracie do siebie zaufania. Każda zaczyna widzieć, że drugiej tez zależy. Jeśli zależy, oczywiście. :)
Punkty styczne? Miłość jest bardzo dobrym punktem stycznym, seks (jako nieodłączny składnik miłości) też nie jest złym, ale o jedno i drugie trzeba dbać. Wiara w romantyczne mity, że miłość generalnie jest "bezobsługowa", to najkrótsza droga do końca związku. Partnerce trzeba stale okazywać miłość, a czasem też na nowo ją uwieść. Pamiętajmy też, w w miarę trwania związku "punkty styczne" pojawiają się same, choćby w postaci wspólnych przeżyć i wspomnień, czy po prostu wspólnego życia.
Alka
Alka pisze tak Anka pisze tak
Miłość, wierność i uczciwość małżeńska.
Kobieta15081980
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 9 lis 2018, o 23:46

Re: duża różnica wieku

Post autor: Kobieta15081980 » 11 cze 2019, o 01:07

lamesa pisze:
4 sty 2018, o 19:18
jesli im to odpowiada to czego sie tu czepiac ? milosc nie zna granic !
To prawda miłość nie zna granic.Ja zakochałam się w kobiecie 8 lat starszej i jest dla mnie tą jedyną, wyjątkową osobą dla której straciłam głowę .Różnica wieku nie jest dla mnie istotna.Jest moją podporą w życiu na codzień,zawsze wie co robić,z wszystkim sobie umie radzić,i zawsze wie co dla nas będzie najlepsze.Nigdy nie powiedziała że jestem dla niej za młoda,niedojrzała czy mało się znam. Otoczyła mnie swoją opieką a ja tego bardzo pragnęłam. Taki mój anioł stróż zaufałam jej i się nie zawiodłam.
misja27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 24 sty 2021, o 09:10

Re: duża różnica wieku

Post autor: misja27 » 24 sty 2021, o 09:13

Wspaniały jest Twój opis miłości i bliskości z ukochaną kobietą
misja27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 24 sty 2021, o 09:10

Re: duża różnica wieku

Post autor: misja27 » 24 sty 2021, o 09:25

Jestem zakochana w 15 lat starszej kobiecie.. Do tej pory ukrywałam swoją orientację.. Ona jest hetro, ale kiedyś napisała mi, że mnie kocha... Pewnie miłością siostrzaną, bo uważa, że w poprzednich życiach byłyśmy sobie bliskie.. Ja też tak uważam.. Ale zdradzają ją chyba jej spojrzenia, dotyk, westchnienia, gdy jestem blisko niej. Ma męża, dzieci, wnuki. Co się dzieje, czuję jak bardzo jest mi bliska, ale chyba nigdy nie będę miała odwagi, by jej to wyznać... Proszę napiszcie, co myślicie, jestem totalnie rozbita...
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: duża różnica wieku

Post autor: Shuk » 24 sty 2021, o 22:08

Każda miłość jest inna. Matka, dzieci, wnuki... sporo zamieszania😕. Spędziłam ostatnio trochę czasu z młodymi kobietami w przekroju 20-25 lat. Sympatyczne, rozrywkowe, fajne kobiety. Zastanawiałam się czy mogłabym być z taka 25-latka, ja 40 i kilka. Trafiłam na niby taki ,,mój typ” i w urodzie i osobowości. Taka przylepe. Z mojej strony dotykanie, buziaki i serdeczne przytulanie to norma, wyniosłam to z domu, taka jestem i tyle. Ta młoda kobieta wszystkie moje gesty zle odebrała. Używam ,,kocham” do ludzi, których darze ogromnym ciepłem i czuje, ze emocje są tez z ich strony. Ale to nie oznacza takiej miłości, ze ktoś mnie pociąga na każdej płaszczyźnie. Jako ta ,,starsza” czuje, ze młodą osobą mogę się opiekować i tez kochać - darzyć takim uczuciem bardziej platoniczny. Nigdy wcześniej nie myslalam o młodszej kobiecie, chyba bym ciagle matkowała. A jednak sama byłam w takim związku i nikt mi nie matkowal. Czuje, ze dojrzałość bardzo pociąga młode kobiety.
Duża różnica wieku, trudny temat.
Milos zaliczam do chorób psychicznych, nie ma żadnych granic.
misja27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 24 sty 2021, o 09:10

Re: duża różnica wieku

Post autor: misja27 » 24 sty 2021, o 22:49

Cześć Shuk, ogromnie cieszę się, że napisałaś i nawiązałaś do mojego ostatniego postu.. Mam kilka latek do 50tki i podobnie jak i Ty trochę z rezerwą podchodzę do związków z młodszymi dużo kobietami. Utrzymuje z nimi koleżeńskie kontakty przede wszystkim w pracy, owszem niektóre z nich bardzo mi się podobają. Jednak wciąż ukrywam swoją orientację... Wciąż uważałam, że jestem bi, ale nie potrafię zakochać się w mężczyźnie, to nie ten świat. Strasznie męczę się w moim życiu, ukrywanym od lat moim osobistym nieszczęściu.. To ogromna presja społeczna, lęk przed odrzuceniem, brakiem akceptacji... Po wielu nieudanych związkach z facetemi, po niespełnionych uczuciach do kobiet, które bardzo kochałam. Czuję, że mogłabym być szczęśliwą z kobietą, wreszcie wolna od społecznych nakazów... A teraz przyszła kolejna miłość, pewnie znów niespełniona..
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: duża różnica wieku

