Seriale :D

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Seriale :D

Post autor: bledny_rycerz » 7 maja 2017, o 18:45

dalidaa pisze:
HeavilyBroken pisze:
dalidaa pisze:Weszłam ostatnio w Wentworth i zdziwiłam się mocno o ile to lepsze od OITNB :)
Co ciekawe pierwszą kobitka, która mnie "urzekła" byle pani naczelnik Ferguson :shock:

Ale później wątek Franky i Bridget...
Mistrzostwo świata. Gdzie są w realnym świecie kobiety takie jak Bridget? :oops:
Czy człowiek zbyt wiele id życia wymaga czy co.... :(
Wentworth i OITNB to dwa różne światy :D
Wentworth wydaje mi się bardziej prawdziwy i nie wywołuje uczucia zniesmaczenia, które przy OITNB mi często towarzyszy, mimo, że go lubię.
Także jak dla mnie plus :)
No i głębia postaci... Mrr :)
I ja wtrącę swoje trzy grosze, przychylając się do opinii HavilyBroken - trudno te seriale w ogóle ze sobą zestawiać, choć teoretycznie wychodzą z tego samego punktu tematycznego, jakim jest więzienna egzystencja. OITNB jest przy tym moim zdaniem dużo bardziej wymagający intelektualnie (w końcu to produkcja obyczajowa, w której kołem napędowym są dialogi, nie akcja - po części to właściwie manifest określonej filozofii), podczas gdy Wentworth usiłuje być czymś z pogranicza sensacji i kryminału, pretendując do o wiele większego realizmu, aczkolwiek mogę się mylić, bo obejrzałem zaledwie parę odcinków, po czym odstawiłam z powodu towarzyszącego mi wrażenia, że to wszystko gdzieś już widziałam. Być może z czasem głębia bohaterów nabiera metrów. Dlatego stawianie radykalnej tezy o wyższości jednego nad drugim zawsze mnie w wypadku tych dwóch tytułów dziwi - to tak odmienne w swoich ambicjach seriale, że ta hierarchizacja będzie bardzo subiektywna. Siła Orange polega chyba na jego niepozornym oddziaływaniu, jeśli zgodzimy się na obowiązującą konwencję i spojrzymy nań jak na wyrwane z kontekstu faktycznego stanu więziennictwa na świecie pole doświadczalne, naszym oczom ukazuje się sekwencja wybitnie trafnych obserwacji relacji społecznych, które są tak inteligentnie sportretowane, że czasem uginają się pode mną nogi (choć zwykle nie oglądam seriali w pozycji stojącej). Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób właśnie ta bariera "niskiego prawdopodobieństwa" sytuacji wyjściowej (czyli widoku więzienia niczym ośrodka kolonijnego) będzie nie do przeskoczenia, a w tę lukę idealnie wpisze się im Wentworth, przez co orzekną, że jest dużo lepszy, ale sama należę do oddanych fanek Piper, Vause i reszty.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 8 maja 2017, o 10:35

Jak to mawiają "nie to dobre co dobre, ale co się komu podoba" :D
Wiadomo, że są to kompletnie różne seriale przede wszystkim z różną perspektywą choćby ze względu na kraj w jakim powstały.
Moja uwaga tyczyła się tylko i wyłącznie porównania moich odczuć w sprawie dwóch seriali osadzonych w warunkach więziennych. Trudno je porównać ze sobą na innych płaszczyznach jak bywa też z dziesiątkami innych seriali (tak jakby chcieć porównać seriale kryminalne. Jak porównać Fargo, Hannibala, Luthera i choćby Detektywa Murdocha???).

To co Ameryka uważa za normalne (choćby sceny seksu kręcone w dość moim zdaniem zbyt niesmacznych konwencjach), Australia ładnie nadbudowuje graniem na emocjach a sceny "seksu" są moim zdaniem strawniejsze a wręcz rewelacyjne (moja opinia, każdy ma swoją wizję).
I tak jak wspominałam, lubię OINTB, jednak często oglądaniu go towarzyszy mi grymas na twarzy spowodowany właśnie takowymi scenami, tego nie czuję przy oglądaniu Wentworth.
Każdy z nich jest też serialem na inny nastrój, ot co. Czasem człowiek potrzebuje zmienić klimat. :cool:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Seriale :D

