Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: babette » 28 paź 2012, o 16:59

Obława. Film, który powinno się puszczać w Muzeum Powstania Warszawskiego i innych, które prezentują wojnę jako romantyczno-przygodówkowo-harcerskie RPG.

Dobry scenariusz, świetnie dopasowane zdjęcia (coś mi podpada tylko w ostatniej scenie, która moim zdaniem była kręcona wiosną, a pozostałe jesienią), scenografia takoż. Cisza w kinie jakiej nigdy nie było. Warto iść, tym bardziej po to, żeby kupnem biletu dać znać, że jest miejsce dla dobrych polskich filmów, jak ten, czy Dom Zły i, mam nadzieję, Pokłosie.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: angel899 » 6 lis 2012, o 15:15

SAMSARA - gorąco polecam, niezwykły film dokumentalny :) Piękne miejsca, muzyka, ale i przekaz głęboki i zmuszający do rozmyślań. Film nie ma efektów 3D, a nieraz ma się wrażenie, że obraz wychodzi z ekranu :)
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: angel899 » 6 lis 2012, o 15:16

Lady_Godiva pisze:"Samsara", twórców filmu "Baraka".
Kojąco-balsamiczny i piękny.
trailer

dokładnie, piękny :serce:
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
osoawiachim
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2011, o 21:42

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: osoawiachim » 9 lis 2012, o 18:08

babette pisze:Obława. Film, który powinno się puszczać w Muzeum Powstania Warszawskiego i innych, które prezentują wojnę jako romantyczno-przygodówkowo-harcerskie RPG.

Dobry scenariusz, świetnie dopasowane zdjęcia (coś mi podpada tylko w ostatniej scenie, która moim zdaniem była kręcona wiosną, a pozostałe jesienią), scenografia takoż. Cisza w kinie jakiej nigdy nie było. Warto iść, tym bardziej po to, żeby kupnem biletu dać znać, że jest miejsce dla dobrych polskich filmów, jak ten, czy Dom Zły i, mam nadzieję, Pokłosie.
Całkiem przyzwoity film, niestety z adnotacją "jak na polskie kino..." Scenariusz z naturalnie brzmiącymi dialogami, które słychać (!). Jak dla mnie zdjęcia mogłyby być ładniejsze, ale rozumiem brak kasy, ewentualnie manierę operatora (co do tej wiosny, to akurat można sprawdzić. Wydaje mi się, że całość scen leśnych była kręcona jakoś koło listopada). Film sprawnie opowiedziany (choć prowadzenie wątków nieco "papierowe" i tłoczne)i dobrze zagrany (dorociński/stuhr). Ładnie zbudowane napięcie (nawet rambowanie w buczynie karpackiej nie razi).
Historia trochę dla licealistów - "Kto w filmie Obława ocalił swoje człowieczeństwo i dlaczego kapral Wydra?".
Reasumując - można "iść i popatrzeć".
Na 'Pokłosie' też czekam.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: babette » 9 lis 2012, o 18:35

osoawiachim pisze:Całkiem przyzwoity film, niestety z adnotacją "jak na polskie kino..." Scenariusz z naturalnie brzmiącymi dialogami, które słychać (!). Jak dla mnie zdjęcia mogłyby być ładniejsze, ale rozumiem brak kasy, ewentualnie manierę operatora (co do tej wiosny, to akurat można sprawdzić. Wydaje mi się, że całość scen leśnych była kręcona jakoś koło listopada). Film sprawnie opowiedziany (choć prowadzenie wątków nieco "papierowe" i tłoczne)i dobrze zagrany (dorociński/stuhr). Ładnie zbudowane napięcie (nawet rambowanie w buczynie karpackiej nie razi).
Historia trochę dla licealistów - "Kto w filmie Obława ocalił swoje człowieczeństwo i dlaczego kapral Wydra?".
Reasumując - można "iść i popatrzeć".
Na 'Pokłosie' też czekam.
Sprawdziłam. Kręcono do 20 stycznia i myślę, że wtedy tę ostatnią scenę kręcono. Może pierwotnie wcale miało jej nie być? Byłoby nawet lepiej.
Pierwsze recenzje Pokłosia takie średnie, jestem ciekawa, czy będą protesty pod kinami.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: CO2 » 9 lis 2012, o 21:45

babette pisze: Pierwsze recenzje Pokłosia takie średnie, jestem ciekawa, czy będą protesty pod kinami.
Protesty. Wspanialy scenariusz promocji.
Recenzje, z ktorymi ja sie zapoznalam pograzaly go.
Awatar użytkownika
osoawiachim
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2011, o 21:42

