Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nataliagk » 12 lut 2022, o 10:55

https://www.youtube.com/watch?v=JM1U-Whb-P0
"Śmierć na Nilu" na podstawie powieści Agathy Christie - od wczoraj w kinach :serce:
Smokkk
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2020, o 16:18

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Smokkk » 24 lut 2022, o 10:21

Śmierć na Nilu - Piekny film. Polecam jeszcze obejrzeć jeśli interesuje cię taka tematyka: "Lighthouse w podobnej reżyserii.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 27 mar 2022, o 00:20

"Psie pazury". Dobry film z absolutnie pięknymi zdjęciami.

"14 szczytów". Nie jestem fanką bicia rekordów nie do końca wiadomo po co ale przesłanie jest słuszne. W przestrzeni publicznej szczyty zdobywają "zachodni" wspinacze znani z imienia i nazwiska oraz towarzyszący im Szerpowie "no name". Pełnią funkcję tragarzy i wsparcia przy wspinaczce ale w relacjach są bezimiennym tłem, trochę jak muły pociągowe.
Rivet
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2022, o 20:37

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Rivet » 12 kwie 2022, o 22:13

Nowego Batmana, łał. Naprawdę super kino detektywistyczne i jednoczesnie superbohaterskie, zupełnie inne niż te wszystkie kolorowe Marvele robione według jednego schematu.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 13 kwie 2022, o 16:00

Duch śniegów.
Dokumentalny. Warto dla zdjęć/ kadrów.
plomienna27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 14:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: plomienna27 » 25 kwie 2022, o 14:03

Drugiego Sonica, całkiem fajne kino familijno-przygodowe :D
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: she76 » 26 kwie 2022, o 16:30

dobranocka14 pisze:
13 kwie 2022, o 16:00
Duch śniegów.
Dokumentalny. Warto dla zdjęć/ kadrów.
Też chcę na to iść, ale czekam kiedy będzie u nas w kinie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 28 kwie 2022, o 14:05

she76 pisze:
26 kwie 2022, o 16:30
dobranocka14 pisze:
13 kwie 2022, o 16:00
Duch śniegów.
Dokumentalny. Warto dla zdjęć/ kadrów.
Też chcę na to iść, ale czekam kiedy będzie u nas w kinie.
Można odciąć się od tego co wokół się dzieje.
Z małych minusów - miałam niedosyt panoramicznych zdjęć krajobrazu i czasem też wyłączałam się ze słuchania lektora.
plomienna27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 14:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: plomienna27 » 5 maja 2022, o 09:39

Nowego Batmana, moim zdaniem bomba i znowu czułam się jakbym oglądąła filmy Burtona z lat 90. :D
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: zwyczajna_kobie » 7 maja 2022, o 10:57

Szczęście - niemiecki film z 2021 roku,
film niezły, ale dzięki temu, że jest tam wątek lesbijski,
akcja dzieje się w burdelu,
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: goreka » 7 maja 2022, o 22:13

zwyczajna_kobie pisze:
7 maja 2022, o 10:57
Szczęście - niemiecki film z 2021 roku,
film niezły, ale dzięki temu, że jest tam wątek lesbijski,
akcja dzieje się w burdelu,
Tez to oglądałam. Niektóre „Sceny” są bardzo miłe dla oka
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 23 lip 2022, o 04:38

Przypomniałam sobie Zaćmę Bugajskiego z genialną Marią Mamoną w roli Juli Brystygierowej zwanej "Krwawą Luną". Można jedynie ubolewać, że Maria Mamona nie miała dotąd stworzonej możliwości, aby w pełni ukazać swój kunszt. Jest to jakaś dziwaczna polska przypadłość - kreuje się pseudogwiazdy, a prawdziwi artyści są narażeni na niezrozumiały powszechny ostracyzm. Talent i doświadczenie przełożyły się na prawdziwą ucztę dla miłośnika kina. Film także bardzo dobry, emocjonalny, poruszający. Nie usprawiedliwia bynajmniej postaci inspirowanej "Krwawą Luną", raczej za jej pośrednictwem porusza tematykę wiary, związanych z nią wątpliwości, wyrzutów sumienia, przemiany wewnętrznej... Bardzo mądry, dojrzały film. Polecam!


