Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
po-prostu-ja
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 910
Rejestracja: 10 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra <> Londyn

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: po-prostu-ja » 15 kwie 2012, o 22:07

Ireth pisze:Mi sie "Moneyball" tez bardzo podobal.
Ja w weekend obejrzalam "Idy Marcowe". Bardzo przyzwoite polityczne kino z dobrymi rolami Gosslinga i Clooney'a.
Byłam pod wrażeniem reżyserii Clooney'a. Naprawdę dobry film, bodaj jego pierwszy?
To kwestia matematyki. Zawsze.

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: babette » 15 kwie 2012, o 22:12

A my obejrzałyśmy Bitwę Warszawską. O!
Bardzo zabawny film i nawet bez znudzenia się ogląda. Ferency w etatowym emploi, Nataszka fika (i daje ognia) aż miło, tylko ten Szyc jakaś taka sierota połysiała...
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
podmcdonaldem
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 10:30
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: podmcdonaldem » 16 kwie 2012, o 00:50

Gigola - no i nie skończyło się tak jak chciałam więc pod koniec filmu bohaterka odchodzi a my siedzimy z mordkami 20 cm od monitora i krzyczymy "NO WRÓĆ [ciach]!" :evil:
Nie zmienimy na siłę poglądów ludzi, którzy żyjąc w klatce przestali widzieć kraty.
niebieska89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 22:01
Lokalizacja: pomorze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: niebieska89 » 16 kwie 2012, o 21:46

A ja oglądałam wczoraj 'Red Eye'. Może nie jest to żaden wybitny film, ale przyznam, że całkiem mi się podobał i nie uważam tego czasu za straconego :) Chwilami trzymał w napięciu, dialogi były interesujące, gra aktorska dobra. Potrafiłabym pokazać parę niedociągnięć, ale można na nie przymknąć oko :)

Poza tym....straciłam przez ten film głowę dla Rachel McAdams... :P :serce: :mrgreen:

http://topnews.in/light/files/rachel-mcadams2123.jpg

http://zpieprzykiembliskowarg.blox.pl/r ... cadams.jpg
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego."~Shelogh Brown
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 22 kwie 2012, o 12:35

Ireth pisze:"Shame", przez znajoma na FB scharakteryzowany jako "krotki film o bzykaniu". Moim zdaniem o samotnosci, przejmujaco smutny film.
Michael Fassbender. Dla niego warto zobaczyć ten film. Choćby dla niego warto zobaczyc "Glód". I jeszcze dla niego warto obejrzec X Mena. Wedlug mnie jeden z najlepszych aktorów ostatnich lat.
Czekam na produkcje z udziałem jego i Michelle Williams. Będzie na pewno mrocznie ;)
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jakakolwiek » 22 kwie 2012, o 22:51

Młyn i krzyż..dla refleksyjnych miłośników pięknych obrazów rozkosz, dla miłośników wartkiej akcji pewnie koszmar :)
po prostu ożywiony obraz -Droga krzyżowa Breugla Starszego...Niderlandy XVI wiek..
genialny pomysł, który jest zresztą spełnieniem moich dziecięcych marzeń, żeby znaleźć się w środku czegoś takiego..
jakby był w 3D to by była pełnia:)
marzę o tym żeby powstawały takie filmy ..jeden obraz ..np Ogród rozkoszy ziemskich H.Boscha w 3D..z muzyką ..efektami zapachowymi..to by była jazda..
Awatar użytkownika
shea
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2010, o 16:23

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: shea » 23 kwie 2012, o 20:15

Intouchables, piękny film! już dawno żaden mi się tak nie podobał.
To miłość jedna na milion.
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 23 kwie 2012, o 20:38

"Miłość Larsa" - Lars nabywa lalkę slusznych rozmiarów, która nazywa Bianką, rojąc sobie, ze jest jego realną dziewczyną. Ludzie z miasteczka, żeby go nie ranić nie wyprowadzają go z błędu. Ciepły i zabawny. :) W roli głównej Gosling.
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: gusto » 23 kwie 2012, o 22:06