Post autor: Shuk » 24 sty 2021, o 23:47

Chciałam przemilczeć ale ... a co mi tam😊. Byłam w związku z kobieta, która odeszła od męża ze swoją córka. Związek trwał 10 lat i skończył się w cywilizowany sposób. Od jakiegoś miesiąca, ktoś się stara... znamy się długo, ja dałam nam ,,szanse” ale znowu są dzieci. Tym razem dwoje i małe, kolejny były mąż. Pani jest starsza o rok. Niby wszystko bardzo fajnie ale ja 10 lat wychowywałam 10-łatkę do 20 roku. Mam dość kolejnej wychowawczej rozrywki jestem ,,za stara” na 15 lat pracy nad dzieciakami. Chce innego życia. Musisz sama sobie odpowiedzieć na pytanie czego Ty chcesz... i na co masz sile.
Szkoda, ze aż tak bardzo liczysz się z opinia innych. Rozumiem, ze jesteś bardzo zamknięta ze swoimi emocjami. Dużo dobrych emocji i spełnionej miłości❤️👍
misja27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 24 sty 2021, o 09:10

Re: duża różnica wieku

Post autor: misja27 » 25 sty 2021, o 00:02

Przeczytałam z uwagą Twój post.. Wiele przeszłaś i z ogromną empatią oddałaś bliskiej Ci kobiecie i jej dziecku cały swój świat....Tak, jestem bardzo zamknięta w swoich uczuciach, nigdy nie byłam w związku z kobietą, choć czuję, że kilka z nich kochało mnie na swój własny sposób. Były i są heteroseksualne, ale wyznały mi w pewnym okresie naszej przyjaźni miłość. Czy jeszcze w moim życiu spotkam kobietę, która ośmieli moją duszę i ciało do życia w moim wymarzonym świecie. Dzięki za dobre życzenia, jestem Ci bardzo wdzięczna, po raz pierwszy w życiu przeczytałam post od kobiety, która kocha kobiety.. To niesamowita chwila...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: duża różnica wieku

Post autor: malina_grey » 25 sty 2021, o 00:39

misja27 pisze:
25 sty 2021, o 00:02
Przeczytałam z uwagą Twój post.. Wiele przeszłaś i z ogromną empatią oddałaś bliskiej Ci kobiecie i jej dziecku cały swój świat....Tak, jestem bardzo zamknięta w swoich uczuciach, nigdy nie byłam w związku z kobietą, choć czuję, że kilka z nich kochało mnie na swój własny sposób. Były i są heteroseksualne, ale wyznały mi w pewnym okresie naszej przyjaźni miłość. Czy jeszcze w moim życiu spotkam kobietę, która ośmieli moją duszę i ciało do życia w moim wymarzonym świecie. Dzięki za dobre życzenia, jestem Ci bardzo wdzięczna, po raz pierwszy w życiu przeczytałam post od kobiety, która kocha kobiety.. To niesamowita chwila...
Misja, przecież to portal kobiet, które kochają kobiety ❤❤
Każda z nas, i te zakochane i nie, i te szczęśliwe i niezbyt będą Ci właśnie tego życzyć : spotkania miłości ( do i od kobiety)
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: duża różnica wieku

Post autor: malina_grey » 25 sty 2021, o 00:49

Ale rozumiem - chodzi o post skierowany bezpośrednio do Ciebie 🙂
misja27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 24 sty 2021, o 09:10

Re: duża różnica wieku

Post autor: misja27 » 25 sty 2021, o 07:27

Cześć Malina😊 Cieszę, że do mnie napisałaś😊 Wiesz, jestem pełna emocji, nie dość, że od wczoraj znalazłam swoją przystań w związku z tym portalem, a po drugie odzyskuję powoli nadzieję na szansę odnalezienia kiedyś szczęścia. Na razie opiekuję się chorą mamą, jestem sama, choć kocha i chce być ze mną mężczyzna... Nie potrafię go pokochać, oszukuję jego i samą siebie... Jestem teraz zakochana w 15 lat starszej, heteroseksualnej kobiecie, będącej żoną, matką dorosłych dzieci oraz babcią także już dorosłej wnuczki. Jest dla mnie przyjaciółką, osobą, która bardzo mnie wspiera, znam ją od niecałego roku. Czuję, że mnie kocha, nawet mi to kiedyś napisała... Ale to znów platoniczne, piękne, cudowne, ale nierealne, delikatne, subtelne, zwiewne, tajemnicze. Jednak znów cierpię, tak chciałbym stąd wyjechać, spotkać kogoś z kim mogłabym po prostu żyć, mieszkać, być na codzień, blisko w każdej sferze życia...
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: duża różnica wieku

Post autor: eminem98xd » 9 lut 2021, o 20:39

stokrotka37 pisze:
18 paź 2007, o 14:40
Dzieli nas 17 lat łączy miłość. Jesteśmy szczęśliwe ze sobą ale..ja będę stara a ona nadal będzie młoda. Dręczy mnie to bardzo. Na razie nie ma to większego znaczenia ale co będzie potem...Ciekawa jestem jakie są wasze doświadczenia.
W jakimś sensie jej zazdroszczę, starsza kobieta. Mi się tak jakoś kojarzy w wielu aspektach pozytywniej według mnie.
ODPOWIEDZ