jak zareagowalo na Wasza orientacje rodzenstwo?

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Post autor: Wiosennagwiazda » 15 paź 2007, o 19:00

łobuz pisze:Brat-lat czternascie,domyslal sie od dluzszego czasu i kiedys zapytal czy ja sie zrobilam inna :D Zapytalam co ma na mysli mowiac "inna".On na to-czy ja wole dziewczyny.Mam z nim dobry kontakt,wiec co ja bede go oklamywala.Powiedzialam wprost,ze jestem lesbijka.Cisza...Na drugi dzien chcial sie upewnic i zapytal jeszcze raz.Potwierdzilam.Usmiechnal sie i poklepal mnie po ramieniu :cool:.Siostra tez sie domyslala.Wydalo sie to przy piwie.Siedzialysmy z jej kolezanka i ona wspomniala cos o homoseksualizmie.Jakies wrzuty...Wkurzylam sie i powiedzialam to i owo.O sobie oczywiscie tez.Siostra podniosla piwo i wzniosla toast :shock: za lesbijki i za szczerosc.Elegancko :lol:

no tak % rozluźniają... :twisted: .... :P
Ten
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 paź 2007, o 00:00

Post autor: Ten » 16 paź 2007, o 17:06

Nie posiadam rodzenstwa, chodz... Mam brata stryjecznego i siostre cioteczna, ale nie wiedza o mnie.
Awatar użytkownika
femme-fatale87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: EZG

Post autor: femme-fatale87 » 16 paź 2007, o 22:12

moja siostra nie zaakceptowała mnie... padły słowa typu... sama utrudniasz sobie życie...napewno będziesz sama...rodzice cię nie zaakceptują...co ja powiem siostrzenicom... przejdzie ci...poszukaj sobie faceta to od razu inaczej się poczujesz...nie szukaj takich wrażeń w życiu
a na koniec "po co mi to mówisz? to twoje życie i możesz mi tych szczegółow oszczędzić"
Awatar użytkownika
Sajra87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 17 paź 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sajra87 » 17 paź 2007, o 10:27

U mnie odbyło się to bezboleśnie ;) siedziałam z kolegą "trochę" wypiliśmy weszła siostra.... a ja do niej ni z tego ni z owego wypaliłam wiesz, że jestem lesbijką ;D, ona zrobiła tylko duże oczka i powiedziała "ja już wiem od 3 lat" O_o . I co tu dużo mówić okazało się ,że kiedyś chciała się za coś zemścić weszła mi na gg poczytała... (młodsze siostry są straszne ;) ) dowiedziała się o wszystkim ale nic mi nie powiedziała :D jak stwierdziła jej to nie przeszkadzało czy coś więc nie było o czym mówić :D
Nawet jak 2 miesiące temu powiedziałam mamie (nie była z tego powodu szczęśliwa i nadal nie jest) siostra trzymała moją stronę. Najlepsza była rozmowa w kuchni dzień po moim przyznaniu się :) : mama robi obiad wchodzi siostra:
mama (szeptem): ty wiesz o tym, że twoja siostra ma inną orientację...
siostra: taaa od 3 lat, a ty co dopiero sie obudziłaś czy jak??!! ;]
mama: ale ona nie wygląda jak le... ( do dzisiaj nie wypowiedziała tego słowa i nawet nie porusza tego tematu eh...)
Ale siostrę to mam wybitną :D szpieg z niej taki, że zawsze wszytko musi wiedzieć pierwsza i jak tu jej nie kochać ;)
Ten
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 paź 2007, o 00:00

Post autor: Ten » 17 paź 2007, o 13:55

Haha^^ Niezle, mi nikt na gg nie wjedzie (hasło xD) Ale wiem,z e mama by mnie na tzw: "leczenie" oddala xD
Awatar użytkownika
Sajra87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 17 paź 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sajra87 » 17 paź 2007, o 17:52

Też czułam sie pewnie bo miałam hasło.....;) a to i tak nic nie pomogło ;D takie życie ;D w końcu od czego ma się siostrę??! :D
Awatar użytkownika
ToTylkoJa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2007, o 00:00

Post autor: ToTylkoJa » 17 paź 2007, o 19:23

Mam brata... jednak w najbliższej przyszłości nie mam mu zamiaru o niczym mówić. Tak będzie lepiej hehe ;)
Awatar użytkownika
C.I.A
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 151
Rejestracja: 22 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: przyjmijmy Że l-ca ;)

Post autor: C.I.A » 17 paź 2007, o 21:42

Ten pisze:Haha^^ Niezle, mi nikt na gg nie wjedzie (hasło xD) Ale wiem,z e mama by mnie na tzw: "leczenie" oddala xD
gg hack i juz po twoim hasle
maleńka
:cool:
Awatar użytkownika
Lillla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: Chybie/Bielsko-Biała

Post autor: Lillla » 18 paź 2007, o 21:01

Z racji rozwodu moich rodziców mam tylko przyrodnie rodzeństwo od strony taty, a sama mieszkam z dziadkiem. Utrzymuje oczywiście stały kontakt z rodzicami ( z mamą codziennie gadam przez tel :shock: ). Cóż mój brat (9l) zapewne na moje wyznanie zareagowałby entuzjastycznie i napewno nie powstrzymywałby się od ogłoszenia tego wszystkim naokoło (zdecydowanie odpada :? ). Moja siostra (6 lat) Bóg wie, co by pomyślała, ale napewno by nie zrozumiała :wink:
Moja mama na moje próbne wyznanie oznajmiła, ze nie chce mieć córki lesbijki i zadzwoniła z tą wiadomością do dziadka, a dzięki mojemu szybkiemu reagowaniu powiedziałam, ze jest naiwna i na wszystko się nabiera. :cool:
Rzczej wolałabym tego nie powtarzać. Co do mojego ojca, to nie mam zielonego pojęcia jaka by była jego reakcja ( i nie obchodzi mnie to) :? , a znowu jeśli chodzi o mojego dziadka, to widząc ostatnio jego reakcje na temat homo w dzienniku wolałabym żeby żył w nieświadomości... ( tak lepiej i dla niego, i dla mnie :wink: )
Za to moi przyjaciele przyjęli to ze zrozumieniem, a wręcz nawet się ucieszyli, że jestem szczęśliwa i jestem sobą. Tak więc myśle, że nie jest źle. Akceptacja przyjaciół mi starczy :D
Najlepsze chwile w życiu sa jak sen. Odchodzą bardzo szybko.

[i][color=darkred] noc jest głucha...[/color][/i]
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 21 paź 2007, o 00:20

na mnie siostra miała focha przez tydzień, jak ja mogłam ją tak skrzywdzić i jej wcześniej nie powiedzieć bo przecież pytała ze sto razy czy jestem a ja że nie, po czym jak jej wyznałm że mój pierwszy raz był z panią z którą mnie poznała to myślałam że mnie rozszarpie(bo jak mopgę dopiero teraz mówić, ona musi wszystko i o wszystkich wiedzieć) z niej jest niezła plotkara dzwoni o 3 w nocy budząc mnie i mówiąc "olgierd synu poplotkuj ze mną". Of topicowo kocham moją siostre jest jedyną bliską mi osobą,za którą dałabym się pokroić, której moge powiedzuieć wszystko i wiem że zrozumie i wiem że będzie kochać i wiem że wielokrotnie mnie broniła, i wiem że dla mnie zrobi wszystko chociażby to była największa durnota.
czytając przymruż oko;-)
patkowata
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2007, o 00:00

Post autor: patkowata » 21 paź 2007, o 21:15

Myślę, że moja siostra jest zdecydowanie za mała i za głupiutka na wyznawanie jej teraz takich rzeczy, poza tym to straszna plotkara i pewnie dowiedziałoby się zaraz kilkoro dzieci z osiedla a co za tym idzie ich rodzice i pewnie moi też a tego póki co nie chce ;) jak przyjdzie pora, to powiem, nic na siłę.
Ten
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 paź 2007, o 00:00

Post autor: Ten » 23 paź 2007, o 17:38

C.I.A pisze:
Ten pisze:Haha^^ Niezle, mi nikt na gg nie wjedzie (hasło xD) Ale wiem,z e mama by mnie na tzw: "leczenie" oddala xD
gg hack i juz po twoim hasle
maleńka
:cool:

Haha xD Moja mama nie wie jak sie tym obsługiwac a co dopiero aby hakowac :P

A rodzenstwa raczej nie bede miec, chodz... W sumie to bym chciala. ^^
Awatar użytkownika
łobuz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 97
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 00:00

Post autor: łobuz » 24 paź 2007, o 00:29

[quote="Wiosennagwiazda"
no tak % rozluźniają... :twisted: .... :P[/quote]

To fakt,ale na drugi dzien pogadalysmy czy naprawde tak jest i do tej pory jest spoko :D
Awatar użytkownika
lila_vanila
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Post autor: lila_vanila » 24 lis 2007, o 23:58

siostra była zdecydowanie PIERWSZĄ osobą, która się o mnie dowiedziała. świetnie sie rozumiemy - w końcu obie (jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności) jesteśmy les! 8) 8) 8)
a mama (gdyby wiedziała) naturalnie przeżyłaby BIG szok i rozczarowanie ?
a brat - nie wie narazie
a co powie tata? tata robi nam robi nam robi nam WIELKĄ AWANTURĘ
Awatar użytkownika
Jolaczek
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 19 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Opole/Jasło

Post autor: Jolaczek » 25 lis 2007, o 12:23

Fajnie ze jest was 2 :) £atwiej wam będzie jak reszta sie dowie - bedziecie mieć w sobie oparcie..

No ja niestety jestem jednynaczką :/ A moja matka nie wnika w moje sprawy - taki mamy układ. Coć pewnie prędzej czy później będzie chciała poznac kogoś z kim jestem (o ile bede :D ) Ale ja zazwyczaj stawiam ją przed faktem dokonanym . Jeżeli chce mieć córke musi akceptować to jaka jestem. :twisted: (wredne)
Pocałunek mężczyzny??To tak jak nieszkodliwe ugryzienie bezpańskiego psa..
Maigre
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2008, o 01:00

Post autor: Maigre » 3 mar 2008, o 11:59

moje młodsze siostry wiedzą i tolerują to,że jestem homo
Awatar użytkownika
Nieznajoma15
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2008, o 01:00

Post autor: Nieznajoma15 » 7 mar 2008, o 19:25

Ja rozmawialam z moją siostrą ale nie wziela tego na powaznie chyba, ale jak sie poklucimy to nazywa mnie "pie****ną lezbą".
Idę ulicą - puste miejsca
Płaczę - puste słowa
Wierzę - puste myśli
I na cmentarzu -
puste groby.

I we mnie jest taka pustka. I w nas wszystkich.
suidakra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:00

Post autor: suidakra » 29 mar 2008, o 02:44

moja siotra tylko sie fochnela ze jej sie balam w ogole opowiedziec i ze jak ja jej mogla nie zaufac itd. gladko jakos podejrzanie to poszlo:P czas pokaze czy moja siostra to taki kochany aniolek jest:P
ale w sumie ufam jej...:)
http://www.wymiot.pl - Najlepsze, wymiecione, wyselekcjonowane obrazki,filmy, gify z internetu.
mirka90
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2007, o 00:00

Post autor: mirka90 » 29 mar 2008, o 11:35

jeden z Tych tematów którego forma przerosła autora-brak słów!
benetka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 lut 2008, o 00:00

Post autor: benetka » 14 kwie 2008, o 12:42

a moi nie potrafią tego we mnie zaakceptować....ja w sumie też nie...oni cierpią i ja cierpię........Nie umiem żyć w tej postaci....
Awatar użytkownika
kombajnistka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 25 paź 2004, o 00:00

