Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
mavag
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 08:33

Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: mavag » 28 lut 2012, o 09:36

O Krystynie Mazurównie, slawnej polskiej tancerce ( tanczyla w parze z Gerardem Wilkiem) ktora skonczyla 72 lata..:
Tak malo sie pisze, tak malo sie pkazuje ,o jednej z najpiekniejszej ze sztuk -balecie.
cytat z art..
Dobrze,że Pani Krystyna mieszka we Francji,cywilizowanym i tolerancyjnym kraju.Nie jest tam narażona na takie chamskie komentarze,a wygląda świetnie.W tej zaściankowej Polsce wszyscy widzieliby Ją z różańcem w ręku ,czekającą na śmierć.Ale Ona jest artystką,intelektualną ekscentryczką,widzi świat inaczej niż zacofany naród i 30-letnie dewotki.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: ama » 29 lut 2012, o 22:00

Obrazek
Super babka z poczuciem humoru, nie przejmuje się swoim wiekiem, ma tatuaż od szyi po plecy, ubiera się fantastycznie, ma do siebie dystans :D Czadowa babka :cool: Uwielbiam ją :D Robiła tez choreografię do filmu Barei "Przygoda z piosenka" Wilk i Mazurówna - Przygoda z piosenką (1968)
Kryzstyna Mazurówna
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
dzidka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 17 mar 2004, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: dzidka » 8 mar 2012, o 21:38

Po wywiadzie dla "DGP" w którym opowiedziała o tym, że miała aborcje, ma u mnie dużego plusa. Świetna babka!
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 14 kwie 2012, o 23:17

publicznymi opowieściami o swoich aborcjach w celach komercyjnych pani , która nigdy nie tańczyła dobrze ,przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku
Herbert napisał taki wiersz..Potęga smaku.
i to szło tak ..
To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitał ciała
głowa
PS A propos tańca polecam moją ukochaną tancerkę -Eva Yerbabuena .. por seguirilla na youtube:)
oraz zespół Marka Morrisa szczególnie w repertuarze klasycznym...np w paryskich inscenizacjach oper Mozarta czy Purcela :)
Awatar użytkownika
nałka
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 5 mar 2004, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: nałka » 15 kwie 2012, o 14:59

jakakolwiek pisze:publicznymi opowieściami o swoich aborcjach w celach komercyjnych pani , która nigdy nie tańczyła dobrze ,przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku
Herbert napisał taki wiersz..Potęga smaku.
i to szło tak ..
To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitał ciała
jacy "my" mieliśmy? co za "my"? ty i twój piesek?
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 15 kwie 2012, o 22:21

po pierwsze errata- nie "kapitał ciała" ( skojarzenie z komercją :)tylko "kapitel ciała"(zwieńczenie) i Purcell przez 2 l.. niechlujnie piszę..przepraszam:)
po drugie wyjaśnienie- to cytat, takie przepisanie czyjegoś tekstu:) w tym wypadku Herberta ..poeta taki..umarł już..
i to on napisał "my" i raczej nie dotyczyło to personalnie mnie i mojego pieska, ani nawet kotka,tylko jego i kogoś jeszcze.. niestety umarł i już nie powie kogo :)
po trzecie ale z tego co pamiętam ze szkoły to chodzi o imponderabilność smaku estetycznego..no że takie z pozoru błahe sprawy jak zamiłowanie do piękna okazać się może podstawą wyborów życiowych jednostek, sumujących się w zjawiska społeczne....od estetyki do etyki... od piękna do dobra,...w zdrowym ciele zdrowy duch...
poeci tak mają..
a im więcej piją tym bardziej :)
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 15 kwie 2012, o 22:49

no po prostu mi się nie podoba że stara baba za forsę od palikota opowiada jak się skrobała i jak się z tego cieszy i wszystkie się cieszą ze opowiada że się skrobała i zaraz polecą z brzytwą na watykan i odbiorą proboszczowi i dadzą palikotowi żeby móc się radośnie skrobać bo myślą że Palikot zrobi z nich celebrytki jak będą opowiadać jak się skrobały i jak się z tego cieszą

wolę jak ludzie pięknie tańczą ...i taniec mówi wszystko

i wtedy ja się cieszę:)
dzidka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 17 mar 2004, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: dzidka » 16 kwie 2012, o 02:43

jakakolwiek pisze:no po prostu mi się nie podoba że stara baba za forsę od palikota opowiada jak się skrobała i jak się z tego cieszy i wszystkie się cieszą ze opowiada że się skrobała i zaraz polecą z brzytwą na watykan i odbiorą proboszczowi i dadzą palikotowi żeby móc się radośnie skrobać bo myślą że Palikot zrobi z nich celebrytki jak będą opowiadać jak się skrobały i jak się z tego cieszą

wolę jak ludzie pięknie tańczą ...i taniec mówi wszystko

i wtedy ja się cieszę:)
dziewczyna, co ty wypisujesz? to jakiś bełkot? gdzie rzym, gdzie krym, gdzie mazurówna? co ma do tego paliot? weź ogarnij się trochę.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 16 kwie 2012, o 23:29

