Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
alicja2255
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2015, o 08:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: alicja2255 » 19 kwie 2016, o 11:49

dalidaa pisze:Dając trochę odetchnąć "Carol", obejrzałyśmy z G. "Dziewczynę z portretu".
Bardzo miłe zaskoczenie, obraz malarski, uspokajający, emocje realne, fascynujące ujęcia i postaci.
Dla mnie Gerda (filmowa, pomijając aspekt realnego życia jej i Einara) niesamowita, wyrozumiała, kochająca.
Nie wiem, czy podołałabym takiej sytuacji, w jakiej ona się znalazła...

Wasze wrażenia???
Mi się bardzo podobał :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, o 13:55 przez Wiosennagwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: link w podpisie
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 18:27

Interlokutorka pisze: Obejrzyj sobie jeszcze raz scenę przyjęcia urodzinowego Elizabeth, poprzedzającego noc, którą że się tak wyrażę "spędziły razem" ;-) To Lota nie ma żadnych skrupułów, w przeciwieństwie do Elizabeth. Już w czasie przyjęcia wszyscy widzą, do czego zmierza Lota, i stąd prezent od Mary dla Elizabeth: pantofle na drogę;-) A gdy już dochodzi do tete-a-tete, odpowiedź Loty na wahanie Bishop jest następująca "What kind of life would you expect if you put friendship before love?" Na to Bishop "It doesn't move quite as fast", no więc Lota intensyfikuje atak na opierającą się Elizabeth ;-) i zdobywa ją.
Trochę się już nagadałam o Flores Raras ale dodam tylko, że w filmie jest piękny roadster Jaguar XK 120. A jak Ci się podobały sceny erotyczne? Tu lepsze czy w Carol? Mi tu jedna, baaardzo. ;-)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Interlokutorka » 19 kwie 2016, o 20:33

SmokGummifaden pisze: Trochę się już nagadałam o Flores Raras ale dodam tylko, że w filmie jest piękny roadster Jaguar XK 120. A jak Ci się podobały sceny erotyczne? Tu lepsze czy w Carol? Mi tu jedna, baaardzo. ;-)
Taak, wiem, którą masz na myśli: tę, która następuje po opisywanym przeze mnie "kruszeniu" Elizabeth przez Lottę, tę, w której "prawdziwa natura" Elizabeth wychodzi na wierzch ;-) Jednym słowem tę przy szybie. Tu chyba lepsze niż w Carol, może głównie dlatego, że mniej dosłowne. A wiadomo, że seks zaczyna się w głowie ;-)

Dla mnie "Flores Rares" jest ważny, bo w jakiś sposób dotyczy mnie, a filmy, które dotyczą mnie, zdarzają się doprawdy bardzo bardzo rzadko. A ten bardzo mnie dotyczy i nie chodzi tu o sceny erotyczne. Jeden z fragmentów filmu, który wbił mnie w fotel, jest na samym początku. To scena, w której Elizabeth informuje Cala o wyjeździe w podróż. Mówi wtedy "Listen Cal, if anything happens to me while I'm away I want you to write my epitaph and I want you to say that I was the loneliest person who ever lived." To zdanie wyjęte z mojej głowy, to coś bardzo mi bliskiego, a bliskie mi rzeczy są rzadkością w kinie.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
emu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 16 lut 2016, o 13:22

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: emu » 19 kwie 2016, o 20:38

Ostatnio obejrzałam ten film: Gigola (2010). Jak to można kimś manipulować dla własnej korzyści.
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 20:46

Interlokutorka pisze: Taak, wiem, którą masz na myśli: tę, która następuje po opisywanym przeze mnie "kruszeniu" Elizabeth przez Lottę, tę, w której "prawdziwa natura" Elizabeth wychodzi na wierzch ;-).


