Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
joasia99
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2017, o 13:47

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: joasia99 » 7 wrz 2017, o 10:51

"Dziewczyna z tatuażem". Nie wiem dlaczego dopiero teraz na niego trafiłam... Świetny film i jeszcze lepsze książki :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 7 wrz 2017, o 16:14

Dopiszę się do nie_ będących_ na_bieżąco_z_premierami_kinowymi Pań ;)
Otóż obejrzałam "Łowcę androidów". Opisywać nie będę bo pewnie jestem jedną z nielicznych, które sięgnęły po ten film w 30 lat po premierze. Świetne futurystyczne kino noir ze stworzoną na miarę ścieżką dźwiękową. Bardzo przypadła mi do gustu strona wizualna łącząca stylistykę kina gagsterskiego z jakimiś nienachalnymi akcentami z przyszłości. I te rzucone (od niechcenia?) wątpliwości kto jest kim i czym różni się człowiek od sztucznej inteligencji, jeśli wyposażyć ją w fikcyjne wspomnienia lub pozwolić na stworzenie własnych emocji. Kiedy zaczyna się człowieczeństwo.
jaga_n pisze:Przełęcz ocalonych
Obejrzałam jakiś czas temu ten film i nic o nim nie wiedząc uznałam za przekoloryzowany, zbyt prawy obrazek bohaterskiego amerykańskiego żołnierza.
W końcu w produkcjach z fabryki snów inni nie występują.
Szczęka mi opadła jak przy końcówce filmu pokazały się napisy informujące o dalszych losach tego mężczyzny. Historia okazała się być prawdziwą.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 7 wrz 2017, o 20:24

dobranocka14 pisze:Dopiszę się do nie_ będących_ na_bieżąco_z_premierami_kinowymi Pań ;)
Otóż obejrzałam "Łowcę androidów". Opisywać nie będę bo pewnie jestem jedną z nielicznych, które sięgnęły po ten film w 30 lat po premierze. Świetne futurystyczne kino noir ze stworzoną na miarę ścieżką dźwiękową. Bardzo przypadła mi do gustu strona wizualna łącząca stylistykę kina gagsterskiego z jakimiś nienachalnymi akcentami z przyszłości. I te rzucone (od niechcenia?) wątpliwości kto jest kim i czym różni się człowiek od sztucznej inteligencji, jeśli wyposażyć ją w fikcyjne wspomnienia lub pozwolić na stworzenie własnych emocji. Kiedy zaczyna się człowieczeństwo.
Mój jeden z NAJ filmów. Pewnie w pierwszej trójce wszechczasów. Wszystko mi się w nim podoba!
Te "nienachalne akcenty z przyszłości" kręcone były 35 lat temu (akcja filmu toczy się ni mniej ni więcej tylko w 2019 roku :) ). Wiizja Scotta była tak przewidująca i trafna, że nie ogląda się jej dzisiaj z przymróżeniem oka i w żaden sposób nie razi. Za scenografię i efekty wizualne film ten był nominowany do Oskara. Gdy oglądałam go po raz pierwszy, sposób przedstawienia świata zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sie spóźniłaś koleżanko :)

Film o sensie człowieczeństwa zadający bardzo proste pytanie, na które będą sobie musieli odpowiedzieć stosunkowo niedługo ludzie: czy androidy to myślące i czujące maszyny, czy też elektroniczni ludzie?

Bajka!
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 7 wrz 2017, o 20:59

ImaSumak pisze: Wiizja Scotta była tak przewidująca i trafna, że nie ogląda się jej dzisiaj z przymróżeniem oka i w żaden sposób nie razi. Za scenografię i efekty wizualne film ten był nominowany do Oskara. Gdy oglądałam go po raz pierwszy, sposób przedstawienia świata zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sie spóźniłaś koleżanko :)
Tak, nie jest dla mnie wizjonerski i to straciłam ale może pozwoliło mi to docenić stylistykę kina noir w połączeniu z latającymi pojazdami. Brak przeładowania gadżetami s-f jakie widzę w innych filmach działał kojąco. Świat filmu wydawał się być bardziej oswojony.
Podjęty temat natomiast jest coraz bardziej aktualny.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 7 wrz 2017, o 23:05

Widziałam "Łowcę Androidów" jakoś we wczesnych latach nastoletnich, wówczas zrobił ogromne wrażenie. Muzyka też. Nie wiem, czy obecnie nie byłby dla mnie zbyt przygnębiający. Swoją drogą, wiecie, że w październiku wchodzi nowy Łowca?
http://www.filmweb.pl/film/Blade+Runner ... 017-630798

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 8 wrz 2017, o 11:07

Altena_Q pisze:Widziałam "Łowcę Androidów" jakoś we wczesnych latach nastoletnich, wówczas zrobił ogromne wrażenie. Muzyka też. Nie wiem, czy obecnie nie byłby dla mnie zbyt przygnębiający. Swoją drogą, wiecie, że w październiku wchodzi nowy Łowca?
http://www.filmweb.pl/film/Blade+Runner ... 017-630798
Tak, widziałam zwiastun. Film reżyseruje Villeneuve - ten od Arrival ale też od Sicario i Pogorzeliska więc dam mu szansę ;). Z pewnością będzie ponuro. Jak czytam, konwencja neo noir s-f została zachowana a to duży atut dla mnie. Ścieżka dźwiękowa, która w pierwszej części idealnie współgrała z obrazem, tym razem nie została skomponowana przez Vangelisa ... zobaczymy jak wypadnie porównanie. Poprzeczka została wysoko ustawiona.
Ciekawi mnie też w jakim kierunku, po 30 latach rozwoju technologicznego, zupełnie innym poziomie wiedzy wygląda wizja świata, w którym obok ludzi współistnieją roboty wyglądające jak ludzie, które wyposażono w możliwość tworzenia własnych emocji.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 8 wrz 2017, o 12:51

Altena_Q pisze:Widziałam "Łowcę Androidów" jakoś we wczesnych latach nastoletnich, wówczas zrobił ogromne wrażenie. Muzyka też. Nie wiem, czy obecnie nie byłby dla mnie zbyt przygnębiający. Swoją drogą, wiecie, że w październiku wchodzi nowy Łowca?
http://www.filmweb.pl/film/Blade+Runner ... 017-630798
Tak wiem. Boję się tego filmu. Gosling brzmi bardzo źle. Pocieszenie w Wright...
Lubię kiedy kobieta...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 8 wrz 2017, o 19:41

wczoraj, po raz kolejny z zainteresowaniem, obejrzałam "Senność" Magdaleny Piekorz,
film mówi o tym, jak ważna jest w życiu autentyczność, prawdziwość i samoświadomość, a także o tym, jaką cenę płaci się za konformizm,
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 10 wrz 2017, o 12:24

"Podwójny kochanek" Ozona.
Chętnie poznam opinie innych pań, które obejrzały bądź obejrzą ten film. Dla mnie jest niczym połączenie cytrusów z czosnkiem. Każdy smak z odobna znam i lubię ale połączenie jest dla mnie zbyt wytrawne.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: wojtek » 15 wrz 2017, o 16:45

"Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
świetny skandynawski kryminał. pierwsza część trylogii. polecam i zabieram się za drugą część :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 17 wrz 2017, o 01:32

Dunkierka. O wojnie praktycznie bez wojny, czyli bez wielkich scen batalistycznych, bez rozczłonkowanych ciał, bez patosu i moralizowania, bez wyraźnego nakreślenia sylwetek bohaterów, bez przywoływania obrazów ze szczęśliwego życia sprzed wyruszenia na front i co ciekawe praktycznie również bez wroga. Jest za to oszczędnie i plastycznie w sferze wizualnej zintegrowanej w pełni z dźwiękiem. To najmocniejsze elementy filmu, budujące jego warstwę emocjonalną. Jest trójpłaszczyznowa narracja i jest realistyczny strach. O tym kto zginie a komu uda się przeżyć decyduje zbieg okoliczności, szczęśliwy traf pozwalający znaleźć się we właściwym miejscu i czasie z właściwymi ludźmi. Podobał mi się.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: justsomebody10 » 17 wrz 2017, o 11:06

moja_alchemia pisze:wczoraj, po raz kolejny z zainteresowaniem, obejrzałam "Senność" Magdaleny Piekorz,
film mówi o tym, jak ważna jest w życiu autentyczność, prawdziwość i samoświadomość, a także o tym, jaką cenę płaci się za konformizm,
Ceniłabym ten film bardziej, ale niestety, bardzo lubię W. Kuczoka i każdemu filmowi opartemu na jego prozie brakuje tej specyficznej atmosfery, jaką autor tworzy w swoich książkach dzięki charakterystycznemu sposobowi pisania. Film tego nie jest w stanie przekazać, i, niestety, wiele wątków spłyca, co oczywiście wymuszone jest długością filmu. Wątek gejowski też trochę obcięty, ale w potyczkach filmów z ich literackimi pierwowzorami proza w stylu Kuczoka, w której to nie fabuła odgrywa główną rolę, jest niezwykle trudna do przetworzenia.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 17 wrz 2017, o 12:47

