matura

Sprawy nastolatek
dididi
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 19:56

Re: matura

Post autor: dididi » 9 maja 2013, o 18:15

lamka pisze:Też uważam, że banalne. Tylko 1 słuchanie trochę poplątałam. :) Eeeeej, to jest jakiś górny próg? :mrgreen: Jak to?
W sensie, że DO 250 słów?



Było napisane, że jeżeli list przekroczy 200 słów to dostaniesz za niego 0 punktów. ;)
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: matura

Post autor: sad_eagle » 9 maja 2013, o 18:33

lamka pisze:
lamka pisze:Też uważam, że banalne. Tylko 1 słuchanie trochę poplątałam. :) Eeeeej, to jest jakiś górny próg? :mrgreen: Jak to?
W sensie, że DO 250 słów?
znaczy DO 150*
W zadaniu było napisane. Że tekst powinien mieć od 120 do 150 słów. Jeśli będzie miał powyżej 200 to za formę (chyba) będzie 0 punktów.
Jestesmy pozorami, ktore myla.
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 9 maja 2013, o 19:08

Podstawa- banał tylko że zaminm sie skupiłam w pierwszym słuchaniu to już minęło :cry: co skutkuje jednym błędem, a tak to wszycho dobrze :D i własnie ten list niedość ze temat to wymyślili z kosmosu co to wgl jest klub młodzieżowy?! I własnie napisałam ładnie pieknie z bogactwem jezykowym i wgl patrze ile słów ponad 200......... jak skreslilam 50 słow to sie stało niespójne i nie wiem jak to bedzie :P
Rozszerzenie-rozprawka mi EPIC poszła wsadziłam tam cytat nawet :serce: , w gramatyce głupie bledy 2, a sluchanie to w sumie nie wiem... w czytaniu tekst o dragon's deen był na poziomie podstawy a reszta to nie wiem, bo odpowiedzi nie ma :D ale mysle ze ponad 70 sie uda :3
I like people, who smile when it's raining. :)
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: matura

Post autor: zosia24 » 9 maja 2013, o 19:40

ale głupota, to każdy liczył ile ma słów? :lol:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
amazoonka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 694
Rejestracja: 6 sie 2012, o 10:39

Re: matura

Post autor: amazoonka » 9 maja 2013, o 20:29

Ja nie policzyłam przy podstawie :P ale przy rozszerzeniu musiałam bo bym się w limicie nie zmieściła :lol: i tak nie jestem pewna czy w końcu tych 250 nie przekroczyłam :roll:
Every word means the same as it's own silence
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: matura

Post autor: zosia24 » 9 maja 2013, o 20:32

państwo musi kontrolować ludzi żeby przypadkiem nie byli geniuszami :mrgreen: :roll:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 9 maja 2013, o 20:39

No nie trzeba ale masz limit słów w wypowiedziach pisemnych i jak przekroczysz to Ci obcinają punkty trzeba sie wyrobić po porstu :P
I like people, who smile when it's raining. :)
Awatar użytkownika
amazoonka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 694
Rejestracja: 6 sie 2012, o 10:39

Re: matura

Post autor: amazoonka » 9 maja 2013, o 20:53

zosia24 pisze:państwo musi kontrolować ludzi żeby przypadkiem nie byli geniuszami :mrgreen: :roll:
Bo głupimi się łatwiej rządzi :faja:
Every word means the same as it's own silence
ShadowBroker
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 9 lut 2013, o 13:42

Re: matura

Post autor: ShadowBroker » 10 maja 2013, o 01:59

lamka pisze: Słyszałam historie, jak ludzie pisali sobie swoje prezentacje w dniu kiedy mieli egzamin..To już jest dopiero hard level.
Dzień przed w moim przypadku 8) z zaliczeniem na 18 pkt :cool: generalnie trzeba wiedzieć o czym się mówi, a nie klepać z pamięci jak karabinek maszynowy i będzie okej. Powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystką zwłaszcza fanką Mass Effecta ze szczególnym uwzględnieniem LIary (moja ukochana postać choć Miranda też niczego sobie) :) Ehhhh takam już stara, a ciągle głupia ;p
wilmersdorf
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2012, o 15:09

Re: matura

Post autor: wilmersdorf » 10 maja 2013, o 09:33

Miranda też niczego sobie
No błagam, Miranda <3 ME będę przechodzić jak tylko skończę ostatnią maturę (27.05, świetnie.), już raz w tym roku wpadłam w AC3 i wypadłam z real life na trzy tygodnie. Nie ma to jak przejść AC3 w 94% :D

Dobra, dzisiaj polski rozszerzony. Oby dali coś nietrudnego i nie Norwida. Jak będzie Norwid to przetnę sobie żyły piórem c: Mogą być Żydy, dużo Żydów. Ida Fink, na przykład. A ustny polski - zdać zdam, bo przecież wiadomo, że trzeba się bardzo postarać, żeby nie zdać.
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 10 maja 2013, o 10:45

ShadowBroker pisze:
lamka pisze: Słyszałam historie, jak ludzie pisali sobie swoje prezentacje w dniu kiedy mieli egzamin..To już jest dopiero hard level.
Dzień przed w moim przypadku 8) z zaliczeniem na 18 pkt :cool: generalnie trzeba wiedzieć o czym się mówi, a nie klepać z pamięci jak karabinek maszynowy i będzie okej. Powodzenia wszystkim tegorocznym maturzystką zwłaszcza fanką Mass Effecta ze szczególnym uwzględnieniem LIary (moja ukochana postać choć Miranda też niczego sobie) :) Ehhhh takam już stara, a ciągle głupia ;p
Hmm... ShadowBroker... to chyba konflikt interesu... :mrgreen:
Miranda jest boska. Tak naprawdę boska nie jest tylko Ashley. I Jacob :twisted:
Ale Liara to już całkowicie wyższa półka :serce:

Czyli są dla mnie nadzieje! Planowałam wziąć się za pisanie prezentacji w listopadzie, no i jest maj :cool: Na szczęście mam banalny temat, w którym muszę wybrać najciekawsze kreacje psychologiczne w literaturze. Wybór był prosty - Lady Makbet, Kordian (bo go nienawidzę, więc się rozgadam) i Winston Smith ("Rok 1984"). Tylko Kordiana muszę sobie powtórzyć, a będę miała trzy dni na przygotowanie prezentacji więc jest spoko.

Takie głupie pytanie. Czy jak będziecie wchodzić do sali na angielskim ustnym to przywitacie się po polsku czy po angielsku? Bo na serio mam dylemat, czy z jednej strony komisja nie potraktuje tego jako "szpanowanie" a z drugiej (jeśli po polsku) to czy nie pomyśli: "O! To nieuk, nawet przywitać się po angielsku nie umie." 8)
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 10 maja 2013, o 11:31

Liara pisze:Takie głupie pytanie. Czy jak będziecie wchodzić do sali na angielskim ustnym to przywitacie się po polsku czy po angielsku? Bo na serio mam dylemat, czy z jednej strony komisja nie potraktuje tego jako "szpanowanie" a z drugiej (jeśli po polsku) to czy nie pomyśli: "O! To nieuk, nawet przywitać się po angielsku nie umie." 8)
Hahahha taki sam problem mam i miałam sie zapytać mojej anglistki ale zapomniałam i nie będzie okazji :x
pamietam że jak zdawałam FCE to od wejścia do sali obowiązywał angielski czyli przywitanie i sit down też było, ale z matura to ja nie wiem ;O
I like people, who smile when it's raining. :)
Awatar użytkownika
bad_boy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:08

