Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 23 lis 2017, o 23:07

ImaSumak pisze:
dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze: Ze wszystkim basolutnie się zgadzam! Tylko ten Gosling... No i co się stało z psem?
Gosling jest doskonały w tej roli! Stonowany, oszczędny w gestach i mimice twarzy. Idealnie "wgrał" swojego bohatera w klimat filmu.
A ten wątek z kobietą z hologramu.....
O nieeee! Gosling jest zmokłym pudlem, którym chce się zaopiekować część ludzkości. I ta część powinna go sobie zabrać. Bardzo mi nie pasuje do tej roli.
Wątek z hologramem świetny, choć nienowy.
Wizualne nawiązania min. do Beksińskiego czy Mitoraja... Reklama Atari :) Te wszystkie szczegóły i szczególiki wizualne- pycha!
A do tego Gosling... :roll:
Niech sobie przypomnę kto mi zachwalał pudle jako bardzo inteligentne psy .... ;)
Jesteście uprzedzone, koleżanko. Do Goslinga, nie do pudli.
Z miłością hologramu do człowieka nie spotkałam się dotychczas, to była dla mnie nowość.
Jest jedna scena, która nie daje mi spokoju- przebieg rozmowy między porucznik Joshi (Robin Wright) a tą androidką Luv, w biurze tej pierwszej. Na chwilę odwróciłam wzrok od ekranu i potem albo sobie coś wymyśliłam albo nie zrozumiałam o co tam chodziło.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 26 lis 2017, o 21:41

„Cicha noc”
Patrzę Jakubik myślę Smarzowski ;) ale tym razem „tylko” w klimacie.
Mocny film o tym czym są relacje rodzinne i czy dla wszystkich znaczą to samo. O tym czy spotkanie przy wspólnej wigilijnej kolacji jest wyczekiwane, chciane i sprawia radość czy może jest tylko reliktem ale nie ma tego złego … bo można razem napić się wódki i ubić interes. Obraz Polaków jest przygnębiający a Polska nieatrakcyjna i tu miałam zastrzeżenia bo jak na jedną rodzinę to skumulowanie naszych „narodowych” złych cech jest spore a obraz siermiężnej Polski B mocno zaakcentowany i przez to wydaje mi się już niedzisiejszy.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 11 gru 2017, o 13:15

Przy Planty 7/9
Dokument, który mimo, że dotyczy pogromu kileckiego, czyli wydarzeń sprzed 70 lat, jest nadal w swojej wymowie bardzo aktualny. Film jest wstrząsającą opowieścią ludzi, którzy przeżyli tę tragedię, ludzi, których bliscy mordowali ale i tych, którzy żydom w trakcie wojny pomagali oraz tych, którzy podjęli się próby opowiedzenia o tej tragedii publicznie, przywracając tamte wydarzenia do publicznej pamięci mimo -nazwijmy to - niesprzyjającej atmosfery.
Przesłaniem filmu jest pokazanie, że również tak dramatyczne historie można zamknąć w duchu pojednania, jeśli tylko umie się szczerze bez wrogości mówić i słuchać. Film dobitnie też pokazuje, jak niewiele trzeba żeby podobne tragedie na świecie się wydarzyły bo przecież w "rolę żyda" można podstawić dowolnego przedstawiciela mniejszości religijnej, seksualnej czy ludzi o innym kolorze skóry co do których to społeczności jest ciche pozwolenie na wyrażanie pogardliwego stosunku, stosowana mowa nienawiści a państwo nie przykłada wagi do wprowadzenia realnej polityki antydyskryminacyjnej. Bo tak akurat, dla doraźnych, partykularnych interesów rządzących jest wygodnie.
Awatar użytkownika
rosegold
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, o 15:22
Lokalizacja: Stryków

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: rosegold » 14 gru 2017, o 15:34

Ja byłam na filmie "Najlepszy" :D GENIALNY FILM I POLECAM KAŻDEMU!
Zabiegi w salonie kosmetycznym - lista: http://abcmigreny.net.pl/salon-kosmetyczny-zabiegi/
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 23 gru 2017, o 22:44

Her
Czy miłość jest tylko do siebie a do innych to pozory, pełne obostrzeń, wymagań i niezrealizowanych potrzeb? Czy kochamy tylko siebie a reszta i tak jest projekcją naszych wyobrażeń?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 24 gru 2017, o 12:05

