Jak się odkochać

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
kiciale
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2022, o 12:48

Jak się odkochać

Post autor: kiciale » 6 kwie 2022, o 13:09

Do 16-stki mi daleko, ale trochę się tak czuję jak głupio zakochana 16-latka, wiec niech już będzie ten wątek.

Zakochałam się w kimś w kim nie powinnam, w przyjaciółce. Juz wcześniej mi się podobała, ale myślam ze jest w związku, potem okazało się że faktycznie weszla w ten związek. Wiec odpuściłam i wyparłam. Teraz ich związek się skończył, bez dram i uraz, ale wiadomo jak jest. I to znowu wróciło, byłam, pocieszalam, pomagałam i znowu się zakochałam.... Ale jej z kolei podoba się ktoś inny. I wiem, ze nie powinnam ale czuję się cholernie źle jak o tym słucham. Raz w życiu chcialabym zrobic coś samolubnego, zawalczyć o coś na czym mi zależy a nie wypierać wszystko i udawać, że jest okej. Zresztą nawet jakbym chciała to nie wiem jak to wyprzec, bo nie zerwę kontaktu- raz, ze nie chce, bo sie przyjaźnimy i naprawdę bardzo mi pomogła, dwa ze musiałabym zerwać kontakt z całą grupą.
Obie wiemy o swojej orientacji, tu nie ma żadnych przeszkód, ale nawet jakbym chciała to nie wiedziałabym jak ją poderwac, albo chociaż dac do zrozumienia ze czuję cos wiecej.
Właściwie nie wiem nawet po co powstał ten post, chyba musze się komuś wygadał, tylko nie mam komu
A78
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 16:18

Re: Jak się odkochać

Post autor: A78 » 8 kwie 2022, o 10:40

Nie chcę prawić morałów, bo jedna drugiej coś doradza (i to oczywiście jest świetne), ale wszystkie tak naprawdę borykamy się z podobnymi sytuacjami. Łatwo jest napisać, gorzej z realizacją. Ale myślę sobie, że jeśli jest Twoją przyjaciółką, a Ty wyznalabys jej prawdę, to czy zepsułoby to waszą relację? Wiem, ludzie są różni, Ty najlepiej ją znasz. Dla porównania - ja swojej się przyznałam z tymże moja przyjaciółka jest 200 % hetero. Nie zepsuło to naszej relacji - wręcz przeciwnie. To nie jest egoizm, a nawet jeśli tak uważasz, to ten zdrowy. Życie jest zbyt krótkie i nieprzewidywalne, żeby nie pozwalać sobie na szczęście. Wiem, że nie pomogłam, ale życzę powodzenia. Pozdrawiam
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak się odkochać

Post autor: biedronca » 8 kwie 2022, o 11:58

Chyba wszystko zależy, jak poważne jest to jej zauroczenie.

Jeżeli nie bardzo poważne, po prostu ktoś jej się podoba, to myślę, że możesz zaryzykować i próbować się do niej zbliżyć.

No i jeżeli to dobra przyjaciółka, to myślę, że możesz jej się przyznać, że Ci się podoba. Raczej bym nie wyznawała miłości/przyznawała się do zakochania, bo może się zrobić niezręcznie, jeżeli nie będzie zainteresowana, albo dla niej za wcześnie na takie uczucia (chociaż to tylko moja perspektywa, bo ja w takich wyznań od osób, z którymi nawet nie randkuję nie cierpię, ale może komuś to się podoba)
A78
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 16:18

Re: Jak się odkochać

Post autor: A78 » 8 kwie 2022, o 12:16

Z drugiej strony musisz świetnie się kamuflować. Ona naprawdę niczego się nie domyśla?
kiciale
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2022, o 12:48

Re: Jak się odkochać

Post autor: kiciale » 8 kwie 2022, o 13:25

Jestem na 100% pewna, że sie nie domyśla, niestety jestem dobra w ukrywaniu uczuć i generalnie wszystkiego- czy przed innymi czy przed samą sobą.
Nie zamierzam wyznawać jej miłości, proszę Was, na takie wyznania to i dla mnie za wcześnie. Chciałabym się z nią umówić, tak po prostu, zaprosić na randkę, po prostu dać do zrozumienia ze mi się podoba. Ale tez nie chcę, żeby potem zrobiło się niezręcznie jesli ona widzi we mnie tylko przyjaciółkę. Plus głupio mi wyskakiwać z tym teraz, kiedy wiem ze podoba jej się ktoś inny. Ale z drugiej strony nie chcę czekać w nieskończość, bo cale życie ze wszystkim tak czekam i mam już dość.
Wiem, ze to glupi dylemat i że dużo z nas tak ma, ale potrzebowałam to z siebie wyrzucić gdzieś
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Jak się odkochać

Post autor: gimmeeverything » 8 kwie 2022, o 19:02

nie mogę ogarnąć, dlaczego znajome/koleżanki od razu mianuje się przyjaciółkami?
przyjaciel to ktoś, komu można się przyznać absolutnie do wszystkiego, bez obaw, że to cokolwiek zmieni - nawet, jeśli ma diametralnie odmienne zdanie.

old-school.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
A78
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 16:18

Re: Jak się odkochać

Post autor: A78 » 9 kwie 2022, o 21:11

Podpisuję się pod tym 😁
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 731
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Jak się odkochać

Post autor: acbc » 12 kwie 2022, o 09:54

Nie pytaj jak się odkochać tylko jak wybadać teren. Jesteś blisko niej więc wątpię żeby tak szybko ci przeszła.. powiem ci tak. Może dojść do sytuacji, w której ona się wystraszy i zacznie się od ciebie odsuwać ale jeśli tak będzie to też sygnał dla ciebie, że ona na ciebie tak nie patrzy jak ty na nią plus to chyba nie przyjaźń jeśli zwieje. Możesz też zagadać do niej na zasadzie a co by było gdym Ci powiedziała że np polubiłam cie bardzo i chciałabym spróbować czegoś więcej? Widzę, że zależy mi na tobie, że reaguje dziwnie jak mówisz o kimś innym. Mów prawdę to co czujesz. Szkoda, życia nad zastanawianiem się, a co by było gdyby? Weź los w swoje ręce i przekonaj sie. Przyjmij konsekwencje jakiekolwiek by one nie były. Ciężko przewidzieć jak ona zareaguje ale jeśli uważa cie za przyjaciółkę to nie ucieknie, a będzie z tobą rozmawiać. Naprawdę szkoda życia czekając na coś co się może nigdy nie wydarzy, a tak to będziesz miała już jasność. Ale przygotuj się na to, że ona może się odsunąć i ograniczyć wasz kontakt na początku.
aleksandraolaok
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2022, o 21:00

Re: Jak się odkochać

Post autor: aleksandraolaok » 30 kwie 2022, o 11:03

nie odkochuj się ; a ZAKOCHAJ . Bądź rywalką ; konkurentką . WALCZ o NIĄ .
Girralla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2022, o 12:20

Re: Jak się odkochać

Post autor: Girralla » 19 maja 2022, o 13:44

Jeśli ją bardzo dobrze znasz możesz ją zapytać jak by zareagowała gdybyś jej powiedziała, że się w niej zakochałaś, udając, że to tylko tak hipotetycznie. Dalsze kroki zależałyby od odpowiedzi. Najlepiej wybierz moment kiedy będzie wolna.
ODPOWIEDZ