Re: matura

Post autor: bad_boy » 10 maja 2013, o 21:45

Kochane maturzystki, od momentu wejścia do sali obowiązuje was angielski, tak jak na FCE ;) pozdrawiam i życzę powodzenia!
Chciałabym wyrazić swoją opinię, ale nie chce mi się jej bronić przez następne trzy godziny.
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 12 maja 2013, o 13:07

Jakie przedmioty dodatkowe zdajecie?
Ja mam geo. i WOS rozszerzony i zdecydowanie z geografia wiaze wieksze nadzieje, bo przynajmniej coś się uczyłam, a z WOSu to ani razu próbnej nie napisałam, kompletny przypał xD
I like people, who smile when it's raining. :)
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 12 maja 2013, o 15:48

Ja piszę biologię i chemię...z tym,że chemia to u mnie porażka:-\. Któraś z Was zdaje bio? :-)
Awatar użytkownika
lamka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 50
Rejestracja: 28 sty 2013, o 02:41

Re: matura

Post autor: lamka » 13 maja 2013, o 01:00

Taaaak ja zdaję Bio :cool: Podobno z roku na rok robią coraz trudniejsze, robiąc te arkusze można zauważyć tę tendencję hahah, ale zobaczymy..Przede mną jeszcze genetyka do powtórki.


A z tego angielskiego, to ba, nie zauważyłam. :roll: kurcze..ale i tak i tak będzie dobry wynik, więc..to tylko 2 pkt. mniej za przekroczenie limitu chyba.. :mrgreen:
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 13 maja 2013, o 09:29

No właśnie sama się zastanawiam ile mogą odjąć bo ja też się rozpisałam co jak na mnie jest wyjatkowo nienaturalne :-P. Co do bio to ja nawet się nie odważyłam spojrzeć w arkusze z poprzednich lat...mam nadzieję,że nasz rocznik nie będzie pechowy:-D
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 13 maja 2013, o 09:38

randomgirl2606 pisze:Ja piszę biologię i chemię...z tym,że chemia to u mnie porażka:-\. Któraś z Was zdaje bio? :-)
Ja zdaję bio... i chemia to u mnie też porażka. Liczę na to, że podejdą mi zadania, i mam nadzieję że się nie przeliczę. Ale jeśli tak to "już za rok matura" 8)
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 13 maja 2013, o 11:32

Liara pisze:
randomgirl2606 pisze:Ja piszę biologię i chemię...z tym,że chemia to u mnie porażka:-\. Któraś z Was zdaje bio? :-)
Ja zdaję bio... i chemia to u mnie też porażka. Liczę na to, że podejdą mi zadania, i mam nadzieję że się nie przeliczę. Ale jeśli tak to "już za rok matura" 8)
Jeżeli o mnie chodzi to ja jednak nie biorę takiej opcji pod uwagę:-P czekam tylko na wyfrunięcie z rodzinnego "gniazda". Zdradzisz na co się wybierasz? :-)
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: matura

Post autor: sad_eagle » 13 maja 2013, o 12:48

Też zdaję biologię. I powiem ze po 3 latach od swojej matury mam nie małe trudności z nauką. Jednak nauka na studiach wygląda inaczej. Odzwyczaiłam się od systematyczności -.-
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 13 maja 2013, o 13:52

