Alkohol?Twoj wybor.

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Alkohol?Twoj wybor.

Post autor: pilkarka » 29 lis 2007, o 22:26

Alkohol. Jaka gra on dla was role? Czy uwazacie, ze na dobrej imprezie powinien byc rowniez alkohol?

Zastanawialam sie nad wstawieniem tego w dziale "dyskusja", ale to od tego mlodszego pokolenia zalezy jaka role alkohol bedzie odgrywal w naszym spoleczenstwie. Kazdy sam za siebie podejmuje wybor, mimo tego, ze ciagle jestesmy namawiani do roznych rzeczy wiele osob nie siega po alkohol, czy naroktyki. Siegajac po te uzywki kazdy powinien byc swiadomy tego, ze jesli cos sie stanie bedzie musial poniesc za to konsekwencje, ryzyko podejmujemy my- ci ktorzy siegaja po ta uzywke, a nie ci ktorzy nam ja podaja.

PS. Wiem, ze bylo pare tematow o alkoholu/uzywkach, ale tam padalo zapytanie ile razy pijemy i ogolnie tyczace sie tylko i wylacznie alkoholizmu.
kitewalk
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 323
Rejestracja: 18 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: ok. Katowic

Re: Alkohol?Twoj wybor.

Post autor: kitewalk » 29 lis 2007, o 22:38

pilkarka pisze:Alkohol. Jaka gra on dla was role? Czy uwazacie, ze na dobrej imprezie powinien byc rowniez alkohol?
mozna również zapytac czy alkohol jest wyznacznikiem dobrej zabawy;

właściwie wszystko jest dozwolone pod warunkiem że w rozsądnych ilościach; a dobra impreza moze byc bez alkoholu, ja np. na studniówce nie wypiłam ani kropli, był to mój świadomy wybór a bawiłam sie wspaniale :cool: wywijałam na parkiecie jak madonna w swoich teledyskach :P
jaki z tego morał? alkohol nie jest potrzebny zeby człowiek dobrze sie bawił.
[czuję, ze zaraz polegne za tą wypowiedz]
"Jeśli już kobieta ma na sobie spodnie, to ma powody ku temu."
Awatar użytkownika
Gaja99
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 442
Rejestracja: 2 lip 2004, o 00:00

Post autor: Gaja99 » 29 lis 2007, o 22:46

Dla mnie alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. Wraz ze znajomymi potrafimy świetnie bawić się bez niego.
Jednak jeśli ide na jakąś imprezę to alkohol jest czesto miłym dodatkiem dla mnie (Okres upijania sie i eksperymentowania już mi się skończył, teraz mam umiar,dlatego jest to tylko dodatek). Nie jest koniecznością, ale fajnie jest się rozluźnić przy nim ze znajomymi.
Awatar użytkownika
Chiba
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 18 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Chiba » 29 lis 2007, o 23:18

Moja bliska koleżanka Aśka pali i nie mogę jej tego wyperswadować. Połowa szkoły zaciąga się w korytarzach, można znaleźć nie tylko pety, ale jeszcze jakieś resztki maryśki. Mnie tam nie ciągnie mnie ani do alkoholu, ani do narkotyków, ani do jakichś innych świństw...
Wprawdzie z Gabi uznałyśmy, że jak pokończymy te 20 lat, to popróbujemy tych wszystkich legalnych wzmacniaczy wrażeń :twisted: . Ale pewnie to tylko takie zbuntowane młodzieńcze fantazje.
Gaja99 pisze:Dla mnie alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. Wraz ze znajomymi potrafimy świetnie bawić się bez niego.
Ja się zawsze bawię bez niego i mam nadzieję, że tak będzie też po 18-stce. W małych ilościach nie szkodzi, to czasem się popróbuje.
i'm sorry i can't be perfect...
i think.
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 30 lis 2007, o 14:11

A czy uwazacie, ze uzywanie pretekstu, ze bylo sie pijanym i zrobilo sie cos glupiego jest w porzadku?
Awatar użytkownika
Jolaczek
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 19 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Opole/Jasło

Post autor: Jolaczek » 30 lis 2007, o 15:31

Ja tez na studniówce obeszłam sie prawie bez alkoholu- wypiłam tylko słabego drinka i lampke szampana- Z moim kolegą którego zaprosiłam byliśmy najtrzeźwiejsi - bo on tez tylko tyle - a bawiliśmy sie równie dobrze jak inni.

