ogromny problem - piersi

Sprawy nastolatek
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 29 cze 2008, o 14:07

Trochę nie oznacza różnicy 10cm i dwóch rozmiarów. Zapewne bierze się to stąd, że jestem młoda, piękna i z małym biustem, ale odpowiednio duży biustonosz dobrze trzyma moje piersi, a za ciasny uwiera, wkurza i sprawia, że boli mnie mostek i czuję się, jakbym się dusiła. Za to po kilku noszeniach i praniach w za ciasnym pękają wszystkie gumy i przestaje spełniać swoją funkcję.

I nigdy nie uwierzę, że cokolwiek, co ciśnie, uwiera i powoduje odparzenia chroni przed nowotowrami.

Słyszałam już o tej teorii i miałam nadzieję, że ktoś żartował. Naprawdę wierzysz, że za ciasne oznacza zdrowe?
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
logi123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2008, o 00:00

Post autor: logi123 » 29 cze 2008, o 14:40

gretchen pisze:Trochę nie oznacza różnicy 10cm i dwóch rozmiarów. Zapewne bierze się to stąd, że jestem młoda, piękna i z małym biustem, ale odpowiednio duży biustonosz dobrze trzyma moje piersi, a za ciasny uwiera, wkurza i sprawia, że boli mnie mostek i czuję się, jakbym się dusiła. Za to po kilku noszeniach i praniach w za ciasnym pękają wszystkie gumy i przestaje spełniać swoją funkcję.

I nigdy nie uwierzę, że cokolwiek, co ciśnie, uwiera i powoduje odparzenia chroni przed nowotowrami.

Słyszałam już o tej teorii i miałam nadzieję, że ktoś żartował. Naprawdę wierzysz, że za ciasne oznacza zdrowe?

Ja tu nie mówie o tak ciasnym biustonoszu,że się dusisz.Mówie o takim,który czujesz,że masz na sobie.Bo jeśli biustonosz ma być tylko po to żeby był,nie usztywnia nam biustu to jakie jest jego zadanie w takim razie?
Spróbuj sobie założyć za duży biustonosz,ze spadającymi ramiączkami i złą miseczką.Od razu przyjmujemy inna postawę,garbimy się.
A teraz założ stanik idealnie dopasowany do Twojego ciała,który czujesz,że podtrzymuje Ci biust.Tak,ja w to wierze.I jeszcze raz podkreśle,że nie mówię tutaj o biustonoszu tak za ciasnym jak Ty opisujesz,tylko o takim,który czujesz na sobie,a nie przysparza Ci bólu ;)
'Mnie na uśmiech zawsze stać ; )'
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 29 cze 2008, o 17:23

Idealnie dopasowany na moje ciało to taki, który ma nr w rozmiarze bliski do mojego obwodu pod biustem. Nie mniejszy o 10cm, jak sugeruje pani z linka podanego przez cantare. Albo Ty się nie dusisz w za małym o 10cm biustonoszu, albo mówimy o dwóch różnych sprawach.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 29 cze 2008, o 17:34

gretchen pisze:Idealnie dopasowany na moje ciało to taki, który ma nr w rozmiarze bliski do mojego obwodu pod biustem. Nie mniejszy o 10cm, jak sugeruje pani z linka podanego przez cantare. Albo Ty się nie dusisz w za małym o 10cm biustonoszu, albo mówimy o dwóch różnych sprawach.
Gret, to wszystko zależy od ilości tłuszczu pod skórą. Jeżeli ktoś ma grubszą warstwę na klatce piersiowej (jak większość kobiet) to może założyć mniejszy, a jak możesz sobie policzyć żebra, to bierzesz bardziej zbliżony do obwodu. Niemniej jednak zawsze trzeba zaokrąglać miarę w dół, czyli przy 72 cm nie 75 tylko 70, a to jest różnica 5 cm, nie 10.

