Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nataliagk » 25 gru 2022, o 16:48

"Kogel-mogel" po raz setny :wink:
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: zwyczajna_kobie » 8 sty 2023, o 22:30

Paryż, 13 dzielnica. Bardzo dobry, o relacjach. Jest tam interesujący i na początku nieoczywisty wątek lesbijski.
smoczysko
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2023, o 11:42

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: smoczysko » 17 mar 2023, o 11:43

Najlepsze filmy oglądałem szczerze mówiąc dawno temu. Jednak jak ktoś chce to tutaj właśnie jest okazja by je zobaczyć https://playervod.pl/
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 584
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Clorocs » 13 maja 2023, o 12:09

,,Uciekająca panna młoda,,
Alexsand
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2023, o 13:30

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Alexsand » 23 maja 2023, o 14:24

Właśnie oglądam Fanika na Netflixie:)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nataliagk » 24 maja 2023, o 22:03

"Miłość na nowo"
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 28 lip 2023, o 18:14

Szukając czegoś tak naprawdę przez przypadek "Portret kobiety w ogniu" i "Summerland"
Magdalena82
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2022, o 22:13
Lokalizacja: KRK

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Magdalena82 » 3 wrz 2023, o 14:08

No to pojadę po rajstopach .
.."O psie, który jeździł koleją" ..I jeszcze się popłakałam na tym filmie...wzruszający ale też przypominający o tym, co na serio ważne w życiu....I nie chodzi tu o bilet pkp
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 18 wrz 2023, o 23:59

Wiele razy płakałam czytając tę książkę. Pierwszy raz w podstawówce, a w zeszłym roku ją kupiłam siostrzeńcom mojej Żony. Niech też sobie popłaczą. :)
Lubię kiedy kobieta...
Magdalena82
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2022, o 22:13
Lokalizacja: KRK

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Magdalena82 » 20 wrz 2023, o 21:38

Bardzo dobry prezent . Jako bibliotekara wyedukowana, Popieram.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 3 paź 2023, o 16:43

Zielona granica.
Filmu przedstawiać nie trzeba, relacje od wolontariuszy i migrantów były dostępne w necie więc nie będę się rozpisywać.
Moja konkluzja jest taka, że trzeba mieć w życiu to szczęście żeby urodzić się i móc żyć w bezpiecznym i w miarę dostatnim kraju, a na wypadek konieczności relokacji, także tej nielegalnej z wyboru, posiadać biały kolor skóry i nie być muzułmaninem oraz trafić na właściwych ludzi. Nie wiem też jaką satysfakcję można mieć z upadlania i dokładania innym osobom cierpienia i bólu, nawet jeśli jest to odgórnie usankcjonowane. Nie przekonuje mnie argument, że to na życzenie, bo mogli próbować legalnej drogi.
Film zdecydowanie nie jest antypolski, natomiast wyraźnie nie sympatyzuje z obecną władzą i rozumiem, że Ziobro mógł się poczuć "wyróżnienieniem" mało usatysfakcjonowany.

A z lżejszych filmów to Teściowie 2.
Jest przewidywalnie ale przy tym lekko i zabawnie.
UwielbiamWiosne
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 1 kwie 2023, o 10:47

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: UwielbiamWiosne » 3 paź 2023, o 21:38

Film nie jest antypolski? Polacy są w nim przedstawieni jako ludzie prymitywni, nienawistni, zwłaszcza ludzie z Podlasia wg Holland to prostacy, alkoholicy i sadyści. Wg niej są pewne szlachetne wyjątki, czyli ludzie, którzy pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się przez Polskę dalej na zachód. Cytat: "Są Polakami, ALE dobrymi ludźmi". Czyli wg Holland prawie wszyscy Polacy to ŹLI ludzie, ale zdarzają się wyjątki. Czy to nie jest antypolskie?

A Stuhr to już przegiął totalnie nazywając marsz 11. listopada "spędem nazistów". Co roku jeżdżę na marsz 11.11 z polską flagą i jestem dumna z tego, że jestem Polką, tak samo jak Amerykanie pokazują swoją dumę 04.07, a Stuhr i Holland nie mają wstydu nazywać mnie i innych mi podobnych nazistką?

