Czy jest miejsce dla kobiet w przestrzeni publicznej?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
nowomennoart
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2011, o 14:43

Czy jest miejsce dla kobiet w przestrzeni publicznej?

Postautorka: nowomennoart » 13 lis 2011, o 10:29

https://www.facebook.com/No.Women.No.Art
http://www.nowomen-noart.pl/

Zapraszamy na 4. edycję Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 17-22 listopada.

Tegoroczny program zdominuje interdyscyplinarna wystawa Ulice są nasze!, która rozmaitymi instalacjami, interwencjami i akcjami artystyczno-społecznymi podbije centrum Poznania wciągając do dyskusji o miejscu sztuki i miejscu kobiety w przestrzeni publicznej. Znane elementy miejskiej ulicy ubrane zostaną w szydełkowe kostiumy Olek, zmieniać i prowokować centrum będą też m.in. : Karolina Breguła, Anna Okrasko, Modraszek Kolektyw i Ella . Wspólnie będziemy sadzić drzewa na Alei Wielkopolanek i wyjedziemy na miasto krytyczną masą wózkową. Na tydzień Poznań odmienią liczne twórcze interwencje artystek, które zapraszać będą przechodniów do refleksji nad ich wspólną przestrzenią.

Ponadto, w innych festiwalowych lokalizacjach posłuchamy koncertu Asia i Koty (Meskalina), a festiwal zainauguruje koncert utworów polskich kompozytorek (Scena na piętrze), obejrzymy dzieła rosyjskiej reżyserki Kiry Muratowej, oraz film jednej z pierwszych twórczyń kina niemego Lois Weber (Kino Muza), po raz pierwszy w Poznaniu odbędą się Ściegi Ręczne (Stary Browar)– targi dedykowane dobremu projektowaniu. Pierwszy raz, przygotowano też specjalną sekcję No Women No Art Dzieciom, prezentująca mądrą sztukę tworzoną przez kobiety specjalnie (ale nie tylko) dla dzieci.

Obrazek

Wróć do „Kulturalne opinie”

Kto jest online

Użytkowniczki przeglądające to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość