Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 19 mar 2018, o 21:54

Kształt wody
[woda nie ma kształtu lub przyjmuje kształt (naczynia) miejsca, w którym się znajduje]

Pierwsze wrażenie jest właśnie takie - fajny, dobrze się ogląda, trzyma uwagę widza, akcja toczy się wartko, są momenty "straszne" i momenty śmieszne, jest tam wszystko. Jednak gdy zacząć zastanawiać się o czym właściwie jest ten film, widać, że to pierwsze wrażenie to tylko powierzchnia - fajna, ciekawa, zabawna. Dowcip jest podszyty ironią, stereotypy pokazane w tak dosadny sposób, że trzeba się zastanowić po co, skoro to wszystko już było, wszystko jest oczywiste. No i ten obcy, taki podobny do człowieka.
Film jest o miłości. I nie chodzi o to, że (parafrazując) każdy potwór znajdzie swojego amatora. Chodzi o to, że miłość rodzi się tam, gdzie są pozytywne uczucia - dobro, ciekawość, cierpliwość, szczerość, ale też odwaga. Niezmącone zwątpieniami zaufanie. Szacunek. Bo w miłości ważna jest tylko ta druga osoba, nikt inny nie jest potrzebny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 20 mar 2018, o 11:47

No tak ale czy to, że jest to film o miłości czyni go wyjątkowym? Zwłaszcza podany tak infantylnie i na czarno białym tle co jest bardziej irytujące niż wzruszające.

Ten film od kina familijnego, co do którego są określone oczekiwania, różni się tylko scenami nagości, zabawą samej ze sobą głównej bohaterki jak również nawiązaniem do sceny seksu ze stworem, co też było zastanawiające, że bohaterka taka chętna była wskoczyć mu do wanny, ponieważ:
1. skąd u bohaterki przekonanie, że ów stwór to samiec
2. skąd przekonanie, skoro narządy miał schowane, że będzie zbudowany jak mężczyzna i nie zrobi jej krzywdy a za przeproszeniem pomocy nie będzie miała jak wezwać.
I nie, że się czepiam ale wprowadzenie tych elementów do bajki niczemu nie służyło moim zdaniem a raczej spowodowało (u mnie) niesmak.
Wg mnie ten film ani nie wzrusza ani nie bawi ani nie zaciekawia. Jest płaski emocjonalnie i to jest jego największa wada.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

uwaga - spojlery

Post autor: moja_alchemia » 20 mar 2018, o 20:19

Chyba nie oglądałaś z należytą uwagą.
Dla nich wanna była łóżkiem.
Gdy ktoś jest zakochany i postanawia iść do łóżka z tą drugą, odwzajemniającą uczucia osobą, nie zastanawia się nad takimi kwestiami (poza tym, to nie musiał być samiec, ona przecież potrafiła poradzić sobie bez męskich narządów ;)

Mnie ten film się podobał, może faktycznie nie był na Oscara, jednak miło spędziłam czas w kinie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: uwaga - spojlery

Post autor: dobranocka14 » 20 mar 2018, o 20:30

moja_alchemia pisze:Chyba nie oglądałaś z należytą uwagą.
Dla nich wanna była łóżkiem.
Wiem, dlatego napisałam, że wskoczyła mu do wanny.
Zwykle mówi się, że ktoś komuś wskoczył do łóżka. Tu do wanny - traktowanej jako łóżko.
Mnie ten film się podobał, może faktycznie nie był na Oscara, jednak miło spędziłam czas w kinie.
Ja się wcześniej za dużo nasłuchałam na temat tego filmu i dlatego miałam dużo wyższe oczekiwania.
W każdym razie Akademia podzieliła Twoje zdanie, ja jestem w mniejszości ;)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: abecaduo » 21 mar 2018, o 09:19

Wniosek chyba taki, że nie powinno się czytać/słuchać opinii o danym dziele, by wziąć go jak najbardziej na surowo.
I teraz ten wątek traci sens...: D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 21 mar 2018, o 11:16

Ja je wzięłam na surowo. Zero smaku.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 21 mar 2018, o 14:49

O tym filmie nie dało się nie słyszeć z racji nagród jakie dostawał oraz opinii, że piękny, poruszający, że to uczta dla oczu i duszy a nawet arcydzieło.
Cóż, każdy ma swoją wrażliwość i zachwyca się inną paletą barw czy smaków. Tu zabrakło przypraw.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 22 mar 2018, o 11:16

Ten film miał ogromny potencjał i mógł być świetny, gdyby go zrobili Jeunet i Caro. Widać nie wystarczy obejrzeć Delikatesy i Miasto zaginionych dzieci, by móc później w tym stylu tworzyć.
A jednak na oskara wystarczyło.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: neutrall » 25 mar 2018, o 16:09

''Wolność to stan umysłu''
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 26 mar 2018, o 00:52