Lubie alkohol -ale w małych ilosciach- lampka wina ,drink itd. traktuje go jako lekki rozluźniacz a nie wyznacznik dobrej zabawy.

Co do tego pijaństwa - nic nie tłumaczy złego zachowania i nie wiadomo co robienia pod wpływem alkoholu. Ja osobiście nie uznaje takich ludzi- zwłaszcza kobiet które doprowadzaja sie do podobnego stanu. Za duzo sie nasluchałam co kto co robi - i w dodatku nic nie pamieta- jest to poporstu niesmaczne..
Pocałunek mężczyzny??To tak jak nieszkodliwe ugryzienie bezpańskiego psa..
Awatar użytkownika
Gaja99
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 442
Rejestracja: 2 lip 2004, o 00:00

Post autor: Gaja99 » 30 lis 2007, o 15:49

Nie jest w porządku ...
Chociaż alkohol często sprawia, że ludzie robią rzeczy, których normalnie by nie zrobili - no ale jeśli chce sie pić to trzeba sie kontrolować...
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 30 lis 2007, o 15:58

Gaja99 pisze:Nie jest w porządku ...
Chociaż alkohol często sprawia, że ludzie robią rzeczy, których normalnie by nie zrobili - no ale jeśli chce sie pić to trzeba sie kontrolować...
Zgadzam sie, ale ujelabym to tak: przed napiciem sie wiemy jakie mozemy poniesc pozniej konsekwencje, w pewien sposob podejmujemy ryzyko... Wiec gdy juz stanie sie cos zlego, trzeba za to poniesc konsekwencje, bo wkoncu to my zrobilismy zle i to my siegnelismy po alkohol.

Pewnie nieraz slyszalyscie historie, ze jakis pijany mezczyzna zgwalcil jakas bezbronna i niewinna dziewczynke, czy moznaby uzyc tego, ze byl pijany jako wymowke?! Chcial sie napic=rozluznic, a co z tego wyszlo? Zniszczyl jednej niewinnej dziewczynce zycie-uraz do konca zycia i raczej powinien poniesc za to konsekwencje.
Awatar użytkownika
BiankaDeSade
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 384
Rejestracja: 7 maja 2007, o 00:00

Post autor: BiankaDeSade » 30 lis 2007, o 17:29

Kiedyś myślałam że impreza bez alkoholu nie będzie fajna tylko sztywna - nie chodzi o stan upojenia, ale tak ogólnie. Jak impreza to alkohol.
Od jakiegoś czasu (mniej więcej miesiąca - dwóch) nie tknęłam alkoholu i jest mi z tym dobrze (kurcze mówie jak alkoholik na odwyku... :shock: ).
Wole na imprezie soki :D:D:D:D:D banan-pożeczka , banan-wiśnia :D:D
"Stop touching meeee! I`ll kill you" x)
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 30 lis 2007, o 17:36

Robilam takie jakby badania zwiazane z tym jakie sa 3 najwazniejsze rzeczy na imprezie wsrod mlodziezy, na trzech grupach ludzi o roznych zainteresowaniach (na kursie, w mojej klasie i w klasie A) wszyscy uznali, ze najwazniejsze na imprezie jest: dobry humor, dobre towarzystwo/przyjaciele i muzyka :)
Zawsze mozna pomyslec w ten sposob, czy impreza lepiej wygladalaby bez alkoholu, a z przyjaciolmi, czy z alkoholem, a bez nich. ^^
Awatar użytkownika
Bashira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 164
Rejestracja: 16 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bashira » 30 lis 2007, o 18:12