Noooo. ;-)
Interlokutorka pisze:Jednym słowem tę przy szybie. Tu chyba lepsze niż w Carol, może głównie dlatego, że mniej dosłowne. A wiadomo, że seks zaczyna się w głowie ;-)


Och Ty i ta Twoja głowa hehehe. A scena jest bardziej namiętna wg mnie, choć w Carol jest bardziej odsłonięta ale jednak taka standardowa.
Interlokutorka pisze:Dla mnie "Flores Rares" jest ważny, bo w jakiś sposób dotyczy mnie, a filmy, które dotyczą mnie, zdarzają się doprawdy bardzo bardzo rzadko. A ten bardzo mnie dotyczy i nie chodzi tu o sceny erotyczne. Jeden z fragmentów filmu, który wbił mnie w fotel, jest na samym początku. To scena, w której Elizabeth informuje Cala o wyjeździe w podróż. Mówi wtedy "Listen Cal, if anything happens to me while I'm away I want you to write my epitaph and I want you to say that I was the loneliest person who ever lived." To zdanie wyjęte z mojej głowy, to coś bardzo mi bliskiego, a bliskie mi rzeczy są rzadkością w kinie.
Wiem i film jak dla mnie najlepszy branżowy.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Interlokutorka » 19 kwie 2016, o 21:58

SmokGummifaden pisze: Och Ty i ta Twoja głowa hehehe. A scena jest bardziej namiętna wg mnie, choć w Carol jest bardziej odsłonięta ale jednak taka standardowa.
W kinie w przeciwieństwie do reala ;-) nie nagość jest najważniejsza, przynajmniej dla mnie. Powiedziałabym nawet, że im więcej nagości w kinie, tym bardziej jest ono odbierane przeze mnie jako robione przez mężczyzn i dla mężczyzn. Im więcej nagości, tym więcej dosłowności i tym mniej interesująco jak dla mnie. I właśnie ze względu na brak dosłowności podobał mi się aspekt erotyczny filmu "Duke of Burgundy".
SmokGummifaden pisze: Wiem i film jak dla mnie najlepszy branżowy.
Dla mnie chyba też, zwłaszcza, że wybór jednak bardzo skromny. Ale tak bardzo go cenię nie tylko ze względu na branżowość, ale dlatego, że pod wieloma względami dotyczy mnie.

A gdybym zapytała o Twój ulubiony film - taki ulubiony w ogóle?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 22:06

Interlokutorka pisze: A gdybym zapytała o Twój ulubiony film - taki ulubiony w ogóle?
Nie będę górnolotna i nie wymienię Almodovara, Jarmuscha, Allena, Wendersa. Ja kocham "Wichrowe wzgórza" z Juliette Binoche (na podstawie powieści Emily Bronte), jestem romantyczna. ;-)
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 19 kwie 2016, o 22:16

SmokGummifaden pisze: Ja kocham "Wichrowe wzgórza" z Juliette Binoche (na podstawie powieści Emily Bronte), jestem romantyczna. ;-)
Mam to na dvd od dłuższego czasu - moja nie bardzo rozumie po co mi to - haha :cool: Może ją rzucić? :twisted: Znaczy, nie mam na myśli tej płyty z filmem... :>
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: adama » 19 kwie 2016, o 22:18

SmokGummifaden pisze:
Interlokutorka pisze: A gdybym zapytała o Twój ulubiony film - taki ulubiony w ogóle?
Nie będę górnolotna i nie wymienię Almodovara, Jarmuscha, Allena, Wendersa. Ja kocham "Wichrowe wzgórza" z Juliette Binoche (na podstawie powieści Emily Bronte), jestem romantyczna. ;-)
Jedyny film, który obejrzałam kilka razy (parę razy w autokarze :lol:) i zawsze mnie wprowadzała w dobry nastrój to "Pół żartem, pól serio" :D
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 22:23

odbicie pisze: Mam to na dvd od dłuższego czasu - moja nie bardzo rozumie po co mi to - haha :cool: Może ją rzucić? :twisted: Znaczy, nie mam na myśli tej płyty z filmem... :>
hehehe ojej to koniecznie, skoro taka nieromantyczna heheh :-) Ale Ciebie też nie posądzałam o posiadanie tego filmu. :-)
adama pisze: Jedyny film, który obejrzałam kilka razy (parę razy w autokarze :lol:) i zawsze mnie wprowadzała w dobry nastrój to "Pół żartem, pól serio" :D
A...! Wiesz, że miałam to pisać ale to komedia i jednak bardziej lubię WW, ale wahałam się czy nie napisać tamtego teraz. :-) Zresztą chyba jako Nick pisałam kiedyś.
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 22:26

A tango La Cumparsita piękne! ;-) https://www.youtube.com/watch?v=vzPgyRYgcHg
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: adama » 19 kwie 2016, o 22:38

SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 19 kwie 2016, o 22:40

adama pisze:
SmokGummifaden pisze:A tango La Cumparsita piękne! ;-) https://www.youtube.com/watch?v=vzPgyRYgcHg
<3

https://www.youtube.com/watch?v=spE4svQzSOs
Ja znam na pamięć te kwestie, albo: "dzwoń do Ozguda, powiedz, że z nim uciekniesz". hehehe
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 22 kwie 2016, o 12:40

A ja wrócę do Carol, bo nareszcie wczoraj wieczorem obejrzałam. I jestem zachwycona. Raz, bo Kate Blanchet. To jest po prostu Aktorka przez duże A. Te wszystkie lesbijskie produkcje mogą się przy tym schować, bo żadna z "branżowych" aktorek nie dorasta jej do pięt poziomem. Ta mimika, intonacja, subtelne zmiany twarzy, uśmiech, sposób w jaki patrzy na tę drugą, ten film można oglądać nawet nie znając angielskiego, i wszystko rozumieć. Mało kto potrafi tak oddać emocje. Druga główna postać wypada wręcz blado, ale takie też było założenie filmu, że na początku ten podział na tę zdecydowaną i doświadczoną, oraz młodszą i naiwną być musiał. Momentami to było aż irytujące, ale postać Therese też się rozwija. W zasadzie one obie ewoluują, każda na koniec lepiej umie określić to, czego chce, i zakończenie też mi się bardzo podoba.
To, co w tym filmie uwielbiam, to elegancja i subtelność, ta rodząca się chemia od pierwszgo spotkania, ale wyrażona między słowami, spojrzeniem, rzuconym w przestrzen pytaniem. Kate Blanchet podrywająca kobietę jest dla mnie zniewalająca Smile Co mi sie też niezmiernie podoba, to przepiękna, pełna miłości, scena erotyczna, w której nie zobaczymy niczego u Kate Blanchet poza plecami, a mimo to widać wszystko ze szczegółami, a siła uczucia z tej sceny wbija w fotel. To chyba jak narazie najpiękniejsza lesbijska scena jaką w życiu widziałam, przedtem nr 1 u mnie miała ta z Fingersmith.
Cudownie, że nareszcie zaczynają się pojawiać filmy o normalnych ludziach. Nie dramaty pełne przemocy, przeróżnych patologii, gdzie jedna z partnerek musi koniecznie zostać z albo zgwałconą albo popełnić samobójstwo, albo zdradzić z facetem. Tu największym dylematem jest kwestia córeczki Carol. Ale nawet to rozgrywa się na poziomie i kończy kompromisem. Scena u adwokata, ostatnia mowa Carol do ex męża, jest przepiękna. Chcę więcej takich produkcji.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: salami » 27 kwie 2016, o 20:06

"Odpowiednie zachowanie". Uśmiałam się, naładowałam baterię, polecam.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 28 kwie 2016, o 21:25

salami pisze:"Odpowiednie zachowanie". Uśmiałam się, naładowałam baterię, polecam.
A widziałaś W głowie się nie mieści? Myślę, że jeśli nie, to spodoba Ci się bardzo.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: salami » 29 kwie 2016, o 00:36

ImaSumak pisze:
salami pisze:"Odpowiednie zachowanie". Uśmiałam się, naładowałam baterię, polecam.
A widziałaś W głowie się nie mieści? Myślę, że jeśli nie, to spodoba Ci się bardzo.
Dzięki. Obejrzę w sobotę.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: takeyoudowntown » 2 maja 2016, o 09:41

Przypomniałam sobie ostatnio, bo leciał w tv "Wszystko będzie dobrze",
o chłopcu który umówił się z Matką Boską, że jak dobiegnie do jej obrazu, to jego mama wyzdrowieje.
Mama nie wyzdrowiała, a chłopcu niewiele brakowało.
Potem przy obrazie tłumaczył to sobie próbą, jak to zwykle katolicy mają w zwyczaju.
"Bóg tak chciał, to próba".
Ta Trójca Święta to mistrzowie w próbowaniu człowieka.
Że się Bogu Jahwe po Hiobie nie znudziło. Trochę zakrawa o sadyzm.
Be someone who makes you happy
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 4 maja 2016, o 16:52

odbicie pisze:“La Belle Saison” Francja (2015)