justsomebody10 pisze:
moja_alchemia pisze:wczoraj, po raz kolejny z zainteresowaniem, obejrzałam "Senność" Magdaleny Piekorz,
film mówi o tym, jak ważna jest w życiu autentyczność, prawdziwość i samoświadomość, a także o tym, jaką cenę płaci się za konformizm,
Ceniłabym ten film bardziej, ale niestety, bardzo lubię W. Kuczoka i każdemu filmowi opartemu na jego prozie brakuje tej specyficznej atmosfery, jaką autor tworzy w swoich książkach dzięki charakterystycznemu sposobowi pisania. Film tego nie jest w stanie przekazać, i, niestety, wiele wątków spłyca, co oczywiście wymuszone jest długością filmu. Wątek gejowski też trochę obcięty, ale w potyczkach filmów z ich literackimi pierwowzorami proza w stylu Kuczoka, w której to nie fabuła odgrywa główną rolę, jest niezwykle trudna do przetworzenia.
zachęciłaś mnie do przeczytania, Just :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 17 wrz 2017, o 13:55

moja_alchemia pisze:
justsomebody10 pisze:
moja_alchemia pisze:wczoraj, po raz kolejny z zainteresowaniem, obejrzałam "Senność" Magdaleny Piekorz,
film mówi o tym, jak ważna jest w życiu autentyczność, prawdziwość i samoświadomość, a także o tym, jaką cenę płaci się za konformizm,
Ceniłabym ten film bardziej, ale niestety, bardzo lubię W. Kuczoka i każdemu filmowi opartemu na jego prozie brakuje tej specyficznej atmosfery, jaką autor tworzy w swoich książkach dzięki charakterystycznemu sposobowi pisania. Film tego nie jest w stanie przekazać, i, niestety, wiele wątków spłyca, co oczywiście wymuszone jest długością filmu. Wątek gejowski też trochę obcięty, ale w potyczkach filmów z ich literackimi pierwowzorami proza w stylu Kuczoka, w której to nie fabuła odgrywa główną rolę, jest niezwykle trudna do przetworzenia.
zachęciłaś mnie do przeczytania, Just :)
Tak bez linku do książki? Szok i niedowierzanie. :D

Ja nadrabiając nadal zaległości obejrzałam "Efekt motyla". Dla mnie kiepski film, wyłącznie dla fanek odtwórcy głównej roli.
Lubię kiedy kobieta...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 17 wrz 2017, o 17:30

ImaSumak pisze:
moja_alchemia pisze:
justsomebody10 pisze:
Ceniłabym ten film bardziej, ale niestety, bardzo lubię W. Kuczoka i każdemu filmowi opartemu na jego prozie brakuje tej specyficznej atmosfery, jaką autor tworzy w swoich książkach dzięki charakterystycznemu sposobowi pisania. Film tego nie jest w stanie przekazać, i, niestety, wiele wątków spłyca, co oczywiście wymuszone jest długością filmu. Wątek gejowski też trochę obcięty, ale w potyczkach filmów z ich literackimi pierwowzorami proza w stylu Kuczoka, w której to nie fabuła odgrywa główną rolę, jest niezwykle trudna do przetworzenia.
zachęciłaś mnie do przeczytania, Just :)
Tak bez linku do książki? Szok i niedowierzanie. :D

Ja nadrabiając nadal zaległości obejrzałam "Efekt motyla". Dla mnie kiepski film, wyłącznie dla fanek odtwórcy głównej roli.
Ima, czy Ty już zauważyłaś, że język Ci się rozdwoił?

książki lubię na papierze, a filmu nie widziałam i nie czuję się zachęcona.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 17 wrz 2017, o 20:44

moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze:
moja_alchemia pisze: zachęciłaś mnie do przeczytania, Just :)
Tak bez linku do książki? Szok i niedowierzanie. :D

Ja nadrabiając nadal zaległości obejrzałam "Efekt motyla". Dla mnie kiepski film, wyłącznie dla fanek odtwórcy głównej roli.
Ima, czy Ty już zauważyłaś, że język Ci się rozdwoił?
Wybacz ale ostrość Twojej ciętej riposty stępiła mój ośrodek zrozumienia.