Na Netfix miniserial Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen Loretty! Andrzej Seweryn genialny, dla niego warto obejrzeć! Trochę naiwny scenariusz, ale ogląda się fajnie. Taka disnejowska opowieść z happy endem. Człowiek po 70 zostaje dawcą nerki, a operacje robią w tym powiatowym szpitalu, nie w jakiejś klinice, gdzie jest oddział transplantologi, tylko w powiatowym szpitaliku. Maria Peszek i Julia Chętnicka też bardzo fajnie zagrały.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 26 lip 2022, o 10:52

ama pisze:
23 lip 2022, o 04:38
Na Netfix miniserial Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen Loretty! Andrzej Seweryn genialny, dla niego warto obejrzeć! Trochę naiwny scenariusz, ale ogląda się fajnie. Taka disnejowska opowieść z happy endem. Człowiek po 70 zostaje dawcą nerki, a operacje robią w tym powiatowym szpitalu, nie w jakiejś klinice, gdzie jest oddział transplantologi, tylko w powiatowym szpitaliku. Maria Peszek i Julia Chętnicka też bardzo fajnie zagrały.
Bardzo łaskawa ocena ;)
Scenariusz nie jest trochę naiwny tylko baaardzo naiwny, reżyser nie odróżnia Śląska od Dolnego Śląska, akcja dzieje się współcześnie a na ekranie obraz Polski jak z lat transformacji tj. 80/90 ubiegłego wieku. Szarzyzna, bieda, byle jakość, pijaństwo, przypadkowe ciąże. Sceny z hotelu czy wyboru wina do kolacji bardziej pasujące do Misia niż oddające współczesną rzeczywistość. Przejście górników na "dobrą stronę mocy" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, irytująco, bardzo irytująco naiwne. Przeszczep nerki z dnia na dzień w zasadzie, w powiatowym szpitalu....
Nie wiem gdzie pan reżyser mieszka i skąd bierze informacje jak wygląda Polska poza Warszawą ale wygląda jakby obudził się ze śpiączki po 30 latach i nakręcił film w oparciu o swoje wspomnienia. Stereotyp goni stereotyp.
Film nie wiem po co i dla kogo. Ubarwienie scenariusza postacią drag queen było chyba tylko dla zrobienia medialnego szumu wokół filmu. Film jest tandetny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 31 lip 2022, o 01:40

"Ojciec" z A. Hopkinsem i O. Colman. Świetnie zagrany i bardzo sugestywnie pokazujący emocje i perspektywę z jakiej patrzy osoba zmagająca się z demencją oraz - po drugiej stronie - rodzina opiekująca się chorym.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 1 sie 2022, o 02:10

dobranocka14 pisze:
26 lip 2022, o 10:52
ama pisze:
23 lip 2022, o 04:38
Na Netfix miniserial Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen Loretty! Andrzej Seweryn genialny, dla niego warto obejrzeć! Trochę naiwny scenariusz, ale ogląda się fajnie. Taka disnejowska opowieść z happy endem. Człowiek po 70 zostaje dawcą nerki, a operacje robią w tym powiatowym szpitalu, nie w jakiejś klinice, gdzie jest oddział transplantologi, tylko w powiatowym szpitaliku. Maria Peszek i Julia Chętnicka też bardzo fajnie zagrały.
Bardzo łaskawa ocena ;)
Scenariusz nie jest trochę naiwny tylko baaardzo naiwny, reżyser nie odróżnia Śląska od Dolnego Śląska, akcja dzieje się współcześnie a na ekranie obraz Polski jak z lat transformacji tj. 80/90 ubiegłego wieku. Szarzyzna, bieda, byle jakość, pijaństwo, przypadkowe ciąże. Sceny z hotelu czy wyboru wina do kolacji bardziej pasujące do Misia niż oddające współczesną rzeczywistość. Przejście górników na "dobrą stronę mocy" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, irytująco, bardzo irytująco naiwne. Przeszczep nerki z dnia na dzień w zasadzie, w powiatowym szpitalu....
Nie wiem gdzie pan reżyser mieszka i skąd bierze informacje jak wygląda Polska poza Warszawą ale wygląda jakby obudził się ze śpiączki po 30 latach i nakręcił film w oparciu o swoje wspomnienia. Stereotyp goni stereotyp.
Film nie wiem po co i dla kogo. Ubarwienie scenariusza postacią drag queen było chyba tylko dla zrobienia medialnego szumu wokół filmu. Film jest tandetny.
Ale przyznasz Seweryn jest genialny! :cool:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 1 sie 2022, o 12:14