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
dobranocka14 pisze: Gosling jest doskonały w tej roli! Stonowany, oszczędny w gestach i mimice twarzy. Idealnie "wgrał" swojego bohatera w klimat filmu.
A ten wątek z kobietą z hologramu.....
O nieeee! Gosling jest zmokłym pudlem, którym chce się zaopiekować część ludzkości. I ta część powinna go sobie zabrać. Bardzo mi nie pasuje do tej roli.
Wątek z hologramem świetny, choć nienowy.
Wizualne nawiązania min. do Beksińskiego czy Mitoraja... Reklama Atari :) Te wszystkie szczegóły i szczególiki wizualne- pycha!
A do tego Gosling... :roll:
Niech sobie przypomnę kto mi zachwalał pudle jako bardzo inteligentne psy .... ;)
Jesteście uprzedzone, koleżanko. Do Goslinga, nie do pudli.
Z miłością hologramu do człowieka nie spotkałam się dotychczas, to była dla mnie nowość.
Jest jedna scena, która nie daje mi spokoju- przebieg rozmowy między porucznik Joshi (Robin Wright) a tą androidką Luv, w biurze tej pierwszej. Na chwilę odwróciłam wzrok od ekranu i potem albo sobie coś wymyśliłam albo nie zrozumiałam o co tam chodziło.
Nie jestem uprzedzona do Goslinga, tylko go nie lubię, podobnie jak "słodkich ziemniaczków".
Robin Wright się nie słucha, tylko się na nią patrzy. :))))
Co do sceny, to androidka aby nie jest oburzona informacją, że cudowne dziecko zostało zabite? Ona i jej szef chcieli wykorzystać je do własnych celów.

No i dochodzimy do sztucznej inteligencji, której temat jest b. fajnie pokazany w filmie, ale zdecydowanie lepiej przemyślany tu:
dobranocka14 pisze:Her
Czy miłość jest tylko do siebie a do innych to pozory, pełne obostrzeń, wymagań i niezrealizowanych potrzeb? Czy kochamy tylko siebie a reszta i tak jest projekcją naszych wyobrażeń?
Abstrachując od tego kogo kochamy i jak długo, może się okazać, że kochać nas można, w ludzkim wyobrażeniu, tylko do pewnego momentu. Potem możemy stać się zwyczajnie zbyt mali, prości i niedorozwinięci, by móc kochać nas bardziej. Gosling mógłby się trochę zdziwić :).

Ja obejrzałam Okjo. Mnie się film bardzo podobał, bo uwielbiam tego typu poczucie humoru, sarkazm oraz Tildę Swinton! To produkcja Netflixa, wiec film do kin nie trafił. Z tego powodu (czego nie rozumiem), został zbojkotowany przez wiele festiwalii, a szkoda bo podobnie jak Blackfish, porusza stosunek człowiek- zwierzę i robi to bardzo dobrze, choć w tym przypaku w innym ujęciu. Mogę tylko bardzo polecić do obejrzenia. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 14 sty 2018, o 12:28

Party
Zabawny dramat (!) obnażający fasadowość poglądów brytyjskiego establishmentu. Jest też wątek lesbijski, równie dramatycznie- prześmiewczo potraktowany.
Konwencja retro dodaje filmowi uroku. Dobrze zagrany.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 28 sty 2018, o 00:05

"Tamte dni, tamte noce".
Film, którego oglądanie sprawia przyjemność. Zgadzam się z przeczytaną gdzieś opinią, że ten obraz jest afirmacją życia.
Film o tematyce LGBT, podany w scenerii lat 80tych północnych Włoch. Jest też wsparcie rodzinne- zaiste, prawdziwa sielanka, nawet z dzisiejszej perspektywy.
Akcja dzieje się w północnych Włoszech, przy jeziorze Garda, czylikrajobrazach, które znam jakoś i które bardzo ale to bardzo lubię. Polecam.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 5 lut 2018, o 14:49

Rękopis znaleziony w Saragossie. Jeśli któraś z Pań nie widziała jeszcze, to koniecznie, koniecznie! Aktorstwo pierwsza klasa!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 5 lut 2018, o 15:19

I jeszcze na fali mojej choroby Po tamtej stronie. Film fiński, teoretycznie o bardzo smutnych rzeczach, ale z doskonałym poczuciem humoru, zdecydowanie nie dla każdego. Warto!
Fajna muzyka.
Lubię kiedy kobieta...
honkakozak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: honkakozak » 7 lut 2018, o 13:20

całą serie, czyli 3 częsci: Zbuntowana, Niezgodna i Wierna :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 7 lut 2018, o 14:04