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 22:52

Narcos. Serial ten skłonił mnie do zastanowienia, czy istnieje granica chciwości. No bo jeśli się zarabia 60 mln. dolarów dziennie, to po co pracować dłużej niż jeden dzień? Po co sobie robić wrogów, zabijać ludzi i takie tam?
Lubię kiedy kobieta...
AnetaMalejczyk
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 15:56

Re: Seriale :D

Post autor: AnetaMalejczyk » 25 wrz 2017, o 11:39

Ostatnio oglądam Breaking Bad. Kto widział? :cool:
DorotkaZOz
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2017, o 11:51

Re: Seriale :D

Post autor: DorotkaZOz » 15 paź 2017, o 12:43

Jestem mega uzależniona od seriali i ogolądam wszystko... Wszystko...
Ozark to moje ostatnie odkrycie. Jestem pod wrażeniem. Świetnie mi się go oglądało, bardzo dobrze napisane postaci głównego bohatera i jego żony, bardzo ciekawe pokazana ich relacja. Nie ma zbędnych wątków i dłużyzn. Dużo się dzieje, ciężko sie oderwać.
Narcos, rownież doskonały, 3 sezon wciągnął mnie chyba bardziej niż drugi.
Mery kills people - 6 odcinków, porusza ciężki temat, eutanazji. Im bardziej poznajemy główną bohaterkę, tym bardziej rozumiemy jej wybory. Ciekawa postać pokazująca jak bardzo kształtuje nas nasze dzieciństwo. Robi to co uważa za słuszne i ma potrzebę "ratowania" innych. Mam nadzieje, że doczeka się kontynuacji.

Poza tym oczywiście wspaniały Orange is the new black, House of Cards, Homeland, Fall, Fargo, Grey's, Once upon a time, The Affair i tak dalej i tak dalej...
Awatar użytkownika
kociak
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 311
Rejestracja: 2 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: z jaskini

Re: Seriale :D

Post autor: kociak » 17 paź 2017, o 17:24

AnetaMalejczyk pisze:Ostatnio oglądam Breaking Bad. Kto widział? :cool:
wszystkie sezony zaliczone wielokrotnie :cool:
http://tintaforta.digart.pl/
Awatar użytkownika
kociak
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 311
Rejestracja: 2 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: z jaskini

Re: Seriale :D

Post autor: kociak » 17 paź 2017, o 17:27

Orange is the new black

Ujdzie, gdyby nie możliwość jednoczesnego oglądania i rysowania nie przeszłabym dalej niż do połowy 3 sezonu.
Moje kochanie natomiast usypia, mimo iż zawzięcie ogląda twierdząc że wciągnęły ją historie osadzonych.
http://tintaforta.digart.pl/
Sadblueayes
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 paź 2016, o 09:02

Re: Seriale :D

Post autor: Sadblueayes » 8 lis 2017, o 08:52

kociak pisze:Orange is the new black

Ujdzie, gdyby nie możliwość jednoczesnego oglądania i rysowania nie przeszłabym dalej niż do połowy 3 sezonu.
Moje kochanie natomiast usypia, mimo iż zawzięcie ogląda twierdząc że wciągnęły ją historie osadzonych.
A mnie Orange is the new black bardzo się podobał. Wszytskie bohaterki mają ciekawe historie, serial jest zabawny ale porusza też ważne kwestie społeczne, mierzy się z odmienną seksualnością, rasizmem, dyskryminacją, biedą. Chociaż główna bohaterka Piper jest mega irytująca, na miejscu Alex bym jej nie chciała bo to nie godne zaufania dziewcze jest :P
także tego.. :pilka:
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Seriale :D

Post autor: Perrin » 21 lis 2017, o 23:46

Drogie Panie! Bedzie sequel The L Word!

http://deadline.com/2017/11/the-l-word- ... 202211918/
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Seriale :D

Post autor: takeyoudowntown » 1 gru 2017, o 10:14

W sumie to dobrze. Przydałaby się taka zwykła obyczajówka o codzienności zwykłych lesbijek w hetero świecie, gdzie na każdym kroku można znaleźć homo romans, miłość na całe życie oraz seks na jedną noc. To było siłą napędową L worda przecież.
Niestety więzienna tematyka nie jest dla wszystkich i dlatego ani Orange ani Wentworth nie ma już takiej mocy jak ten klasyk.
Be someone who makes you happy
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Seriale :D