Jeżeli założysz w sklepie stanik nie zakładając ramiączek i piersi się trzymają, to jest to dobry stanik. I ciesz się, że ty nosisz dobrze dopasowany, zamiast objeżdżać inne :)
Awatar użytkownika
wiedzmak
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 799
Rejestracja: 19 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: ∫t∫εt∫in

Post autor: wiedzmak » 29 cze 2008, o 19:09

Pinkberry pisze:Niemniej jednak zawsze trzeba zaokrąglać miarę w dół, czyli przy 72 cm nie 75 tylko 70, a to jest różnica 5 cm, nie 10.
czyli jak mam 74cm i miseczkę B w porywach do C to powinnam nosić 70B, 70C czy 75C?
panie boże daj rozumu ze trzy grosze
ruskaja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2008, o 02:00

Post autor: ruskaja » 29 cze 2008, o 20:48

Duże piersi zwykle przysparzają problemu na tydzień przed okresem i w trakcie. W moim przypadku powiększają się nawet do połowy rozmiaru. I to jest dopiero dramat kiedy staniki chórem robią się zbyt ciasne. :(
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 29 cze 2008, o 22:43

U mnie nawet przed okresem za mały stanik jest rzeczą abstrakcyjną.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 29 cze 2008, o 22:58

wiedzmak pisze:
Pinkberry pisze:Niemniej jednak zawsze trzeba zaokrąglać miarę w dół, czyli przy 72 cm nie 75 tylko 70, a to jest różnica 5 cm, nie 10.
czyli jak mam 74cm i miseczkę B w porywach do C to powinnam nosić 70B, 70C czy 75C?
Nie masz "stałej" miseczki, to zależy od obwodu :D Stanik 70c i 75 B jest tej samej wielkości, ma za to inny rozstaw i piersi leżą w nim inaczej.

Jeżeli masz miseczkę B/C przy staniku 75 to powinnaś spróbować 70D.
logi123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2008, o 00:00

Post autor: logi123 » 29 cze 2008, o 23:47

gretchen pisze:Idealnie dopasowany na moje ciało to taki, który ma nr w rozmiarze bliski do mojego obwodu pod biustem. Nie mniejszy o 10cm, jak sugeruje pani z linka podanego przez cantare. Albo Ty się nie dusisz w za małym o 10cm biustonoszu, albo mówimy o dwóch różnych sprawach.
Czy wyobrażasz sobie założyć biustonosz o 10cm za mały na Ciebie?
Już nawet nie mówie o samym noszeniu go ale o zapięciu :P
I Pink ma racje.Wybiera się zawsze minimalnie mniejszy stanik bo wtedy dobrze usztywnia Ci biust.
Więc chyba się nie zrozumiałyśmy ; )
'Mnie na uśmiech zawsze stać ; )'
Awatar użytkownika
wiedzmak
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 799
Rejestracja: 19 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: ∫t∫εt∫in

Post autor: wiedzmak » 30 cze 2008, o 00:27

Pinkberry pisze: Nie masz "stałej" miseczki, to zależy od obwodu :D Stanik 70c i 75 B jest tej samej wielkości, ma za to inny rozstaw i piersi leżą w nim inaczej.

Jeżeli masz miseczkę B/C przy staniku 75 to powinnaś spróbować 70D.
70D :shock: to takie produkują? :D ale dzięki, wypróbuję
panie boże daj rozumu ze trzy grosze
Awatar użytkownika
milagros_
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 248
Rejestracja: 21 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: milagros_ » 30 cze 2008, o 00:48

70D to takie produkują? ale dzięki, wypróbuję
nawet 70F istnieją :D
Jesteś księżniczką i traktuj siebie w tych kategoriach ! ;**
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 30 cze 2008, o 11:38

Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 30 cze 2008, o 18:58

Skaterin pisze:Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
A 65C?!
Awatar użytkownika
StormRhesus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: StormRhesus » 30 cze 2008, o 19:52

Male jest piekne..hehe.. a co do rozmiarow stanikow to moim zdaniem sa do niczego.. i tak kazdy jest inny(mniejszy albo wiekszy) chociaz maja te same rozmiary;/
"..I'm sorry, I can't be perfect.."
Awatar użytkownika
milagros_
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 248
Rejestracja: 21 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: milagros_ » 30 cze 2008, o 21:36

co do ostatniego się zgadzam ;/ niestety....
co firma to inny rozmiar...:(
Jesteś księżniczką i traktuj siebie w tych kategoriach ! ;**
Awatar użytkownika
M-planet
super forma
super forma
Posty: 1379
Rejestracja: 30 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wielka Deska Mazowiecka

Post autor: M-planet » 1 lip 2008, o 12:32

Amerykańscy badacze - na nich zawsze można liczyć 8) "Agresywne miseczki" :P

"Zbadano również siłę ciosu kobiet o piersiach małych i dużych. Te pierwsze dysponują uderzeniem o mocy nieprzekraczającej 60-70 kg, a tymczasem panie z dużymi piersiami potrafią uderzyć niemal dwukrotnie silniej. Rekordzistka uzyskała wynik 157 kg, a zatem taki, którego nie powstydziłby się zawodowy bokser. Cios o tej sile jest bowiem w stanie posłać przeciwnika na deski."