Labirynt. Z H. Jackmanem i J. Gyllenhaalem.
Dobry, trzymający w napięciu thriller w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Ponad dwie godziny mrocznej historii i odczuwalnego niepokoju - przeniesionego z bohaterów - w trakcie oglądania.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 31 mar 2018, o 02:03

"Trzy bilbordy..."- doskonały i genialny! Wszystko w nim jest świetne i wszystko mi się podobało! A scena z księdzem faktycznie cudna!
Lubię kiedy kobieta...
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: mayawaska » 15 kwie 2018, o 16:17

"Z dystansu" z Adrienem Brodym.
muszę przyznać, że nie pamiętam, kiedy ostatnio, oglądając film, łzy lały się ze mnie takimi strumieniami, i to niemal bez przerwy, bo ciężko było choć na chwilę je osuszyć. film niezwykle depresyjny, okrutny, przygnębiający, ciężki. rzeczywistość ukazana od tej brudnej i smutnej strony. traktuje o tym, jak to, co spotyka nas w najważniejszym dla nas okresie rozwoju - dzieciństwie i dojrzewaniu - ma wpływ na nasze dorosłe życie. jak zło rodzi zło, a dobro, które dajemy, nie zawsze do nas wraca. o tym, jak kierują nami pozory, bezpodstawne osądy i uprzedzenia. jak ważne jest wychowanie, to, co wynosimy z domu, a przede wszystkim - relacje z rodziną. jak ważne jest zrozumienie, wsparcie, współczucie i tolerancja. jak ważna jest wdzięczność i życzliwość. jak łatwo stracić nadzieję, nie znajdując w ludziach ciepła i empatii. jak ciężkie przeżycia w dzieciństwie odbijają się na przyszłym budowaniu bliskich relacji, i jak ciężko jest zburzyć ten mur, chcąc wytworzyć więź.
porusza problem tego, jak ciężko być wrażliwym w tak bezlitosnym świecie i tego, do czego się posuwamy, by tę wrażliwość ukrywać. i w końcu - czy da się i czy warto żyć ze świadomością niekończącego się cierpienia, a co za tym idzie - z niekończącym się cierpieniem.
jeśli ktoś oddaje się czasem głębokim refleksjom na temat egzystencji ludzkiej, psychologii jednostki i psychologii społecznej, to ten film będzie obrazem tych przemyśleń.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 28 cze 2018, o 23:01

Ocean's 8 - lekka, nieskomplikowana w fabule, zabawna komedia kryminalna z obsadą niemal wyłącznie kobiecą. Film sprawił mi dużą frajdę, jak dla mnie spełnia wszelkie wymagania stawiane kinu rozrywkowemu. Moim zdaniem lepszy od "męskich" części Ocean's.
Ogłądałam 11 i pół 12 bo mnie znudziła.

Zimna wojna - o tym, że miłość jest motorem naszych poczynań ale do czucia się w pełni szczęśliwym potrzeba czegoś jeszcze.
Awatar użytkownika
poznanianka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2015, o 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: poznanianka88 » 29 cze 2018, o 08:50

Ja wczoraj obejrzałam nowy "Tomb Rider" z Alicią Vikander. Jeśli ktoś jest fanem Lary Croft w wersji z Angeliną, to będzie zawiedziony. Ja byłam. Ale jeśli ktoś lubi po prostu takie kino, to film sam w sobie jest dobry, sporo akcji i do gry Vikander nie można się przyczepić.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: neutrall » 21 lip 2018, o 21:25

''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: takeyoudowntown » 31 lip 2018, o 15:20

Widziałam Nieposłuszne (Disobedience) film o społeczności żydowskiej i zakazanej miłości między dwiema kobietami.
Cóż, uczucie i pożądanie pokazane bardzo dobrze. Świetna gra aktorska, czego można było się spodziewać po nazwiskach (Rachel McAdams i Rachel Weisz). Panie bardzo wiarygodnie ukazały to, co było między bohaterkami. A oprócz tego? Właściwie niewiele, żeby nie napisać że nic ciekawego. Film jest dosyć długi, powoli się rozkręca, mamy na ekranie wiele postaci, ale w zasadzie nic o nich nie wiemy. Przeszłość wygnanej żydówki też nie jest jakoś szczególnie opisana, a jest bardzo ważna. Poza scenami, w których Rachels się na siebie rzucają targane chucią, film niewiele oferuje. Widziałam opinię, że wszystko co najlepsze w tym filmie, widzieliśmy już w trailerze i zgadzam się z tym całkowicie.
Można zobaczyć, ale zachwytów nie uświadczyłam.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 26 sie 2018, o 00:01

Uwaga zdradzam treść.