W sierpniu film miał premierę na Festiwalu Filmowym w Locarno.
Rok 1971, Delphine dziewczyna ze wsi, szukająca szczęścia w Paryżu i Carole która staje na jej drodze. W tle odniesienie do feminizmu ówczesnego czasu we Francji.
Korzystając z długiego weekendu i pewnej ilości wolnego czasu, obejrzałyśmy ten film, wart obejrzenia. Oczywiście trzeba mieć na względzie odniesienie do określonej dekady i walkę o zmiany, które dopiero miały nadejść, z naszej perspektywy to czasami trudno zrozumieć pewne rzeczy, a młodsze osoby to już w ogóle niektóre rzeczy będą uważać za anachroniczne.
Podczas oglądania miałam uczucie głębokiego szacunku dla tych, którym się chciało, że dzięki tym feministkom mamy teraz szereg kolosalnych zmian społecznych, że samo się to nie dokonało, ktoś musiał o to zawalczyć i dopiero sięgniecie pamięcią do tych czasów nasuwa refleksje jak cenne są pewne przywileje i jak łatwo je stracić w XXI wieku.

Jest też poruszony problem konformizmu jakże aktualny i dziś, problem braku odwagi aby żyć po swojemu, presji otoczenia i roli wychowania w danym środowisku. Polecam. :-)
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 4 maja 2016, o 21:50

Cécile De France <3

Mi także bardzo podobał się ten film. Lubię francuskie kino, może to uogólnienie, ale chyba jednak wpisuje się w to, z czym ono mi się kojarzy. Nie wiem czy docenić zakończenie tej historii, czy gdyby było szczęśliwe – w sensie że zostałyby ze sobą, byłoby lepsze. Wygląda na to że wybór takiego na który padło, niejako podsumował te czasy i bohaterki, gdzie jednak w danym momencie jedna z nich poddała się. No ale z filmami bywa tak, że na coś trzeba postawić. Przynajmniej Carole „skończyła” z kobietą :tak:
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 4 maja 2016, o 22:15

odbicie pisze: czy gdyby było szczęśliwe – w sensie że zostałyby ze sobą, byłoby lepsze. Wygląda na to że wybór takiego na który padło, niejako podsumował te czasy i bohaterki, gdzie jednak w danym momencie jedna z nich poddała się.
Doskonale to ujęłaś bo ja właśnie oglądając wiedziałam, jakie będzie zakończenie. Właśnie ze względu na czasy i kontekst w jakim zostało osadzone, takiego rozwoju akcji oczekiwałam. Ale warto się przyjrzeć postaci tej początkowo odważniejszej, co się potem z nią dzieje, czyli to co i dziś jest często spotykane, że strona aktywna w podrywie nie zawsze będzie aktywna w życiu, światopoglądowo itd...

No i cudowne dwie piosenki Janis Joplin: https://www.youtube.com/watch?v=Jl1XKeVv9A4 długo jej szukałam, bo zapomniałam tytuł, a w spisie piosenek jest tylko ta druga.
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: pstryk27 » 5 maja 2016, o 19:29

"Pewnego lata'- wyjątkowo fajny lesbijski film z niesterotypowymi postaciami. :slonko:

Teraz oglądam Carol, zobaczymy. 8)
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: adama » 5 maja 2016, o 19:58

SmokGummifaden pisze: Podczas oglądania miałam uczucie głębokiego szacunku dla tych, którym się chciało, że dzięki tym feministkom mamy teraz szereg kolosalnych zmian społecznych, że samo się to nie dokonało, ktoś musiał o to zawalczyć i dopiero sięgniecie pamięcią do tych czasów nasuwa refleksje jak cenne są pewne przywileje i jak łatwo je stracić w XXI wieku.
:-)
:kwiatek:
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 5 maja 2016, o 20:54

SmokGummifaden pisze: jakie będzie zakończenie. Właśnie ze względu na czasy i kontekst w jakim zostało osadzone, takiego rozwoju akcji oczekiwałam.
Uświadomiłam sobie właśnie, iż taki to paradoks, odnośnie zakończenia – że list jaki dotarł do Carole, i którym żywo była zainteresowana, nie jest niczym innym, jak wstępem do nawiązania ponownego kontaktu/utrzymania czegoś, co zostało przerwane z powodu czasowego zwycięstwa konformizmu. W końcu Carole mogła podjąć korespondencję, z której zrodzić się mogło bardzo wiele – np. odnowienie kontaktu. A ten wyglądać mógł różnie, włącznie z powrotem do tego co było, choć jednocześnie oznaczałoby to, nieposzanowanie obecnej partnerki Carole. Ale w sumie oznacza to tylko, iż zakończenie – które przynosi rozstanie – wcale takie nieszczęśliwe nie jest, skoro twórczynie postanowiły wprowadzić na końcu temat tego listu… :wink:
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 5 maja 2016, o 21:02

Uważaj bo imię Carol tu się tylko z jednym filmem kojarzy. ;-)
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: odbicie » 5 maja 2016, o 21:22

SmokGummifaden pisze:Uważaj bo imię Carol tu się tylko z jednym filmem kojarzy. ;-)
:mrgreen: No nie, mi dokładnie z tym... :cool:
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: SmokGummifaden » 7 maja 2016, o 13:31

I obejrzałyśmy film "Janis" 2015, chyba jeszcze nigdy nie spodobał mi się tak film dokumentalny, piękny, emocjonalny z samą Janis na ekranie. Janis Joplin słuchałam jako nastolatka, potem już nieco mniej rocka tzw. hipisowskiego ale nadal poszczególne utwory wracały do mnie. Jakiś czas temu koleżanka wypłakiwała łzy za facetem przy "Cry baby", potem dowiedziałam się, że "Piece Of My Heart" jest Ermy Franklin, siostry Arethy Franklin, a teraz podczas oglądania "La belle saison" 2015 przewinęły się dwa utwory, cudowny "Move Over" i bardziej znany "Me And Bobby McGee" i na całego wróciła miłość do Janis Joplin. Była wyjątkowa, utalentowana, intelektualistka mimo, że przerwała studia, a w trudnych dla kobiet czasach potrafiła zawalczyć o to co naprawdę kochała, tylko jedno mi się kłóci, że tak silna osobowość nie umiała się oprzeć narkotykom. Bo z filmu jasno wynika, że niektórzy z zespołu nie brali i inni się też hamowali z szacunku dla nich. Mimo jej problemów miłosnych spotkała w końcu miłość i też się to rozwaliło przez narkotyki. Miała nawet epizod z kobietami, a tego nie wiedziałam. :-) Zmarła w wieku 27 lat, podobnie jak Amy Winehouse w wieku 28. Zresztą jak spojrzeć na muzyków popularnych w latach 70-tych to życiorysy są podobne np. Hendrix, Jim Morrison itp. Warto zwrócić uwagę na Janis wiecznie z papierosem wtedy nawet dobrze nie zbadano szkodliwości palenia tytoniu, a co dopiero inne rzeczy, które kojarzyły się z dobrą zabawą i pewnie zerowymi stratami dla zdrowia. Nawet padło takie stwierdzenie w filmie, że Janis przerzuciła się na alkohol, a ten jej życiu przecież nie zagrażał... Myślę, że wszystko to się razem nałożyło, jej problemy z brakiem akceptacji ze strony rówieśników, problemy rodzinne, brak klasycznej urody, okres zmian społecznych i buntu, swoboda w podejściu do życia i początki rocka. Ma wejść też film fabularny, a odtwórczynią głównej roli ma być Amy Adamas 41 lat, ja widziałabym też Juliette Lewis, 42 lata, odpowiednio ucharakteryzowaną, są podobne, tylko może Lewis za chuda.

A tu dwa piękne utwory: https://www.youtube.com/watch?v=rX8hOw31wCQ - Little Girl Blue
https://www.youtube.com/watch?v=G-z2C-SGL3E Trust me
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: pstryk27 » 7 maja 2016, o 21:27

'Freeheld"-bardzo dobry i dużo wnoszący
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: takeyoudowntown » 10 maja 2016, o 12:59

Ostatnio na Pulsie 2 pokazywali Fight club, to sobie przypomniałam.
Mój film-pomnik, jeden z najważniejszych dla mnie obrazów.
Trafiający w 10 pod wieloma względami, a z wiekiem dostrzega się w nim coraz więcej wartości.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: pstryk27 » 10 maja 2016, o 20:41

Carol.

Cate Blanchett- nie wiem, nie udźwignęła
Rooney Mara- postarała się i wypadła dużo lepiej :)

Film ok, ale przywołał wspomnienie pewnego serialu za sprawą aktora grającego Harge'a- Zdarzyło się jutro

To był dobry serial. :)
ODPOWIEDZ