Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
magnolia8585
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2012, o 10:29

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: magnolia8585 » 1 sie 2012, o 11:37

Ja nie dalej jak wczoraj ogładałam film Mroczne cienie z deppem i wciąz ją kocham. Ten drugi szczegolnie polecam
Awatar użytkownika
Endless
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:17

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Endless » 2 sie 2012, o 18:54

A ja Król Lew 3 z bratem xD
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jakakolwiek » 12 sie 2012, o 12:47

napiszcie coś o Skowycie ..bo poproszono mnie o napisanie coś o tym ..tak od siebie... a jest tak nudny że nie mogę zdzierżyć do końca..
Awatar użytkownika
Lampi
super forma
super forma
Posty: 1716
Rejestracja: 5 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wieś cudowna, Wieś urocza.

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Lampi » 12 sie 2012, o 16:42

Obrazek

Mało osób przepada za polskim kinem,ale obejrzyjcie ten film chociaż dla samej Agnieszki Grochowskiej 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Saren » 17 sie 2012, o 10:01

"Popioły czasu. Powrót" Wonga Kar-Waia:)- piękny, sugestywny film. Dla mnie jeden z najpiękniejszych filmów jakie widziałam, sama chcialabym tak wiele setek lat temu zapaść gdzieś w pustynię, czekać, słuchac opowieści, snuć własną.

O czym... hmm o smutku,rozstaniu, niedopowiedzeniu. Jak zwykle u Wonga- miłość pokazana tak, że sceny powodują wstrzymanie oddechu, a jednocześnie brak tu odarcia "seksu z ubrania", epatowania golizną.

Do tego obrazy- kamera jakby zziarnowa czasem piaskiem, czasami... no cóż- trzeba zobaczyć.

Ja polecam, bezapelacyjnie, gdy ktoś kocha kino dalekowschodnie i chce sie wznieść ponad komercyjną papke, a przy tym chce dostać obraz piękny obrazem, myśl piękna myślą, a słowa... ah płyną.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: myszkadaisy » 24 sie 2012, o 14:19

obejrzałam sobie po raz kolejny '' Apollo 13 ". Pamiętam, że kiedyś mi się ten film bardzo podobał, ale tym razem zobaczyłam w nim coś bardzo irytującego. Codziennie umierają Murzyni w Afryce, a tutaj cały świat przeżywa, czy trzej biali heteroseksualni samce alfa wrocą do domu. Pod koniec filmu to już im życzyłam, żeby rakieta wybuchła, a scena końcowa, kiedy wszyscy wiwatują sprawila, że aż mi wymioty do gardła podeszły...
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Saren » 24 sie 2012, o 14:34

Myszkodejzy- nie polecam Ci w takim razie "Lessi wróć". To dopiero szmira- tysiące Myzinów umiera w Afryce, a wszyscy ubolewają nad głupim owczarkiem colli.

Jedyny pozytywny aspekt, że colli w filmie jest transdżender.
Bo niby suczka, a wszyscy widzą, że pies.


Reasumując- polecam film innym- jako film z gatunku kino familijne dla społeczności LGBT.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka13 » 25 sie 2012, o 23:50

Hotel Marigold – pełna ciepłego humoru, nieco ironiczna opowieść o kilkuosobowej grupie Anglików 60+ udających się do położonego w Indiach luksusowego (na prospekcie) hotelu pełniącego funkcję domu spokojnej starości. Fabuła jest nieskomplikowana - w dobrym tego słowa znaczeniu, akcja płynie leniwie choć emocji nie brakuje. Atutem jest również obsada (m.in. Judi Dench, Bill Nighy, Tom Wilkison) i utrzymany przez cały film dobry poziom gry aktorskiej. To film o potrzebie uczuć, chęci znalezienia kogoś bliskiego u boku którego można będzie spędzić resztę życia, przemijaniu i pozwalaniu sobie na szczęście pomimo wieku i dotychczasowych doświadczeń.
PS.1.To film - optymistyczna odpowiedź na pytanie z Cafe 40 „czy można sobie ułożyć życie po 40-tce?” :wink:
PS.2. Wpleciony jest wątek gejowski więc można go również zaliczyć do quasi-branżowych.
PS.3. Film raczej od 30/35 +
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 28 sie 2012, o 00:59