A ja z kolei jak tylko Dunkierka będzie ogólnie dostępna, to z chęcią obejrzę.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 17 wrz 2017, o 22:06

moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze:
moja_alchemia pisze: zachęciłaś mnie do przeczytania, Just :)
Tak bez linku do książki? Szok i niedowierzanie. :D

Ja nadrabiając nadal zaległości obejrzałam "Efekt motyla". Dla mnie kiepski film, wyłącznie dla fanek odtwórcy głównej roli.

książki lubię na papierze, a filmu nie widziałam i nie czuję się zachęcona.

Którego? Efektu motyla?
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 17 wrz 2017, o 22:41

dobranocka14 pisze:
moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze: Tak bez linku do książki? Szok i niedowierzanie. :D

Ja nadrabiając nadal zaległości obejrzałam "Efekt motyla". Dla mnie kiepski film, wyłącznie dla fanek odtwórcy głównej roli.

książki lubię na papierze, a filmu nie widziałam i nie czuję się zachęcona.

Którego? Efektu motyla?
nie widziałam "Efektu motyla" i nie mam motywacji do obejrzenia,
Awatar użytkownika
PiXie29
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 1 sty 2017, o 21:42
Lokalizacja: Wszędzie tam, gdzie czuję się dobrze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: PiXie29 » 18 wrz 2017, o 00:51

Aktualnie oglądam The Sinner z Jessicą Biel- thriller kryminalny. Na razie to tylko jeden sezon i 8 odcinków, ale w tym tygodniu jest już finał i czekam na niego z niecierpliwością!
"Życie jest jak pudełko pełne kotów, nigdy nie wiesz, na co trafisz..."
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 18 wrz 2017, o 11:30

A propos filmów, może któraś z Pań zechce zagłosować:
http://cineuropa.org/fela.aspx?t=index&l=en
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 18 wrz 2017, o 13:16

Dziewczęta kochane, pogadajcie na pw, albo zróbcie sobie jakieś zapasy w błocie, czy coś, ale przestańcie sobie docinać na forum ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 18 wrz 2017, o 18:52

Altena_Q pisze:Dziewczęta kochane, pogadajcie na pw, albo zróbcie sobie jakieś zapasy w błocie, czy coś, ale przestańcie sobie docinać na forum ;)
?

Zagłosowałaś na jakieś miejsce? Ja zagłosowałam na Wrocław.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 18 wrz 2017, o 19:17

ImaSumak pisze: Zagłosowałaś na jakieś miejsce? Ja zagłosowałam na Wrocław.
Ja i parę koleżanek też :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 12 paź 2017, o 01:26

"Piękny kraj" oraz "The Square".
Pierwszy - branżowy, o rodzącym się uczuciu między dwoma mężczyznami, które sprawia, że co prawda nie zmienia się rzeczywistość wokół ale zmienia się jej postrzeganie. Historia jest prosta, opowiedziana bez zbędnych ozdobników i dramatycznych wydarzeń wynikających z bycia homoseksualistą. Główny bohater mieszka na farmie wraz z chorym ojcem i babcią i z regularnego upijania się co weekend czyni swoją świecką tradycję. Życie i praca na farmie nie jest jego wyborem, jest koniecznością wynikającą z niesprawności ojca. Ponieważ zajęć przy zwierzętach jest sporo zatrudniony zostaje tymczasowego robotnik. Rumun. Homofobia nie jest tu (Anglia) problemem, za to bycie imigrantem prowokuje do zaczepek.
Autem filmu jest powściągliwość ale i esencjonalność opowiadanej historii. Sceny są surowe i soczyste (dosadne), bez względu czy dotyczą codziennej pracy przy zwierzętach czy seksu. Zwierzęta czasem umierają i trzeba je dobić a seks bywa gwałtowny ale proces jaki zachodzi w głównym bohaterze, zmiana postawy nawet wobec siebie jest wiarygodna. Film dobrze zagrany.

Square – te z pań, którym podobał się "Turysta" w reżyserii Ostlunda nie będą zawiedzione.
To ciekawe zestawienie oficjalnej poprawności politycznej z prywatnymi zachowaniami osób je głoszących; kpina z walki o nadanie rozgłosu projektowi artystycznemu, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na słabszych i biedniejszych, przy jednoczesnej poza wystawowej obojętności na los tychże ludzi - przez tych, którzy o nadanie rozgłosu wystawie(jako ważnej społecznie) walczą; to naigrywanie się z dbałości o formę przy jednoczesnym nie zwracaniu uwagi na treść sztuki; to kpina ze słabości społeczeństwa, w którym stawianie na niezależność i samodzielność kończy się samotnością, brakiem empatii i brakiem odwagi do prospołecznych zachowań. To pytania gdzie zaczyna się sztuka i czy o jej wartości świadczy ilość lajkow na fejsie. Film jest sprawnie zrobiony, nie jest nowatorski w pomyśle ale warto zobaczyć.