Nie wiem czemu, ale większość imprez, na których byłam bazowała na brechtach z pijannych kolegów i koleżanek. I było śmisznie. Można się bawić bez alkoholu, ale jeśli organizuje się domową najebankę... cóż. Bywa i tak. Ja tam ten raz na pół roku lubię się schlać i zbierać potem sprawozdania, co też robiłam.
Wielbimy Che Guevarę, zrobiliśmy ze zbrodniarza symbol wolności.
Awatar użytkownika
jagy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 18 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: ...nie powiem..;D

Post autor: jagy » 30 lis 2007, o 20:51

Kiedys pilam co drugi dzien, czasem codziennie. Zdarzalo sie, ze do nieprzytomnosci. Stwarzalo to sytuacje zabawne albo strasznie zryte.
Teraz pije troche rzadziej, ale nie wiem, czy by do tego doszlo gdybym nie poznala nowych osob.
Nie wydaje mi sie, zeby impreza nakrapiana badz bezalkoholowa specjalnie sie od siebie roznily. Tak naprawde dobra zabawa jest zalezna od tego w jakim towarzystwie sie znajdujesz.
Each morning we are born again.
What we do today is what matters most.

-Buddha
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 4 gru 2007, o 20:35

jagy pisze:Kiedys pilam co drugi dzien, czasem codziennie. Zdarzalo sie, ze do nieprzytomnosci.
Towarzysto, problemy, czy zwykle znudzenie zyciem? Jesli oczywiscie moge spytac, nie musisz odpowiadac.
Awatar użytkownika
Gaja99
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 442
Rejestracja: 2 lip 2004, o 00:00

Post autor: Gaja99 » 4 gru 2007, o 20:38

Kiedys ze znajomymi mielismy taki okres w wakacje, ze codziennie przez długi czas imprezowaliśmy (z alkoholem) , ale to sie po jakimś czasie nudzi ;)
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 5 gru 2007, o 11:10

Nie toleruje alkoholu w żadnej postaci, poza lampką wina, czy martini, raz na jakis czas.
nie toleruje pijaństwa wsrod mlodziezy i osob dorosłych
nie toleruje wodki
w ogole w kwestii alkoholu jestem dosyc radykalna
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
jagy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 18 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: ...nie powiem..;D

Post autor: jagy » 5 gru 2007, o 13:48

Towarzysto, problemy, czy zwykle znudzenie zyciem? Jesli oczywiscie moge spytac, nie musisz odpowiadac.
Wydaje mi sie, ze na poczatku chodzilo glownie o wpasowanie sie. Niestety za bardzo mi sie spodobalo.
Przez to mialam problemy.
A kiedy sie skonczyly okazalo sie, ze tak naprawde przezylam caly rok nie robiac nic co mialoby sens.

Teraz powodem mojego picia rzeczywiscie jest znudzenie. Ale nawet to zaczyna mnie nuzyc... :wink:
Each morning we are born again.
What we do today is what matters most.

-Buddha
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 5 gru 2007, o 15:35

jagy pisze: Wydaje mi sie, ze na poczatku chodzilo glownie o wpasowanie sie. Niestety za bardzo mi sie spodobalo.
Przez to mialam problemy.
Bo to sie zawsze od znajomych zaczyna... Jeszcze do tego zawsze myslimy "a ten i ten to pije tyle i tyle, a ja pije mniej, wiec moge napic sie wiecej", problem w tym, ze to nieporozumienie, bo tak na prawde kazdy sie dziwi, gdy na roznych ankietach robionych w klasach wychodzi na to, ze kazdy mysli, iz rowiesnicy pija wiecej od niego...
Awatar użytkownika
jagy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 18 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: ...nie powiem..;D

Post autor: jagy » 5 gru 2007, o 20:38

Ja zawsze mialam wrazenie, ze jestem jedna z najbardziej rozpitych osob w klasie. Wczesnie zaczelam, wczesniej niz wiekszosc, dlatego mialam przewage :wink:

Logiczne, ze od znajomych sie zaczyna. Sama nigdy bym sie nie wybrala do biedronki z zamiarem kupienia taniego wina czy piwa.
Z drugiej strony nie wydaje mi sie, zeby mialo to jakies bardzo negatywne skutki, nawet jezeli zdaza sie stosunkowo czesto.
Taka forma relaksu. :wink:
Each morning we are born again.
What we do today is what matters most.