Dobra, byłam na tej bajce dla dzieci (?!) – Merida Waleczna.
Tani poniedziałek (12 zeta za bilet na 3D – było? – nie zauważyłam) – więc weszłam…
Myślałam, że będzie ciekawiej – w temacie przygód samej bohaterki.
Faceci na ekranie – skrajne fajtłapy – cóż, to komedia, a tłem dla głównej bohaterki nie mogli być super faceci – wtedy trzeba by inaczej ułożyć historię – taką jakąś typowo heterycką (choć poniekąd było – ci trzej konkurenci o walkę o rękę księżniczki Meridy). Nie wiem, mogło być lepiej, z większym skupieniem na nią… I jakoś nie wszystko wyłapałam w kwestii tekstów – jakby za szybko, mało czytelnie, i cicho… Ale niech będzie, że da się obejrzeć. Byle nie przepłacić.
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 1 wrz 2012, o 22:58

dobranocka13 pisze:Hotel Marigold – pełna ciepłego humoru, nieco ironiczna opowieść o kilkuosobowej grupie Anglików 60+ udających się do położonego w Indiach luksusowego (na prospekcie) hotelu pełniącego funkcję domu spokojnej starości. Fabuła jest nieskomplikowana - w dobrym tego słowa znaczeniu, akcja płynie leniwie choć emocji nie brakuje. Atutem jest również obsada (m.in. Judi Dench, Bill Nighy, Tom Wilkison) i utrzymany przez cały film dobry poziom gry aktorskiej. To film o potrzebie uczuć, chęci znalezienia kogoś bliskiego u boku którego można będzie spędzić resztę życia, przemijaniu i pozwalaniu sobie na szczęście pomimo wieku i dotychczasowych doświadczeń.
PS.1.To film - optymistyczna odpowiedź na pytanie z Cafe 40 „czy można sobie ułożyć życie po 40-tce?” :wink:
PS.2. Wpleciony jest wątek gejowski więc można go również zaliczyć do quasi-branżowych.
PS.3. Film raczej od 30/35 +
Tak ladnie zrecenzowalas, to ogladnelam :-) Warto. Lubie filmy, z jak to napisalas, z leniwie plynaca akcja. "Para na zycie", tu tez akcja toczy sie w podobnym tempie. Mam sentyment do tego filmu, a przypomina go HBO.
ps. Judi Dench - swietna fryzurka.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka13 » 8 wrz 2012, o 21:02

CO2 pisze: "Para na zycie", tu tez akcja toczy sie w podobnym tempie. Mam sentyment do tego filmu, a przypomina go HBO.
Obejrzałyśmy i spodobał nam się. Powiedziałabym, że jest pogodnie wyciszający :).
alexia48
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 19 lut 2012, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: alexia48 » 8 wrz 2012, o 21:44

ost to 'serię' Milczenie owiec. i jakieś thrillery o halucynogennych grzybkach ;)
z owej ''serii'' tylko pierwsza część mi się podobała, reszta kicha
Awatar użytkownika
Kelpie
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 20 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: małopolska

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Kelpie » 10 wrz 2012, o 10:45

Odgrzewane ulubione starocie typu Miasto aniołów, Bezsenność w seattlle, Zakochany bez pamięci, Królowa potępionych :)
Awatar użytkownika
orlyx
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2012, o 19:41
Lokalizacja: Katowice

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: orlyx » 14 wrz 2012, o 19:43

Ja ostatnio obejrzałam serię "Underworld", filmy od pierwszej do czwartej części, wszystko świetne a szczególnie Selene :cool:
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka13 » 16 wrz 2012, o 01:09