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: osoawiachim » 10 lis 2012, o 16:03

CO2 pisze:Protesty. Wspanialy scenariusz promocji.
Recenzje, z ktorymi ja sie zapoznalam pograzaly go.
Dyskusje wokół Jedwabnego, Grossa itd.wzbudzają we mnie jedynie zażenowanie.
Bardziej mnie interesuje jak sobie temat przegryzie kino popularne. Bo dokumentaliści zrobili to już parę lat temu:
http://www.youtube.com/watch?v=0E-i22ifEGI
HeavilyBroken
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, o 00:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: HeavilyBroken » 10 lis 2012, o 17:16

Ja ostatnio oglądałam Internat... Jeden z najgorszych filmów, jakie widziałam w życiu :? Miał to być horror, ale bardziej przypominał dla mnie komedię. W wielu momentach śmieszył sztucznymi dialogami i "pseudo strasznymi" scenami. Zero jakiegokolwiek napięcia. Fabuła nie dokońca zrozumiała. Jednym słowem beznadzieja.
Awatar użytkownika
ECCE
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 27 sty 2010, o 22:28

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ECCE » 10 lis 2012, o 18:06

Niechaj mi któraś z Was podpowie czy warto obejrzeć Laurence Anyways ?
Nie wiem co począć mam z tym filmem. :roll:
Awatar użytkownika
lalka1975
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 967
Rejestracja: 26 paź 2012, o 03:09

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: lalka1975 » 10 lis 2012, o 19:59

Ja ostatnio oglądałam "Zmierzch" czekam na ciąg dalszy tego filmu...
( * * * * * * )
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 11 lis 2012, o 11:29

HeavilyBroken pisze:Ja ostatnio oglądałam Internat... Jeden z najgorszych filmów, jakie widziałam w życiu :? Miał to być horror, ale bardziej przypominał dla mnie komedię. W wielu momentach śmieszył sztucznymi dialogami i "pseudo strasznymi" scenami. Zero jakiegokolwiek napięcia. Fabuła nie dokońca zrozumiała. Jednym słowem beznadzieja.
A niektórzy inaczej zapatrują się na dzieło – wniosek po przeczytaniu różnych wypowiedzi. Szukają w nim, czy dostrzegają coś innego, na czym sama się skupiasz, jakoś niektórym przychodzi nawet na myśl „Piknik pod wiszącą skałą” (z określonych względów) – który przecież dla niektórych to nuda, jeszcze raz nuda… Nic się nie dzieje… Miałam się na to wybrać, ale jakoś tak wyszło. Sama więc nie zrecenzuję, a chciałabym bardzo. Piszę tylko – co dało się z tego obrazu wyczytać, co można było, jak rozczarował pod pewnym względem (opinie innych) – czy horror nie może być czymś subtelnym ale kojarzyć się wyłącznie z siekierą, piłą łańcuchową… Pisze się negatywnie o tym filmie głównie akcentując to, że taki z niego horror, jak z kuli kwadrat. Kwestia oczekiwań. I sama nie wiem czy także negatywnie bym go oceniła, czy też dostrzegła to, co wydawało mi się że dostrzegłam, gdy przekonywałam się do tego, aby pójść i obejrzeć…
ECCE pisze:Niechaj mi któraś z Was podpowie czy warto obejrzeć Laurence Anyways ?
Nie wiem co począć mam z tym filmem.
Ale cóż cię niepokoi?
Jakieś recenzje są, jakieś fragmenty da się obejrzeć, kwestia czy da się obejrzeć całość? Bo to „tylko” Polska i jej możliwości dystrybucyjne…
Kwestia zainteresowań byłaby kluczowa. Chyba że nie istotny jest temat, cokolwiek, byle było dobrze nakręcone (choć pytanie co znaczy dobrze?). Wiesz chyba o czym jest, znasz może manierę reżysera – tu obraz podobno odgrywa ważną rolę. Relacje międzyludzkie są zdaje się dobrze przedstawione (?) – szczególnie w odniesieniu do głównych bohaterów/bohaterek. Szukanie opinii która ma przeważyć: idź, albo nie idź do kina, przyćmij raczej własną oceną, własnym przekonaniem, nawet jeśli zmusisz się do jej wyrobienia… Ale czy musisz się zmuszać? Coś na pewno lubisz.
Awatar użytkownika
lightmotive
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2011, o 12:46

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: lightmotive » 14 lis 2012, o 09:42

"Cafe de Flore" - mocny i rewelacyjnie nakręcony! do tego piękny i mądry, czego chcieć więcej od kina? polecam osobom, którym podobają się filmy z nielinearną chronologią, w klimacie "Efekt motyla", "Biegnij Lola, biegnij", 21 gramów", "Trainspoting", "Dom nad jeziorem", "Babel"...itp
A! i fantastyczna muzyka m. in. Pink Floyd, The Cure, Sigur Ros :)

http://www.filmweb.pl/film/Caf%C3%A9+de ... 011-572637
Awatar użytkownika
tia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 6 gru 2010, o 19:25

Re: Jaki film Was poruszył?