CO2 pisze:"Miłość Larsa" - Lars nabywa lalkę slusznych rozmiarów, która nazywa Bianką, rojąc sobie, ze jest jego realną dziewczyną. Ludzie z miasteczka, żeby go nie ranić nie wyprowadzają go z błędu. Ciepły i zabawny. :) W roli głównej Gosling.
Widziałam ten film. Piękny jest.
Awatar użytkownika
Livingstone
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 23 lis 2010, o 18:46

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Livingstone » 23 kwie 2012, o 23:37

Mnie pozytywnie zaskoczyl "W ciemnosci" Agnieszki Holland, za to bardzo rozczarował "Mirror, mirror" z Julia Roberts (tu poza popatrzeniem na piekna Julie myslalam tez, ze sie chociaz troszke posmieje). "Hunger games" bardzo interesujacy i dajacy do myslenia, choc przydlugi jak dla mnie.
Awatar użytkownika
makowiec
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 13 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Trojmiasto/UK

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: makowiec » 24 kwie 2012, o 02:01

Ireth pisze:"Hunger Games" i podobalo mi sie, bo ja lubie Jennifer Lawrence. Ksiazek nie czytalam, wiec nie wiem, ile wycieto i uproszczono, ale film jest interesujacy.
tez ksiazek nie czytalam jeszcze (ale na pewno sie za nie kiedys zabiore :P) ale film wywarl na mnie pozytywne wrazenie :) tym bardziej, ze dotyczy on, jakby nie patrzec, problemow dzisiejszego spoleczenstwa (przedstawionych w dosyc ciekawy, groteskowy sposob)

no i tak... Jennifer Lawrence :serce:


a wracajac do tematu - zdarzylo mi sie wpasc do kina na 'Battleship' i bylam calkiem mile zaskoczona :) film byl miejscami bardzo smieszny (widac, ze tworcy sami nie traktowali siebie do konca powaznie) a sceny akcji dobrze poprowadzone, podparte swietnymi efektami specjalnymi i dobra muzyka w tle :) nic ambitnego (czego sie spodziewac po amerykanskim kinie akcji :P) ale przyjemnie zlecial czas :)
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka13 » 24 kwie 2012, o 21:13

makowiec pisze:
Ireth pisze:"Hunger Games" i podobalo mi sie, bo ja lubie Jennifer Lawrence. Ksiazek nie czytalam, wiec nie wiem, ile wycieto i uproszczono, ale film jest interesujacy.
tez ksiazek nie czytalam jeszcze (ale na pewno sie za nie kiedys zabiore :P) ale film wywarl na mnie pozytywne wrazenie :) tym bardziej, ze dotyczy on, jakby nie patrzec, problemow dzisiejszego spoleczenstwa (przedstawionych w dosyc ciekawy, groteskowy sposob)
A mnie ten film zwyczajnie znudził. Ma prościutką fabułę, niczym nie wyróżniających się aktorów, jest przewidywalny od początku do końca a relacje bogaty, silny, parszywy kontra biedny, słabszy, dobry wolę oglądać w mniej szablonowych odsłonach. Nie jest nawet widowiskowy.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Ireth » 25 kwie 2012, o 21:05

CO2 pisze:Michael Fassbender (...)Wedlug mnie jeden z najlepszych aktorów ostatnich lat.
Zgadzam sie w zupelnosci :)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 25 kwie 2012, o 21:16

gusto pisze:Madeinusa'ę widziałam jakiś czas temu i film zrobił na mnie duże wrażenie. A dziś (wczoraj?) byłam na Nietykalnych i zdecydowanie polecam - dawno się tak nie ubawiłam, film jest piękny, zabawny i o przyjaźni czyli to co lubię w kinie najbardziej :D
babette pisze:Ja tez Nietykalnych polecam. Cale szczescie, bo juz prawie znienawidzilam francuskie komedie.
Ależ to fajny film, idźcie dziewczyny na niego, idźcie. :) I muzyka dobra, właśnie slucham "Feeling Good".
canis
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 21 maja 2011, o 20:49