The Rocky Horror Picture Show.
Genialny!
Genialny!
Genialny!
Aktorstwo, muzyka, humor- wszystko!
Tim Curry w pasie do pończoch i podwiązkach- dzieło sztuki- uwielbiam!
Daję 15 na 10 punktów i dorzucam kwiaty.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 27 sie 2018, o 00:34

ImaSumak pisze:
26 sie 2018, o 00:01
Uwaga zdradzam treść.

The Rocky Horror Picture Show.
Genialny!
Genialny!
Genialny!
Aktorstwo, muzyka, humor- wszystko!
Tim Curry w pasie do pończoch i podwiązkach- dzieło sztuki- uwielbiam!
Daję 15 na 10 punktów i dorzucam kwiaty.
Glam, ten glam, te stroje i stylizacje ;)
Czerpiący z innych filmów i odwołań do sztuki obraz, który pomimo całej swojej abstrakcji scenariusza zostaje bardzo umiejętne zamknięty w klamry obyczajowości Ameryki czasów, w których sztuka została napisana a następnie przeniesiona na deski teatru i celuloidową taśmę.
To kolaż stylów, pastisz filmów grozy i s-f, gdzie Transylwania nie musi oznaczać tego do czego przyzwyczaiły nas filmy o wampirach, choć nadal nieznane a w szczególności inne budzi przede wszystkim strach. Jest zabawa słowem w stylu angielskim i jest mrugnięcie okiem do widza, że American Gothic i Matka Whistlera to tylko pewne idee ale nie jedyny sposób na życie. Bo inne może być ciekawsze, bardziej ekscytujące i co ważne, pozwalające na bycie sobą. Tylko, że przewrotnie, czasem spotkanie z nowym – innym może być niebezpieczne, bo wyjście ze schematu może się spodobać i co wtedy? A społeczeństwo musi być chronione.
Stąd wejście na własne ryzyko ;)

Ten film jest świetny, ma tylko jedną wadę – to musical. :D
nieznana1755
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 6 maja 2018, o 00:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: nieznana1755 » 27 sie 2018, o 21:18

Obejrzałam właśnie niby horror "Ciche miejsce", spodziewałam się czegoś lepszego, a już na pewno straszniejszego. Od dawna nie mogę trafić na żaden, który wywoła chociaż u mnie gęsią skórkę, chyba stałam się już za bardzo znieczulona na takie filmy :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 27 sie 2018, o 21:59

dobranocka14 pisze:
27 sie 2018, o 00:34
ImaSumak pisze:
26 sie 2018, o 00:01
Uwaga zdradzam treść.

The Rocky Horror Picture Show.
Genialny!
Genialny!
Genialny!
Aktorstwo, muzyka, humor- wszystko!
Tim Curry w pasie do pończoch i podwiązkach- dzieło sztuki- uwielbiam!
Daję 15 na 10 punktów i dorzucam kwiaty.
Glam, ten glam, te stroje i stylizacje ;)
Czerpiący z innych filmów i odwołań do sztuki obraz, który pomimo całej swojej abstrakcji scenariusza zostaje bardzo umiejętne zamknięty w klamry obyczajowości Ameryki czasów, w których sztuka została napisana a następnie przeniesiona na deski teatru i celuloidową taśmę.
To kolaż stylów, pastisz filmów grozy i s-f, gdzie Transylwania nie musi oznaczać tego do czego przyzwyczaiły nas filmy o wampirach, choć nadal nieznane a w szczególności inne budzi przede wszystkim strach. Jest zabawa słowem w stylu angielskim i jest mrugnięcie okiem do widza, że American Gothic i Matka Whistlera to tylko pewne idee ale nie jedyny sposób na życie. Bo inne może być ciekawsze, bardziej ekscytujące i co ważne, pozwalające na bycie sobą. Tylko, że przewrotnie, czasem spotkanie z nowym – innym może być niebezpieczne, bo wyjście ze schematu może się spodobać i co wtedy? A społeczeństwo musi być chronione.
Stąd wejście na własne ryzyko ;)

Ten film jest świetny, ma tylko jedną wadę – to musical. :D
Bardzo trafnie i ładnie napisane.
Ja również, podobnie jak John Cleese, toleruję tylko musicale bez piosenek. No ale ten mnie powalił. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 23 wrz 2018, o 13:05

Dogman
Zmiana pozycji w stadzie wymaga inteligencji, sprytu, odwagi i finezji. Nie zostaje się samcem alfa mając osobowość drobnego handlarza, który nie jest nawet wystarczająco cwany. Ponury obraz tchórzostwa spacerującego pod rękę z głupotą.
Film jest niezły.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 5 paź 2018, o 23:35