Post autor: tia » 29 lis 2012, o 11:29

Elfin pisze:Cześć, jaki ostatnio oglądany film zrobił na Was wrażenie, zapadł w pamięci czy poruszył?
.
ostatnio "Modlitwy za Bobbego". Film sieje wątpliwość w osobach homofobicznych, wierzących. Myślę, że ma potencjał.
Polecam, a na youtube znalazłam to :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=P5Z-cUCGdFM
miłego oglądania :wink: .
Awatar użytkownika
Marionette
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 342
Rejestracja: 21 lis 2012, o 21:42

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Marionette » 29 lis 2012, o 12:25

Na dniach oglądałam "Human Trafficking", czyli "Dziewczyny z przemytu", o handlu ludźmi (zwłaszcza kobietami i dziećmi). Bardzo mocny film.

Strona na filmwebie

Przyznam, że oglądałam głównie dla Roberta Carlyle, którego znam z roli Rumpelstiltskina w Once Upon a Time ;). Świetny aktor.
It's fun to be a box of cats
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: rudra » 6 gru 2012, o 08:33

Tylko nie miłość - wczoraj - całkiem porządny film, zabawna komedia :lol:

Hope Springs - ostatnio - fantastyczny film i świetna gra aktorska! Jeden z moich ulubionych filmów teraz.

A w Klubie filmowym w Pałacu jakiś film z Melem Brooksem i strasznie się zmęczyłam :sing:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: rudra » 7 gru 2012, o 08:47

Amour - wczoraj w Klubie filmowym - nie lubię takiej rozbudowanej reportażowości w filmach, a tematyka była dołująca... Aczkolwiek bardzo szczegółowo zobrazowano więź między dwojgiem ludzi... W każdym razie, dobrowolnie bym nie oglądała 8)
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
concrete
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2012, o 01:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: concrete » 7 gru 2012, o 20:55

Laurence Anyways - obejrzałam w końcu ; Pan Dolan "zrzygał" się w nim totalnie, film idealny dla fanek ładnych zdjęć - jestem taką fanką :cool: polecę fankom też
Awatar użytkownika
lightmotive
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2011, o 12:46

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: lightmotive » 8 gru 2012, o 11:35

a nas Laurence zmęczył przez te 3 godziny :( mozna było dynamiczniej opowiedzieć o problemie transpłciowości, serio. na plus filmu jest brak dydaktycznego smrodku, co częste w tym temacie.
Awatar użytkownika
concrete
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2012, o 01:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: concrete » 8 gru 2012, o 13:34

Ja nawet nie zauważyłam kiedy minęły te 3h (zasługa dobrych zdjęć i muzyki) , a problem transpłciowości to ledwie tam dotknięty został.
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: angel899 » 12 gru 2012, o 09:56

W końcu w całości :serce: - Forest Gump

W kinie - Atlas Chmur - mi się bardzo podobał, ale jest dość specyficzny, więc nie każdemu przypadnie do gustu :)
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
Lampi
super forma
super forma
Posty: 1716
Rejestracja: 5 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wieś cudowna, Wieś urocza.

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Lampi » 12 gru 2012, o 16:52

angel899 pisze:W kinie - Atlas Chmur - mi się bardzo podobał, ale jest dość specyficzny
i dłuuuuuugi 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Mandy_ » 20 gru 2012, o 02:12

Lampi pisze:
angel899 pisze:W kinie - Atlas Chmur - mi się bardzo podobał, ale jest dość specyficzny
i dłuuuuuugi 8)
Jak komuś się podoba... to nawet nie odczuje tego... ja też byłam na tym w kinie. Podobał mi się. Poza tym bardzo lubię Toma Hanksa : ).
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
dollyo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 18:23

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dollyo » 20 gru 2012, o 20:04