Notatki o skandalu. To opowieść o samotności (nie z wyboru), niezrealizowanej miłości przeradzającej się w zaborczą, destrukcyjną znajomość, próbę osaczenia i kontrolowania życia obiektu westchnień. Ale także przestroga przed lekkomyślnym podejściem do uczuć innych, nawet (a może szczególnie) tych, z którymi z góry wiadomo, że żadnej przyszłości nie będzie i wmanewrowaniem siebie w sytuację bez dobrego wyjścia. Obraz uniwersalny w odbiorze choć z homoseksualnym podtekstem.
Film nie jest najnowszy (może już się tu pojawił), my wybrałyśmy sugerując się obsadą: Judi Dench :ok: i Bill Nighy. Nie zawiodłyśmy się.
Single od dziecka (ang. Friends with kids) – sielankowa historyjka o dwojgu przyjaciół płci przeciwnej w wieku lat trzydziestu kilku, którzy nie mając stałych partnerów postanawiają mieć i wychowywać razem dziecko, nie łącząc się jednak w parę. Film fajny, tj. niewymagający ale też nie głupkowaty, zabawny choć momentami serio odpowiadający na pytanie „co dalej” (przyjaźń, wspólne dzielenie się obowiązkami przy opiece nad dzieckiem, brak kłopotów finansowych). Koniec końców jest happy end (naciągany, ale niech tam).
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 16 wrz 2012, o 19:48

imagineme pisze:To może zamiast na Prometeusza, warto byłoby udać się na nowego Batmana. Podobno jest bardzo mroczny. Zresztą uważam, że Batman Nolana jest zaraz po Burtonowskim. No i Heath Ledger w poprzedniej części jako Joker jest niesamowity. Przerażający, psychopatyczny. Chyba bardziej niż Jack Nicholson. Więc ja na Batmana się wybiorę:) To tak z kina komercyjnego.
A w domowym zaciszu wracam ostatnio do klasyki, i to polskiej, czyli:
1. Polański - i Lokator
2. Kieślowski - Dekalog
Te filmy mają w sobie coś, czego tak bardo brakuje współczesnemu polskiemu filmowi, nie licząc kilku wyjątków. To budowanie nastroju grozy i tajemniczość u Polańskiego. Te niedopowiedzenia i symbolika u Kieślowskiego. Uwielbiam filmy, po których nie potrafię od razu wrócić do swojego świata, które przetrawiam i analizuję, wpadając na jakąś interpretacyjną myśl nawet po jakimś dłuższym czasie.
Aaa, i jeszcze jedna perełka. Moja lewa stopa z mistrzowskim Danielem Day-Lewisem. POLECAM!
"Nóż w wodzie" uwielbiam ten film, po za wspaniałą grą aktorską, świetną reżyserią, nie można zapomnieć o cudownej muzyce Komedy:)
Ja ostatnio powróciłam do amerykańskiej klasyki i obejrzałam: "Pól żartem, pół serio" i uśmiałam się do łez :cool: Ten film nic się nie zestarzał, wciąż mnie śmieszy, a widziałam go już tyle razy :D
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
Bluebell_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 16:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Bluebell_ » 17 wrz 2012, o 08:19

Ostatnio "Biegając z nożyczkami" i "Lilja 4-ever".
W sumie oba filmy mają wspólny mianownik (porzucenie dziecka przez matkę), ale jednak są całkiem różne od siebie. Pierwszy mimo wszystko całkiem przyjemny, nawet można było się pośmiać w paru momentach (choć łezka w oku też mi się zakręciła ;)). Drugi za to strasznie mnie przygnębił, ale warto było obejrzeć.
Awatar użytkownika
RuskaMelodia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 123
Rejestracja: 23 lip 2009, o 02:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: RuskaMelodia » 22 wrz 2012, o 14:28

Albert Nobbs - rozmiędliłam się! http://ruskamelodia.manifo.com/blog/albert-nobbs
wszelka doskonałość ma kształt kulisty
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 23 wrz 2012, o 15:40

Sekrety (Ha-Sodot), izraelsko-francuski, nawet niezły, jest wątek lesbijski,
Awatar użytkownika
plitvi
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 152
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 13:34

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: plitvi » 24 wrz 2012, o 00:04

domino. ale to tylko za sprawą keiry i michaela. ogólnie film średni.
Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop.
Zobacz najpierw w co wskoczyłeś.
Awatar użytkownika
Aimee(*_*)
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 460
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Aimee(*_*) » 24 wrz 2012, o 01:32

Ostatnio mam najbardziej filmowy sezon w życiu ever ;)

"Siostra Twojej siostry" - poszłam ze względu na Blunt i bo mi kazano ;) Sympatyczne, w klimatach Closer i filmów parateatralnych - ludzie i emocje, nie polecam tym, którzy pragną efektów oraz innych specjalności. Mi się podobało.