Post autor: reader » 1 gru 2017, o 20:29

takeyoudowntown pisze:W sumie to dobrze. Przydałaby się taka zwykła obyczajówka o codzienności zwykłych lesbijek w hetero świecie, gdzie na każdym kroku można znaleźć homo romans, miłość na całe życie oraz seks na jedną noc. To było siłą napędową L worda przecież.
Polecam "Exes and Ohs". Jest dostępny po angielsku na youtube. Czy jest gdzieś po polsku to nie wiem. Serial trochę komediowy, ma dwa sezony, na pewno mniejszy budżet niż L word, ale mnie się dużo bardziej podobał. I jest bardzie o nawigacji w świecie lesbijek, niż hetero świecie.
DorotkaZOz
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2017, o 11:51

Re: Seriale :D

Post autor: DorotkaZOz » 19 gru 2017, o 14:46

Mindhunter! Dokonały. Zajął mi dwa dni :) wciąga strasznie, klimatyczny, pięknie nakręcony aż się "wchodzi" w to środowisko, dodatkowo psychologicznie bardzo zgrabny i pokazujący różne strony ludzkiej natury. Dla mnie numer 1 w tym roku.
Piękna Anna Torv i LGBT wątek :mrgreen: :serce:
Awatar użytkownika
pokpi
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2017, o 17:42

Re: Seriale :D

Post autor: pokpi » 28 gru 2017, o 10:52

Jest wiele ciewkawych i nowych seriali, które warto poznać. Oczywiście polecam Dextera, choć i z sentymentem wracam do kwiatów na poddaszu. Ciekawy lecz bardzo brutalny i mocny jest Narcoss a nawet Gommora. Wszystko zależy od tego, jaki gatunek seriali nas najzwyczajniej w świecie interesuje.
Wszyscy się starzejemy. To rzecz oczywista, jak to, że z nieba pada deszcz.
savage_dream
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 10 sty 2015, o 01:00

Re: Seriale :D

Post autor: savage_dream » 4 sty 2018, o 14:13

Polecam obejrzeć na Netflix wszystkie sezony "Orphan Black" i "Sense8" :cool: są genialne :serce: :mrgreen:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Seriale :D

Post autor: dobranocka14 » 4 sty 2018, o 15:07

savage_dream pisze:Polecam obejrzeć na Netflix wszystkie sezony (...) "Sense8" :cool: są genialne :serce: :mrgreen:
Pierwszy sezon podobał mi się za pomysł i lekkość scenariusza a także sprawność realizacji. O drugim słyszałam, że przekombinowany za bardzo. Niemniej jestem go ciekawa.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 4 sty 2018, o 17:02

Pierwszy sezon faktycznie świetny, drugi już nie tak udany.
cichawoda91
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:10

Re: Seriale :D

Post autor: cichawoda91 » 9 lut 2018, o 13:12

13 powodów
riverdale
narcos
na wspolnej
pierwsza miłość
supernatural
;)
elwira10
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2018, o 14:38

Re: Seriale :D

Post autor: elwira10 » 27 lut 2018, o 16:16

Ja ostatnio uwielbiam Mad Men. Poza tym zaczęłam Black Mirror i Dark - świetnie się ogląda
Pola_H
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2018, o 13:24

Re: Seriale :D

Post autor: Pola_H » 30 mar 2018, o 13:48

Ja teraz The Crown :D Super serial, super obsada, naprfawde wciaga.
Pokazuje siłę kobiety ktora teoretycznie nie ma nic do gadania :) Pokazuje rodzinę królewską UK w nowym swietle
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Seriale :D

Post autor: mayawaska » 31 mar 2018, o 01:18

nie wiem, pod który temat to podciągnąć, ale skoro Black Mirror jest serialem, gdzie w każdym odcinku poruszony jest inny problem, to i to można tak zaklasyfikować.
https://www.youtube.com/watch?v=Xy2Ldl_vHa8

tak więc - czy ktoś tu słucha Jaśmin? :D
uzależniłam się od tej babeczki i bardzo polecam jej kanał, zwłaszcza tę serię, która wciąga niesamowicie.
Awatar użytkownika
Dotyk_
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 423
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Za górami za lasami :)