randomgirl2606 pisze:
Liara pisze:
randomgirl2606 pisze:Ja piszę biologię i chemię...z tym,że chemia to u mnie porażka:-\. Któraś z Was zdaje bio? :-)
Ja zdaję bio... i chemia to u mnie też porażka. Liczę na to, że podejdą mi zadania, i mam nadzieję że się nie przeliczę. Ale jeśli tak to "już za rok matura" 8)
Jeżeli o mnie chodzi to ja jednak nie biorę takiej opcji pod uwagę:-P czekam tylko na wyfrunięcie z rodzinnego "gniazda". Zdradzisz na co się wybierasz? :-)
Pierwszy wybór - weterynaria. Reszta to analityka medyczna i fizjoterapia, lecz gdybym nie dostała się na weterynarię, tylko na któryś z tych dwóch, to próbowałabym poprawiać maturę. A wolę pójść na jakiekolwiek studia (może mi się spodobają i zostanę) i mieć motywację do nauki.
Ja w pewnym sensie wyfrunę z rodzinnego gniazda, bo moja siostra, która mieszka na wsi, postanowiła pójść do liceum w moim mieście, więc wujek kupuje jej dom i z nią najprawdopodobniej zamieszkam :mrgreen: A właśnie niedawno miała egzaminy gimnazjalne.
To dopiero będzie życie!
A jakie kierunki studiów ciebie kręcą? :D
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 13 maja 2013, o 17:06

[quote="Liara"
Ja w pewnym sensie wyfrunę z rodzinnego gniazda, bo moja siostra, która mieszka na wsi, postanowiła pójść do liceum w moim mieście, więc wujek kupuje jej dom i z nią najprawdopodobniej zamieszkam :mrgreen: A właśnie niedawno miała egzaminy gimnazjalne.
To dopiero będzie życie!
[/quote]

Coś czuje, że tego liceum to sisotra nie skonczy... :twisted:
I like people, who smile when it's raining. :)
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 13 maja 2013, o 19:16

jakiestampseudo pisze:Coś czuje, że tego liceum to sisotra nie skonczy... :twisted:
Niech nie kończy. Im dłużej tam będzie zostawać, tym dłużej ja tam będę mieszkać :twisted:

Tak na serio, to jednak będę jej pomagać w ramach moich umiejętności, bo jednak jeszcze będzie tu studiować, więc mam zakwaterowanie na kolejnych przynajmniej 7 lat, w miejscu totalnie pozbawionym kontroli :mrgreen:
Tylko żebym nie okazała się wieczną studentką w takim układzie :D
jakiestampseudo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 21:45

Re: matura

Post autor: jakiestampseudo » 13 maja 2013, o 20:01

Liara, gdzie wybierasz sie na studia?
W sumie nieważne gdzie... to kiedy ta impreza? :D
I like people, who smile when it's raining. :)
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 13 maja 2013, o 20:48

Pierwszy wybór - weterynaria. Reszta to analityka medyczna i fizjoterapia, lecz gdybym nie dostała się na weterynarię, tylko na któryś z tych dwóch, to próbowałabym poprawiać maturę. A wolę pójść na jakiekolwiek studia (może mi się spodobają i zostanę) i mieć motywację do nauki.
Ja w pewnym sensie wyfrunę z rodzinnego gniazda, bo moja siostra, która mieszka na wsi, postanowiła pójść do liceum w moim mieście, więc wujek kupuje jej dom i z nią najprawdopodobniej zamieszkam :mrgreen: A właśnie niedawno miała egzaminy gimnazjalne.
To dopiero będzie życie!
A jakie kierunki studiów ciebie kręcą? :D[/quote]


Powiem Ci, że moim wyborem pierwotnie to też była weterynaria ale...no nie mam szans na przyzwoity wynik z chemii ale show must go on i jak wklepałam na deklarację to muszę się jutro zwlec o tej 6 :/
Przestawiłam się na ogrodnictwo...i nie wiem na co się porywam ale jakoś tak sobie to ułożyłam w głowie :D
Powiedz mi, nie boisz się, że ta fizjoterapia jest za bardzo modna teraz? Bardzo wiele osób z mojego otoczenia na to chce iść i tak się zastanawiam czy to na pewno dobrze :P
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 13 maja 2013, o 21:48