Ave Cezar[/u]! Braci Coen, z ich poczuciem humoru. Fajny, śmieszny i lekki. :) Poza tym kocham Tildę Swinton!
Lubię kiedy kobieta...
wikiantonina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:02

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: wikiantonina » 9 lut 2018, o 10:28

"Kadi - sekretne życie kotów" Dla fanów kotków polecam <3 <3
aksamitka01
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:16

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: aksamitka01 » 9 lut 2018, o 10:54

"Tamte dni tamte noce" - bardzo romantyczny film, po prostu piękny :serce:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 12 lut 2018, o 01:05

"Czekając na Joe" - fabularyzowany dokument o wspinaczu, któremu silna psychika i głębokie przekonanie, że zawsze trzeba szukać możliwości zmiany swojego położenia pozwoliła wyjść ze śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 12 lut 2018, o 01:10

ImaSumak pisze:Rękopis znaleziony w Saragossie. Jeśli któraś z Pań nie widziała jeszcze, to koniecznie, koniecznie! Aktorstwo pierwsza klasa!
Tak filmy Wojciecha Hasa są wyśmienite!
Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy Jerzego Gruzy z wyśmienitą rolą Maklakiewicza! Z Maklaka to był fenomenalny aktor!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: neutrall » 17 lut 2018, o 15:36

Królestwo niebieskie (2005)

Ja, Olga Hepnarova (2016) Zdecydowanie do doczytania.

Umbra (2015) Krótkometrażowy

Najlepszy (2017) W planach do obejrzenia.
''Wolność to stan umysłu''
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: abecaduo » 17 lut 2018, o 20:56

Już jakiś czas temu:
"Cudowny chłopak". To jeden z tych filmów, gdzie nie ma się niedosytu, czy poczucia zmarnowanych hajsów i wieczoru. Gdybym nie obejrzała recenzji filmu na "Sfilmowami", to pomyślałabym po trailerze, że to kolejny rodzinny film, najlepszy na niedzielne przedpołudnie. Wiecie, taki, przy którym Wasza matka płacze, a Wy to już niekoniecznie. ; )
Ale poszłam, zobaczyłam i...wylałam wiadro łez.
Film i zabawny, i czasem gorzki. Czasem poważny, czasem lekki. Bardzo mądry i w żadnym momencie głupi i banalny, zresztą "mądry" to pierwsze określenie, jakie mi się narzuca, gdy o nim pomyślę.

Zdecydowanie polecam ; )
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: reader » 3 mar 2018, o 22:45

"Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"
Scena z księdzem to poezja.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: takeyoudowntown » 5 mar 2018, o 12:05

W ramach nadrabiania zaległości odhaczyłam ostatnio Gone girl, Ostatnia rodzina, Cudowny chłopak, Labirynt i Wołyń.

Gone girl rozczarowanie, zbyt długi, nie poruszyła mnie ta historia i Affleck znów jak Affleck :? Oczekiwania miałam duże, bo polecał mi go niemal każdy znajomy, no ale cóż...

Ostatnia rodzina to trudny obraz dla tych którzy nie znali wcześniej Beksińskich, ja znałam, ale i tak zadziwiła mnie szarża młodego Ogrodnika, przesadził niestety. Stary jako Zdzisław doskonale ukazał jego dziwność i odklejenie, dodatkowo zwykłą obrzydliwość z kamerą w ręku. Oczekiwałam jednak więcej po tym obrazie.

Cudowny chłopak - bardzo polecam. Przyjemne kino familijne z przesłaniem. Edukacyjny film, spokojnie można go pokazywać w placówkach oświaty, albo może on być dobrym podkładem do długich rozmów z dziećmi o tolerancji.

Labirynt - świetnie za grany, dobra historia, długi ale nie dłuży się, po prostu dobrze zrobiony thriller, też polecam.

Wołyń - historia straszna, brawa za odwagę dla reżysera, że chciał ją ukazać na ekranie. Na plus przypomnienie kresowych obrzędów weselnych i trudów życia kobiet zniewolonych przez mężczyzn w tamtych czasach. Cała reszta to zwykła rzeź i obrazy, od których człowiek wrażliwy odwraca wzrok. Film bardzo potrzebny, zobaczyć koniecznie.
Be someone who makes you happy
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: mayawaska » 5 mar 2018, o 18:37

reader pisze:"Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri"
Scena z księdzem to poezja.
ten film to arcydzieło aktorskie. ciężki film, ważny. ogromne ukłony dla Frances McDormand, każda scena z jej udziałem hipnotyzuje. film, w którym historia dzieje się tak naprawdę między słowami. sztuką jest opowiadać milczeniem.
no ale zachwycające kwestie Mildred grają pierwsze skrzypce, oczywiście :D
Dankka
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2018, o 12:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Dankka » 9 mar 2018, o 12:16

