zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Sprawy nastolatek
skryty_kameleon
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2013, o 00:06

Re: Miłość do przyjaciółki

Post autor: skryty_kameleon » 16 lip 2013, o 00:09

To samo co ,,odważ się'' tyko że oczami dysortografika.
Awatar użytkownika
karolynn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2013, o 18:57
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Zakochałam się w przyjaciółce.

Post autor: karolynn » 3 sie 2013, o 21:41

Sprawa cały czas mnie męczy. Kocham ją nadal, ale ona już przekreśliła związek i została nam tylko przyjaźń. Tym bardziej jak czasem napisze mi "kocham cię" .. no i to mnie jeszcze bardziej dobija. Ona mnie kocha jako przyjaciółkę, a ja ją jako kobietę.Chyba muszę zacząć szukać sobie kogoś bo inaczej zwariuję.. A w moim środowisku będzie trudno, bo praktycznie nikt nie wie o mojej orientacji lub tylko się domyśla..
Awatar użytkownika
Lo-lita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2013, o 15:07

Re: Zakochałam się w przyjaciółce.

Post autor: Lo-lita » 29 cze 2014, o 21:22

Śmieszne, że przeglądam swoje posty sprzed roku i wpadam w lekkie rozbawienie swoją naiwnością. Właściwie to chciałam powiedzieć, że jestem już po wyznaniu moich uczuć, na które ona zareagowała olewczo, beznamiętnie i chyba nawet nie potraktowała mnie serio. Jestem także po pobycie w psychiatryku i w trakcie leczenia psychotropami. Generalnie mam jedną radę - Nie zakochujcie się!
TheMusic
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 02:23

zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Post autor: TheMusic » 2 sie 2014, o 03:57

Hej, długo zastanawiałam się czy zapytać, ale jednak chyba sama sobie nie poradzę wiec proszę o pomoc :)
A więc mam 15 lat, od 5 lat przyjaźnie się z pewną dziewczyna (ona również ma 15 lat). Na początku 2 gimnazjum zaczęłam coś do niej czuć, lecz do końca nie byłam pewna swoich uczuć. Ona wie ze jestem bi i w pełni to akceptuje. Szczerze mówiąc moje uczucia do niej jakby się ulotnily po 2-3 miesiącach, lecz teraz powróciły i to ze zdwojoną siłą. Nasza przyjaźni jest bardzo szczera i prawdziwa, ona zna mni jak nikt inny, wie o mnie nnajwięcej bo tylko z nią umiem rozmawiać o moich uczuciach , ale jest trochę dziwna ponieważ kiedy piszemy jest wszystko super, ale kiedy się spotkamy nie mamy żadnych tematów do rozmów, głównie panuje cisza co mnie bardzo doluje.
Kiedyś na żarty udawalysmy ze jesteśmy parą, naprawdę mi się to podobało, pisanie sobie kicia, misiek itp. Wiem ze ona kocha mnie, niestety tylko jako przyjaciółkę, ale ja do niej czuje dużo więcej i nie wiem co mam z tym zrobić. Teraz kiedy z nią piszę nie wiem za bardzo na czym stoję, ponieważ czasami kiedy piszemy wydaje mi się ze ona jednak coś może do mnie czuć (chodzi mi np o to ze napisała mi ze w hotelu w którym teraz jest ma dużą wannę i ze chętnie na puściła by do niej wody i zrobiła sobie basen, i żebym wzięła strój to ona na mnie poczeka, albo np pisze mi żebym juz wracała z wakacji, a jak ja jej pisze (oczywiście pisze to specjalnie xd) czy tak bardzo za mną tęskni, to ona ze tak). czasami naprawde wydaje mi sie ze ona cos do mnie czuje ale boje sie zapytac. ona wie ze podoba mi sie jakas dziewczyna i oczywiscie zupelnie przypadkowo ma tak samo na imie jak ona xd
Wiem ze w moim wieku to hormony przejmują kontrolę nad umysłem ale naprawdę wydaje mi się ze ja kocham i teraz kiedy nie wwidziałam jej ponad miesiąc cholernie za nią tęsknię, chciałabym się do niej przytulic i powiedzieć co czuje :c
no nic mam nadzieje ze uda wam się dać mi jakieś skuteczne rady, z góry dziękuje za każdą poświęcona chwile na moje pytanie, mam nadzieje ze wam się super układa, pozdrawiam gorąco :)
Margeritsona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 1 sie 2011, o 20:30

Re: zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Post autor: Margeritsona » 3 sie 2014, o 10:38