randomgirl2606 pisze:Powiem Ci, że moim wyborem pierwotnie to też była weterynaria ale...no nie mam szans na przyzwoity wynik z chemii ale show must go on i jak wklepałam na deklarację to muszę się jutro zwlec o tej 6 :/
Przestawiłam się na ogrodnictwo...i nie wiem na co się porywam ale jakoś tak sobie to ułożyłam w głowie :D
Powiedz mi, nie boisz się, że ta fizjoterapia jest za bardzo modna teraz? Bardzo wiele osób z mojego otoczenia na to chce iść i tak się zastanawiam czy to na pewno dobrze :P
Fizjoterapia to taki kierunek zastępczy, ale z drugiej strony społeczeństwo polskie coraz bardziej się starzeje, więc będzie coraz większe zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Chociaż słyszałam, że teraz trzeba mieć znajomości, żeby tą pracę zdobyć. Także na dwoje babka wróżyła.
Zastanawiałam się też nad ochroną środowiska, bo w końcu kiedyś ta dziedzina musi się w Polsce rozwinąć, ale dalej jesteśmy 100 lat za Murzynami.

A w międzyczasie doszlifowuję swoją wiedzę, tańcząc na środku pokoju z zeszytem, słuchając najnowszego albumu Daft Punk - chyba się zakochałam :mrgreen: :serce:
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 13 maja 2013, o 22:04

Liara pisze:
randomgirl2606 pisze:Powiem Ci, że moim wyborem pierwotnie to też była weterynaria ale...no nie mam szans na przyzwoity wynik z chemii ale show must go on i jak wklepałam na deklarację to muszę się jutro zwlec o tej 6 :/
Przestawiłam się na ogrodnictwo...i nie wiem na co się porywam ale jakoś tak sobie to ułożyłam w głowie :D
Powiedz mi, nie boisz się, że ta fizjoterapia jest za bardzo modna teraz? Bardzo wiele osób z mojego otoczenia na to chce iść i tak się zastanawiam czy to na pewno dobrze :P
Fizjoterapia to taki kierunek zastępczy, ale z drugiej strony społeczeństwo polskie coraz bardziej się starzeje, więc będzie coraz większe zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Chociaż słyszałam, że teraz trzeba mieć znajomości, żeby tą pracę zdobyć. Także na dwoje babka wróżyła.
Zastanawiałam się też nad ochroną środowiska, bo w końcu kiedyś ta dziedzina musi się w Polsce rozwinąć, ale dalej jesteśmy 100 lat za Murzynami.

A w międzyczasie doszlifowuję swoją wiedzę, tańcząc na środku pokoju z zeszytem, słuchając najnowszego albumu Daft Punk - chyba się zakochałam :mrgreen: :serce:
Gdzie teraz tych "pleców" nie trzeba mieć :/ nie wiem czy w ogóle mamy jakieś perspektywy tak nam to wszystko malują :P
Awatar użytkownika
lamka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 50
Rejestracja: 28 sty 2013, o 02:41

Re: matura

Post autor: lamka » 13 maja 2013, o 22:09

Dookładnie. A też się wybieram na Fizjoterapię :mrgreen: A o jakim mieście mówicie, bo tak trochę się zgubiłam hahah. Składacie na fizjo na Awf czy Wum czy tam inne UM :cool: ?
randomgirl2606
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:58

Re: matura

Post autor: randomgirl2606 » 13 maja 2013, o 22:17

lamka pisze:Dookładnie. A też się wybieram na Fizjoterapię :mrgreen: A o jakim mieście mówicie, bo tak trochę się zgubiłam hahah. Składacie na fizjo na Awf czy Wum czy tam inne UM :cool: ?

Wrocław! :D Uniwerek przyrodniczy :)
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: matura

Post autor: Liara » 13 maja 2013, o 22:28

lamka pisze:Dookładnie. A też się wybieram na Fizjoterapię :mrgreen: A o jakim mieście mówicie, bo tak trochę się zgubiłam hahah. Składacie na fizjo na Awf czy Wum czy tam inne UM :cool: ?
Ja UM w Lublinie. Dzień sądu nadchodzi :twisted:
ODPOWIEDZ