-Buddha
Awatar użytkownika
Bzdziagwa
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 23 maja 2007, o 00:00

Post autor: Bzdziagwa » 6 gru 2007, o 07:49

jagy pisze: Z drugiej strony nie wydaje mi sie, zeby mialo to jakies bardzo negatywne skutki, nawet jezeli zdaza sie stosunkowo czesto.
No, ewentualnie zdrowie, co tam :wink:
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 6 gru 2007, o 14:30

Bzdziagwa pisze:
jagy pisze: Z drugiej strony nie wydaje mi sie, zeby mialo to jakies bardzo negatywne skutki, nawet jezeli zdaza sie stosunkowo czesto.
No, ewentualnie zdrowie, co tam :wink:
Mi sie wydaje, ze to jest tak jak z biletami autobusowymi, kupujesz cale zycie, pewnego dnia sie wkurzysz, ze polowa autobusu jezdzi bez biletow, a Ty glupia kupujesz. Wiec odpyszczasz sobie pierwszy raz w zyciu kupienie tego biletu i akurat trafiasz na kontrole...
z tym,ze tutaj wyglada to tak, ze pijesz, wszystko ciagle jest ok i sobie na to pozwalasz, jednak pewnego dnia szczescie nie bedzie Ci zbyt pomocne... Przespisz sie z kims po pijaku i pozniej bedziesz miec obrzydzenie do siebie, albo cos nabroisz i wyladujesz za kratkami.
Awatar użytkownika
Bzdziagwa
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 23 maja 2007, o 00:00

Post autor: Bzdziagwa » 6 gru 2007, o 15:41

Ja bym myślała o tym jak "a, raz nie kupię biletu, co mi tam" tylko raczej jak z paleniem. Papierosek od czasu do czasu, raczej rzadko niż często nie wpłynie aż tak bardzo na nasze zdrowie/życie, ale jak będziemy palić codziennie to po pewnym czasie widoczne są efekty (zwłaszcza dla kogoś 'z zewnątrz' kto nas nie widzi codziennie czy co drugi dzień). Nie mówię, że zaraz po, nie wiem, balowaniu całe wakacje, stajemy się alkoholikami, mamy wyniszczony cały organizm i łapy się nam trzęsą bo dziś nie było chociażby piwka, ale jak się to dłużej ciągnie może być niebezpiecznie...
Awatar użytkownika
disposable_teen
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 197
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: disposable_teen » 7 gru 2007, o 21:00

pilkarka pisze:Przespisz sie z kims po pijaku i pozniej bedziesz miec obrzydzenie do siebie, albo cos nabroisz i wyladujesz za kratkami.
Albo jeszcze gorsza opcja - uzależnisz się. A to jest choroba nieuleczalna.


Jakże miło się czyta te posty...że alkoholu na imprezie wcale być nie musi. Niewiele razy słyszałam takie coś, a sama tego nie poznałam. Ale wszystko przede mną ;)
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 7 gru 2007, o 22:15

Jakoś alkohol mnie nigdy nie pociągał :) zawsze na imprezach to ja jestem ta trzeźwa :roll: i dobrze bo mam niektóre fajne wspomnienia z imprez a koleżanki nic a nic nie pamiętają :roll: . Moje koleżanki w gimnazjum nie potrafiły tygodnia przeżyć bez utraty przytomności ale na szczęście nie wszystkie młode dziewczyny mają aspirację "nawalania się do nieprzytomności" ale dobrze że są i te drugie bo przynajmniej nudno nie jest :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 9 gru 2007, o 16:18

disposable_teen pisze:miło się czyta te posty...że alkoholu na imprezie wcale być nie musi. Niewiele razy słyszałam takie coś, a sama tego nie poznałam. Ale wszystko przede mną ;)
Gdybym mieszkala w PL to zabralabym Cie na jeden z naszych wyjazdow z Juvente. Dzisiaj wlasnie z jednego takiego wrocilam. :) Juvente to norweska organizacja (ktora rowniez dziala w innych krajach jak Sri Lanka) walczaca z alkoholem, ta organizacja jest w formie: mlodziez mlodziezy. Od dzisiaj jestem czlonkiem tej organizacji :) co oznacza, ze nie moge zazywac zadnych uzywek w zadnych ilosciach (oprocz papierosow, ale ja nie pale) dopki jestem czlonkiem tej organizacji :) Do tego chce zostac opiekunem na kursach, wiec mam zamiar isc na specialny kurs :) A kolejna pozytywna cecha tej organizacji jest to, ze nie ma w niej rasistow, nie trzeba wyznawac jakiejs konkretnie wybranej wiary i orientacja seksualna nie ma znaczenia.
Rowniez sie ciesze, ze jednak duzo osob rezygnuje z alkoholu :D
Awatar użytkownika
disposable_teen
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 197
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: disposable_teen » 10 gru 2007, o 09:57

Ja należę do troszkę innej 'organizacji'. Nie walczymy z alkoholem, ale pomagamy na nowo startować osobom uzależnionym, które postanowiły trwać w abstynencji :D

[quote="pilkarka"]Do tego chce zostac opiekunem na kursach, wiec mam zamiar isc na specialny kurs :) [quote="pilkarka"]

I na czym będzie polegała Twoja rola? :D


Fajnie, że takie organizacje wciąż powstają, ile dzieciaków dzięki temu nie będzie musiało zachorować.
Awatar użytkownika
disposable_teen
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 197
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: disposable_teen » 10 gru 2007, o 09:58

disposable_teen pisze:Ja należę do troszkę innej 'organizacji'. Nie walczymy z alkoholem, ale pomagamy na nowo startować osobom uzależnionym, które postanowiły trwać w abstynencji :D
pilkarka pisze:Do tego chce zostac opiekunem na kursach, wiec mam zamiar isc na specialny kurs :)

I na czym będzie polegała Twoja rola? :D


Fajnie, że takie organizacje wciąż powstają, ile dzieciaków dzięki temu nie będzie musiało zachorować.
Awatar użytkownika
disposable_teen
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 197
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: disposable_teen » 10 gru 2007, o 09:59

i znowu się coś popsuło :shock: niedobre forum :P
Awatar użytkownika
pilkarka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 797
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Oslo

Post autor: pilkarka » 10 gru 2007, o 10:06

disposable_teen pisze:
pilkarka pisze:Do tego chce zostac opiekunem na kursach, wiec mam zamiar isc na specialny kurs :)
pilkarka pisze: I na czym będzie polegała Twoja rola? :D
Gdy zostane opiekunem, bede jezdzic na kursy, razem z innymi opiekunami, na te kursy przyjezdzaja dzieci z roznych szkol,po 2 z kazdej klasy. Na kursie prowadzimy z nimi lekcje przez 4 dni, uczymy ich, ze to tylko od nich zalezy ich zycie, ze to oni wybieraja, a za swoje czyny ponosi sie konsekwencje. A po takim kursie oni ucza tego samego w swojej klasie. Jednym slowem nauka polaczona z zabawnym i przyjemnym czasem. Sama bylam niedawno jako uczen na takim kursie. To polega tez na tym, ze mlodziez uczy mlodziez. Na tym kursie, gdzie ja bylam opiekunowie byli w wieku 15-19 lat.
Awatar użytkownika
disposable_teen
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 197
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: disposable_teen » 10 gru 2007, o 14:15

Bardzo fajna sprawa :ok:
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 11 gru 2007, o 23:03

pilkarka pisze:A czy uwazacie, ze uzywanie pretekstu, ze bylo sie pijanym i zrobilo sie cos glupiego jest w porzadku?
tak, jak najbardziej na miejscu
czytając przymruż oko;-)
ODPOWIEDZ