f
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 12 paź 2017, o 12:03

Dobrze, że wspomniałaś o tych ostrych scenach seksu w pierwszym filmie, inaczej bym obejrzała, a bardzo nie lubię takich scen. Ale to dobrze, że podobna tematyka zwiazków bez homofobii pojawia się coraz częściej.
Ja oglądam co prawda zupełnie inne filmy, ostatnio zachwycam się nową serią Star Trek Discovery, ale i tam można zobaczyć coraz więcej ukłonów w stronę LGBT.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 12 paź 2017, o 14:28

Dobranocka nie napisała tylko jaka była pogoda w obu filmach. :)
Lubię czytać Jej recenzje, bo nie muszę potem tracić czasu na oglądanie filmów. :) (To nie sarkazm, to prawda).

Ja obejrzałam "Pokot" A. Holland. Jeżeli ktoś sobie ceni twórczość tej reżyserki, to film zdecydowanie odradzam. Brak mu subtelności, a oczywiste prawdy autorka próbuje łopatą wkładać widzowi. Film zbyt nachalny, przez co męczący. Po godzinie zaczęłam spogladać na zegarek, czekając aż się wreszcie skończy. Szkoda.
A jak ktoś przyjmuje bezkrytycznie prawdy objawione na dużym czy małym ekranie, to już nigdy nie odwiedzi Kotliny Kłodzkiej, no chyba że jest mysliwym. :)

Alteno w filmie jest jedna scena seksu oralnego. Bardzo niefajna. I miałam Cię pytać jak tam Star Trek. Ja ostatnio obejrzałam pierwszy odcinek. Obie panie dowódczynie niczego sobie. :)
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: justsomebody10 » 12 paź 2017, o 20:00

Altena_Q pisze:Dobrze, że wspomniałaś o tych ostrych scenach seksu w pierwszym filmie, inaczej bym obejrzała, a bardzo nie lubię takich scen.
I to mnie zdumiewa. Zabijają zwierzęta - nie, spoko, to nie obrzydza, ale seks... :wink: Trochę jak z oznaczaniem filmów. Jak się mordują, to film bez większych ograniczeń. A jak się pojawia seks, to granica wieku od razu w górę.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 12 paź 2017, o 21:15

justsomebody10 pisze:
Altena_Q pisze:Dobrze, że wspomniałaś o tych ostrych scenach seksu w pierwszym filmie, inaczej bym obejrzała, a bardzo nie lubię takich scen.
I to mnie zdumiewa. Zabijają zwierzęta - nie, spoko, to nie obrzydza, ale seks... :wink: Trochę jak z oznaczaniem filmów. Jak się mordują, to film bez większych ograniczeń. A jak się pojawia seks, to granica wieku od razu w górę.
Just, to kwestia gustu. Nie lubię zwyczajnie takich scen, nie muszę tego tłumaczyć.

Ima, Star Trek jest cudowny, to pierwszy Star Trek po "The Next Generation", który tak mnie wciągnął, mimo, że są zupelnie nowi bohaterowie. Absolutnie polecam, modląc się, aby nie zepsuli głównej postaci, narazie udała im się rewelacyjnie. I nie piszę nic więcej, na wypadek jakbyś zamierzała obejrzeć ;) Nowe odcinki wychodząna Netflixie co poniedziałek.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 14 paź 2017, o 13:17

Twój Vincent.
Bardzo, bardzo i jeszcze raz bardzo :) ładnie zrobiona animacja malarska utrzymana w klimacie obrazów Van Gogha. Dodanie czarno białych, retrospektywnych ujęć robi wrażenie dobrze przemyślanego pomysłu na film. Fabularnie jest dużo słabiej no ale nie o to tu chodzi ;)
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: reader » 16 paź 2017, o 11:01

Altena_Q pisze: Ja oglądam co prawda zupełnie inne filmy, ostatnio zachwycam się nową serią Star Trek Discovery, ale i tam można zobaczyć coraz więcej ukłonów w stronę LGBT.
Zrobiłaś reklamę, obejrzałam pięć odcinków i bardzo mi się podobał. Z wcześniejszych podobał mi się głównie Voyager (za postacie i humor) i częściowo Next Generation (ze względów sentymentalnych). Natomiast tych nowych filmów nie trawię. Moja siostra ma dokładnie odwrotnie, to znaczy zachwyca się nowymi filmami, a seriale ją odrzucają.
ODPOWIEDZ