Post autor: kombajnistka » 14 kwie 2008, o 14:06

mój młodszy o 5 lat brat- obecnie ma lat 19, ponad 2 lata temu dowiedział się ode mnie, że moja "przyjaciółka" była dla mnie Kimś więcej... był troche zdziwiony, ale powiedział, żę włąśnie tydzień wcześniej rozmawiał o tym z kolegą czy ja jestem lesbijką...
po tym jak jeszcze mieszkaliśmy razem, jak rodzice wyjeżdzali na weekend zawsze robił jakieś imprezy i na pytania kolegów kto będzie w domu zawsze mówił " siostra ze swoją dziewczyną", a na zaskoczenie i pytanie jak to? mówił- jak to nie wiesz? przecież wszystkim mówiłem...
najśmieszniejsze było jak w zeszłe wakacje odwiedziliśmy rodzine na florydzie, brat przyjechał kilka dni wcześniej i jak sie spotkałam z kuzynem i kuzynką oraz ich znajomymi to od razu było pytanie czy nie chce poznać jakieś dziewczyny bo oni mają takie koleżanki i z chęcią mnie zapoznają....
a teraz braciszek odwiedza NAs tzn mnie i moją Ukochaną w domu i czasem opowiada jakie były rekacje znajomch...
ogólnie na rodzinkę nie narzekam- rodzice też wiedzą, chociaż na początku miło nie było, ale w bracie zawsze mam wsparcie, ;)
ostatnio zauważyłam, że na bieżąco z tym co się dzieje u brata bardziej jest moja połówka niż ja... ehh to rodzeństwo ;)
Awatar użytkownika
wampirek
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 326
Rejestracja: 26 sty 2008, o 00:00

Post autor: wampirek » 21 kwie 2008, o 09:27

hm, ja nie mam "prawdziwego" rodzeństwa, ale w sumie mieszka u mnie kuzynka, którą zawsze traktowałam jak siostrę. No i któregoś wieczora tak sobie siedziałyśmy i rozmawiałyśmy
JA: Wkurza mnie X(przyjaciel-gej). Ciągle marudzi, że taki samotny. Wiesz co, zamierzam iść z nim na branżówkę. O.
ONA:a co to jest branż-coś tam?
JA: Impreza dla gejów i lesbijek
ONA: Aha
JA: Hm, może też tam poznam kogoś miłego...
ONA: Ty? No akurat nie wyglądasz mi na taką, co by lubiła dziewczynki.
JA:Taaak? (chwila ciszy)
ONA (lekko przerażony wzrok)
JA: hm, wiesz, od wielu lat uważam się za biseksualistkę.
ONA: e tam.

Nie uwierzyła mi po prostu, uznając to za jakąś kolejną fanaberię. Nie wróciłyśmy nigdy do tematu.
Awatar użytkownika
mady.p
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 134
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 00:00

Post autor: mady.p » 21 kwie 2008, o 19:18

I to jest najgorsze. Gdy ktoś traktuje nasze słowa jako żart.
Wniosek mi się nasuwa, że wyznanie powinno się okrasić łzami i ogólnym "dramatem" - bo wtedy przynajmniej wiadomo, że to "na serio"... :roll:
Awatar użytkownika
bassia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2007, o 00:00

Post autor: bassia » 21 kwie 2008, o 19:36

Ja rozmawiałm ostatnio z siostrą' ogólnikowo' na temat gejów i lesbijek. Kiedy powiedziała, że geje ją obrzydzają a lesby to już wogóle ochyda straciłam potrzebę dalszych wyznań.
Wprawdzie mam z nią słaby kontakt, szkoda, że nie możemy (na razie) szczerze sobie pogadać. Może kiedyś...
Awatar użytkownika
saturation
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 348
Rejestracja: 12 lut 2008, o 00:00

Post autor: saturation » 21 kwie 2008, o 20:10

brat 8 lat starszy, mieszka w GB, ma żonkę i planują bobasa. jakbym mu powiedziała coś w stylu: mam odmienną orientację, to by mnie wyśmiał, uznał to za jakieś 'widzi-mi-się'. póki co, nie wtrąca się do mojego życia, więc nie muszę z nim o tym rozmawiać. ale kiedyś... cholera, różowo to nie wygląda.
co się stało z balonem TVP2? [czyt. tivipitu]
skosnaa
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2007, o 00:00

