Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arlene
początkująca foremka
początkująca foremka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Arlene » 10 sty 2019, o 11:52

Spider-Man: Into the Spider Verse

Świetny film, ktory broni sie nie tylko jako animacja. Zabawny, wzruszający, szalenie dynamiczny i z genialną oprawą wizualną i dzwiękową.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Sad_Rabbit » 4 kwie 2019, o 09:38

Wczoraj wreszcie udalo mi sie znalezc wystarczajaco czasu, zeby wybrac sie na "Us" i moge spokojnie polecic jesli ktos lubi dobre atmosferyczne horrory. Film zostawia pole dla gry wyobrazni i wlasnej interpretacji. Bylo sporo fajnych scen, szczegolnie scena z tancem miala klimat! I do tego super dobrana muzyka i... wiecej nie zdradze!;)
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: silouett » 4 kwie 2019, o 11:42

"Call me by your name" - w końcu, bo nie mogłam jakoś do tego przysiąść. Zjadł mnie ten film. Jest piękny zwyczajnie ;)
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 8 kwie 2019, o 17:24

"Wszyscy wiedzą" - Cruz i Bardem u Farhadiego. Wyszło dobrze choć główny wątek moim zdaniem ryzykowny i mógł położyć film na łopatki. Kto zna wcześniejsze filmy Irańczyka ten wie czego się spodziewać :) Kto nie zna - warto się przekonać. Tematyka jak zawsze - relacje rodzinne a w tle emocje, reakcje, zaszłości, które schowane w czasie stabilizacji wychodzą kiedy trzeba się zmierzyć z zagrożeniem. Pięknie pokazany klimat Hiszpanii!

"Ballada o Busterze Scruggsie" - gorzkie choć momentami zabawne i absurdalne historie jak zdobywano Dziki Zachód. Bracia Coen nie zawiedli!

"Roma" - gdyby nie to, że film ma świetne recenzcje plus zdobył Oskara - chciałam się przekonać dlaczego, raczej nie wytrzymałabym do końca. Film mnie nie porwał, nie jest zły ale z lekka nudny. Aluzje są czytelne ale czy coś wnoszą? Nic nowatorskiego moim zdaniem.
ODPOWIEDZ