ama pisze:
1 sie 2022, o 02:10
dobranocka14 pisze:
26 lip 2022, o 10:52
ama pisze:
23 lip 2022, o 04:38
Na Netfix miniserial Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen Loretty! Andrzej Seweryn genialny, dla niego warto obejrzeć! Trochę naiwny scenariusz, ale ogląda się fajnie. Taka disnejowska opowieść z happy endem. Człowiek po 70 zostaje dawcą nerki, a operacje robią w tym powiatowym szpitalu, nie w jakiejś klinice, gdzie jest oddział transplantologi, tylko w powiatowym szpitaliku. Maria Peszek i Julia Chętnicka też bardzo fajnie zagrały.
Bardzo łaskawa ocena ;)
Scenariusz nie jest trochę naiwny tylko baaardzo naiwny, reżyser nie odróżnia Śląska od Dolnego Śląska, akcja dzieje się współcześnie a na ekranie obraz Polski jak z lat transformacji tj. 80/90 ubiegłego wieku. Szarzyzna, bieda, byle jakość, pijaństwo, przypadkowe ciąże. Sceny z hotelu czy wyboru wina do kolacji bardziej pasujące do Misia niż oddające współczesną rzeczywistość. Przejście górników na "dobrą stronę mocy" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, irytująco, bardzo irytująco naiwne. Przeszczep nerki z dnia na dzień w zasadzie, w powiatowym szpitalu....
Nie wiem gdzie pan reżyser mieszka i skąd bierze informacje jak wygląda Polska poza Warszawą ale wygląda jakby obudził się ze śpiączki po 30 latach i nakręcił film w oparciu o swoje wspomnienia. Stereotyp goni stereotyp.
Film nie wiem po co i dla kogo. Ubarwienie scenariusza postacią drag queen było chyba tylko dla zrobienia medialnego szumu wokół filmu. Film jest tandetny.
Ale przyznasz Seweryn jest genialny! :cool:
Jest bdb.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 4 sie 2022, o 19:26

"NOC WALPURGI" Świetna reżyseria, doskonałe zdjęcia i porywająca gra, no na prawdę piękne zdjęcia i rewelacyjna Małgorzata Zajączkowska! :serce: Film czarno biały z 2015 roku. Film jest na Netflix!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: zagubiona_92 » 14 wrz 2022, o 02:20

Ja ostatnio oglądałam film "Zabawa zabawa"
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 14 wrz 2022, o 21:15

też oglądałam. całkiem spoko. jakiś czas temu teściów i na rauszu
LastBreath
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 233
Rejestracja: 31 mar 2022, o 21:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: LastBreath » 17 wrz 2022, o 21:26

Dobry człowiek (2020)
Film poruszający trudne, ale ważne tematy- w mojej ocenie conajmniej dobry. Nie rozumiem skąd tak niskie noty 🙄
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 19 wrz 2022, o 15:41