Kler
Film ważny, dotykający chyba wszystkich znanych grzechów osób wykonujących zawód księdza … ale dla tych, którzy maja świadomość jakie są to grzechy i jakie metody stosowane są dla ich tuszowania nie będzie ten film odkrywczym. Co nie umniejsza, że nadal zachowanie takie uważam za wstrętne. I nie dotyczy to tylko naszego polskiego podwórka ponieważ podobne historie są udziałem księży pod różną szerokością geograficzną. Nasze jest może szczególne upodobanie do nadużywania napojów procentowych, co u Smarzowskiego jest zawsze widoczne.
Film oddaje głos ofiarom księży - pedofili, którym w imię źle pojętego dobra kościoła kneblowano usta ale Smarzowski w roli ofiar postawił także swoich bohaterów – księży. Zło rodzi zło a oprawca kiedyś sam był ofiarą, którą ktoś kiedyś wykorzystał seksualnie lub którą ukształtowano dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania całej machiny (instytucji KK) a po czasie wyłamanie się z szeregu zwyczajnie się już nikomu nie opłaca. Z drugiej strony arogancja i buta jest również wynikiem przyzwolenia na takie zachowanie wśród wiernych, że o rządzących nie wspomnę.
Skupienie całego zła, jakie było i jest udziałem KK w osobach tych kilku bohaterów filmu a jednocześnie prowadzenia fabuły oddzielnymi ścieżkami dla każdego z nich sprawiło jednak, że miałam uczucie pewnego nadmiaru i zmęczenia zarówno ilością i przewidywalnością historii (wiadomo, że co scena to niegodziwość a rozrzut spory bo od przekupstwa i romansu z władzą do pedofilii) jak i powierzchownym przedstawieniem bohaterów i mechanizmów działania. I to chyba sprawiło, że mi osobiście bardziej odpowiada Spotlight, gdzie skupiono się na jednym problemie ale dogłębnie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 10 paź 2018, o 18:32

"Jak dogonić szczęście"
W ramach poprawy nastroju postawiłam na komedię. Poszukałam, poczytałam co piszą - a pisali, że ciepła i mądra czy wartościowa więc wybrałam.

Ciepła może i jest ale przy tym zupełnie nijaka a przedstawiony świat jest różnorodny i kolorowy jak z Bibli dla dzieci albo Strażnicy. Inaczej mówiąc kiczowaty i prosto skonstuowany a bohaterzy - niezależnie kim są i jak bardzo błądzą w życiu - okazują się nosić w sobie dobro. Trzeba je tylko wydobyć. :roll: Spostrzeżenia głównego bohatera, który prowadzi badania nad szczęściem trącą na kilometr banałem i naiwnością. Ten film nie nadaje się nawet jako odmóżdżacz bo ta jego urocza strona jest jednocześnie irytująca.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 11 paź 2018, o 17:17

Jestem najlepszy
Podziwiam ludzi, którzy dzięki uporowi, pracy jaką wykonali i silnej psychice potragią wyjść z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Ksiądz Wojtka Smarzowskiego.
Może ktosia oglądała to napisze o czym był ten film. Mi brak konceptu.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 11 paź 2018, o 21:19

Kler bardzo dobry, aktorstwo na najwyższym poziomie, Gajos fenomenalny :!: Braciak, Więckiewicz, Jakubik również świetni!
Władza, pieniądze, sex trzy namiętności polskiego kościoła katolickiego.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
Anielle
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2018, o 13:31

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Anielle » 30 paź 2018, o 13:57

Bohemian Rhapsody. Gdyby nie rola Ramiego Maleka, film byłby okropnie słaby. Tak jest takim 6/10 i ładną, cuierkową laurką dla zespołu.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 14 lis 2018, o 14:59

Ludzkie dzieci.
Baaardzo polecam!
(Dla amatorek wilczarzy: przez moment występują aż dwa.)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
RisingStar
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2018, o 08:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: RisingStar » 22 lis 2018, o 08:55

Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Paskudnie słaby film - a lubilam jedynke. Chaotyczny, bełkotliwy i pretekstowy.

Jurassic World - Fallen Kingdom

Nie spodziewalam sie niczego po filmie Trevorrowa, ale w dumie to po prostu przyjemny popcorniak, w sam raz na zmęczony wieczor.
Lilian_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 26 lis 2017, o 22:17

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Lilian_ » 3 gru 2018, o 21:36

A star is born.

To jeden z tych filmów,do których będę wracać i mogłabym oglądać dziesiątki razy. <3
Ścieżka dźwiękowa mistrzostwo :clap:
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Sad_Rabbit » 9 sty 2019, o 08:40

Wczoraj wlaczylam sobie 'Every Day'. Bylam tak wyczerpana, ze pomyslalam, ze jak zasne na filmie to nic sie nie statnie, wiec nie chcialam ogladac niczego "na powaznie". I nie pomylilam sie, film super lajtowy, ale do tego zaskakujaco slodki, fajny i uroczy! Dla mnie TAK:)
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
ODPOWIEDZ