Na szczęście, mnie to nie dotyczy. Szkoda desek :cool:
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 1 lip 2008, o 13:32

witch85 pisze:
Skaterin pisze:Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
A 65C?!
Robią, to, że na bazarach nie ma, to inna sprawa. Chociaż na bazarze akurat mogą się zdarzyć, bo to chińskie rozmiary :P

Nie klnijcie, w Hiszpanii w ogole nie można dostać biustonoszy A i B niezaleznie od obwodu, jeżeli nie mowimy o specjalistycznych sklepach.
Awatar użytkownika
DamaPikowa
super forma
super forma
Posty: 1192
Rejestracja: 7 mar 2008, o 01:00

Post autor: DamaPikowa » 1 lip 2008, o 14:09

Skaterin pisze:Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
Ja Ci dam dziwactwo!!! :evil:
Proponuję pojedynek na gołe klaty :cool:
"W kręgu wiernych i nie-wiernych
Mych przyjaciół znamienitych,
Odszedł rozum od postępu
Czynów durnych-bo przepitych."
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 1 lip 2008, o 14:20

Do boju Pooooolsko! :cool:
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 1 lip 2008, o 18:17

Pinkberry pisze:
witch85 pisze:
Skaterin pisze:Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
A 65C?!
Robią, to, że na bazarach nie ma, to inna sprawa. Chociaż na bazarze akurat mogą się zdarzyć, bo to chińskie rozmiary :P
Spadaj :P
Na bazarach cyckonoszy nie kupuje więc nie wiem jaki jest wybór. Gorzej że w sklepach w których są rozmiary na mnie, 65C nie ma. Ten to bym sobie chyba na udo mogła założyć.
ruskaja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2008, o 02:00

Post autor: ruskaja » 1 lip 2008, o 21:29

Skaterin pisze:Szlag, produkują takie dziwactwo, jak 70D, a 90A to k.rwa nie łaska?!
Dla ciebie nie ma 90A, a ja mam problem ze znalezieniem ładnego stanika w rozmiarze 85C/D. Niby normalny numer, ale gdy wchodzę do sklepu to się okazuje, że w tym rozmiarze mają staniki niemalże z pieluchy tetrowej. Bo o Triumphach, czy innych drozyznach to mogę pomarzyć tylko na gwiazdkę.
A jeszcze ciekawiej jest, gdy niektóre sklepy śmią twierdzić, że maleńki trójkącik zasłaniający mi sutki jest rozmiaru D. Taa, wychodzi, że mam sutki jak placuchy. :?
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 1 lip 2008, o 21:32

Poszukaj sklepu almara, czy jakoś tak. tylko nie w galeriach a małych sklepikach. :)
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 1 lip 2008, o 21:34

ruskaja pisze: Bo o Triumphach, czy innych drozyznach to mogę pomarzyć tylko na gwiazdkę.
Przepraszam, to ile wy kupujecie tych staników?
ruskaja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2008, o 02:00

Post autor: ruskaja » 1 lip 2008, o 21:36

Jestem teraz na takim zadupiu, że małe sklepiki pewnie okażą się za małe, żeby znależć tam cokolwiek na takie cycuch-placuchy. Ale dzięki.
ruskaja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 19 maja 2008, o 02:00

Post autor: ruskaja » 1 lip 2008, o 21:40

Pinkberry pisze:
ruskaja pisze: Bo o Triumphach, czy innych drozyznach to mogę pomarzyć tylko na gwiazdkę.
Przepraszam, to ile wy kupujecie tych staników?
Obecnie mam zastój. Nabytych zero.
Mam kilkanaście. Kupuję nie tak często, ale jak juz muszę, to kosztuje to sporo wysiłku. Druga sprawa, że lubię ładną dopasowaną bieliznę.
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 1 lip 2008, o 23:47