Broad Peak.
Piękne, surowe plenery, wyśmienite kadry. Jak dla mnie (nie wspinam się) film oddaje emocjonalny i fizyczny realizm takiej wyprawy - piszę o pierwszym podejściu z 1988 roku.
Potem scenariusz jest taki sobie, robi się bardziej płasko (nijako).
Film nikogo nie rozlicza, nie próbuje wbić w poczucie winy ani pozostałych przy życiu wspinaczy ani kierownika wyprawy z 2013 roku.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nataliagk » 25 wrz 2022, o 19:23

"I Can't Think Straight"
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: FrejaDraco » 10 paź 2022, o 23:26

G I Jane. Pamiętałam, że dawno temu byłam na tym w kinie, tylko za cholerę nie mogłam zrozumieć dlaczego w ogóle na to poszłam, bo generalnie nie moje klimaty, i jak już kino wojenne do wolę klasyki o II WŚ. No i tak się zastanawiałam, aż do momentu kiedy Demi Moore zdecydowała się opitolić na łyso, bo wtedy przypomniałam sobie, jak wyglądał plakat w kinowej gablocie. Cóż, tyle wystarczyło, żeby mnie wtedy kupić :)p

A film to żadne wielkie dzieło, ale spokojnie 6/10 i jak na akcyjniak z ideologicznym przekazem całkiem przyjemnie się to oglądało. Czego niestety nie mogę powiedzieć o wielu współczesnych, woke'nistycznych filmach.

Obrazek
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: truestorytrue » 10 paź 2022, o 23:42

Trailer filmu Tár z Cate B. Z roku na rok wydaje się, że lesbijskie kino staje się coraz bardziej ciekawsze i ambitne.
icojarobietu
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2022, o 15:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: icojarobietu » 12 paź 2022, o 20:36

Gorący towar! <3 Moja ulubiona komedia, kocham Sandrę Bullock :D
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 13 paź 2022, o 23:49

zagubiona_92 pisze:
14 wrz 2022, o 02:20
Ja ostatnio oglądałam film "Zabawa zabawa"
Kolak w tym filmie, jak zresztą w każdym jest fenomenalna! :serce:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 13 paź 2022, o 23:55

Johnny
Film o Janie Kaczkowskim obejrzało już ponad 100 tysięcy osób! Nie dziwi mnie to. Piękne, momentami zabawne i bardzo wzruszające kino! 😪 Nie mogłam znaleźć chusteczek w torbie, przypomniała mi się mama w hospicjum! 😪 W filmie znalazły się dwa ponadczasowe covery w wykonaniu Dawida Podsiadły: Nic nie może wiecznie trwać z repertuaru Anny Jantar oraz Bóg z repertuaru zespołu T.Love. :serce: Ogrodnik to geniusz aktorstwa, był wspaniały! :serce: Piotr Trojan też bardzo mi się podobał i Maria Pakulnis! :serce: Nie słuchajcie ekspertów, idźcie na film!!!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 30 lis 2022, o 13:30

ama pisze:
13 paź 2022, o 23:49
zagubiona_92 pisze:
14 wrz 2022, o 02:20
Ja ostatnio oglądałam film "Zabawa zabawa"
Kolak w tym filmie, jak zresztą w każdym jest fenomenalna! :serce:
A Kulesza nie?
Generalnie uważam, że film świetnie zagrany i dobrze zrobiony. Jako calość oceniam bardzo dobrze.
Aż boli, gdy się go ogląda, a i w głowie zostaje na dłużej.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 18 gru 2022, o 07:35

ImaSumak pisze:
30 lis 2022, o 13:30
ama pisze:
13 paź 2022, o 23:49
zagubiona_92 pisze:
14 wrz 2022, o 02:20
Ja ostatnio oglądałam film "Zabawa zabawa"
Kolak w tym filmie, jak zresztą w każdym jest fenomenalna! :serce:
A Kulesza nie?
Generalnie uważam, że film świetnie zagrany i dobrze zrobiony. Jako calość oceniam bardzo dobrze.
Aż boli, gdy się go ogląda, a i w głowie zostaje na dłużej.
Oczywiście, że też! :)
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nataliagk » 25 gru 2022, o 16:11

ODPOWIEDZ