Post autor: skosnaa » 11 maja 2008, o 21:01

o mnie wiedzą praktycznie wszyscy, akceptują i tolerują.
ravena
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2007, o 00:00

Post autor: ravena » 20 maja 2008, o 18:04

heh ja mojemu bratu(młodszemu)powiedziałam, że jestem les i szczerze powiedziawszy zdziwiłam się gdy powiedział tak: no to super mamy kolejne wspólne zainteresowanie: kobiety :wink: kochany chłopak :cool: mama zareagowała krzykiem(dowiedziała się od mojej aktualnej eks - przyjaciólki) no i groźbami, że jesli się nie zmienię to mnie z domu wyrzuci :cry: ale za bardzo to się nie przejęłam :cool: heh za to mój ojczym wie od samego początku czyli od jakiś 4 lat, że wolę kobiety i zawsze słuzy pomocą i dobrą radą :D a z resztą rodziny jest tak , że powiedziałam mojej ciotce, ktora okazała się być bi:P i ona bardzo dobrze to przyjęła, a tak to jeszcze tylko babcia się domyśla, która zawsze powtarzała, że jej się nie podoba jak się ludzie odnoszą w stosunku do gejów i lesbijek. Kiedyś się spytała pewnego gościa czy ma jakiś problem z samym sobą, że się czepia:P [/url][/list]
Awatar użytkownika
Rainbow_Dragon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 02:00

Post autor: Rainbow_Dragon » 24 maja 2008, o 21:53

Moja siostra jest jedyną osobą, której w ogóle powiedziałam.

Moja mama chyba się domyśla, a przynajmniej zastanawia, bo w jej odwiecznych pytaniach, czy mam jakiegoś chłopaka bardziej wyczuwam że pyta czy chłopaka, niż czy mam. Ale może mi się wydaje.

A o mojej siostrze już od lat wiedziałam, że ma pozytywny stosunek do związków homoseksualnych (nawet bardziej pozytywny niż ja miałam). Ona rozumie, że strasznie nie chcę być samotna i mi życzy znalezienia miłości. Powiedziała mi, że jeśli jestem bi, to lepiej byłoby jak bym sobie znalazła chłopaka, ale to dlatego, że po prostu łatwiej mi byłoby żyć w tym społeczeństwie.
No i się dowiedziałam, że ona też tak całkiem hetero nie jest.
Avatar powstał dzięki: http://kcoyote.deviantart.com/art/Create-A-Dragon-78055600
Awatar użytkownika
konewka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 18 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: z Podwórka.

Post autor: konewka » 21 lip 2008, o 21:59

Cóż. Moja siostra, jedenastolatka, zapytała mnie ostatnio po rozmowie z "koleżanką" (siostrzyczka siedziała obok, gdyż nie chciało mi się wstawać, a skubana miała na uszach praktycznie uszczelnione słuchawki), z kim to ja tak zaciekle rozmawiam późno i długo i dlaczegóż to życzę im dobrej nocy.
Na co odpowiedziałam, że za kilka lat opowiem jej, co dziewczynki robią wieczorem, kiedy zostają tylko we własnym towarzystwie, a znudzone są chłopcami. :>
Ogólnie tymczasowo jakoś wybrnęłam, myślę, że nie będzie z nią problemów, bo mamy dość dobry kontakt, ale w razie czego, to jesteśmy przyrodnim rodzeństwem, niedługo matura, więc zawsze mogę uciec gdzieś. 8)
so if you're careful, you won't get hurt
but if you're careful all the time,
then what's it worth?
Awatar użytkownika
tabitha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00
Lokalizacja: ze świata

Post autor: tabitha » 21 lip 2008, o 22:41

Ja jestem bi, a moja siostra les więc ogółem jeśli chodzi o dziewczyny mam pełną akceptację( na szczęscie mamy zupełnie inny gust:D ). Za to kiedy miałam chłopaka to biedaczek nie miał pojęcia czemu moja siostra jest taka zgryźliwa wobec niego :D
ODPOWIEDZ