Gdybym była na Twoim miejscu to bym szczerze z nią porozmawiała o tym co czuję i do kogo skierowane są te uczucia.
Jesteście przyjaciółkami i to przez duże P,dlatego też wydaje mi się,że wyjawienie jej prawdy nie powinno niczego popsuć
w waszych relacjach. Będziesz miała wowczas klarowność sytuacji,będziesz wiedziała jaki jest jej pogląd w tej kwestii.
Postaw na szczerą ROZMOWĘ.
Pozdrawiam,życzę wszystkiego dobrego.
moudle551
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:20

Re: zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Post autor: moudle551 » 3 sie 2014, o 15:51

Wybac,ze to napisze, ale wedlug mnie ona po prostu kocha cię jak przyjaciolke. Ja ze 'swoimi' tez tak nieraz pisze, a teraz- dziewczyny sa takie, ze uwielbiaja okazywac uczucia innym dziewczynom nie bedac swiadomym, ze MY przez to jestemy zdezorientowane, czy one czasem nie darza nas jakimś uczuciem? :evil: Jednak tak jak mowie, lepiej nastaw sie na to, ze ona po prostu traktuje cie jako najlepsza przyjaciolke i nic poza tym, choc zycze powodzenia :cool:
TheMusic
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 02:23

Re: zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Post autor: TheMusic » 3 sie 2014, o 23:45

Dzięki za odpowiedzi :)
Jak wrócę z wakacji to postaram się zebrać i porozmawiać z nią poważnie, wiem ze ona jest tolerancyjna wiec chyba nie będzi źle xd, boje się ze moja nieśmiałość nie da mi powiedzieć co do niej czuje, ale boje się ze jak jej powiem to coś się może między nami zepsuć, ale mam nadzieje ze wszystko się dobrze skończy :D
damn_4
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2016, o 10:02

Zakochałam się w przyjaciółce.

Post autor: damn_4 » 3 lut 2016, o 10:23

Mam 17 lat i jestem bi. Miałam wcześniej chłopaka, ale nie wspominam tego za dobrze. Moja przyjaciółkę znam od półtorej roku. Przeorowadzilam się do nowego miasta i poznałam ją w nowej szkole. Zauważyłam, że od początku mnie obserwowala. Zaczelysmy rozmawiać, więcej się spotykać. Bardzo się do siebie zblizylysmy. Od paru dni zaczyna męczyć mnie uczucie, że to dla mnie za mało, że chciałabym czegoś więcej. Myślę, że się w niej zakochałam. Pytałam ją o orientację i nieraz mówiła mi, że mogłaby być lesbijka. Jednak nie wiem czy to do końca prawda,dużo chłopców do niej podbija bo jest serio piękna i seksowna. Raz napisała mi, że chciałaby że mną być bo przy mnie czuje się najlepiej, ale to nie było na poważnie. Często jak jesteśmy ze sobą przytulamy się do siebie, lapiemy za ręce, mogłabym śmiało powiedzieć, że flirtujemy. Bardzo chciałbym ją pocałować, ale boję się jej reakcji. Jestem raczej nieśmiała i ona też. Wysyła mi różne znaki. Raz mam wrażenie, że chciałaby czegoś więcej, a raz, że traktuje to jako zwykłą przyjaźń. To męczy mnie psychicznie. Nie wiem co mam robić. Boję się, że jak jej powiem co czuje, to wszystko zniszcze i relacje między nami się zmienią. Sama nie wiem co mam robić. Często jak leżymy jestem blisko niej i pragnę smakować jej ust. Chciałabym czuć, że jest tylko moja i że czuję do mnie to samo. Poradzicie mi co mam robić? Pomocy :(
cryptic
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2015, o 23:42

Re: zakochana w przyjaciółce? proszę o pomoc

Post autor: cryptic » 18 lut 2016, o 11:27

Ku przestrodze opowiem pokrótce historię, która męczy mnie do dzisiaj, i chyba nigdy się z nią nie pogodzę:
Przez dwa lata byłam zakochana w przyjaciółce, ale bałam się odezwać. Czasami miałam wrażenie, że dostaję od niej jakieś sygnały, ale wmawiałam sobie, że tylko mi się tak wydaje. Powiedziałam jej o tym wtedy, kiedy nasze drogi się rozchodziły i okazało się, że ona również dwa lata wcześniej coś do mnie czuła, ale nic nie powiedziała. Niestety wtedy było już za późno. Do tej pory czasem nie mogę spać i rozmyślam o tym, co by było gdyby.

Dostałam nauczkę i każdemu powtarzam to samo: zdobądź się na odwagę i szczerze porozmawiajcie. Może coś z tego wyjdzie! A jeśli nie, to przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz i łatwiej Ci się będzie pogodzić z całą sytuacją. Trzymam kciuki za Ciebie i za wszystkie osoby, które właśnie rozmyślają o tym, czy podjąć to ryzyko, czy nie :)
ODPOWIEDZ