Najnowszy Allen, tj. "Zakochani w Rzymie" - absolutny bezszał. Wiem, że to konwencja bajkowych uproszczeń, ale mocno mnie nie porwało. I intensywnie. Jeśli warto to dla rozkosznie pretensjonalnej, arcyuroczej i zalotnej Ellen Page (Juno, Incepcja, Niepokorna).

"Kobiety z szóstego piętra" - nuuuuda, za mało emocji ;) Choć ładne panie i ładny francuski oraz hiszpański. Polecam fankom spokojnych obyczajówek.

"Służące" - dobry film. Znakomity czarny charakter, świetnie zagrane role pań w trudnych relacjach okołokoleżeńskich. Nieograny temat, słuszne nominacje do Oscara. Polecam.
Tyle na jesień ;)
Nie boję się, ochraniają mnie
Trzy oddane karły
Kochają mnie bo szyję im
Szyję im małe kubraczki
Awatar użytkownika
RuskaMelodia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 123
Rejestracja: 23 lip 2009, o 02:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: RuskaMelodia » 29 wrz 2012, o 08:34

Nieco starszawy film, pewnie wszyscy widzieli, ja dopiero: http://ruskamelodia.manifo.com/blog/nieswiadomi
"Recenzja własna: czad, odlot, cacko z dziurką, zlewa po skarpety :)"
wszelka doskonałość ma kształt kulisty
Awatar użytkownika
Elfin
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 10:56

Jaki film Was poruszył?

Post autor: Elfin » 1 paź 2012, o 17:58

Cześć, jaki ostatnio oglądany film zrobił na Was wrażenie, zapadł w pamięci czy poruszył?
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Jaki film Was poruszył?

Post autor: agapoem » 1 paź 2012, o 18:57

oj, sporo ich jest i to głównie tych nieostatnich ale np.,,Człowiek w ogniu", ten chyba jest ostatni, na którym się popłakałam.
Świetny i to w dodatku na faktach. Polecam :D
cogito, ergo sum
Awatar użytkownika
Elfin
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 10:56

Re: Jaki film Was poruszył?

Post autor: Elfin » 1 paź 2012, o 19:00

Ostatnio leciał na dwójce "Samotny mężczyzna" też oparty na faktach. Polecam. Świetna gra Colina Firtha , powinien dostać za tę rolę Oskara. Jeden z piękniejszych filmów o miłości, o stracie, samotności... O tym też jak to jest gdy nie można zalegalizować związku...
pavements
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 3 sty 2012, o 11:48

Re: Jaki film Was poruszył?

Post autor: pavements » 5 paź 2012, o 10:50

'Obca'- die Fremde, Niemcy 2010. Fantastyczna reżyseria Feo Aladag.
Niestety, a może i stety do zobaczenia tylko w kinach studyjnych, które osobiście preferuję.
Temat mi bliski, kultura i rzeczywistość islamska na obczyźnie, współczesny konflikt tragiczny, doskonałe, naturalne aktorstwo. przepiękna muzyka i zaskakujące zwroty akcji.

z filmowej bazy doświadczeń absolutnie numer 1.
razem za każdym razem.
alexia48
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 19 lut 2012, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: alexia48 » 8 paź 2012, o 23:11

Benny & Joon -fajnie trafić na swego.
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: angel899 » 10 paź 2012, o 12:17

Może nie dokładnie film, a bajka....Jak wytresować smoka ;)
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
gierappa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 19:50

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: gierappa » 26 paź 2012, o 20:03

She Monkeys. Chyba pierwszy raz żałuję, że nie zajrzałam na filmweb zanim coś obejrzałam, zaoszczędziłabym jakąś godzinę, a tak wynudziłam się za wszystkie czasy. Jak dla mnie film pozbawiony zupełnie sensu.
Awatar użytkownika
Lady_Godiva
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Lady_Godiva » 27 paź 2012, o 12:50

"Samsara", twórców filmu "Baraka".
Kojąco-balsamiczny i piękny.
trailer
ODPOWIEDZ