Byłam dzisiaj na "Pokłosiu". Strasznie dużo szumu jest przez ten film, wiec stwierdziłam ze trzeba go zobaczyć. Jak dla mnie troszkę przerysowana fabuła, ale wiadomo to nie dokument. Historia jest trudna zwłaszcza tak tragiczna. Dlatego pytanie oglądałyście? zamierzacie obejrzeć? Co o tym filmie sadzicie?
Awatar użytkownika
Surreal
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 19 gru 2012, o 18:12

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Surreal » 27 gru 2012, o 20:19

O "Pokłosiu" różne opinie słyszałam, generalnie zauważyłam, że większość strasznie oburzonych to ci, którym rzucono w twarz, że Polacy to nie święty naród. Ale to tylko moje spostrzeżenie.
Samego filmu nie widziałam, słyszałam, że jest tragiczny, czytałam opis na filmweb i póki co to nie na moje nerwy, strasznie przeżywam takie obrazy.

A ostatnio byłam na Hobbicie, w 3D, to było moje pierwsze zetknięcie z trójwymiarem, więc byłam oczarowana :mrgreen: Zwłaszcza, że do trylogii Tolkiena i Hobbita (z którego też zrobili trylogię :roll: ) mam sentyment. Urok Śródziemia moim zdaniem został oddany, książkę czytałam wieki temu, więc o zbieżnościach i rozbieżnościach fabuły nie mogę się wypowiedzieć. Urok został oddany również przez kreację Thorina Dębowej Tarczy, który krasnoluda wcale nie przypominał. Bardziej Aragorna. :lol:
Jedyne co mi zgrzytnęło to tłumaczenie, ale byłam na prapremierze 25.12, więc może ktoś kto będzie oglądał już po premierze napisze, czy to naprawili? Nigdy wcześniej nie byłam na prapremierze, więc nie wiem jak to tam wygląda. :oops:
A mianowicie nie wszystkie kwestie mówione po krasnoludzku/elficku były przetłumaczone, zdarzyło się tak 2 może 3 razy, no i, tu zrobiłam wielkie oczy, kwestie Golluma. Nazwali go tak przez wydawane przez niego dźwięki, a one zostały przetłumaczone jako "Glum, glum"...hmm..
No i zgrzytem też jest sam fakt podziału tej opowieści na 3 części, ale szczerze, ani przez minutę się nie nudziłam. Choć film długi. Tylko oczy pod koniec bolały, no ale przy 3D to normalne, że oczy szybciej się męczą, prawda?
Awatar użytkownika
edijela12
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 100
Rejestracja: 2 gru 2012, o 16:51

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: edijela12 » 30 gru 2012, o 15:43

Breaking the Girl- niesamowicie intrygujacy thriller w ktorym do samego konca nie mamy pojecia jak
sie zakonczy.wiecej nie mowie bo trzeba to zobaczyc
Awatar użytkownika
bad_boy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:08

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: bad_boy » 30 gru 2012, o 16:21

Sierota - całkiem dobry horror :)
Chciałabym wyrazić swoją opinię, ale nie chce mi się jej bronić przez następne trzy godziny.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 1 sty 2013, o 17:01

"Książe przypływów" Byłam na tym filmie w kinie i w tamtym czasie bardzo mnie poruszył. Zastanawiałam, czy po tylu latach będzie tak samo... I było, albo jeszcze bardziej... Popłakałam się w paru momentach. A tak w ogóle też bym chciała mieć mały domek na plaży :P
Ps: No i Barbra Streisand ma niezłe nogi :-P
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Saren » 2 sty 2013, o 08:52

"Tetro"- film Copolli o tym, że czasem rzeczy, które czynią nas geniuszami, powodują, że we własnym odczuciu tracimy na byciu człowiekiem. Tak dla mnie fokors.

"Alexander. TFC"-Stone'a prawie 4-godzinna wersja- wreszcie udało mi się ją oglądnąć jednym ciągiem. Myślę, że znacznie lepsza od kinóki, aczkolwiek dodałabym jeszcze ze dwie godzinki.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: angel899 » 2 sty 2013, o 11:20

Drugi raz na Atlasie Chmur i tak samo przyjemnie się go oglądało, czekam aż wyjdzie na DVD :cool:
Dzisiaj idę na Hobbita, tutaj mam obawy czy aby nie usnę :D
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
Mandy_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Mandy_ » 3 sty 2013, o 01:13

ama pisze:"Książe przypływów" (...)"
- świetny film. Cudowna Barbra : ))).
Zazdroszczę Ci. W każdej chwili możesz odejść ode mnie. Ja od siebie nie.
ODPOWIEDZ