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: canis » 25 kwie 2012, o 21:18

wasza wysokość- komedia, świetna, chyba najlepiej oglądać z kimś :D
Nie traktuj życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z Niego żywy.
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 25 kwie 2012, o 21:36

canis pisze:wasza wysokość- komedia, świetna, chyba najlepiej oglądać z kimś :D
Zatem z kimś, nawet za ręke ;) Tym bardziej, że są promocje dwa bilety w cenie jednego.
Awatar użytkownika
Endless
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:17

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Endless » 26 kwie 2012, o 13:15

babette pisze:A my obejrzałyśmy Bitwę Warszawską. O!
Bardzo zabawny film i nawet bez znudzenia się ogląda. Ferency w etatowym emploi, Nataszka fika (i daje ognia) aż miło, tylko ten Szyc jakaś taka sierota połysiała...
Ostatnio wręczali jakieś "nagrody" za najgorszy film i Bitwie się, że tak powiem "poszczęściło" i została nagrodzona. Mi się strasznie nie podobał, ale to może kwestia tego, że drażni mnie Urbańska :)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Ireth » 29 kwie 2012, o 13:12

"Chronicles". Dobrze, ze mialam darmowy bilet, bo film zupelnie nie jest wart tego, zeby za niego placic, wynudzilam sie koszmarnie, ja chyba za stara jestem na tego typu tworczosc.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
ny batteri
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 25 maja 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ny batteri » 5 maja 2012, o 11:44

Miss Kicki trailer tu
Film bardzo spokojny i plastyczny. W zasadzie cała narracja skupia się wokoł samotności, niezrozumienia, niemożności komunikacji z drugą osobą. Tak jak w polskim filmie uczucia wyrażane są raczej przez ich intensyfikację, tak w Miss Kicki każde uczucie jest niewypowiedziane, niedosłowne, uwikłane w skandynawską powściągliwość.
Po filmie pozostał mi lekki niedosyt, wytresowana przez thrillery czekałam na "coś", tymczasem żadne coś się nie wydarzyło, mimo to polecam :)
Anything pure comes from a place with a lot of heart or feeling, this is where I find myself most nested musically
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Ireth » 7 maja 2012, o 19:58

Zostalam wyciagnieta na "Avengers" i zaskakujaco dobrze sie bawilam; Robert Downey Jr wymiata :lol: A i niektore dialogi bardzo zabawne.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Innocence
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 275
Rejestracja: 3 lut 2009, o 01:00
Lokalizacja: obecnie Bielsko

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Innocence » 8 maja 2012, o 23:40

Monster. Charlize Theron. I nic więcej pisać nie trzeba...
gosienkapl
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 12:39

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: gosienkapl » 9 maja 2012, o 11:09

Ondine z Bachleda-Curus. Calkiem, calkiem :")
Awatar użytkownika
LaPielQueHabito
Posty: 7
Rejestracja: 6 lis 2011, o 01:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: LaPielQueHabito » 13 maja 2012, o 01:47

Miałam spore zaległości i w końcu zasiadłam do oglądania "Piratów..." (I, II i III, bo IV część miałam okazję obejrzeć w kinie), szczerze mówiąc z trudem przebrnęłam przez pierwszą część, może to dlatego, że zaczęłam od ostatniej. :?:
¿Qué más puedo decirte?
Awatar użytkownika
Livingstone
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 23 lis 2010, o 18:46

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Livingstone » 13 maja 2012, o 13:36

Ireth pisze:Zostalam wyciagnieta na "Avengers" i zaskakujaco dobrze sie bawilam; Robert Downey Jr wymiata :lol: A i niektore dialogi bardzo zabawne.
No nie bardzo mi sie podobal, nie moj klimat i w ogole nie jestem w temacie super-bohaterow, pokapowalam sie dopiero o co chodzi, jak pojawil sie ten Zielony. Oczywiscie R.D. Jr jak zawsze swietny (uwiódł Ally, uwiódl i mnie juz dawno temu).

Za to odkrylam fajny serial: Modern Family sie nazywa i jest naprawde smieszny, cieply, madry i co ciekawe, nie ma w nim zlych bohaterow - wszyscy sa mili i dobrzy. Wszyscy sie tez wzajemnie kochaja i szanuja (no prawie, ale dorastajace rodzenstwo sie przeciez nie liczy).
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Ireth » 13 maja 2012, o 21:18

"Dark Shadows". Kiepskie recenzje zebral, ale Johnny jest jak zwykle b. dobry, Eva Green znakomita, a i milo bylo znow zobaczyc Michelle Pfeiffer na duzym ekranie.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: babette » 13 maja 2012, o 23:12

Ireth pisze:"Dark Shadows". Kiepskie recenzje zebral, ale Johnny jest jak zwykle b. dobry, Eva Green znakomita, a i milo bylo znow zobaczyc Michelle Pfeiffer na duzym ekranie.
Teaser zapowiada coś zabawnego, Helena Bonham Carter we (względnie) normalnej koafiurze to już coś ;) Była też zapowiedź MIB 3, pewnie dla Emmy Thompson w nietypowym entourage'u, chociaż żal Lindy Fiorentino, żal...

A Avengersów też sympatycznie się oglądało.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Florka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1381
Rejestracja: 3 mar 2010, o 08:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Florka » 17 maja 2012, o 13:38

gusto pisze:Służące (The Help) na podstawie powieści Kathryn Stockett. Piękny, wspaniale zagrany, wzruszający, mądry film, na którym się popłakałam (tak też bywa :wink:) Problem jest na czasie, bo może już nie chodzi o Afroamerykanki, ale u nas np. Ukrainki czy w Stanach Latynoski, w Europie Zachodniej Polki i inne kobiety narodowości ościennych wschodnich. Tak to jest, trzeba szanować cudzą pracę.

Ps. A swoją drogą tłumaczowi/ tłumaczce należałby się kopniak w tyłek za te Służące, bo autorce ewidentnie chodziło o Pomoc domową , ale cóż, tytuł by nie był taki nośny, a i sprzedaż już nie taka pewnie...
Świetny film, oglądałam go wczoraj. Włączyłam bo gdzieś mi się obiło o uszy (zapewne pomyliłam go z innym filmem), że to komedia. Nie żałowałam, że go obejrzałam i zapewne zrobię to jeszcze nie raz :)
... ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Rilla » 17 maja 2012, o 13:50

Ireth pisze:Zostalam wyciagnieta na "Avengers" i zaskakujaco dobrze sie bawilam; Robert Downey Jr wymiata :lol: A i niektore dialogi bardzo zabawne.
Jako wielka fanka Marvela, podchodzę do ekranizacji z pewna rezerwą, zawsze boję się, że solidnie coś spierdzielą ;) Avengersi byli zrobieni świetnie, bawiłam się przednio :)
Awatar użytkownika
seven
super forma
super forma
Posty: 3963
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław/Kraków

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: seven » 17 maja 2012, o 16:13

Idę właśnie na premierę dokumentu o Polańskim i straszniem ciekawa dzieła.
Bieganie za kobietami jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niebezpiecznie jest je złapać.
/Jack Davies/
JoeEn
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2012, o 18:21
Lokalizacja:

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: JoeEn » 19 maja 2012, o 20:44

Zapewne już któraś wspominała o tym filmie: "Róża". Powiedziałam koleżance: Chodźmy na jakiś horror, bo lubię. Ona: Nie grają! A jednak poszłam na najokrutniejszy horror zwany życiem. TO jest naprawdę MOCNE kino. Świetnie zagrane, przejmujące. A nieco wcześniej obejrzałam niby kontrowersyjny film "Boxing Helena", którego puentą było /ponoć/ stwierdzenie, że kobieta bardziej niż bólu psychicznego, fizycznego, tortur, katowania itd. boi się samotności. Aha. Ciekawa sprawa w kontekście "Róży". Gdyby bohaterka "Róży" była sama nie zaznałaby tyle szczęścia, ale też nie zostałaby tak zniszczona. Co i tak nie zmienia faktu, że w"Boxing..." to nie była ciekawa sprawa... Strata czasu ten ten film.
ODPOWIEDZ