Re: Seriale :D

Post autor: Dotyk_ » 19 kwie 2018, o 12:52

czego ja nie oglądam...
obecnie American Horror Story:) :cool: :cool:
Szept nadaje nastrój ciszy...
Mój kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=1CpZ54mDOgU
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Seriale :D

Post autor: Melbo » 19 kwie 2018, o 16:00

The fosters :-)
Polecam
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Seriale :D

Post autor: ImaSumak » 19 kwie 2018, o 20:00

Dotyk_ pisze:czego ja nie oglądam...
obecnie American Horror Story:) :cool: :cool:
Uwielbiam ten serial! Szczegolnie trzeci sezon. Jestem zakochana w Jessice Lange! A trio: Lange, Bassett i Bathes- mistrzostwo świata!
Czego chcieć wiecej? :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Dotyk_
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 423
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Za górami za lasami :)

Re: Seriale :D

Post autor: Dotyk_ » 20 kwie 2018, o 09:14

ImaSumak pisze:
Dotyk_ pisze:czego ja nie oglądam...
obecnie American Horror Story:) :cool: :cool:
Uwielbiam ten serial! Szczegolnie trzeci sezon. Jestem zakochana w Jessice Lange! A trio: Lange, Bassett i Bathes- mistrzostwo świata!
Czego chcieć wiecej? :)
O jaa.. super..Jessica mistrozstwo świata to prawda Kathy również, ale nie można pominąć Sarah i Evana..
Wczoraj prawie cały sezon obejrzałam w jeden dzień jeszcze dwa odcinki Kultu mi zostały, ale przewrót akcji no:)
Szept nadaje nastrój ciszy...
Mój kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=1CpZ54mDOgU
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Seriale :D

Post autor: dobranocka14 » 21 kwie 2018, o 23:16

Fargo
Co za klimat! Przerażający, jeśli tak ma wyglądać rzeczywistość ale dla budowania napięcia fabuły serialu jest niezastąpiony.
Allison Tolman jako policjantka jest genialna! Zresztą, wybór całej zasadniczej obsady jest świetny :).
Awatar użytkownika
poznanianka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2015, o 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Seriale :D

Post autor: poznanianka88 » 25 cze 2018, o 14:02

Ja oglądałam Black Mirror, który uwielbiam. Oprócz tego Wentworth, 13 powodów, swego czasu The Fosters, ale mnie znudził. Orane is the new black kiedyś oglądałam, ale nie mogę się zmusić żeby obejrzeć ostatni sezon, a chyba już wyszedł albo wychodzi kolejny. No i Sense8 oczywiście. Ten uwielbiam.
Ostatnio obejrzałam też Jessice Jonas, fajny jak ktoś lubi takie klimaty.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 25 cze 2018, o 19:16

"Dom z papieru" na Netflix- mega 👍
Ponadto "Stranger things", "Dark", ostatnio trochę z braku laku "Lucyfer". "Wentworth" uwielbiam, "The 100" no i "Outlander".
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Seriale :D

Post autor: Sad_Rabbit » 5 sie 2018, o 15:11

Podjaralam sie, ze bede mogla wlasnie zaczac ogladac Kobra Kai- czyli serialowa kontynuacje mojego ukochanego filmu z dziecinstwa Karate Kid. <3 <3 <3
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Seriale :D

Post autor: Sharam » 13 sie 2018, o 03:52

Las Estrellas
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 722
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Seriale :D

Post autor: acbc » 12 paź 2018, o 23:15

A ja polecam serial "person of interest" z genialnymi Sarah Shahi i Amy Acker grające serialowe Shaw i Root. Serial opowiada o milionerze, który zbudował Maszynę zdolną do wykrywania zagrożenia życia. Maszyna podaje nr ubezpieczenia zagrożonych osób, a zatrudnieni przez właściciela Maszyny ludzie (były komandos, policjantka, policjant, była agentka CSI i hakerka) starają się ocalić ich życia. Na początku Shaw nie cierpi Root ale z czasem dziewczynom zaczyna na sobie zależeć. Obie mają trudne charaktery, a ich ewentualny związek Shaw porównała do "pożaru w rafinerii". Mimo tego, że serial nie doczekał się 6 sezonu warto obejrzeć choćby na te dwie piękne istoty ;-) i ich śmieszne dialogi.
ODPOWIEDZ