Uwielbiam ten film :) Dziwię się aż, że nie dostał Oscara
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 11 mar 2018, o 00:49

"Madame" - francuska komedia z rolą charakterystycznej hiszpańskiej aktorki Rossy de Palma.
Miałobyć zabawnie i inteligentnie a było hmm ... na pół gwizdka. Zapomnę o tym filmie w tydzień. Jestem rozczarowana brakiem świeżości pomysłów, graniem oklepanymi schematami. Liczyłam na więcej.

Jutro a właściwie dziś wybieram się na. "Trzy billboardy..."
Sądzę, że nie będę zawiedziona.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 11 mar 2018, o 17:44

"Trzy bilboardy..." i się nie zawiodłam.
Świetna fabuła, wyważona - bez patosu i popadania w skrajności. Dobrze skonstruowane postaci. Jak ja lubię takie kino!
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 11 mar 2018, o 18:35

Czytałam, że to właśnie ten film powinien dostać Oscara.
Nie widziałam, więc tym bardziej obejrzę.

Z ostatnio oglądanych w TV, "Powtórnie narodzony", uważam, że dobry (wbrew beznadziejnej recenzji na Filmwebie).
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 13 mar 2018, o 08:52

Kształt wody
Baśniowa konwencja nie należy do moich ulubionych ale chciałam go obejrzeć żeby doświadczyć wzruszeń jakich spodziewałam się po filmie obsypanym wieloma nagrodami, nie tylko Oskarami.
Obraz jest ładny ale przyznam - nie bardzo rozumiem skąd wygrana w kategorii najlepszy film. Fabuła jest prosta żeby nie powiedzieć prościutka i OK - czasem w prostocie siła tylko po bajce dla dorosłych spodziewałam się więcej niuansów, bawienia się tą baśniową konwencją, większej różnorodności zachowań bohaterów a nie przewidywalności fabuły do bólu i czarno - białych charakterów. To film dotykający problemu bycia innym, słabszym tylko przez fakt bycia częścią jakiejś mniejszości, z którą nie liczy się ustanawiająca reguły większość ale podany tak łopatologicznie, że nie wiem kto ma być odbiorcą tego przekazu. Liczyłam na więcej.
Może też dzień wczorajszy nie nastrajał mnie jakoś specjalnie do zachwytów, stąd tak niska ocena.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: biedronca » 13 mar 2018, o 08:59

Białe hełmy - niesamowity. Historia ludzi, którzy ratują tych, którzy zostali pod gruzami zbombardowanych budynków w Syrii. Krótki dokument, ale bardzo intensywny.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 14 mar 2018, o 22:14

Obejrzałam Anihilację i wydało się, że nie jestem inteligentna.
Ufff.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 18 mar 2018, o 21:53

dobranocka14 pisze:Kształt wody
Baśniowa konwencja nie należy do moich ulubionych ale chciałam go obejrzeć żeby doświadczyć wzruszeń jakich spodziewałam się po filmie obsypanym wieloma nagrodami, nie tylko Oskarami.
Obraz jest ładny ale przyznam - nie bardzo rozumiem skąd wygrana w kategorii najlepszy film. Fabuła jest prosta żeby nie powiedzieć prościutka i OK - czasem w prostocie siła tylko po bajce dla dorosłych spodziewałam się więcej niuansów, bawienia się tą baśniową konwencją, większej różnorodności zachowań bohaterów a nie przewidywalności fabuły do bólu i czarno - białych charakterów. To film dotykający problemu bycia innym, słabszym tylko przez fakt bycia częścią jakiejś mniejszości, z którą nie liczy się ustanawiająca reguły większość ale podany tak łopatologicznie, że nie wiem kto ma być odbiorcą tego przekazu. Liczyłam na więcej.
Może też dzień wczorajszy nie nastrajał mnie jakoś specjalnie do zachwytów, stąd tak niska ocena.
Obejrzałam. Brak słów. Jestem ogromnie rozczarowana, bo ja uwielbiam tego rodzaju kino, a tu taka klapa!
Dla mnie ten film nic nie dotyka.
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jasandra » 18 mar 2018, o 23:23

Dr Mabuse. Portret naszych czasów
Jeden z trzech filmów, którym dałam na Filmwebie do tej pory dziesiątkę.
ODPOWIEDZ