Pinkberry pisze:
ruskaja pisze: Bo o Triumphach, czy innych drozyznach to mogę pomarzyć tylko na gwiazdkę.
Przepraszam, to ile wy kupujecie tych staników?
Do oporu. Jestem fetyszystką bielizny. Własnej.
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
milagros_
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 248
Rejestracja: 21 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: milagros_ » 1 lip 2008, o 23:49

Przepraszam, to ile wy kupujecie tych staników?
jak tylko "przez przypadek" znajdę odpowiedni rozmiar i fason...co jest niestety dosyc trudne :(
Jesteś księżniczką i traktuj siebie w tych kategoriach ! ;**
uschi.sass
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: uschi.sass » 3 lip 2008, o 06:55

Oooo, widzę, że stanikomania i Lobby Biuściastych-Małobiuściastych i tutaj zapuszczają swoje macki ;)

Dla nieuświadomionych/niedowierzających - całe życie nosząc 75A (przy wymiarach 76/89) podjęłam decyzję mego życia, zmierzyłam się na brafitterze http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ , wyciągnęłam kasę, poszłam się obprzymierzac do dobrego sklepu (Wawa www.peachfield.pl ), odważyłam się kupić 65E (a właściwie 30E, bo lepiej jest stosować rozmiarówkę brytyjską) - i robi się za mały w miseczkach :cool: . Trzeba będzie inwestować w 30F, jak nic

Czy ktosia już tu wkleiła linka dla przekonanych, ze noszą 90A? :twisted:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580

A staniki "typu Triumph" nie muszą być drogie - po pierwsze Triumph jest do bani, bo nie robi małych rozmiarów i straszni esię rozciąga, a po drugie, staniki brytyjskie, moim zdaniem najładniejsze i w najlepszej rozmiarówce, można kupować na ebayu, allegro, poprzez forum (mało)biuściastych właśnie lub w przecenach w brytyjskich sklepach netowych po 50-80 PL 8)

I wiecie, fajnie jest mieć biust :D. Duży i ładny (przypominam, 75A). A jak się żona cieszy :twisted: . Bo dobrze ostanikowany biust zrobił się ładniejszy, jędrniejszy i w ogóle... apetyczny :cool:
www.homiki.pl
[url=http://kmt.waw.pl][img]http://kmt.waw.pl/mafbansm.gif[/img][/url]
uschi.sass
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: uschi.sass » 3 lip 2008, o 07:06

StormRhesus pisze:Male jest piekne..hehe.. a co do rozmiarow stanikow to moim zdaniem sa do niczego.. i tak kazdy jest inny(mniejszy albo wiekszy) chociaz maja te same rozmiary;/
To prawda, dlatego niestety każdy warto zmierzyć przed kupnem - albo się potem ryzykuje odsprzedawanie. Ale to się po raz kolejny sprawdza wiedza (wyniesiona z forum (mało)biuściastych) o krojach staników (balconette, half-cup, full-cup i takie tam) oraz firmach, bo w tych samych krojach szyją na nieco różne piersi - szerze, węziej rozstawione itpe.
www.homiki.pl
[url=http://kmt.waw.pl][img]http://kmt.waw.pl/mafbansm.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
StormRhesus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 64
Rejestracja: 17 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: StormRhesus » 3 lip 2008, o 11:31

uschi.sass pisze:
StormRhesus pisze:Male jest piekne..hehe.. a co do rozmiarow stanikow to moim zdaniem sa do niczego.. i tak kazdy jest inny(mniejszy albo wiekszy) chociaz maja te same rozmiary;/
To prawda, dlatego niestety każdy warto zmierzyć przed kupnem - albo się potem ryzykuje odsprzedawanie. Ale to się po raz kolejny sprawdza wiedza (wyniesiona z forum (mało)biuściastych) o krojach staników (balconette, half-cup, full-cup i takie tam) oraz firmach, bo w tych samych krojach szyją na nieco różne piersi - szerze, węziej rozstawione itpe.
Hehe szczerze to ja nigdy nie mierze przed kupnem :P biore na oko ;)
"..I'm sorry, I can't be perfect.."
ODPOWIEDZ