I jeszcze śmie twierdzić, że wszystko, co jest pokazane w filmie zdarzyło się w rzeczywistości? A niby w jaki sposób dotarła do tej Kongijki, którą nasi pogranicznicy przerzucili przez drut kolczasty i która potem poroniła, skoro znalazła się po białoruskiej stronie? Pojechała na Białoruś, żeby przeprowadzić z nią wywiad? I Ty wierzysz w te banialuki?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 4 paź 2023, o 00:30

UwielbiamWiosne pisze:
3 paź 2023, o 21:38
Film nie jest antypolski? Polacy są w nim przedstawieni jako ludzie prymitywni, nienawistni, zwłaszcza ludzie z Podlasia wg Holland to prostacy, alkoholicy i sadyści. Wg niej są pewne szlachetne wyjątki, czyli ludzie, którzy pomagali nielegalnym imigrantom przedostać się przez Polskę dalej na zachód.
Którzy to mieszkańcy Podlasia są tak jednoznacznie przedstawieni jako prymitywni, nienawistni, sadystyczni alkoholicy???
Mam wrażenie, że ty byłaś w kinie a ja obejrzałam film ;)
Cytat: "Są Polakami, ALE dobrymi ludźmi". Czyli wg Holland prawie wszyscy Polacy to ŹLI ludzie, ale zdarzają się wyjątki. Czy to nie jest antypolskie?
Przypomnisz kto i w jakim kontekście użył tych słów?
A Stuhr to już przegiął totalnie nazywając marsz 11. listopada "spędem nazistów".
No tak, Bąkiewicz poczuł się wywołany do tablicy i chyba już pozwał Stuhra za tekst, który wygłosiła grana przez niego postać.
Ps. Rozumiem, że poczułaś się urażona.
I jeszcze śmie twierdzić, że wszystko, co jest pokazane w filmie zdarzyło się w rzeczywistości? A niby w jaki sposób dotarła do tej Kongijki, którą nasi pogranicznicy przerzucili przez drut kolczasty i która potem poroniła, skoro znalazła się po białoruskiej stronie? Pojechała na Białoruś, żeby przeprowadzić z nią wywiad? I Ty wierzysz w te banialuki?
Sprawa tej kobiety była znana i już opisywana, jej nie trzeba było szukać w Białorusi ponieważ udało jej się dotrzeć do Francji i tam opowiedziała jak została potraktowana przez pograniczników z obu stron. Jej zeznania uprawdopodobniła jedna z wolontariuszek, potwierdził też jeden z imigrantów z grupy, którą razem z nią wypychano do Białorusi.
Btw. Kiedyś przeczytałam, że w żargonie straży granicznej dziury, przez które wypychano tych ludzi nazywane były "oknem życia". Ponury żart.
UwielbiamWiosne
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 1 kwie 2023, o 10:47

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: UwielbiamWiosne » 4 paź 2023, o 10:40

Masz wrażenie, że ja tylko byłam w kinie, a to Ty obejrzałaś film? Serio? A ja uważam, że obejrzałaś film, ale w ogóle go nie zrozumiałaś. Sprawa jest prosta - ja przedstawiłam argumenty, że ten film jest antypolski, a Ty nie potrafisz przedstawić argumentów, że ten film nie jest antypolski.

To była rozmowa dwóch uchodźców. Szerszy cytat: "Gdy już dotrzesz do Polski, wyślij sms na ten numer. Dostarczą ci wszystko, co potrzebujesz. To dobrzy ludzie. Są Polakami, ALE dobrymi ludźmi". Wydźwięk jest jednoznaczny: mimo, że są Polakami, to są dobrymi ludźmi, czyli większość Polaków wg Holland to źli ludzie, ale zdarzają się też dobrzy.

Nie wiem, dlaczego marsz niepodległości ciągle kojarzy Ci się z Bąkiewiczem. To tak, jakbym ja powiedziała, że nie pójdę na Marsz Miliona Serc, bo organizuje go Tusk. Nie uważam, żeby MMS był np. "spędem komunistów", czy "spędem lewaków", bo uważam, że trzeba brać udział w takich marszach, żeby pokazać władzy, że nie godzimy się na pewne rzeczy. I jest mi zwyczajnie przykro, że marsz, na którym Polacy manifestują swój patriotyzm i solidarność nazywa się "spędem nazistów", a właśnie tak nazwał go Stuhr w filmie Holland. I nie ważne, czy organizuje go Bąkiewicz, Srąkiewicz, czy ktoś inny.

Wierzysz we wszystko, co przeczytasz w internecie? Jak łatwo jest manipulować ludźmi, którzy wierzą we wszystko co przeczytają. Nawet nie wiesz, że istnieją na świecie ludzie, którzy za kasę powiedzą wszystko, nawet to, że pogranicznicy częstowali uchodźców smażonymi muchomorami. Uchodźcy wypychani przez dziury w zasiekach na drugą stronę? Okno życia? Czy Ty w ogóle wiesz, jak wygląda drut kolczasty? Gdyby to wszystko o czym mówi Holland w swoim filmie było prawdą, to białoruskie służby miałyby nagrania i zdjęcia, bo tylko czekają, żeby pokazać bestialstwo polskich pograniczników.

Dla mnie najlepszym dowodem na to, że Holland kłamie jest to, że u Wojewódzkiego potarła nos tuż przed tym, jak powiedziała, że wszystko co jest w filmie jest oparte na dokumentach, faktach i rozmowach. A bidulka Ewa Farna aż się popłakała, bo uwierzyła w te kłamstwa tak samo, jak i Ty.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 4 paź 2023, o 17:49

UwielbiamWiosne pisze:
4 paź 2023, o 10:40
Dla mnie najlepszym dowodem na to, że Holland kłamie jest to, że u Wojewódzkiego potarła nos tuż przed tym, jak powiedziała, że wszystko co jest w filmie jest oparte na dokumentach, faktach i rozmowach.
Przyjmuję do wiadomości.
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: devise » 9 paź 2023, o 22:27

Ach wytoczone zostało najcięższe działo! 👀 "Wierzysz we wszystko, co przeczytasz w internecie?" Pragnę zauważyć, że to działa w obie strony. Twoja siła argumentów wyczytanych, czy też zasłyszanych w innych mediach jest równa tyle samo 🍻 Natomiast stwierdzenie są Polakami, ale są dobrymi ludźmi tylko daje do myślenia. Skoro większość dała się poznać od strony znieczulonych jednostek ludzkich, to I następuje generalizacja i wrzucanie wszystkich do jednego worka. To to działa... tak samo jak grawitacja, jest wszędzie taka samą tak i generalizacja jest wszędzie na wszystkich szczeblach rozwoju państw np. Ludzie z getta są złodziejami i bandytami, każdy muzułmanin wspiera terrorystów etc.

Niestety historie, gdzie ludzie ludziom wilkiem powinniśmy już znać od literatury w szkole podstawowej a później sukcesywnie rozszerzanej w szkołach dalszych. Ale, jak się czytało bryki to niestety kończymy Tangiem Mrożka 👌
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
DotykUst
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 26 wrz 2023, o 19:11

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: DotykUst » 3 gru 2023, o 08:57

"The Summer of Sangaile"
przyjaciel_les
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2023, o 01:57

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: przyjaciel_les » 3 gru 2023, o 12:07

https://www.filmweb.pl/film/Monster-2003-107974

Bardzo smutny film oparty na faktach. Na forum filmwebu zastanawiał się ktoś jak można współczuć morderczyni. Ja uważam że można, bo życie miała do d****. Myślę też, że gdyby ktoś jej w odpowiednim momencie podał pomocną dłoń, może historia potoczyłaby się inaczej, ale nie zmienia to faktu, że była morderczynią i zasłużyła na najwyższy wymiar kary.
Awatar użytkownika
DotykUst
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 26 wrz 2023, o 19:11

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: DotykUst » 4 gru 2023, o 17:05

DotykUst pisze:
3 gru 2023, o 08:57
"The Summer of Sangaile"
Film m.in. dla tych, którzy lubią bzyczusie :wink:
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 7 gru 2023, o 22:47

Film m.in. dla tych, którzy lubią bzyczusie :wink:
[/quote]

Co lubią???
Awatar użytkownika
DotykUst
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 26 wrz 2023, o 19:11

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: DotykUst » 8 gru 2023, o 16:42

123DreamBig pisze:
7 gru 2023, o 22:47
Co lubią???
Bzyczusie, czyli podniebne rumaki :) Oficjalnie zwane awionetkami :wink:
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: 123DreamBig » 8 gru 2023, o 18:11

DotykUst pisze:
8 gru 2023, o 16:42
123DreamBig pisze:
7 gru 2023, o 22:47
Co lubią???
Bzyczusie, czyli podniebne rumaki :) Oficjalnie zwane awionetkami :wink:
okej...
ODPOWIEDZ