obudź się i zacznij myśleć..ile w Polsce jest w tej chwili dobrych tancerek klasycznych i nowoczesnych ? Mnóstwo.
Ile ich było w ciągu ok 50 lat , bo wtedy mniej więcej zaczęła tańczyć ta pani ? Niezliczona ilość i wiele z nich wyjechało
z kolejnymi falami emigracji .Czemu akurat ta zasiada w jury i jest promowana na wszelkie sposoby, co wiąże się z dużymi pieniędzmi ? Bo była najlepsza ? Zapomnij....Bo jest psychopatycznie bezwstydna w swoich opowieściach z kim spała i ile razy się skrobała, a na takie świadectwa jest teraz zapotrzebowanie polityczne. To praktyka propagandowa stara jak świat a mnie wciąż brzydzi.
I współczuję tym wszystkim fantastycznie zdolnym i pracowitym tańczącym dziewczynom, które nie miały szansy nawet zaistnieć
że muszą patrzyć na wyczyny tej .....ikony polskiej sztuki tańca :)

Takie jest moje zdanie do którego mam prawo...:)...a może nie?:)
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 17 kwie 2012, o 22:12

podsumowując..bierz ją sobie ..ja jej nie chcę :)
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: implant » 18 kwie 2012, o 11:26

Moje drogie, o czym jest ta dyskusja... o tancerce i jej talencie, o tym, że wiekowa i prowokuje, o skrobankach?
Czy wszystkie temety muszą być zapalnikiem do szyderstwa wzajemnego?

Postarajcie się o jakąś konkretną dyskusję, bo chociaż raz temat nie jest o "różowych spodniach"
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jusia12 » 18 kwie 2012, o 21:35

Implant, nie postarajcie się, tylko zacznij dyskusję. Z Twoją wiedzą i intelektem myślę, że nie będzie problemu. I nie jest to sarkazm z mojej strony!
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: implant » 19 kwie 2012, o 13:22

jusia12 pisze:Implant, nie postarajcie się, tylko zacznij dyskusję. Z Twoją wiedzą i intelektem myślę, że nie będzie problemu. I nie jest to sarkazm z mojej strony!
O sztuce baletu wiem tylko tyle, ile udało mi się wyciągnąć z biografii Wacława Niżyńskiego. Jak ktoś szuka prawdziwej awangardy, innowacji, człowieka nietuzinkowego i szalonego, to Niziński jest w sam raz. Mazurówna może talent tancerki miała, ale dziś to raczej talent do biznesu.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 27 kwie 2012, o 19:56

samo zestawienie nazwisk uważam za niestosowne :) a poważnie ..łatwo sprawdzić..na yt jest 3 min film dokumentalny z nim w Popołudniu fauna..skrawki ruchomych obrazów..magia:) pisano o jego sławnych skokach..no .że nie ograniczało go prawo grawitacji..ale wiadomo legendy, histeria wielbicieli...w 2 minucie jest taki skok..niezbyt wysoki ale daje pogląd..analizowałam to ..myślałam że jakaś sztuczka w czasie występu albo w filmie ..ale potem przeanalizowałam budowę jego nóg :) i wygląda na to ..że to w jego wykonaniu było możliwe..niesamowite..
ale Eva Y. jest i tak najlepsza :)
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: implant » 28 kwie 2012, o 08:17

jakakolwiek pisze:...ale potem przeanalizowałam budowę jego nóg :) i wygląda na to ..że to w jego wykonaniu było możliwe..niesamowite...
Jak to przeanalizowałaś budowę nóg..? Jesteś ortopedką ?
Ja to się kompletnie nie znam na nogach, no chyba, że na długich obleczonych w seksowną pończochę, ale czytałam o tym, że Niżyński był wyjątkowy w tej kwestii, tzn. zarówno w niecodziennej anatomicznej budowie nóg jak i, że pończochy jako pierwszy nosił.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 3 maja 2012, o 23:13

obejrzałam wszystkie dostępne w internecie zdjęcia jego nóg :) pod kątem czy mogły dać odbicie do lotu:) były imponujące
i uznałam że mogą :) ale nie jestem miłośniczką ani szczególną znawczynią mocarnych męskich kończyn dolnych :)
co do jego słabości do pończoch ..to bardziej złożona sprawa...i raczej to była słabość Diagilewa..dla samego Niżyńskiego raczej zgubna..tragicznie zakończona popadnięciem w szaleństwo..
Awatar użytkownika
mrukmruk
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 366
Rejestracja: 14 lis 2009, o 01:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: mrukmruk » 6 maja 2012, o 21:00

Diagilew, Ballets Russes to mój czuły punkt. Polecam: http://fuckyeahballetsrusses.tumblr.com/
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Ktystyna Mazurowna i inne czyli o balecie..

Post autor: jakakolwiek » 10 lip 2012, o 21:47

przypadkowo trafiłam na perełkę :)
flamenco arabe Dúo formado por Mireia Miró y Judith Anton
no ...i to to ja rozumiem ..ślicznie i ...branżowo :)
ODPOWIEDZ